A miało być tak pięknie

Cykl: Plotkara (tom 0.2)
Wydawnictwo: Amber
The Gossip Girl Prequel. It Had To Be You
DafNe

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy w bajecznych apartamentach i chodźmy do ekskluzywnych szkół. Jesteśmy piękni, inteligentni, nosimy ekstra ciuchy i wiemy, jak się bawić. Nic na to nie poradzimy - tacy się już urodziliśmy. Plotkara Gorący pocałunek z N sprawił, że S była przekonana, że zdobyła jego...

Plotkara

Gorący pocałunek z N sprawił, że S była przekonana, że zdobyła jego serce. Ale N nadal spotyka się z B... I w dodatku cała trójka ma spędzić razem ferie! S czuje, że nie zniesie ani chwili w towarzystwie zakochanej pary. Rezygnuje ze wspólnych wakacji. B jest wściekła - szlag trafił jej romantyczne plany! Czy to już definitywny koniec przyjaźni? Wygląda na to, ze wakacje B, S i N spędzą jednak oddzielnie. Będzie się działo! Ale spokojnie, wszystko wam opowiem...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

nadzieja1925 | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Druga część Początku - powieści poprzedzającej 11 części Plotkary Powieść Początek. Jak to się zaczęło wprowadziła fanki Plotkary w świat ich ulubionych bohaterów ? bogatych nastolatków z Manhattanu. Teraz dziewczyny odkryją, dlaczego Serena wyjechała z Nowego Jorku, zrywając wszelkie kontakty. I dlaczego nie chce znać swojej najlepszej przyjaciółki...

Tę książkę czytam jako pierwszą z serii Plotkara! Książka fajna, szybko się ją czyta! Plotkara jest pisana ciekawym, dość ironicznym stylem, ale mi się to podoba! To jest książka na jeden wieczór, po to aby oderwać się na chwilę od rzeczywistości! Jeżeli książka ci się nie podoba możesz ją odłożyć w każdej chwili!

Monika | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Cóż można powiedzieć o tej książce? Gdybym była tak o 4 lata młodsza, życie Sereny, Blair byłoby moim "wymarzonym życiem". Ale niestety mam tyle lat ile mam i książka wydała mi się zbyt dziecinna i nudna. Jednym słowem: rozpieszczone dzieci. Zresztą, czy to normalne, że dzieci w wieku 15 lat chodzą do łóżka? Tak, wiem, żyjemy w takich czasach, ale o ile wiem książka została napisana w roku 2007. Zresztą dziecko, to dziecko, przez inicjację seksualną nie stanie się dorosłe! Poza tym uważam, że bohaterowie powinni mieć przynajmniej lat 17/18, wtedy te całe ich zachowanie można byłoby jakoś zrozumieć. Wypożyczyłam 4 części i chyba pozostanę na tej pierwszej, przeczytanej. Szkoda, liczyłam na dobrą książkę, ale się zawiodłam.

Ola | 2010-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2010

Na początku chciała bym oznajmić wszystkim fanom serialu "Plotkara", że telewizyjny show różni się definitywnie od książki. Jedynie imiona i maniery bohaterów pozostały nienaruszone. Książka sama w sobie nie jest aż taka zła. Nie niesie ze sobą jakiś wielkich myśli i refleksji, ale można w niej odnaleźć jedną ważną rzecz, której czasami nam brakuje - szczerości. Dzięki Plotkarze nigdy nie wyczujemy żadnej sztucznej atmosfery w powietrzu. Nic, a nic nie będzie tutaj zbytnio przesłodzone. Książka sama w sobie nie jest napisana jakoś straszliwe - potoczny język i niezbyt długie opisy zachęcają do szybkiego przeczytania bez robienia zbędnych przerw. Myślę, że na malutkie brawa zasługują nazwy marek wielu projektantów, bo nie wiem jak wy, ale ja skojarzyłam jedynie Coco Chanel, Tiffany'ego, Victoria's Secret i Gucci'ego (najwyraźniej jakoś mało światowa jestem). Sam wygląd bohaterów i ich zachowania to inna galaktyka. Jedynie Blair mnie niczym nie zaskoczyła. Za to Nate (ćpun z...

