Demi Sec

Wydawnictwo: Magia Słów
978-83-923909-3-0
obyczajowa, romans
Becky

Monika Sawicka debiutowała dwa lata temu powieścią "Kruchość porcelany", którą rekomendował sam Janusz L. Wiśniewski. Po niej była przezabawna Serwantka- świetnie przeczytana przez Edytę Jungowską, emitowana w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce , później "Mimo wszystko". Czwarta ksiażka-"Demi Sec" bez wątpienia zaskoczy Czytelników, choć oczywiście , nie zabraknie w niej typowego , będącego już jej znakiem rozpoznawczym, języka- bezpośredniego, potocznego, oraz nieprawdopodobnego poczucia humoru. Nie raz mieliśmy okazję przekonać się, że Sawicka jest taka, jak jej książki- prawdziwa szczera spontaniczna, swojska, jak smalec, bimber i wiejska kiełbasa

ellatiene | 2013-05-26
Przeczytana: kwiecień 2013

Naczytałam się dobrych opinii o książkach pani Sawickiej i postanowiłam po którąś sięgnąć. Miały być pełne ciepła, optymizmu i taka ta była ale, to i rzeczywiście dobry pomysł na fabułę (tego nie przeczę), to nie wszystko. Książka jest ogromnie nierówna. Wiem, że mogą być takie które wolno się rozkręcają, ale tą można byłoby podzielić na dwie części, bo dopiero w drugiej zaczyna się dziać.
A najgorsze co mnie w niej denerwowało, to okropna edycja. Książka raczej bez korekty, bo nagminne literówki, wyrazy stłaczane w wersy lub pełno spacji. Wyglądało to tak, jakby autorka oddała do druku brudnopis.
Całość ogólnie mówiąc nie zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne książki.

MsDiddiable | 2016-10-11
skarpianka | 2016-08-20