Jak wykurzyć kikimorę?

Okładka książki Jak wykurzyć kikimorę? Natalia Hermansa
Okładka książki Jak wykurzyć kikimorę?
Natalia Hermansa Wydawnictwo: E-bookowo literatura dziecięca
literatura dziecięca
E-bookowo
2022-10-28
2022-10-28

„Jak wykurzyć Kikimorę?" to opowieść licząca 63 strony z zgrabnie opisanymi postaciami z mitów słowiańskich i nie tylko. Przeplatana bajecznymi ilustracjami autorstwa Marii Chudziak jeszcze bardziej zachęca najmłodszych do odkrywania następnych stron.
W tej książce poznamy Antka — chłopca, w którego domu zagościł niechciany gość. Antek wyrusza w poszukiwaniu odpowiedzi w jaki sposób wypędzić Kikimorę, a my towarzyszymy mu w tej podróży, poznając następnych bohaterów.
Jedną z postaci jest charakterystyczna Borowinka, córka Leszego, która przypadła nam od razu do gustu.
Natalia Hermansa pisze takim językiem, który oczaruje zarówno dzieci jak i dorosłych i nie pozwoli się oderwać od opowieści.
Mamy w tej bajce przygodę, zapoznanie dzieci z postaciami z mitologii słowiańskiej, jak i piękny morał.
My gorąco polecamy i w tym momencie przechodzimy do opinii ekspertów! 😉
Piórem Czarownic: Co ci się podobało w „Jak wykurzyć Kikimorę?"
Artur, lat 9: Nie wiem jak to powiedzieć, po prostu sama z siebie mi się podobała.
Jula, lat 13: Wszystko mi się podobało. Świetna historia.
Piotr, lat 13: Najbardziej podobał mi się skrzat Węgielek, bo pilnował domu.
PCZ: Która ilustracja ci się najbardziej podobała?
Artur: Najbardziej mi się podobała ilustracja z Antkiem i mamą Antka. (Strona 6)
Jula: Najlepsza ilustracja to Leszy, widać że pani Marysia miała przy nim dużo pracy. (Strona 38)
Piotr: Baba Jaga. Jest taaaaka ładna. Najładniejszy obrazek. (Strona 41)
PCZ: Z kim z tej książki chciałbyś się zaprzyjaźnić?
Artur: Najbardziej chciałbym się zaprzyjaźnić z Antkiem.
Jula: Z Borowinką.
Piotr: Mógłbym zaprzyjaźnić się z Antkiem.
PCZ: Dlaczego właśnie z tą postacią?
Artur: Dlatego że jest bardzo przyjaznym chłopakiem i pomaga swojej babci i mamie.
Jula: To dziewczyna.
Piotr: On jest bardzo odważny.

Opowieść zarówno dla starszych jak i dla młodszych. Pomysłowe postacie, piękne ilustracje, przesłanie... Czego więcej potrzeba? Syn po przeczytaniu poprosił, żebym napisała do autorki, by pisała następną książkę, bo ta mu się bardzo spodobała, więc myślę, że to najlepsza rekomendacja. 😉

🌿Jak wykurzyć Kikimorę?
Piękna magiczna historia opowiadająca o miłości, wsparciu i o tym że rodzina jest najważniejsza i zawsze powinna być na pierwszym miejscu.
Co się dzieje gdy zabraknie miłości a smutek i przygnębienie obezwładni dom?
O tym przekonał się Antek, po śmierci ojca mieszka w domu z mamą , babcia i maleńkim braciszkiem.
Od jakiegoś czasu zagościła u nich złośliwa atmosfera. Babcia notorycznie się kłóci z mamą, braciszek cały czas płacze a z kurnika znikają codziennie kury co wprawia mamę chłopca w jeszcze większy smutek.
Pewnego dnia poznaje ubożęcie które zamieszkiwało ich dom potwierdza ono słowa babci że w domu zamieszkała kikimora i to przez nią wszystko źle się dzieje.
Co musi zrobić by pomóc rodzinie. Czy magiczny amulet pomoże mu przegonić stwora? Kogo spotka w drodze do Baby Jagi ?
Powieść otoczona magia i stworzeniami z Mitologi Słowiańskiej która wręcz uwielbiamy 😻
Książeczka jest ślicznie napisana i zachęca do wspólnych przygód, piękna grafika przedstawiająca przygody Antka. To powieść wnosząca wiele do naszych serc z pięknym przekazem ❤️‍🔥

🌿Jak wykurzyć Kikimorę?
Co się dzieje gdy zabraknie miłości a smutek i przygnębienie obezwładni dom?
Od jakiegoś czasu zagościła u nich...

