Odyseja Trojańska

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 17)
Wydawnictwo: Amber
Trojan Odyssey
tajemnica, katastrofa, skarb
Julie-James

Tajemnicza zawiesina zalewa ocean, niszcząc morską florę i faunę. Ślad wiedzie do koncernu badawczego, który drąży gigantyczne tunele w dnie oceanicznym. Usiłując zapobiec podwodnej katastrofie. Dirk Pitt wpada na trop antycznych skarbów, prawdziwej historii wojny trojańskiej i opętanych obłędną ideą fanatyków - wyznawców krwawych obrzędów.

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

fik | 2016-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2016

Autor ten przyzwyczaił już mnie jak i większość czytelników do ciekawych pomysłów na książkę. Tym razem mamy tu zawarte nowe spojrzenie na wojnę trojańską i eskapadę Odyseusza a wszystko to połączone ze współczesnym ratowaniem świata przez głównych bohaterów, można powiedzieć jak zwykle. I chociaż bohaterowie są za bardzo wyidealizowani (zabili go i uciekł) to i tak pozycja ta jest miłym czytadłem i odskocznią od rzeczywistości

Ksawery Szaniawski | 2012-06-17
Przeczytana: czerwiec 2012

Jeśli ktoś potrzebuje lekkiej, niewymagającej lektury z dużą dawką przygody to dobrze trafił. Podobne do pozostałych pozycji Cusslera.

Amigo | 2011-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2011

Właśnie w momencie kiedy byłem bliski stwierdzenia, że cykl o Dirku Pittcie staje się nudny, Clive Cussler wprowadził do swojej schematycznej fabuły zmiany. Nadal oczywiście mamy katastrofę na skalę światową, ale świata nie ratuje jeden duet, oprócz Dirka i Ala, mamy Dirka i Summer. Dwóch Dirków to tak jakby o jednego za dużo, ale wciąż jest miło, a pomimo tego, że każda książka jest tak podobna do drugiej czyta się bardzo przyjemnie.

Sylwianna | 2011-01-23

Książka świetna, jak wszystkie o przygodach Dirka Pitta. Jako absolwentka historii mogę się jedynie przyczepić do pomysłu, jakoby bitwa trojańska rozegrała się w Anglii (jeśli dobrze pamiętam) - ta teoria nie jest do końca spójna i jak dla mnie ogólnie niewiarygodna. Ale poza tym polecam.

marchewa79 | 2013-02-02
Przeczytana: 2010 rok

Książka niezła. Niestety trick tu zastosowany (zapożyczenie teorii o galijskim charakterze Odysei i Iliady) lepiej wyszedł w Danowi Brownowi. Ładna globalna intryga, sporo scen akcji i ogólnie bardzo przyzwoicie.

Świetna i ciekawa książja

Bartosz | 2013-05-16
Przeczytana: 2011 rok

Podobnie jak inne książki tego autora, tak i ta pozwala się zrelaksować. Duża dawka przygody, sporo akcji. Polecam jeżeli szuka się czegoś lekkiego i przyjemnego w czytaniu.

unya | 2016-11-06
Arletta | 2016-11-01