Cisza przed burzą

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 42)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Lugnet före stormen
demon, walka, pościg

Tajemnicze spotkanie Ludzi Lodu w Górze demonów uświadamia wszystkim, że walka z Tengelem Złym będzie trudniejsza i dużo bardziej niebezpieczna, niż sądzono.
Pięcioro młodych członków rodu wyrusza do Trondelag do zapomnianej Doliny Ludzi Lodu, a po drodze okazuje się, że Tengel Zły wysłał w pościg za nimi bandę opryszków...

źródło opisu: nota wydawcy

Herodott | 2019-05-22

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Wiencor | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Ten tom można podzielić na dwie części: Pierwsza to dokończenie spotkania na górze demonów z poprzedniego wolumin oraz właściwa fabuła, gdzie piątka członków rodu udaje się do Trondelag, ale o tym potem.
Okazuje się, że Rune to tak naprawdę alrauna, która towarzyszyła Ludziom Lodu od samego początku. Najpierw mamy Jego "origin story" a potem sam Rune opowiada jak trafił w ręce Tengela Złego i jak oraz dlaczego nasz złoczyńca udał się w niebezpieczną drogę, żeby napić się wody zła itd. Te fragmenty dobrze się czyta, bo właściwie to nic innego jak tom "Góra Demonów". Potem była mowa o tym co dobrze znamy czy jak Rune/alrauna trafiała do poszczególnych członków rodu. Ot taki flashback. Potem mieliśmy chaotyczną część z demonami o końskich głowach, co akurat było niepotrzebne. Później dowiedzieliśmy się, że ta piątka o której będzie mowa w dalszej części to: Nataniel, Tova, Marco, Ellen i Gabriel. Wtedy właściwie zaczyna się fabuła tomu. Nasi bohaterowie udają się do zapomnianej...

Marta | 2019-03-05

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

anaszko | 2019-02-07
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Wszystko po, fajnie mi się czytalo dalsza cześć dotyczącą spotkania w Górze Demonoc, natomiast potem jak dla mnie fabułą klapa. Dziwne zagrania niby od sług Tengela Złego i to dziwne jak dla mnie zakończenie.. Całkiem inny klimat.

Tinkerbelle | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Jak dla mnie tego tomu mogłoby w ogóle nie być.

FannyBrawne | 2018-11-11

Zebranie Ludzi Lodu na Górze Demonów trwa nadal. Najważniejszą rolę w walce z Tengelem Złym mają odegrać Nataniel, Ellen, Tova i Gabriel. Tymczasem Tengel Zły postanawia zapobiec ich misji.

Początek tego tomu bardzo mi się podobał, ponieważ kontynuowana była opowieść z poprzedniej części. Nastąpiły kolejne spotkania członków Ludzi Lodu, dowiedzieliśmy się też kim jest Rune. Natomiast później akcja stała się bardzo chaotyczna, a główną rolę zaczął odgrywać Irlandczyk Morahan, którego powiązania z Ludźmi Lodu nie są znane. Dużym plusem natomiast był dla mnie wątek Ellen i Nataniela, który wciąż się kochają, ale nie mogą być razem. Ellen na dobre odnalazła się w rodzie Ludzi Lodu i postanawia wziąć sprawy we własne ręce, jeśli chodzi o pokonanie Tengela Złego. Natomiast Tova próbuje uwierzyć we własne dobro… oraz nie potrafi sobie poradzić z uczuciami do Marco. Jest to kolejna para, której mocno kibicuję i mam nadzieję, że będą razem.

Po poprzednim genialnym tomie Sagi ten nie do...

annlynn_ | 2018-07-30
Przeczytana: 15 lipca 2018

Ciąg dalszy spotkania członków rodu, zarówno żyjących, jak i nie żyjących, w Górze Demonów. Dowiadujemy się kolejnych ważnych informacji dotyczących biografii Ludzi Lodu. Po zakończonym spotkaniu akcja rozwija się w zawrotnym tempie.

Angelika | 2017-06-22
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

sigma122 | 2016-08-05
Przeczytana: 07 lipca 2012

42 Tom Sagi o Ludziach Lodu
Walka z Tengelem Złym się rozpoczęła. Bierze w niej udział 5 członków rodu: Nataniel, Tova, Ellen, Gabriel i Marco, którzy zmierzają do Doliny Ludzi Lodu z jasną wodą. Okazuje się, że droga nie będzie łatwa, bo Tengel nie ma zamiaru odpuszczać. Jakoś nie przekonują mnie tomy, które dzieją się współcześnie. Jakoś wg mnie brakuje tego czegoś, co było w poprzednich tomach...Ogólnie ta część jakaś taka słabsza, monotonna i właściwie nudna.