Mandat za prędkość

Okładka książki Mandat za prędkość Katarzyna Rejzerewicz
Okładka książki Mandat za prędkość
Katarzyna Rejzerewicz Wydawnictwo: Rejzerewicz, Katarzyna self-publishing literatura obyczajowa, romans
Rejzerewicz, Katarzyna self-publishing
2024-04-22
2024-04-22

Autorka Katarzyna Rejzerewicz obdarzyła mnie zaufaniem i dała możliwość przeczytania swojej powieści pt. "Mandat za prędkość".

Książka opowiada o dwóch głównych bohaterach – Mirabelli i Massimo. Muszę pochwalić dobór imion, bo niesamowicie mi się one podobają 😍. Historia dzieje się w klimatycznym włoskim miasteczku Tropea, w którym Bella mieszka od kilku lat i pracuje w biurze turystycznym. Massimo za to prowadzi restaurację. Dla obojga ich prace są w pewnym sensie przykrywką do większej misji, ponieważ w Tropea pojawiły się fałszywe banknoty i jest to istotny wątek w całej historii.

Jako czytelnik, wkraczamy w świat postaci, w którym już sporo zdążyło się wydarzyć, a przed nami stopniowo odkrywane są wszystkie fakty i łączymy kropki. Bohaterów poznajemy, gdy ich ścieżki się krzyżują, gdyż Mirabella – zła na byłego partnera – swoje emocje pokazała brawurową jazdą, prawie zderzając się z przystojniakiem 🤭. Od tego momentu Massimo nieustannie jest w pobliżu kobiety i obserwujemy ich relację, która dość szybko mknie do przodu. Przyznam, że w mojej opinii nawet za szybko. Uważam, że nienaturalne były tak mocne uczucia Mirabelli względem mężczyzny po krótkim czasie znajomości. Wolę, gdy w powieściach napięcie między postaciami jest stopniowo budowane.

Sama fabuła jednak jest dla mnie interesująca. Dobrze, że autorka wybrała motyw fałszywych banknotów, który nie jest często wykorzystany w romansach mafijnych. Jest to coś innego pośród książek z tego gatunku, gdzie fabuły opierają się na porwaniach, przetrzymywaniach i morderstwach – oczywiście w "Mandacie za prędkość" te kwestie też się pojawiają, ale nie opiera się na nich cała powieść. Ważnym aspektem jest tu dobrze przemyślana akcja i wykreowanie postaci w taki sposób, że jako czytelnik nie domyśliłam się, kto jest winny całemu zamieszaniu, więc przeżyłam niemały szok 😅.

Z ciekawością zagłębiałam się w kolejne strony, które przewijałam naprawdę często, bo książkę czyta się sprawnie. Autorka ma lekkie pióro, tworzy nieprzytłaczające opisy i umiarkowaną ilość dialogów. Moje oko wykryło kilka źle postawionych przecinków, ale to zdarza się każdemu 😊. Ułatwieniem byłoby też zaznaczenie na początku jednego z rozdziałów, iż przenosimy się w czasie. Wtedy nie wprowadzałoby to chaosu.

Włoski klimat natomiast został oddany bardzo dobrze. Podobały mi się proste zwroty w tym języku, którymi posługiwali się bohaterowie. Moją sympatię zyskał też opiekuńczy, szalenie przystojny, męski i profesjonalny, w tym co robi, Massimo 😍. A na koniec polubiłam nawet Lorenzo 😆. Zachęcam do zapoznania się z tą książką, jeśli lubicie romanse mafijne, w których nie ma zbytniej brutalności, uczucie między bohaterami nie tworzy gęsiej skórki, ale za to fabuła jest dobrze przemyślana i potrafi zaskoczyć 🖤.

Na koniec dodam, że imię głównego bohatera bardzo kojarzyło mi się z Massimo z "365 dni", a model na okładce z aktorem José Ron, który grał w lubianym przeze mnie serialu, co dodatkowo sprawiło, że książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie i mam nadzieję, że będziecie mieć takie same odczucia 🥰.

"Mandat za prędkość" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Katarzyny Rejzerewicz, lecz na pewno nie ostatnie 😊
Historia posiada wszystko co najważniejsze, momentami szybkie tempo jak sam tytuł wskazuje, zaskakujące zwroty akcji 😊
Subtelne połączenie romantycznych wątków, wraz z wątkami kryminalnymi tworzy spójną całość .

