Listonosz zawsze dzwoni dwa razy

Okładka książki Listonosz zawsze dzwoni dwa razy James Mallahan Cain
Okładka książki Listonosz zawsze dzwoni dwa razy
James Mallahan Cain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Klasyka filmowa kryminał, sensacja, thriller
Klasyka filmowa
2010-09-09
Magdalena Rychlik
kryminał sensacja thriller horror
Inne

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał powieści Jamesa Mallahana Caina, a lubi czarny i klasyczny kryminał - polecam!
Cała recenzja tutaj: https://nakanapie.pl/recenzje/czarny-kryminal-listonosz-zawsze-dzwoni-dwa-razy

Dość przeciętna w dzisiejszych czasach. Sięgnęłam po nią po lekturze rankingu najlepszych kryminałów według pisma "Książki". No i się rozczarowałam. W mojej ocenie bliżej temu utworowi do melodramatu.

On, ona i jej mąż to o jedną osobę za dużo, więc pojawia się plan. No, ale że najsłabszym ogniwem zbrodni doskonałej okazują się ludzie to po udanym morderstwie zaczynają się problemy. Kryminalna opowiastka w starym dobrym stylu.

Bardzo dobra. Polecam

Bardzo dobra. Polecam

1934

Pierwsza ekranizacja książki zdecydowanie lepsza od samej książki, a to nie częsty przypadek.

LISTONOSZ ZAWSZE DZWONI DWA RAZY.
Stary dobry kryminał autorstwa amerykańskiego pisarza, Jamesa M. Caina.
Znacie historię młodego włóczęgę Franka Chambersa. ❓
Który wchodząc do pewnej wiejskiej knajpy, aby się najeść całkowicie odmienił swoje życie 😏❓.
Nie tylko się tam najadł, ale również znalazł pracę.
Jednak, jak to na kryminał przystało, praca ta nie będzie aż tak monotonna jakby się mogło wydawać.
Wszystko to za sprawą pięknej młodej właścicielki, z którą nasz bohater nawiązuje romans.
A żeby było ciekawiej owa właścicielka ma męża.
Więcej nie będę zdradzał. 😀
Zapraszam do lektury.
Dodam, że jest to jedna z moich ulubionych książek.
Nie bez powodu znajduje się na liście 100 najlepszych powieści Biblioteki Nowoczesnej.
Po raz pierwszy czytałem ją, będąc jeszcze nastolatkiem, pomiędzy nauką gotowania 👨🏾‍🍳 a wyjazdami na mecze. ⚽
Przy okazji muszę to z siebie wydusić, piłka nożna przestała sprawiać mi już tyle radości co kiedyś.
Lubicie czytać stare książki. ❓
Ta pochodzi sprzed II wojny światowej.

LISTONOSZ ZAWSZE DZWONI DWA RAZY.
Stary dobry kryminał autorstwa amerykańskiego pisarza, Jamesa M. Caina.
Znacie historię młodego włóczęgę Franka Chambersa. ❓
Nie tylko się tam najadł, ale również znalazł pracę.
Jednak, jak to na kryminał przystało, praca ta nie będzie aż tak...

Oglądałem wszystkie trzy wersja filmowe i w końcu musiałem się dowiedzieć jak było naprawdę ;) Oszczędna, zwarta, krwista proza!

Oj jest ten noirowy klimacik, co w filmie! Jest niepokój, intryga, zbrodnia...

Oj jest ten noirowy klimacik, co w filmie! Jest niepokój, intryga, zbrodnia...

audiobook eng

Słyszałam ten tytuł kilka razy, więc postanowiłam poznać historię. Liczyłam na ciekawszą opowieść, może film będzie lepszy.

audiobook eng

Kryminalny harlequin napisany pobieżnie, na kolanie, do tego niewiarygodny, przypominający brazylijskie telenowele.

• Kryminały
  • Literatura amerykańska

Dodaj cytat z książki Listonosz zawsze dzwoni dwa razy