Cisza przed burzą

Okładka książki Cisza przed burzą
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 42) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 42)
Lugnet före stormen
Ringier Axel Springer Polska
2008-01-01
1995-01-01
Anna Marciniakówna
demon walka pościg

W porównaniu do poprzedniego tomu to się troszkę zawiodłam. Dodany jakiś może z pozoru nic nie znaczący wątek z jakimś kolesiem, który nagle łączy swoje losy z Ludźmi Lodu wydał mi się bez sensu, chyba że będzie to miało znaczenie później, bo jak na razie mam wrażenie, że to kompletnie wątek znikąd i przedłużenie na siłę. Kontynuowana historia poprzedniego tomu była fascynująca, dalsze wyjaśnienie historii równie interesujące. Jednak końcówka mnie trochę rozczarowała, może po za ostatnim akapitem. Ale nie spodziewałam się takiego obrotu spraw niestety w negatywnym sensie. Pomimo że same wątki były dosyć ciekawe to miałam wrażenie że opisanie ich i kontekst było wyjątkowo słabe i niespójne. W pewnym momencie trochę zgłupiałam i muszę przyznać, że tak jak poprzedni tom pochłonęłam, to na czytanie tego nie miałam szczególnego parcia mimo częściowego kontynuowania wątku z poprzedniego tomu, który był w mojej ocenie genialny. No nic, zobaczymy dalsze tomy, mam tylko nadzieję, że nie odczuje zmęczenia autorki i szybkiego, bezsensownego zakończenia.

W tym tomie brak akcji gubiłem się w treści słabo

W tym tomie brak akcji gubiłem się w treści słabo

Rozpoczyna się na poważnie walka z Tangelem Złym! Każda z części jest unikalna, wspaniała. Trochę przykro, że coraz bliżej końca.

16/52/2022

16/52/2022

W tej części poznajemy wszystkich, którzy staną w walce przeciwko tangelowi. Przybliżona zostaje historia złego i tych, którzy żyli w czasach gdy nie spał. Książka kończy się dość nieciekawie dla ludzi lodu.

Na półkach: , , , ,

Wymyślić 47 tomów o poczynaniach rodzinki. No jak dla Mnie. Szacunek. Dlatego prawie wszystkie książki sagi oceniałam na 10 gwiazdek, na dodatek są to tomy różniące się od siebie i jednocześnie rewelacyjnie ze sobą zgrane.
Końcowe jednak książki nie przemawiają już do mnie tak bardzo jak te początkowe.
Mimo to polecam serdecznie!!!

Mimo to polecam serdecznie!!!

Już dawno tak szybko nie czytało mi się książki z cyklu "Saga o Ludziach Lodu". Tej małej książeczce udało się mnie wciągnąć. Omawianie losów Ludzi Lodu było bardzo ciekawe. Wydarzenia, które rozgrywały się w drugiej części powieści nie były już tak intrygujące. Chociaż końcówka zmroziła krew w żyłach. Autorce na kilka tomów do końca udało się rozbudzić moje zainteresowanie i mogę przypuszczać, że nie będę miała problemu z dokończeniem sagi.

Mega wciagajaca saga. Miłość, magia i niebezpieczeństwo.

Mega wciagajaca saga. Miłość, magia i niebezpieczeństwo.

Akcja ponownie zaczęła się rozkręcać i dobrze, bo po kilku słabych tomach zwątpiłam czy dokończę serię.

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)