Natalia | 2013-01-30

Bardzo fajna i przyjemna książka. Tak mnie wciągnęła, że pochłonęłam ją w jeden dzień. :)

carolaxine | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Krótka, ale bardzo fajna jedna z części znanej "Plotkary". Opisuje życie bardzo bogatych nastolatków i chciałabym przeczytać kolejne części.

Julia | 2011-04-23

^^ sentyment. Chyba nikomu nie trzeba tej książki recenzować .

Donna | 2012-05-09
Przeczytana: 08 maja 2012

Książki młodzieżowe nigdy nie należały do mojego ulubionego gatunku, jednak po wielu namowach wypożyczyłam „Plotkarę, Początek” Cecily von Ziegesar. Mówiąc szczerze, do lektury podchodziłam bardzo sceptycznie i nie ciągnęło mnie do samej treści. Lecz po krótkiej przerwie w czytaniu musiałam się wziąć za siebie.

„Plotkara” to z pewnością książka, którą można było czytać cały czas, dopóki treść nie zostałaby wyuczona na pamięć. Wystarczyło zaledwie parę stron, abym zapomniała o świecie i zaczęła poznawać świat nowojorskiej elity, a także trójki wyrzutków, których zaczęłam darzyć największą sympatią.

Sama Cecily von Ziegesar to kobieta, która w naturalny sposób potrafi przedstawić bohaterów, a przy okazji opisach ich w najdrobniejszych szczegółach, co daje czytelnikowi poczucie pewnego dopracowania. Myślę, że w żaden sposób nie mogłabym znienawidzić żadnego bohatera, a tym bardziej Jenny Humphrey czy Sereny van der Woodsen. Te dwie bohaterki pochodzą z całkiem odmiennych światów i...

Marta | 2014-08-12

Druga część początku. Moim zdaniem lepsza od pierwszej, w której trochę wiało nudą. Tutaj robi się ciekawiej. Poznaliśmy już bohaterów i teraz odkrywamy ich dalsze losy. Mamy tutaj miłosny trójkąt, małą Jenny która w końcu dostała to o czym tak długo marzyła, chłopaka z obsesją na punkcie pięknej blondynki i dziewczynę z obsesją na punkcie tego chłopaka. Wydawałoby się, że to zwykłe nastoletnie problemy, tyle tylko, że to problemy zepsutych dzieciaków z wyższych sfer. W dodatku nad wiek rozwiniętych, robiących rzeczy o których lepiej nie mówić przed godziną dwudziestą pierwszą. Uważam, że autorka trochę przesadziła dając tym biednym dzieciakom po 15 lat. Ale może właśnie chodziło o to by szokować?
Przyjemnie się czyta i wyszukuje w listach do Plotkary analogii do pozostałych bohaterów. Lubię takie smaczki 
Plus za fajną narrację, a zwłaszcza wstawki w stylu: „To się nazywa miłość, skarbie”

Czarny_Turmalin | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Niewiele mogę powiedzieć o "Plotkara Początek. A miało być tak pięknie". Druga odsłona dodatku Cecily von Ziegesar niewiele różni się od pierwszej, choć ta, według mnie, była ciut lepsza.
Naciągana, ale utrzymała język Plotkary.
Niewiele wyjaśnia, lecz (jak to plotkara) przykuwa uwagę czytelnika.
Dobry, szybki rozwój akcji zdecydowanie odróżnia pierwszą część "Początku" od drugiej.

TheFlowerro | 2012-01-28

Kiepski język książki. Nie wiem czy zawinił autor czy tłumacz. Nie wiem w jakim przedziale wiekowym mieści się ta książka, ale chyba już jestem na nią za stara, bo wydała mi się nudna i szczeniacka. To tyle co mam do powiedzenia na jej temat.