Na zawsze, do jutra, już nigdy

Okładka książki Na zawsze, do jutra, już nigdy Michał Antosiewicz, Adam Barcikowski, Aleksandra Bednarska, Agata Garbowska, Izabela Grabda, Piotr Jedliński, Grzegorz Kałużny, Mateusz Kimak, Anna Olejnik, Magdalena Anna Sakowska, Marian Siwiak, Marlena Siwiak, Katarzyna Wierzbicka
Okładka książki Na zawsze, do jutra, już nigdy
Michał AntosiewiczAdam Barcikowski Wydawnictwo: Fantazmaty fantasy, science fiction
Fantazmaty
2024-02-14
2024-02-14

Okładka książki Magazyn Histeria LVI Michał Antosiewicz, Justyna Bendyk, Szymon T. Cwen, Monika Godlewska, Mariusz Kaszyński, Iwona Matacz, Iwona Serej
Magazyn Hister... Michał Antosiewicz,...
Okładka książki Tu był las Michał Antosiewicz, Aleksandra Bednarska, Grzegorz Czapski, Piotr M. Drożdżał, Monika Fenc, Adrianna Filimonowicz, Sylwester Gdela, Lidia Gręda, Adam Groth, Małgorzata Gwara, Merida Holmes, Natalia Kędra, Aleksandra Kleśta, Natalia Klimaszewska, Paulina Klimentowska, Anna Klotz, Marek Kolenda, Magdalena Kopała, Tomasz J. Kowalski, Jakub Kubal, Rafał Łoboda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Irka Luz, Małgorzata Maj, Jacek Małas, Wiktor Matyszkiewicz, Hela Motyl, Marcin Opolski, Aneta Pazdan, Radek Puchała, Jakub Rewiuk, Iwona Serej, Anna Sikorska, Tomasz Skowroński, Kalina Sucharska, Szymon Szymański, Paweł Wącławski, Patryk Wieczorek
Tu był las Michał Antosiewicz,...
Okładka książki Nowoświaty Michał Antosiewicz, Lech Baczyński, Monika Fenc, Sylwester Gdela, Marek Kolenda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Paulina Rezanowicz, Aleksandra Stanisz
Nowoświaty Michał Antosiewicz,...
Okładka książki Fantastyka Wydanie Specjalne 4 (45)/2014 Michał Antosiewicz, Paweł Lach, Thomas Ligotti, Piotr Nesterowicz, Jarosław Nowosad, Adam Podlewski, Sławomir Prochocki, Redakcja miesięcznika Fantastyka
Fantastyka Wyd... Michał Antosiewicz,...

Bardzo fajny zbiór opowiadań wydany nie bez powodu 14 lutego w Walentynki. Mamy tutaj zbiór 11 opowiadań dotyczących… no właśnie – miłości. Po przeczytaniu opowiadań stwierdzenia „na zawsze, do jutra i już nigdy” nabierają nowego znaczenia. Opowiadania jak to zwykle w antologii są sobie nie równe. Jednak zdecydowana większość z nich jest naprawdę dobra. Mi najbardziej zapały w pamięć opowiadania „Poszukiwacze zaginionego związku” M. Kimaka – gdzie dwójka bohaterów w stylu Indiany Jones szuka zaginionych skarbów, a także miłości. Akcja zaczyna się od „chcę rozwodu” i akcji z faszystami. Opowiadanie „Dziesięć ton miłości” M. Antosiewicza także zrobiło na mnie wrażenie gdzie mamy związek między człowiekiem a … no właśnie robotem bojowym w wersji czołgu. Niezłe opowiadanie osadzone w dalekiej przyszłości. „Dmuchawce” M. i M. Siwiak także cenię wysoko. Sama historia o dzieciach które podróżują przez kosmos w celu odnalezienia swojego domu. Również na wspomnienie zasługuje opowiadanie „Szeregowiec Yanek” P. Jedlińskiego. Główny bohater będący szeregowcem w trakcie wielkiej wojny z Tamtymi wraca do życia i zostaje zmanipulowany przez doktora, a jego żona z racji jego domniemanej śmierci może opuścić planetę jako 6 kategoria. Polecam każdemu jako odskocznie 

• Czytane w 2024

Dodaj cytat z książki Na zawsze, do jutra, już nigdy