Ofiary

Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Okładka książki Ofiary
Thomas EngerJørn Lier Horst Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: Blix i Ramm na tropie zbrodni (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Blix i Ramm na tropie zbrodni (tom 5)
Offer
Smak Słowa
2024-02-19
2024-02-19
Milena Skoczko-Nakielska

Okładka książki Blizny Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Blizny Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Nieobliczalni Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Nieobliczalni Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Zasłona dymna Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Zasłona dymna Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Punkt zero Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Punkt zero Thomas Enger, Jørn ...

Matka, ojciec, dziecko, psycholog, przeszłość, strata....
Kolejna dobra opowieść kryminalna. Po prostu alfa i omega.

Matka, ojciec, dziecko, psycholog, przeszłość, strata....
Kolejna dobra opowieść kryminalna. Po prostu alfa i omega.

Można polegać - jak zwykle - na tym duecie autorów. Z niecierpliwością będę czekać na kolejną pozycję.

Po wyjściu z więzienia i uniewinnieniu Blix uczęszcza do psychologa i nie wyjawia mu, że wypełnia jego rady - adoptował psa. Wciąż przyjaźni się też z Emmą, która bardzo wspiera go w terapii i opiece nad nowym przyjacielem. W czasie jednej z wizyt z Emmą kontaktuje się nastolatka, której ojczym został aresztowany. Dziewczyna jest przekonana o jego niewinności i prosi Emmę o pomoc, bo wszyscy inni jej odmówili. Była dziennikarka zgadza się i angażuje w prywatne śledztwo. W tym samym czasie Blix otrzymuje anonimowy telefon z informacjami na temat zaginionej dwa lata temu kobiety. Rozmówca przyznaje się do zbrodni i sugeruje, że było ich więcej i tylko Blix może je zrozumieć. Były śledczy kontaktuje się z policją, jednak sprawa wyraźnie ma jakiś związek też z jego prywatnym życiem i przeszłością.
Z jednej strony kolejne dwutorowe śledztwo jest ok - taki już styl tej serii. Ale z drugiej czegoś mi brakowało, miałam tylko moment, kiedy się przejęłam fabułą i to trzęsłam się o psa... Książka była ciekawa i dobrze napisana, więc fanom serii na pewno się spodoba.

Główni bohaterowie znajdują się na zakręcie życiowym, więc warto przeczytać, jeśli ktoś śledzi ich losy. Kryminał trzyma w napięciu, więc szybko się czyta, choć sam pomysł na motyw zbrodni już gdzieś czytałam, tu mnie autor nie zaskoczył. 4+

Poprzednia część była bardzo dobra, tutaj powrót do przeciętności. Dwa równoległe śledztwa zamiast jednego prowadzone przez Aleksandra i Emmę tym razem w zasadzie niezależnie, ale obie historie dość proste i mało oryginalne. Także finał jakich wiele już czytaliśmy.

Moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych książek z tej serii.

Moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych książek z tej serii.

Kawał dobrej literatury kryminalnej w skandynawskim wykonaniu. Rozbudowana, kilkuwątkowa akcja, bardzo dobrze poprowadzona, zaskakująca i emocjonująca. I choć to tylko literacka fikcja, można się przekonać jak bardzo nasze doświadczenia z dzieciństwa czy wczesnej młodości oddziałują na nasza przyszłość, wpływają na to kim i jacy jesteśmy. A książkę polecam, trudno się oderwać.

1998

Kolejny świetny thriller o Alexandrze Blixie i Emmie Ramm od którego trudno się oderwać.
Blix nie pracuje już w policji, jego koledzy raczej nie utrzymują z nim kontaktów. A jednak właśnie do niego zgłasza się człowiek, który twierdzi, że ma informacje na temat zaginionej kobiety, której sprawę prowadził Blix.
Natomiast Ramm też nie jest już dziennikarką ale na prośbę nastolatki, zgadza się zapoznać ze sprawą jej ojczyma, który siedzi w więzieniu za morderstwo,
Obie sprawy są bardzo interesujące, bo na jaw ciagle wychodza nowe wątki. Blix i Ramm pracują razem ale czy obie sprawy są ze sobą powiązane?
Jak zwykle akcja prowadzona jest niespiesznie ale za to bardzo szczegółowo. A rozwiązania są zaskakujące.
Zakończenie sugeruje, że to jeszcze nie koniec przygód tej sympatycznej pary bohaterów.

Natomiast Ramm też nie jest już dziennikarką ale na prośbę...

Kolejna zagmatwana historia, kilka ofiar, wciągające wątki poboczne, to wszystko sprawia, że książkę czyta się jednym tchem....no czasem dwoma

• Brak Legimi A
  • E-Booki