Rebel Rose. Róża buntu

Okładka książki Rebel Rose. Róża buntu Emma Theriault
Okładka książki Rebel Rose. Róża buntu
Emma Theriault Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: The Queen's Council (tom 1) Seria: Yay! fantasy, science fiction
The Queen's Council (tom 1)
Yay!
Rebel Rose
Wydawnictwo Olesiejuk
2024-03-27
2024-03-27

Zastanawialiście się kiedyś co jest po Disney'owskim żyli długo i szczęśliwie?
Rabel rose to odpowiedź na to pytanie. Bella pokochała Bestię i złamała czar. Co dalej? Jak wygląda ich szczęśliwe zakończenie, a właściwie początek wspólnego życia?
❤️❤️❤️/5
Główna myśl książki bardzo mi się podobała, opis bardzo zaciekawił. Uwielbiam retellingi i baśniowe historię. Jednak w tej książce zabrakło owej baśniowości. Pierwotna historia ma w sobie trochę magii - czarodziejka, Bestia i ludzie przemienieni w róże rzeczy. Tutaj tej magii nie ma w ogóle. Jest opowieść o biednej dziewczynie, która zbiegiem wydarzeń staje się księżną. Bella jest rozdarta między swoim kiedyś i teraz, a także życiem, o jakim zawsze marzyła.
Bella czuje się uwięziona pomiędzy dwoma światami. Już nie wieśniaczka, jeszcze nie arystokratka. Nadchodzi powstanie ludu i Bella najlepiej rozumie trudną sytuację i żądania mieszkańców, i ma nadzieję, że Lio wysłucha jej nawoływań, aby uczynić ich prowincję lepszym miejscem dla wszystkich.
Żadna z postaci w książce nie przypadła mi do gustu. Książę Lio był tu tłem, na dodatek opowiedziany w taki sposób, że ciężko było cokolwiek do niego poczuć. Bella też nie była tą ciepłą osobą, której mogą się spodziewać fani bajki. Często nie zgadzałam się z jej zachowaniem, albo go nie rozumiałam.
Ciekawym wątkiem jest rewolucja francuska i wszystkie te nadchodzące zmiany. Fabuła jest tu tym, za co daje wyższą opinię. Pomysł, by osadzić bajkową historię w historycznych wydarzeniach jest ciekawy, choć nie tego oczekiwałam. Jeśli jednak sięgasz po tę książkę, bo kochasz "Piękną i Bestię" i tak, jak ja, chciał*byś spotkać ponownie te postacie, to odłóż ją. To nie są te postacie, które tak kochamy i w ogóle inna historia.
Zauważyłam informacje, że inne książki z tej serii będą napisane przez innych autorów, więc na pewno sięgnę po kolejne. Tutaj byłam trochę znużona i zastanawiam się czy to nie kwestia stylu autorki. Więc będę obserwować inne książki z serii i może przeczytam 🫣

Zastanawialiście się kiedyś co jest po Disney'owskim żyli długo i szczęśliwie?
❤️❤️❤️/5

Od dziecka uwielbiałam historię Pięknej i Bestii. Kiedy dowiedziałam się, że Rebel Rose będzie kolejnym rozdziałem ich historii postanowiłam, że nie przepuszczę takiej okazji i poznam tę historię. Książka jest zdecydowanie książką młodzieżową - wszystkie wątki romantyczne są tutaj bardzo spłycone - co mi osobiście nie przeszkadzało, ponieważ główny wątek romantyczny otrzymaliśmy już w podstawowej wersji Pięknej i Bestii. W książce mamy dwa główne wątki: pierwszy to intryga, która rozgrywa się na kartach książki do samego końca. Drugi wątek to sama Bella i jej problemy z odnalezieniem się w nowym życiu u boku ukochanego księcia.
Sądzę, że jeżeli jesteście fanami tej bajki to z pewnością powinniście poznać Rebel Rose, jako ciekawą kontynuację już dla trochę starszego odbiorcy.

„Te złe doświadczenia kształtują nas w równej mierze jak te dobre”.
„Rebel rose” Emmy Theriault to retelling historii Pięknej i Bestii. Rzecz dzieje się po ślubie Belli i Lio. Czy ich życie naprawdę będzie, tak jak mówią: „I żyli długo i szczęśliwie”?
Książka napisane jest lekko i przyjemnie, czyta się ją bardzo szybko. Fabuła jest ciekawie wykreowana, a fakt, że wydarzenia mają tło historyczne, sprawia że książka jest atrakcyjniejsza. Świat w niej opiera się na XVIII-wiecznej Francji, początek rewolucji francuskiej. Część akcji osadzona jest w Paryżu podczas pierwszych zamieszek i buntu, natomiast kolejna w Aveyonie – fikcyjnym państwie lennym. Dostaniemy intrygi dworskie i polityczne, rewolucję francuską, odrobinę magii i historię pełną dawnych koszmarów oraz obaw, ale też miłości i walki o dobro ludu. Akcja książki jest jednostajna, jednak nie nuży. Jest intrygująca i wciąga swoją magią. Zakończenie książki mocno mnie usatysfakcjonowało.
Kreacja bohaterów jest bardzo dobra, są oni realni, plastyczni. Bardzo dobrze widać wszelkie emocje, jakie nimi targają, ich obawy i troski. Bella i Lio są bardzo ciekawie zarysowani i w bardzo łatwy sposób można się z nimi utożsamić. Widać, z jakimi koszmarami nadal muszą sobie radzić. Autorka sprawiła, że czułam to co odczuwały postacie przez nią stworzone. Dodatkowo pięknie ukazała relację łączącą Belle i Lio, zachowując przy tym oryginalną historię Pięknej i Bestii.
Reasumując, serdecznie polecam książkę fanom retellingów, jak i tym, którzy zawsze chcieli wiedzieć, co jest po: „I żyli długo i szczęśliwie”. Czytajcie, bo warto!

„Te złe doświadczenia kształtują nas w równej mierze jak te dobre”.

• Chce mieć/ kupić
  • T concil