Emilka szuka swojej gwiazdy

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Cykl: Emilka ze Srebrnego Nowiu (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Emily Climbs
szkoła, przyjaźń
dona

Inne wydania

Inny tytuł: "Emilka dojrzewa" lub "Emilka dorasta". Czas nieubłaganie mija. Wszyscy znajomi Emilki wybierają się do szkoły średniej w innej miejscowości, a samotna dziewczynka pozostawiona jest na pastwę losu i ciotki Elżbiety. Emilka czułaby się fatalnie, gdyby nie pisanie, któremu oddaje się z prawdziwą przyjemnością. Ciotka Elżbieta nie jest jednak zachwycona. Stawia Emilce twardy warunek:...

Inny tytuł: "Emilka dojrzewa" lub "Emilka dorasta".

Czas nieubłaganie mija. Wszyscy znajomi Emilki wybierają się do szkoły średniej w innej miejscowości, a samotna dziewczynka pozostawiona jest na pastwę losu i ciotki Elżbiety. Emilka czułaby się fatalnie, gdyby nie pisanie, któremu oddaje się z prawdziwą przyjemnością. Ciotka Elżbieta nie jest jednak zachwycona. Stawia Emilce twardy warunek: dziewczyna będzie mogła chodzić do szkoły wraz z przyjaciółmi tylko pod warunkiem, jeśli zarzuci pisanie.

lacerta | 2015-02-15
Przeczytana: 29 lipca 2012

Równie dobra, jak pierwsza część. Spodobało mi się, że Emilka nie jest przedstawiona w sposób idealny: jest postacią pełną zalet, ale ma też swoje wady. Podoba mi się jej ostry język i ciekawe przygody i miłość wpleciona w jej życie.

Bardzo przyjemnie się czyta.
Książka przedstawia kolejne losy głównej bohaterki - Emilki Starr.
Druga część serii opisuje nastolenie życie Emilki. Jej pierwszą i, jak się okazuje, prawdziwą miłość do Teda.
Dziewczyna zostaje postawiona przed bardzo trudnym wyborem. Ciotka Elżbieta zgadza się wysłać ją na 3-letnią naukę do szkoły w Shrewsbury pod warunkiem, że przez ten czas zaprzestanie rozwijaniu swej największej pasji, którą jest pisanie. Czy podoła temu wyzwaniu i podejmie odpowiednią decyzję? Przekonajcie się sami, bo na prawdę warto :D

Tak samo wspaniała jak pierwsza część. Czytałam serię o Ani, ale z czystym sumieniem mogę przyznać, że seria o Emilce jest dużo ciekawsza, tak samo tę bohaterkę polubiłam dużo bardziej. Moim ulubionym momentem jest ten, gdy Tadzio/Ted uwalnia Emilkę z kościoła, a potem siadają na ławeczce i Tadzio/Ted mówi Emilce, że jest "najsłodszą dziewczyną na świecie". Polecam :D

książek: 1914

Wydawałoby się, że książka Montgomery to naiwna powieść dla pensjonarek, ale to tylko pozory. Właśnie skończyłam czytać drugi tom serii o Emilce i stwierdzam, że to naprawdę mądra, zabawna, wzruszająca i dająca do myślenia historia. Przekazuje ważne prawdy o życiu w lekkiej i łatwo przyswajalnej formie.

W tym tomie Emilka, już parę lat starsza, w dalszym ciągu zajmuje się pisaniem, nie tylko opowiadań i poezji, ale także pamiętnika, gdzie oprócz swoich przeżyć, marzeń i doświadczeń, opisuje także niezwykle celne obserwacje osób ze swojego otoczenia. Życie wciąż wydaje jej się "niezmiernie ciekawe" i stwierdza: "Komedia przeplata się z tragedią". Emilkę też spotykają i dobre, i złe zdarzenia, radości i przykrości. Niezależnie od tego, co ją spotyka, zawsze robi jej się lżej na duszy, gdy to wszytko opisze. Najbardzej celuje w obserwacji ludzkich charakterów i wad. Równie obiektywnie potrafi też ocenić swój własny charakter i swoje wady. Jest niezwykle samokrytyczna, ale też wierzy...

Gustawsonek | 2014-06-10
Przeczytana: maj 2014

Zanim zaczęłam czytać, smuciłam się, bo wiedziałam, że Emilka teraz będzie stopniowo przemieniać się z małej, uroczej Emilki w dorosła, rozsądną pannę. Książka ta na pewno nie bawi tak samo jak Ania, ale też jest dobra. Emilka teraz wspina się na kolejne szczyty w poezji, jednak nie nudzi ciągle o swoich doświadczeniach i nie jest wiecznie pogrążona w nauce, tak jakby nie widziała świata po za nią. Druga część na pewno ciekawsza od pierwszej. Polecam :D

Druga część , : " Emilki z Księżycowego Nowiu ". Kolejne przygody i tajemnice głównej bohaterki :)
POLECAM !!!

Chociaż okładki pozostawiają wiele do życzenia, Emilia Starr stała się mi dużo bliższą osobą niż Ania Shirley. Emilka jest żywą, barwną postacią, nie mówiąc o ciotce Ruth i Ilzie...
Naprawdę warto przeczytać!

"-Jesteś głupcem, Jimmy Murrayu! - krzyknęła ciotka Ruth.
- Możliwe, jestem z tobą ściśle spokrewniony - spokojnie odparł kuzyn Jimmy"

Lucy Shirley | 2015-05-06
Przeczytana: 16 maja 2015

Uśmiałam się do łez!
Odnalazłam w tej książce cząstkę siebie i może za to kocham serię o Emilce :D

| 2014-06-06

Bigos | 2010-04-11
Przeczytana: 1990 rok

To właśnie wydanie było pierwszą książką o Emilce, którą przeczytałam. Seria stała się zdecydowanie moją ulubioną a główna bohaterka, znacznie bliższa sercu niż Ania.Do dziś często po nią sięgam