Terapia Pauliny P.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03221-4
Magdzik

Ta zabawna, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść współczesna to historia "terapii" biblioterkarki i dystrybutorki kosmetyków Avonu z Krakowa, lat 38, żony niesfornego pisarza, matki dwójki dorastających dzieci, która postanawia - za radą psychoterapeuty - radykalnie zmienić jeśli nie swoje życie, to spojrzenie na siebie i najważniejsze sprawy codzienności. Nie jest to łatwe, bo każdy dzień przynosi nowe niespodzianki, ale prowadzony przez bohaterkę dziennik pozwala jej na odkrycie tego, że rzeczywistość może być bogatsza i ciekawsza niż do tej pory.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2002

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

Historia "terapii" biblioterkarki i dystrybutorki kosmetyków Avonu z Krakowa 38-latki Pauliny, która jest żoną niesfornego pisarza, matki dwójki dorastających dzieci, która chce postanowić,za radą psychoterapeuty-radykalnie zmienić, jeżeli nie swoje życie, to jednak spojrzenie na świat, na siebie, a co za tym najważniejsze swoje sprawy codzienności szarej kobiety. Nie jest to takie proste jakby miało się wydawać, bo każdy dzień to jej przynosi niespodzianki.Paulina rozpoczyna prowadzić swój własny dziennik, dzieląc się w nim swoimi emocjami, na odkrycie tego, że rzeczywistość może być bogatsza i ciekawsza jeszcze.

Historia życiowa przedstawiająca kobietę, która chciałaby inaczej spojrzeć na świat, zmienić swe podejście do życia.
Porusza bardzo ta książka, dobrze napisana!
Dla mnie to tylko dobra książka bez żadnych fajewerków.

Ewa-Książkówka | 2011-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2011

Pisaliście może kiedyś pamiętnik lub dziennik? Ja przyznaję, że tak. Miałam wtedy kilkanaście lat i skrzętnie zapisywałam w „tajemniczym zeszycie” swoje najskrytsze sekrety oraz przemyślenia. Nie brakowało tam także licznych wyrazów płomiennych uczuć do ucieleśnienia moich młodzieńczych marzeń o miłości – był to wokalista pewnego zespołu.
Jako młoda osoba nie widziałam wtedy jakiegoś innego, głębszego sensu w prowadzeniu takich zapisków. Teraz już wiem, że pisanie dziennika czy pamiętnika może być formą autoterapii.

Wiedział o tym także pan Ryszard Sadaj, opierając na tym zamysł fabuły swojej książki pt. „Terapia Pauliny P.”. Pewnie myślicie teraz, że za przedmiot swojej lektury, znów obrałam jakiś arcy trudny i „ciężki” wątek jak to często mam w zwyczaju? A, guzik! No, ale…po kolei.
Paulina P. jest główną bohaterką niniejszej pozycji (choć tych jest w niej znacznie więcej). Jest pozornie zwyczajną, niespełna czterdziestoletnią kobietą, mieszkającą w Krakowie wraz z mężem i dwójką...

Joanna | 2016-06-17

Ilość stron: 254\
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także cena, która wynosiła 3 zł.
Treść jest momentami zabawna, ale też nudna. Zawiera wątek o pisaniu, ale nie ma tego wiele. Jest też romans – tu już autor opisał trochę więcej. Było o biurze matrymonialnym, prawdopodobnym romansie. Zakończenie szczęśliwe, przewidywalne.
Polecam fanom romansów, książek o wszystkim i o niczym.

Ciekawe cytaty:
„Pisanie dziennika to jak patrzenie z bliska w lustro.” (str 8)
„Nie widzi się wyprysków, spoglądając w biegu na szybę wystawową sklepu.” (str 8)
„Jak mi się coś podoba, to mogę i dziesięć razy oglądać.” (str 16)
„Człowiek powinien coś mocnego przeżyć przed śmiercią, a że śmierci można się spodziewać w każdej chwili, należy takiego mocnego przeżycia poszukiwać od zaraz.” (str 112)

jasmina | 2011-12-26
Przeczytana: październik 2011

Czasem mam ochotę przeczytać przyjemną, zabawną, dobrze napisaną książkę. Do takich należy własnie "Terapia Pauliny P".
Tytułowa bohaterka w formie dziennika prowadzonego na polecenie psychologa opisuje swoje codzienne życie.
Jest 38-letnią bibliotekarką, zajmuje się także sprzedażą kosmetyków Avonu i projektowaniem ubrań. Syn Witek cały wolny czas spędza przed komputerem, a córka Emilka przed lustrem w łazience. Jej mąż Marian, krakowski literat mocno nadużywa alkoholu więc Paulina stawia mu warunek, jeśli w ciągu pół roku chociaż raz upije się ona wystąpi o rozwód. I to jest jedyny minus tej książki, ponieważ bohaterka na co trzeciej stronie zastanawia się czy rozwieść się z mężem czy też nie. Sprawa się komplikuje gdy okazuje się, że przyjaciółki Pauliny są żywo zainteresowane Marianem.
Ciekawe perypetie bohaterki w połączeniu z barwnymi postaciami występującymi w książce to gwarancja dobrej lektury. "Terapia Pauliny P" to powieść lekka, trochę romantyczna, czyta się ją "jednym...

magdullla | 2011-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2011

Lektura na wakacje, dla relaksu, odstesowania się. Łatwo się czyta i chyba nic poza tym. Założę się że po miesiącu już nie będę pamiętać o czym była ta książka !!! Powiela stereotypy typowe dla lekkiej kobiecej literatury.

cembulka | 2012-07-13
Przeczytana: 28 czerwca 2012

moim zdaniem ta książka nie powala. jest napisana dobrym językiem, śmieszy ale nic po za tym. Fabuła jest dosyć banalna, w opisie pamiętnika przedstawione są losy kobiety. Jest dosyć szybka do przeczytania,.

clisha | 2011-08-24
Przeczytana: lipiec 2011

To zmagania jednej z nas ze zwykłą szarą codziennością. Lekki styl, poczucie humoru. Świetna na relaks.

Karola | 2013-10-05

szybko się czyta, miły sposób na spędzenie czasu. Łatwa, lekka i przyjemna.

Milanowa | 2012-11-13

Książka lekka, łatwa i przyjemna :) Zdecydowanie dla kobiet.

Martyn | 2011-06-16
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Świetna książka na letnie wieczory.Lekka i przyjemna.