Listonosz dzwoni zawsze dwa razy; Podwójne odszkodowanie

Seria: Pandora
Wydawnictwo: ALFA, Rebis
The Postman Always Rings Twice; Double Indemnity
8371202784
noir

Listonosz dzwoni zawsze dwa razy, historia szalonej namiętności, która prowadzi do zbrodni, a w końcu niszczy samą siebie, pamiętna z filmu Rafelsona i Mameta z Jessicą Lange i Jackiem Nicholsonem w rolach głównych, to najbardziej wstrząsająca powieść Caina, uchodząca, obok Czyż nie dobija się koni?, za najlepiej oddającą atmosferę czasów Wielkiego Kryzysu. Podwójne odszkodowanie (1936) jest...

Podwójne odszkodowanie (1936) jest o dwa lata późniejszą wariacją na ten sam temat. W latach czterdziestych odniosło niebywały sukces kinowy. Jak napisał Raymond Chandler, scenarzysta filmu, Podwójne odszkodowanie zapoczątkowało modę na filmy kryminalne.

"...naprawdę dobra powieść kryminalna jest warta przeczytania nawet wówczas, gdy ktoś wyrwie ostatni rozdział." --Raymond Chandler o Podwójnym odszkodowaniu

źródło opisu: Rebis; Alfa, 1995

Roman Dłużniewski | 2016-12-08

Do czego może doprowadzić chora namiętność i magia pieniędzy. Kochankowie nie zawahają się przed niczym. Warto przeczytać.

Achromatyczka | 2017-06-17
Ania | 2016-12-27