Mój patronat "Jak wykurzyć kikimorę?" Natalii Hermans od wydawnictwa E-bookowo. Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszę, że mogłam objąć właśnie tę książkę swoim patronatem. Za co bardzo dziękuję autorce🖤 Naprawdę wyczekiwałam jej wydania. Książeczkę miałam okazję przeczytać już dawno temu, w formie pdf, przed poprawkami, i od razu ją pokochałam🖤 Zawiera klimat, który uwielbiam do tego autorka świetnie przemyca w treści pozytywne wartości.
🍂🍁🍂
Kikimora to słowiański demon, który uprzykrza życie domownikom. Budzi małe dzieci, pląta przędzę, hałasuje kołowrotkiem oraz szkodzi kurom. Karmi się złością i strachem. Właśnie taki stwór zamieszkał w chacie małego Antka, głównego bohatera opowieści Natalii Hermans. Antek, mieszka na skraju lasu razem z mamą, malutkim braciszkiem Wojtusiem i babcią. Od śmierci jego ojca nie jest w domu za wesoło. Mama często kłóci się z babcią, mały Wojtuś budzi się w nocy i giną kury. Atmosfera jest coraz bardziej napięta i nerwowa. W ich domu zagościł smutek i przygnębienie. Chłopczyk, pewnego dnia, od ubożęcia, Węgielka, dowiaduje się co jest przyczyną takiego stanu i musi wyruszyć w niebezpieczną podróż, w głąb lasu, by odnaleźć Baba Jagę. Tylko ona jest wstanie pomoc jego rodzinie, ale czy na pewno?
🍂🍁🍂
Jest to piękna bajeczka dla dzieci z motywem słowiańskim. Napisana przyjemnym, prostym i przystępnym językiem. Idealnie nadaje się do wieczornego czytania z dzieckiem. Nie jest zbyt długa, ma zaledwie 63 strony, na których autorka przemyca małemu czytelnikowi, w subtelny sposób mądrości. Pokazuje, że w życiu jest najważniejsza rodzina i miłość, które dają siłę by przeciwstawić się złu. Bardzo lubię w książeczkach Pani Natalii to jak potrafi w treści, w naturalny sposób, przekazać podstawową wiedzę i informacje czytelnikowi. Do tego nadaje historii baśniowego klimatu. Książeczka zawiera również śliczne kolorowe ilustracje stworzone przez Marię Chudziak @golomp_mafizo i pobudzające wyobraźnię dziecka. Podoba mi się, że autorka nawiązuje delikatnie i swobodnie do naszej rodzimej mitologii słowiańskiej. Mało jest na naszym rynku takich książeczek, choć ostatnimi czasy zaczynają się powoli pojawiać, co mnie bardzo cieszy. A historię Antka polecam z całego serca🖤

Jeżeli lubicie czytać książki dla najmłodszych, z ilustracjami, z ciekawą fabułą, a także z morałem, to być może zainteresuje Was najnowszy tytuł autorstwa Natalii Hermansy.

“Jak wykurzyć kikimorę?” to krótka opowieść o chłopcu imieniem Antek, mieszkającym z mamą, babcią i młodszym bratem. Po śmierci głowy rodziny nie wiodło im się za dobrze, dodatkowo w ich domu zamieszkała Kikimora. Kradła kury, plątała nici, a także budziła Wojtusia, który przez całą noc potem płakał. Pewnego dnia Antoś zdecydował się pozbyć tej kreatury. W tym celu udał się do domku Baby Jagi… Historia krótka, przypominająca o tym, że rodzina jest najważniejsza, a także o tym, aby nie oceniać nikogo po wyglądzie. Podobało mi się to, że autorka wykorzystała postaci z mitologii słowiańskiej (na przykład Ubożę czy Leszego). Dodatkowo w książce zawarto ciekawe ilustracje.

Jeżeli w swoim otoczeniu macie kogoś, komu taka opowiastka na dobranoc by się spodobała, to jak najbardziej zachęcam do sięgnięcia po nią.

Kikimora to złośliwy demon, który plącze nici, tłucze naczynia, doprowadza niemowlęta do płaczu, a stukot jej kołowrotka nie daje domownikom spać.
Czasem też daje się we znaki ptactwu domowemu, ze szczególną lubością podkradając kury.
Dlaczego to robi?

Antek mieszka w chacie z owdowiałą matką, babką i maleńkim bratem.
Kobiety robią wszystko, aby utrzymać rodzinę.
Na nic jednak ich starania, los jakby sprzysiągł się przeciwko nim.
W domu panuje smętna atmosfera, kłótnie wybuchają o drobiazgi, wzajemne żale wzbierają.
Czy jest szansa, że w rodzinie znowu zagości uśmiech, szczęście i wzajemny szacunek?

Natalia Hermansa napisała niesamowicie ciepłą historię o chłopcu, który wyrusza w podróż, aby pomóc swojej rodzinie.
Podczas wędrówki przez las spotyka stworzenia, które nie zawsze są mu przychylne.
W końcu jednak dociera do chaty Baby Jagi, która ponoć posiada amulet mający uzdrowić sytuację w domu Antka.

Za sprawą nowej przyjaciółki Borowinki chłopiec odkrywa prawdziwy sens słów leśnej wiedźmy.
Historia kończy się optymistycznie, Antek i jego rodzina odzyskują spokój, powraca zgoda i dobrobyt.
Jak Antek tego dokonał?
Czym był tajemniczy amulet?

To cudowna, pięknie zilustrowana opowieść z wartościowym przesłaniem, mająca cechy tradycyjnej baśni, pełna słowiańskich demonów.

Książka ujęła mnie pięknym językiem.
Natalia Hermansa z dużą empatią i czułością pisze dla małego odbiorcy, zaskoczyła mnie ta dojrzałość autorki.

Jako matka jestem urzeczona historią Antka, a najsurowszy recenzent słuchał skupiony i zachwycony.
Polecam wszystkim, którzy cenią sobie mądre książki dla dzieci.
Nie musicie znać/lubić słowiańskich wierzeń.
Kikimora to wszak jedynie metafora, symbol.
A czego?
Przeczytajcie, nie zawiedziecie się!

Dlaczego to robi?

Antek mieszka w chacie z owdowiałą matką, babką i maleńkim bratem.
Kobiety robią wszystko, aby utrzymać rodzinę.
Na nic...

• Przeczytane 2022
  • Samodzielne
  • Dla dzieci
  • Od Autora/Wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Jak wykurzyć kikimorę?