Siła bezwładu

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Literatury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Free Fall
83-7120-314-4

Bohater powieści, a zarazem jej narrator, Sammy Mountjoy, urodził się pod koniec I wojny światowej, a jego wspomnienia zamykają się na latach pięćdziesiątych. Mountjoy — wzięty, cieszący się dużą sławą malarz — drogą wnikliwej analizy swego postępowania stara się dociec, kiedy utracił to, co człowiek ma najcenniejszego w życiu — wolność, możliwość wyboru. Niezwykła prawda, szczerość, z jaką...

Niezwykła prawda, szczerość, z jaką dokonuje obrachunku ze swym życiem, nie tając niczego — szczegółów nawet najbardziej odrażających, takich, które każdy człowiek ukrywa skrzętnie w zakamarkach sumienia — urzekają czytelnika.

radek87pl | 2015-01-18

Esencja twórczości pisarza - aż trąci pesymizmem. Niesamowita powieść, w której autor rozwiewa złudzenia, co do natury człowieka.

"Jesteśmy winni. My upadlamy. Czołgamy się na czworakach. Płaczemy i rozszarpujemy się nawzajem."

Marta Dyczkowska | 2013-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2013

W. Golding mistrzowsko przeprowadza czytelnika przez przeszłość bohatera. Bardzo dobra książka, która sprawiła, że zamówiłam kolejną tego autora. Jedynie zakończenie było dla mnie zagadką.

Lisek | 2016-07-29
Janina | 2016-06-11