Wszystko będzie dobrze

2024-01-12
2024-01-12
50 min.
Wampiry Fantastyka Mrok Horror Opowiadanie

„Wszystko będzie dobrze” osadzone jest w świecie, który poznaliście w „Światłach ślepego miasta”. A jeśli nie poznaliście to wszystko przed wami 😊 O ile lubicie powieści o wampirach.

Każda z postaci jest wyrazista i charakterystyczna, co sprawia, że choć jest ich kilka to mi się nie mylili, co wierzcie mi jest dość częste. Najbardziej przemówiły do mnie sceny, gdy jedna z bohaterek - Anita pojawia się w Zalesiu i jak go opuszcza. Opowiadanie czyta się bardzo szybko, nie brak w nim dynamizmu i pewnej dozy brutalności, chociaż nie jest szczególnie drastycznie (na co trochę liczyłam).

Finał przyjemnie mnie zaskoczył i zdecydowanym plusem jest, że Natalia Hermansa podrzuca nam tropy, pozwalając domyślić się pewnych kwestii. Choć opowiadanie osadzone jest w świecie „Świateł…” bez problemu można czytać je niezależnie od znajomości powieści. A może właśnie to ta krótka historia zachęci was do sięgnięcia po książkę.

• Fantasy Horror SF
  • Chcę

Dodaj cytat z książki Wszystko będzie dobrze