Gościu. Auto-bio-Grabaż

Krzysztof GajdaKrzysztof Grabowski Wydawnictwo: InRock biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-60157-55-8
InRock
biografia Grabaż Pidżama Porno autobiografia Strachy na Lachy
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-60157-55-8
biografia Grabaż Pidżama Porno autobiografia Strachy na Lachy

Nie jestem jakimś wielkim fanem twórczości Grabaża, ale czyta się ciekawie. Opisy z epoki, sytuacje, zdarzenia - to lubię. Momentami, może za szczegółowo o tekstach, to na pewno obniża ocenę jak dla mnie

Książka jest dobra, ale nie trafiła w moje gusta. Oczywiście muzyki Pidżamy słuchałam i do dzisiaj czasami lubię sobie przypomnieć te beztroskie punkowe lata :). Nie wątpliwie teksty Grabaża przesiąknięte są symbolika odnisieniami, jednak ten wywiad rzekę bardzo trudno mi się czytało. Po prostu już wyrosłam z dopisywania historii do każdego słowa każdej kropki i przecinka....

Wywiad rzeka. Grabaż opowiada o czasach studenckich, początkach muzycznej kariery. Szczególnie ciekawe są fragmenty dotyczące piosenek i historie z nimi związane, a także "co autor miał na myśli".

Świetna. Uwielbiam dzieła Grabaża, a ta książka pozwoliła mi go poznać jeszcze lepiej.

Jak dla mnie - wzór. Tak powinny wyglądać autobiografie muzyków, jeśli już zdecydują się je wydać. Pełne zaangażowanie Grabaża: ponad 500 stron mięsa, rozmowy na każdy artystyczny temat, sporo materiału zza kulis. Gajda też doskonale odnalazł się w swojej roli - tu pociągnie za język, tu coś przypomni, tam dopowie.
Gorąco polecam.

Jako fan jestem ukontentowana, ponieważ "grabażowe" teksty nie zawsze są oczywiste a wywiad wiele wyjaśnia. Uwielbiam Grabaża, Strachy, Pidżamę to też książkę czytałam z ogromną przyjemnością, a że część zespołu pochodzi z bardzo bliskich mi terenów miałam możliwość porównania tego co wtedy z tym, co dziś.

Warto jeśli jest się fanem twórczości Grabaża, bądź jeśli interesuje się realiami lat 80-tych lub życia zespołu rockowego.

Lubię wracać do niniejszej książki. Przypomina mi o czasach szkoły średniej (o moich młodszych latach również), kiedy słuchałam nieustannie Pidżamy, później SNL. Po przeczytaniu zrozumiałam, dlaczego są teksty właśnie takie. Doceniam napisanie biografii, czytało się bardzo przyjemnie. Ze względu na moje wspomnienia, dawne zainteresowanie artystą, oceniam książkę na...

Dla mnie, jako wielkiej fanki Grabaża, książka przecudowna. Napisana w formie wywiadu, odsłania przed czytelnikiem zakamarki duszy muzyka. Grabowski opowiada o swojej młodości, pierwszych koncertach, inspiracjach muzycznych, uczuciach. Jednym słowem o wszystkim co tylko chcielibyśmy wiedzieć. Interesująca i dobrze napisana. Dla fanów bezcenna. Warto.

Trudno ocenić książkę, która jest zrobiona w formie wywiadu. Jednakże, postać Grabaża jest dla mnie (mojego gustu muzycznego, ideałów, poglądów etc) bardzo ważna. Wywiad przeprowadzony z Krzysztofem Grabowskim jest niezwykle ciekawy, szczery, okraszony anegdotami, które ciężko znaleźć w innej pozycji dotyczącej tej postaci. Niewiele jednak mogę powiedzieć więcej, gdyż...

Dyskusje

• Chcę w prezencie