978-83-89603-58-6
poezja
nika

"Tom gromadzi teksty wszystkich jego autorskich piosenek w nowym, zmodyfikowanym zapisie."
- nota wydawcy.

benia86 | 2014-01-04

Z panem Grabowskim to my się znamy :) Znamy się z lat mojego "małego buntu", z koncertów i z matury ( mój temat maturalny: "uzasadnij dobór środków wyrazu w tekstach piosenek wybranego artysty"). Świat z Jego piosenek jest dla mnie tak inny (nie to pokolenie co pan G.), ale jednocześnie szczery do bólu, fascynujący, a nawet lekko przerażający. Na uwagę zasługuje wiersz/ tekst "Pogrzeb króla"- napisany po śmierci Naszego Papierza, wyróżniający się formą i taką naprawdę "poetyczną poetycznością" ;) (w piosence głosu udzielił Zbigniew Zamachowski) Mój ulubiony cytat z twórczości Pana G.(utwór "Idą brunatni"):
"Idą brunatni, idą brunatni,
maszerują ogolone żołnierzyki,
niszczą drogowe znaki-
denerwują ich czarne ludziki" :D...problem nadal aktualny ;)

Ewelina | 2012-06-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Uwielbiam... I za każdym razem czytając teksty Grabaża można się w nich doszukiwać nowych sensów. Bowiem wbrew pozorom nie są to teksty łatwe w rozumieniu, ja wciąż szukam ukrytych prawd wśród niezwykłych metafor autora.

Sylwia | 2012-05-21

Dzięki tej książce, można na spokojnie wgłębić się w nietuzinkowe teksty piosenek Grabaża. Książka przede wszystkich dla fanów PP i SNL, ale nie tylko.

traczek | 2011-03-12
Przeczytana: marzec 2011

Dla fanów twórczości Pana G. Dla innych też.