Arktyczna mgła

Okładka książki Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk Cussler
Okładka książki Arktyczna mgła
Clive CusslerDirk Cussler Wydawnictwo: Putnam Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 20) Seria: Sensacja kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 20)
Sensacja
Arctic drift
Putnam
2008-11-25
2008-11-25
Numa Dirk Pitt

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Żeglarz Clive Cussler, Paul Kemprecos
Żeglarz Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Skarb Czyngis-Chana Clive Cussler, Dirk Cussler
Skarb Czyngis-... Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Wybrzeże szkieletów Clive Cussler, Jack Du Brul
Wybrzeże szkie... Clive Cussler, Jack...

Typowa książka tego autora. Jest zły milioner, którego działania zagrażają środowisku naturalnemu i pokojowi na świecie. Tak z grubsza, jak w wielu książkach Cusslera. Czytało się całkiem dobrze, bo tego się właśnie spodziewałem. Choć na pewno nie byłaby to książka, którą bym polecił komuś do przeczytania jako pierwszą tego autora.
Na plus, jak zawsze zresztą, stare auto, geografia, tym razem Arktyki, trochę historii i historyczna postać no i pozytywny przekaz o dbaniu o środowisko.
Ogólnie OK. Książka dobra na wakacyjne czytanie.

Na plus, jak zawsze zresztą, stare auto,...

Zimno się robiło podczas czytania. Może to mała przesada, żeby biegać po Arktyce w swetrach, ale Cusslerowi mogę to wybaczyć, bo cała reszta była świetna. Uwielbiam jego opisy, zwłaszcza tych podwodnych wojaży stateczkiem podwodnych. Te książki nigdy nie mogą się znudzić.

Jak zwykle u Cusslera dużo się dzieje. Wprawdzie bohaterowie mają dużo szczęścia ("dobrze, że akurat był w pobliżu" :-)) to czyta się to gładko. Poza tym, spora dawka geografii Kanady.

PIT standardowo nie poznał Cuslera kiedy go spotkał już po raz 8. Pewnie za dużo ludzi już zamordował i twarze widma przewijają mu się przed oczami. Dlatego nie poznaje innych osób. Lipa książka jak zawsze tego autora. Steki bzdur oraz kopiuj wklej zmień scenerię i imiona.

Przeczytałem, dobrze się bawiłem, wiedziałem czego się spodziewać i pewnie sięgnę po kolejną część cyklu.

"Arktyczna mgła" to poza wątkiem kryminalnym, porządna lekcja geografii w wykonaniu Cusslera. Do przełomowego odkrycia dochodzi w jednym z amerykańsich laboratoriów. Pierwiastek z rodziny platynowców - ruten może okazać się nadzieją na źródło energi o wiele wydajnej od ropy. Niestety to co może być potrzebne ludzkości, może być celem
zachłannych inwestorów. Polityczne układy, wielkie pieniądze czyli śmierć wielu istnień aby po trupach dotrzeć do celu. W takich sytuacjach pojawia się Dirk Pitt i Al Giordino,
szukający odpowiedzi na terenie Północno-Zachodniego Przejścia. Momentami od samego czytania robi się zimno. Na szczęście Cussler podgrzewa emocje i atmosfera dramatu na wysokim poziomie. Sięgam po tego autora zawsze gdy chcę połączyć wątek kryminalny z przygodą. Klasyczny scenariusz na fabułę i amerykański film z ciekawą puentą. Polecam.

zachłannych inwestorów. Polityczne...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Dirk Pitt w kolejnej fascynującej eskapadzie. U wybrzeża Kanady kuter natrafia na chmurę gęstej mgły, kilka dni później statek badawczy NUMA znajduje kuter z martwą załogą. Jedyny ślad mogący pomóc w rozwiązaniu zagadki śmierci marynarzy to arktyczna wyprawa z 1848 i minerał spoczywający w ładowniach uwięzionych w lodzie okrętów.

Zdecydowanie najgorsza z dotychczasowych książek Cliva Cusslera, które przeczytałem. Strasznie się męczyłem i często gubiłem wątek . Brak w niej dynamitu poprzednich części . Niby ci sami bohaterowie, ciekawy pomysł i tyle ...

Niezwykle rzadki pierwiastek Ruten i intryga w stylu Cusslera.

Niezwykle rzadki pierwiastek Ruten i intryga w stylu Cusslera.

• Clive Cussler
  • Przygodowe
  • Cussler

Dodaj cytat z książki Arktyczna mgła