Autorka Katarzyna Rejzerewicz zabiera nas w podróż do magicznych Włoch, do urokliwej Tropei (w ktorej prywatnie się niesamowicie zakochałam),gdzie poznajemy Mirabellę, przewodniczkę, która od lat z oddaniem pracuje w lokalnym biurze turystycznym.
Pewnego dnia jej świat rozpada się, gdy z zaskoczeniem odkrywa Lorenza, swojego ukochanego, w objęciach innej kobiety.
Jednocześnie w tym samym momencie spotyka przystojnego Massimo, który błyskawicznie przykuwa jej uwagę.
Obaj mężczyźni są zainteresowani Mirabellą, lecz każdy na swój wyjątkowy sposób.
Tajemnice otaczają zarówno Mirabellę, jak i nowo poznanych mężczyzn co daje nam nutkę tajemniczości.
Mimo groźby czyhającej na bohaterkę, pojawia się także ktoś, gotowy jej pomóc.

Dlaczego Mirabelli grozi niebezpieczeństwo?
Kto jest aniołem, a kto diabłem w ludzkiej skórze?
Czy sprawiedliwość zostanie przywrócona, a winni ukarani?

Pełno tajemniczych pytań, których odpowiedzi odsłaniają prawdziwą naturę historii.
Nieprzewidywalny obrót wydarzeń sprawia, że czytelnik zostaje zaskoczony, gdy ostatecznie poznaje całą prawdę.
To świadczy o tym, że każdy wątek był doskonale przemyślany przez autorkę.

Autorka Katarzyna Rejzerewicz zabiera nas w...

Dzięki Katarzynie Rejzerewicz, przenosimy się do pięknych Włoch, do Tropei, gdzie poznajemy Mirabelle, przewodniczkę, która od kilku lat pracuje w tamtejszym biurze turystycznym. Pewnego dnia nakrywa swojego faceta - Lorenzo z inną i jednocześnie poznaje przystojnego Massimo. Obaj mężczyźni nie kryją tutaj zainteresowania Mirabellą, ale każdy na swój sposób. Ona też rozmyśla o obu panach. Jednak każde z nich ma swoją pracę i nie koniecznie chce wyjawiać komukolwiek, czym tak naprawdę się zajmuje. Tajemnica goni tajemnicę, każdy ma coś do ukrycia i coś na sumieniu. Ktoś grozi naszej bohaterce, ktoś ją ratuje, ktoś inny dobrze jej radzi. O co tutaj chodzi? Dlaczego Belli grozi niebezpieczeństwo? Kto tutaj jest tym dobrym, a kto tym złym? Dodatkowo nasi bohaterowie zostają wplątani albo i nie w akcję z fałszowaniem pieniędzy. Jak zakończy się ta akcja? Czy policja dowie się, kto je produkował?

Powiem tak. "Mandat za prędkość" Katarzyny Rejzerewicz, to moja pierwsza książka tej autorki. A z tego co kojarzę, jest to jej druga wydana książka. Czyli mam jedną do nadrobienia :) Wracając do tej romantyczno-kryminalnej powieści, to powiem, że cała historia jest świetnie skonstruowana. Jest jeden moment, kiedy tutaj akcja prze do przodu, a my nagle przenosimy się dobry rok do tyłu bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Zabrakło mi takiej informacji, że teraz będą wspomnienia. Ale to tylko jeden minus. Tak muszę pochwalić tę książkę. I choć z początku zastanawiałam się nad Mirabellą, dlaczego nadaje takie szybkie tempo - zresztą ona sama też się nad tym zastanawiała, ha, ha :) Dziwiło mnie momentami jej zachowanie, ale w sumie gdy odkryłam wszystkie karty i już dowiedziałam się wszystkiego, to wtedy trochę bardziej rozumiałam tę kobietę i jej zachowania. Podobała mi się podwójna gra niektórych bohaterów. Jest tutaj jeden z bohaterów, który totalnie mnie zaskoczył. Uważałam go za całkowicie złego, a on ... No, także tego. Te romantyczne podchody Belli i Massima, ach... momentami iskrzyło tutaj między nimi. Jednak nie ma tu tak wiele pikantnych scen. Moim zdaniem, autorka bardzo sprytnie połączyła wątki romantyczne z tymi kryminalnymi. Akcja momentami taka powolna, z czasem przyspiesza i porywa w wir akcji, gdzie nie chce się odkładać książki, bo chce doczytać do końca! A koniec - powiem że też zaskakuje. :) Nie chce zdradzać za dużo, ale powiem Wam, że polecam tę książkę. Porwie Was akcją, bardzo ciekawymi i zaskakującymi bohaterami, no i musicie rozgryźć tytuł. Kto dostał mandat za prędkość? I jaka to była prędkość???

