Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gentlyego

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
śledźtwo, kosmos, absurd
Dzieckokwiatu

Co opętało młodego programistę, że wspiął się po rynnie na drugie piętro kamienicy, żeby włamać się do mieszkania swojej dziewczyny? Co ukrywa profesor Reg Chronotis i czym tak naprawdę zajmuje się Katedra Chronologii? Co wspólnego mogą mieć kot Schrodingera, albatros z wiersza Samuela Taylora Coleridge`a, duch oraz kanapa? W celu uzyskania odpowiedzi przeczytaj tę książkę (a jeszcze lepiej...

W celu uzyskania odpowiedzi przeczytaj tę książkę (a jeszcze lepiej KUP, a potem przeczytaj) albo skontaktuj się z Holistyczną Agencją Detektywistyczną Dirka Gently`ego.

BookBasset | 2014-11-03
Na półkach: 2014, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 03 listopada 2014

Myślę, że większość czytelników, która sięga po tę pozycję ma nadzieję na kolejną książkę w stylu "Autostopem przez galaktykę". Niestety muszę zawieźć te osoby.

Nie, żeby była to zła książka ! Gdyby to był jakiś początkujący autor byłbym nim szczerze zainteresowany i czekałbym na kolejną (jeszcze lepszą) odsłonę tej powieści. Sęk w tym, że siadając do tej książki człowiek mimowolnie oczekuje błyskotliwego humoru ze wspomnianego cyklu "Autostopem przez galaktykę".

Powiem tak. Przez pierwszą połowę powieści człowiek nie za bardzo rozumie o co w niej chodzi. Tak jakby autor pisząc ją wziął sobie kartkę, napisał na środku "ABSURD" i zaczął spisywać pierwsze skojarzenia i pomysły, by je potem sklecić w maszynopis. Druga połowa (w której to poznajemy tytułowego bohatera) jest już znacznie lepsza i przypomina dobrze nam znany styl autora.

To właśnie tytułowy Dirk Gently swoim ujmującym charakterem ratuje powieść. Najłatwiej można by go określić, jako detektywa, który wbrew słynnej...

vievioor | 2015-01-24

Z powodu tej książki mam słabość do słowa "holistyczny" - obecnie już popularnego, ale przed laty rzadkiego.

Jak zwykle autor serwuje nam doskonały humor i arcyciekawą zagadkę.

Buka | 2016-11-26
Na półkach: 2016, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 listopada 2016

Jest to już druga książka Douglasa Adamsa, którą przeczytałam. I powiem szczerze ... szału nie ma. Niby wszystko jakoś się tam nieźle czyta, fabuła całkiem gładko się toczy, ale czegoś mi brakuje. Czegoś ważnego i istotnego.
Myślałam, że to może pierwsza książka itd. Ale przy kolejnej jest tak samo. Cóż. To chyba nie jest autor dla mnie :).

Mariusz Czekej | 2016-11-21

Przy "Autostopie..." to to nawet nie stało. Oczywiście nie brakuje tu znakomitych rozwiązań. Całość zdaje się jednak zbyt wysilona. Wątki łączą się na siłę. Tytułowy bohater wykreowany jest znakomicie. Gorzej z pozostałymi, którzy rażą nijakością, no może poza podstarzałymi profesorami. Z humorem różnie, ale głównie bawi tylko po to żeby bawić, bez głębszych refleksji, jakich było pełno w "Trylogii w pięciu częściach". Czyta się szybko, ale to nie Adams jakiego polubiłem.

karczoch | 2010-10-08
Przeczytana: 2010 rok

Książeczka jest zabawna i sympatycznie się czyta przygody całej ferajny postaci, jednak czuje się jakieś... hm... niedopracowanie całej historii? Jakby pan Adams miał jakiś pomysł na kilka dobrych dialogów i jakiś zarys fabuły, ale na to co pomiędzy już pomysłów nie wystarczyło.

Ferm | 2014-08-18

O ile sama historia była ciekawa, ale nie powalająca- o tyle ze względu na humor jakim operuje gorąco polecam! Douglas Adams miał genialny dowcip- podobne to tego jakie upycha w swoje książki Terry Pratchett, miejscami pachnące Monty Pythonem.

magdalena | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Sympatyczna książka o przygodach pewnego, bardzo nietypowego detektywa. Brytyjskie poczucie humoru w pełnej krasie. Niestety całości wyraźnie czegoś brakuje. Momentami jest wręcz zbyt absurdalnie. Miłe czytadło, ale nic więcej.

Legs | 2010-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Zrobiłam drugie podejście do Douglasa Adamsa i tym razem wypadło znacznie lepiej. Trochę absurdalnego, brytyjskiego humoru. Zakończenie liche, albo po prostu spieszylam się, żeby skończyć i zabrać się za Adę :)

kamwitsta | 2011-06-26

Dużo oryginalnych i ciekawych pomysłów powiązanych jakby naprędce i niezbyt udanie zakończonych. Szkoda, bo bardziej dopracowana, byłaby co najmniej równie dobra, jak Autostopem przez galaktykę.

Karaś | 2016-11-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2016

Absurdalne, ale z sensem, bo absurdalne.