Zasłona dymna

Okładka książki Zasłona dymna Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Okładka książki Zasłona dymna
Thomas EngerJørn Lier Horst Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: Blix i Ramm na tropie zbrodni (tom 2) Seria: Mroczny zaułek kryminał, sensacja, thriller
Blix i Ramm na tropie zbrodni (tom 2)
Mroczny zaułek
9788366420267
Milena Skoczko - Nakielska
literatura norweska

Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Ofiary Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Blizny Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Blizny Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Nieobliczalni Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Nieobliczalni Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Punkt zero Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Punkt zero Thomas Enger, Jørn ...

Okładka książki Punkt zero Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Punkt zero Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Nieobliczalni Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Nieobliczalni Thomas Enger, Jørn ...

Polecam. Dobra kontynuacja. Kilka zaskakujących momentów. Chyba mniej niż w pierwszej części. Zakończenie całkiem całkiem. Polecam :)

Jakoś mnie nie przekonała do 6. gwiazdeczki. Biegnie długodystansowiec, a meta nie na tym stadionie.

Bardzo dobra kontynuacja poprzednich części. Bardzo logiczny ciąg zdarzeń prowadzący do wykrycia sprawcy. Oczywiście główne postaci na wielki plus. Blix jest świetny i jako policjant i jako człowiek.

Po umiarkowanie dobrej części pierwszej z entuzjazmem sięgnąłem po drugą. Niestety, spadek jakości jest olbrzymi. Książka jest po prostu nudna, postacie nadal płaskie, intryga wyjątkowo nieinteresująca.

1. część była kapitalna, druga - już słabsza, ale wciąż dobra. Po prostu bardziej wciągają mnie historie oparte np. na uprowadzeniu i poszukiwaniu jakiejś osoby, w tym wypadku mamy więcej śledztwa, a mniej - dreszczowca.
Mimo wszystko polecam i zabieram się za trzecią część.

Mimo wszystko polecam i zabieram się za trzecią część.

W mojej ocenie książka dużo słabsza od poprzedniej części. Akcja wlecze się niemiłosiernie i dopiero mniej więcej od połowy zaczyna nabierać jakiegoś tempa. Po rewelacyjnym "Punkcie zero" podniosłam chyba poprzeczkę zbyt wysoko. Na pewno sięgnę jednak po kolejną część, bo miłość do literatury skandynawskiej zwycięża:)

Zdecydowanie tu za dużo wybuchów.
Powtórzony duet: śledczy i dziennikarka (i ich emocjonalny związek) irytował już w serii o Wistingu, teraz to odczucie się spotęgowało.
W serii pierwotnej miało się wrażenie, że Norwegia jest bezpiecznym krajem, racjonalnie zarządzanym, z niebezpiecznymi przypadkami przestępstw. W serii Blix + Ramm Norwegia to beczka prochu, gdzie nielicznym udaje się nie paść ofiarą ciężkiego przestępstwa.
No i, o ile zdołałam poznać Wistinga, jego motywacje, racje, jego spiritus movens, o tyle - Blixa nie poznałam.

Zdecydowanie tu za dużo wybuchów.

Przez pomyłkę zaczęłam od tego, drugiego tomu, nic to nie zaszkodziło przyjemności z czytania tej historii. Już sięgam po pierwszy tom by poznać przeszłość Emmy.

Jedna, przepadkowa śmierć doprowadziła do...
Akcja "Zasłony dymnej" w bardzo ciekawy sposób łączy wybuch w noc sylwestrową z porwaniem małej dziewczynki sprzed wielu lat. Polecam!

Jedna, przepadkowa śmierć doprowadziła do...

Tom drugi okazał się równie dobry jak pierwszy

Tom drugi okazał się równie dobry jak pierwszy

Dodaj cytat z książki Zasłona dymna