A miało być tak pięknie

Okładka książki A miało być tak pięknie Cecily von Ziegesar
Okładka książki A miało być tak pięknie
Cecily von Ziegesar Wydawnictwo: Amber Cykl: Plotkara (tom 0.2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plotkara (tom 0.2)
The Gossip Girl Prequel. It Had To Be You
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Alicja Marcinkowska
Cecily von Ziegesar Plotkara prequel literatura młodzieżowa

Prequel nr 2 do wszystkich dwunastu części Plotkary w Nowym Jorku. Taka sama mała książeczka, niewielkiego formatu. Typowa młodzieżówka.
Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Jak ktoś szybko ,, połknął’’ cały cykl, a do tego prequel nr.1 ,, Jak to się zaczęło’’ to może przeczytać dalszy ciąg o głównych bohaterach .Dowie się jak wyglądała ich przyjaźń i czy rzeczywiście nią była. Chodzi o Blair, Serenę i Nate’a.

Młodzieżowy język, bardzo proste słownictwo, praktycznie same dialogi. Brak opisów poza wyglądem kreacji odzieżowych, imprez itp.
Jest to takie przeciętne czytadło, akurat wpadł mi w ręce cały komplet , gdyż siostrzenica chciała wyrzucić na przemiał. Zabrałam do domu ,by się zapoznać z treścią.

Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

No cóż, to nie był mój typ książki.

Witajcie w Nowym Jorku, gdzie wszyscy są piękni, mądrzy, noszą kosmicznie drogie ciuchy i bawią się, jakby każdy dzień był ostatnią imprezą na ziemi. Cóż, to jest typowy świat Plotkary, prawda?

W porównaniu do serialu, który był trochę bardziej głęboki i miał więcej rozbudowanych wątków, książka wydała mi się bardzo powierzchowna. Może dla niektórych czytelników to jest dokładnie to, czego szukają, ale dla mnie było to po prostu męczące. Nie jestem pewna, czy mam ochotę na czytanie kolejnych części tej serii, bo ta pozycja nie zachęciła mnie jakoś szczególnie.

No cóż, to nie był mój typ książki.

Choć za twórczością Pani Ziegesar (czy może von Ziegesar - nie wiem jak zapisuje się niemieckie nazwiska) nie przepadam, a seria Plotkary należy do moich najmniej ulubionych, to muszę przyznać, że ta część jest naprawdę ciekawa. Wciąga, nawet, jak na literaturę tego typu. Mam też wrażenie, że została dużo lepiej napisana od pozostałych. Pomiędzy zdaniami możemy wyczuć lekki sarkazm odnoszący się zachować bohaterów, co zaczęło mi się podobać. Jedyna chyba część jak do tego pory, oceniona na 6 gwiazdek. Sukces!

Uwielbiam takie książki! Do tej pory poznaliśmy bohaterów i ich różne charaktery, teraz nadszedł czas na trochę akcji, ponieważ dotychczas było z tym trochę krucho. Poznajmy bliżej świat nastoletniej elity, ich rozterki i problemy, których nie rozwiążą pieniądze! Miłosne trójkąty, skryte pragnienia i dążenie do upragnionego celu, to właśnie możecie dostać w tej książce!

Druga część początku. Moim zdaniem lepsza od pierwszej, w której trochę wiało nudą. Tutaj robi się ciekawiej. Poznaliśmy już bohaterów i teraz odkrywamy ich dalsze losy. Mamy tutaj miłosny trójkąt, małą Jenny która w końcu dostała to o czym tak długo marzyła, chłopaka z obsesją na punkcie pięknej blondynki i dziewczynę z obsesją na punkcie tego chłopaka. Wydawałoby się, że to zwykłe nastoletnie problemy, tyle tylko, że to problemy zepsutych dzieciaków z wyższych sfer. W dodatku nad wiek rozwiniętych, robiących rzeczy o których lepiej nie mówić przed godziną dwudziestą pierwszą. Uważam, że autorka trochę przesadziła dając tym biednym dzieciakom po 15 lat. Ale może właśnie chodziło o to by szokować?
Przyjemnie się czyta i wyszukuje w listach do Plotkary analogii do pozostałych bohaterów. Lubię takie smaczki 
Plus za fajną narrację, a zwłaszcza wstawki w stylu: „To się nazywa miłość, skarbie”

Niewiele mogę powiedzieć o "Plotkara Początek. A miało być tak pięknie". Druga odsłona dodatku Cecily von Ziegesar niewiele różni się od pierwszej, choć ta, według mnie, była ciut lepsza.
Naciągana, ale utrzymała język Plotkary.
Niewiele wyjaśnia, lecz (jak to plotkara) przykuwa uwagę czytelnika.
Dobry, szybki rozwój akcji zdecydowanie odróżnia pierwszą część "Początku" od drugiej.

Naciągana, ale utrzymała język Plotkary.
Niewiele wyjaśnia, lecz (jak to plotkara) przykuwa uwagę czytelnika.

Druga część Początku - powieści poprzedzającej 11 części Plotkary Powieść Początek. Jak to się zaczęło wprowadziła fanki Plotkary w świat ich ulubionych bohaterów ? bogatych nastolatków z Manhattanu. Teraz dziewczyny odkryją, dlaczego Serena wyjechała z Nowego Jorku, zrywając wszelkie kontakty. I dlaczego nie chce znać swojej najlepszej przyjaciółki...

Tę książkę czytam jako pierwszą z serii Plotkara! Książka fajna, szybko się ją czyta! Plotkara jest pisana ciekawym, dość ironicznym stylem, ale mi się to podoba! To jest książka na jeden wieczór, po to aby oderwać się na chwilę od rzeczywistości! Jeżeli książka ci się nie podoba możesz ją odłożyć w każdej chwili!

Tę książkę czytam...

Cóż można powiedzieć o tej książce? Gdybym była tak o 4 lata młodsza, życie Sereny, Blair byłoby moim "wymarzonym życiem". Ale niestety mam tyle lat ile mam i książka wydała mi się zbyt dziecinna i nudna. Jednym słowem: rozpieszczone dzieci. Zresztą, czy to normalne, że dzieci w wieku 15 lat chodzą do łóżka? Tak, wiem, żyjemy w takich czasach, ale o ile wiem książka została napisana w roku 2007. Zresztą dziecko, to dziecko, przez inicjację seksualną nie stanie się dorosłe! Poza tym uważam, że bohaterowie powinni mieć przynajmniej lat 17/18, wtedy te całe ich zachowanie można byłoby jakoś zrozumieć. Wypożyczyłam 4 części i chyba pozostanę na tej pierwszej, przeczytanej. Szkoda, liczyłam na dobrą książkę, ale się zawiodłam.

Początek historii elity ekskluzywnych szkół.
Głównie Seriny, Blair i Nathaniela.
Jest to dość pogmatwany trójkąt i nigdy nie wiadomo jak to się może skończyć.
Romanse i Zdrady i problemy z prawem-to główny motyw tej serii książek

Początek historii elity ekskluzywnych szkół.
Głównie Seriny, Blair i Nathaniela.
Jest to dość pogmatwany trójkąt i nigdy nie wiadomo jak to się może skończyć.
Romanse i Zdrady i problemy z prawem-to główny motyw tej serii książek

1997

uwielbiam Blair tą filmową i książkowa no i nie zapomnijmy o Chacku :))

uwielbiam Blair tą filmową i książkowa no i nie zapomnijmy o Chacku :))

• Młodzieżowe
  • Plotkara