♦️Jak już mnie troszkę znacie to wiecie, że lubię czytać książki nie tylko tych znanych, lecz także tych mniej rozpoznawalnych autorów.
@rozwinswojeskrzydla - warto mieć to nazwisko na uwadze 😉

♦️"Mandat za prędkość" to książka, która mnie bardzo zaskoczyła. Akcja toczy się w miasteczku Tropea. Region Kalabrii już sam w sobie jest ogromną zachętą, prawda?
To właśnie tu przestępcy postanawiają otworzyć fabrykę fałszywych banknotów. Mirabella Russo pod przykrywką przewodnika musi zdobyć jak najwięcej informacji co do siatki powiązań i samej lokalizacji.

♦️Na horyzoncie tej historii pojawiają się również Massimo Gallo i Lorenzo Santoro. Ci dwaj mają nieskrywaną słabość do tej jakże inteligentnej kobiety.

♦️ Tytuł nieprzypadkowy, ponieważ mknąc po wąskich uliczkach miasteczka Bella omal nie doprowadza do kolizji. A za takie przewinienie mandat jak najbardziej jest właściwy...

♦️ Powiem szczerze, że niby lekka ale wymagała skupienia. Rozwikłanie kto jest kim w tym układzie nawet samych bohaterów chyba finalnie zaskoczyło.
W naprawdę krótkim czasie dziewczyna wpada w sam środek rozgrywek dobra ze złem.

♦️Kasia jest samowydawcą ale serce,jakie wkłada w swoją pasję widać już po samym egzemplarzu. Cudowne tematyczne dodatki czy dedykacje to dowód na ogromne zaangażowanie w to,co chce dać innym. Dziękuję bardzo za możliwość bycia częścią tego jakże wymagającego marzenia.

@rozwinswojeskrzydla - warto mieć to nazwisko na uwadze 😉

To właśnie tu...

Uwielbiam Włochy 🇮🇹 Czytanie tej książki przyniosło mi więc wiele przyjemności. Dziękuję Kasi za egzemplarz do recenzji.

🇮🇹Już na pierwszych stronach książki poznajemy Mirabellę, która zdenerwowana tym, że przyłapała swojego faceta Lorenzo w objęciach innej kobiety, pędzi z zawrotną prędkością na swoim skuterze po ulicach Tropei. W tych okolicznościach poznaje Massimo. Pierwsze spotkanie nie należy do udanych, ale zaraz ich drogi znów przecinają się
w restauracji, której Massimo okazuje się być właścicielem,
a w której Bella lubi jeść.
🇮🇹Serce dziewczyny trawione złością zaczyna bić szybciej
w towarzystwie nowego znajomego, co ją samą zaskakuje. Ale zaskakuje również Massimo, który jest zmuszony dać Belli...
No właśnie, co takiego?
🇮🇹Dziewczyna pracuje jako przewodniczka w biurze turystycznym pewnego Matteo, który odegra w tej historii dość tajemniczą i zaskakującą rolę.
🇮🇹Każdy z bohaterów tej historii skrywa pewne tajemnice, żadne nie chce wyjawić czym tak naprawdę się zajmuje.

❓Który z nich jest tym dobrym, a który złym? Jaki będzie skutek porwania i strzelaniny? Czy coś grozi naszym bohaterom? Jeśli tak, to co i komu? Czy Bella wybaczy Lorenzowi? Co łączy Lorenza i Massimo? Dlaczego Matteo nie kibicuje związkowi Belli i Lorenza? Kim są Dario i Cecylia?❓

Jak widzicie sporo tajemniczych pytań, a kiedy już poznałam całą prawdę byłam naprawdę mocno zaskoczona. Nie wszystko skończyło się tak, jak to sobie układałam w głowie 🙈 To świadczy o tym, że historia nie była tak przewidywalna, jak myślałam na początku.
Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie. Nie przytłoczyła mnie ani ilość bohaterów ani wątków, które wplecione były w historię. Wszystko miało swoje miejsce i czas, każde zachowanie było przez autorkę doskonale przemyślane. Akcja rozwijała się w zawrotnym tempie, a w pewnym momencie nabrała totalnego rozpędu. Nie bez powodu taki, a nie inny tytuł. Chociaż ja znam też inny powód 😉🤫

Autorka debiutowała powieścią "Patrz sercem", z przyjemnością nadrobię lekturę 😘

• Współprace 2024
  • Papier
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Mandat za prędkość