Okładka książki Arabska perła

islam, zdrada, wiara
typ
papier
Ag2S
5.36 (383 ocen i 68 opinii)

Opis książki

Siedemnastoletnia Noora nie przypomina innych kobiet ze spalonych słońcem gór Półwyspu Arabskiego. Dzieli z nimi biedę i codzienne obowiązki, lecz drzemie w niej ogień niezależności. Po śmierci matki, jej ojciec popada w szaleństwo. Jego obowiązki przejmuje brat, który postanawia wydać ją za mąż. Noora odmawia i ucieka do pobliskiej górskiej wioski. Ukrywając się, zakochuje się w pierwszym mężczyźnie, który docenia jej urodę i kobiecość, lecz z przerażeniem dowiaduje się, że został już obiecany innej dziewczynie . Po powrocie do domu okazuje się, że ojciec zaginął, a brat wydał ją za mąż. Noora trafia jako trzecia żona do dużo starszego od siebie handlarza pereł. W tym nowym życiu zazna wszystkich dobrych i złych uczuć, ale najważniejsza będzie tajemnica; której musi strzec z narażeniem własnego życia.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Przeciętne arabskie czytadło. Ani nie fascynuje, ani nie męczy. Ani nie powala na kolana, ani nie nuży. Miła, lekka historia i nic więcej. Szybko przeczytałam i szybko zapomnę.

Joanna | 2013-01-31
Przeczytana: kwiecień 2011

Fascynująca powieść z akcją osadzoną w latach pięćdziesiątych w społecznościach zamieszkujących rejony Zatoki Perskiej.
Beztroska lecz samodzielna Noora żyjąca w odizolowanym środowisku patrzy na świat praktycznie i bez emocji. Jej styl życia , podobnie jak u większości Nomadów wyznacza rytm przyrody – słoneczny żar, oczekiwanie na deszcz, brak wody , wdzierający się wszędzie pustynny piach i walka o przetrwanie . Jedynym atutem jest wolność. Wszystko to zmienia się z chwilą wyjścia za mąż, bycia trzecią żoną. Noora zmuszona zostaje do życia pełnego ograniczeń.
Przejmująca historia z życia arabskich kobiet, zwyczajów odmiennej kultury oraz sporo ciekawych informacji o poławiaczach i handlu perłami.

grażyna | 2013-07-22
Przeczytana: 2013 rok

Fajna przyjemna książka. Myślałam, że będzie z tych przy których się płacze nad losem arabskich kobiet ale ta do takich nie należy. Własciwie jest to opowieść o życiu pewnej dziewczyny Noory, która została nastepną żoną pewnego bogatego poławiacza pereł. Intryga jego pierwszej żony Latify doprowadza do tego, że bezpłodny mąż wreszcie będzie ojcem za sprawą Hamada - kochanka Noory.

Medb | 2013-06-30
Na półkach: 2010, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Nie jest zła ale świetna też nie. Zasługuje na miano dobrej, bo dobrze napisana, historia dziewczyny fajna. Ale chyba jestem zbyt niezależną kobietą by lubićte arabskie klimaty.

orchisss | 2012-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2012

Niejednokrotnie pisząc o książkach rozwijam temat "treść a okładka". Przy poprzedniej książce wydanej przez REMI biłam się w piersi - dość, nie ukrywajmy, kiczowata okładka skrywała bardzo dobrą literaturę - świeże dla nas, ludzi Zachodu, spojrzenie na islam, pozbawione dżihadowych stereotypów. Nauczona doświadczeniem, bez większego zastanowienia sięgnęłam po "Arabską perłę". I co się stało? Ano to, że niestety - jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Historia została dość obszernie przedstawiona w opisie okładkowym. Jest dość przewidywalnie, raczej szablonowo. Całą nadzieję pokładałam w buntowniczym charakterze głównej bohaterki. Nie ukrywam, że dałam też naciągnąć się na kontekst dubajski - Zjednoczone Emiraty Arabskie w połowie XX. wieku, przed naftowym rajem - kupiłam to. I co otrzymałam w zamian? Kiepską historię, napisaną chyba tylko w celu spełnienia ambicji o byciu pisarką.

Główna bohaterka, Noora, wydaje się być osobą pozbawioną życia wewnętrznego. Niby lwia część akcji rozgrywa...

Marta | 2010-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki, że to piękna opowieść, godna polecenia, że pokazuję życie arabskich kobiet itp. Jednak mnie osobiście książka rozczarowała, zmusiłam się do przeczytania jej w całości. Sam pomyśl dobry, ale wykonanie marne. Określają ją dwa słowa: nudna i nieciekawa. Daję jedną gwiazdkę, ale to według mnie i tak dużo, za dużo.
Dla czytelników którzy interesują się taka tematyką polecam książkę "Arabska żona".

Eliza | 2011-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ interesuję się życiem muzułmańskich kobiet, jednak muszę przyznać, że jestem rozczarowana. Bardzo dobry pomysł, z którego można by zrobić naprawdę fantastyczną i wciągającą lekturę, nie został do końca wykorzystany. Z każdą kolejną stroną liczyłam na rozwinięcie się akcji, jednak dobrnęłam do zakończenia, a nic takiego nie miało miejsca. Faktem jest, że opisane są realia życia ludzi pochodzących z okolic Dubaju, jednak książka nie jest wciągająca, a szkoda, bo po opisie z tyłu zapowiadała się naprawdę interesująco.

Karolina | 2012-05-19
Przeczytana: 2011 rok

Nie wiem czemu takie słabe opinie, może jestem inna, ale mnie powieść się bardzo spodobała i wciągnęła. Z przyjemnością zagłębiłam się w te lekturę, Miło się czyta, Polecam!

Marta | 2011-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2011

Na samym początku książka bardzo mi się podobała.

Pierwsze kilka stron książka opisuje ‘sprawdzian na dobrą żonę ‘ który Noora zdaje znakomicie. Niestety dziewczyna wcale z tego powodu nie jest szczęśliwa. Nie chce opuszczać swego rodzinnego domu i przeprowadzać się do innej wioski. Uważa że brat chce się jej pozbyć. Gdy ich ojciec zaczyna chorować wybierają się do ‘czarownicy’ Zobaidy.
Gdy ratują jej syna, a zapłata zostaje im ukradziona Zabiada przyjmuje ich za darmo. Rozmowa schodzi na zmartwienia Sagera. Chce on jak najszybciej wydać swoją siostrę za mąż Noora zdenerwowana opuszcza chatę i wraca do Mozy, starszej pani potrzebującej opieki. Tam zajmuje się wyszywaniem sukienek, sprzątaniem domu i przede wszystkim opiekuje się Mozą. Poznaje mężczyznę który chce aby została jego żoną. Okazuje się jednak że jest mu obiecana już inna kobieta i musi go opuścić.

Gdy wraca do domu okazuje się że jej ojciec zaginął w górach a jej brat znalazł dla niej męża. Zrozpaczona buntuje się. Nie...

Inez | 2013-11-20
Przeczytana: 07 listopada 2013

Historie mlodej kobiety z gor, dzikiej niepokornej i kochajacej swobode, sprzedanej jako trzecia zona bogatemu i duzo starszemu handlarzowi perel, powinna przeczytac, kazda kobieta i dziewczyna. Goraco zachecam do przeczytania.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto