Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych

Okładka książki Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Magdalena MakarowskaDominika Musiałowska Wydawnictwo: Feeria kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Feeria
2021-03-24
2021-03-24

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Dietooporne. K... Patrycja Kłósek-Bzo...
Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Kuchnie świata... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...

Książka znakomita, posiada jednak kilka błędów jeśli chodzi o czas gotowania w TM. Błędy zostaną poprawione, ale niestety do sprzedaży trafiły sztuki z pierwszego druku. Jeśli chodzi o komponowanie przepisów i składników super. Jeśli chodzi o gotowanie w urządzeniu - ja czasem robię po swojemu.

w książkach o insulinooporności duet Makarowska-Musiałowska to już marka sama w sobie. Dzielą się wiedzą, obalają mity, zwracają uwage nie tylko na indeks glikemiczny, ale też konkretne produkty, które mają prozapalne działanie.

W ksiażce znajdziemy wiele przepisów sezonowych na dania, które możemy wykonać w termourządzeniach. Właściwie każdym, chociaż wydaje mi się, że autorki bazują na oryiginalnym thermomixie.

Większość dań jest smaczna, prosta i szybka w przygotowaniu, składniki są łatwodostępne, a to w kuchni ma bardzo duże znaczenie. Polecam.

W dobie rewolucji żywieniowej producenci nie tylko prześcigają się w tworzeniu nowych urządzeń, ale także
i przepisów, które Beda do nich dostosowane. Pojawiło się wiele szybkowarów, robotów kuchennych i urządzeń, które mają pomóc zrewolucjonizować własny jadłospis, a także proces jego przygotowania. Wiele osób korzysta z różnych termo urządzeń, więc dlaczego by nie spojrzeć na ich działanie i nie pomóc tym insulinoopornym? Autorki Dominika Musiałowska i Magdalena Makarowska postanowiły dostosować i stworzyć przepisy ku temu, aby każdy użytkownik popularnego thermomixa mógł w pełni skorzystać z jego dobrodziejstwa. Co otrzymujemy w książce?
Sam fakt zakupu takiej maszyny musi być przemyślany, oprócz eleganckiego i nowoczesnego designu oczekujemy od takiego sprzętu funkcjonalności, średniej lub łatwej obsługi i szeregu przepisów, które będą zdrowe, szybkie i funkcjonalne. Nie wszystko zależy od nas, producent zapewnia dobry sprzęt, a my, mamy za zadanie doszukać się czegoś, co będzie dla nas pyszne. „Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych” autorstwa Dominiki Musiałowskiej i Magdaleny Makarowskiej ma za zadanie dopomóc w tych zmaganiach i walce ze zbędnymi kilogramami. Wiele publikacji tych Pań już za mną i wiem, że książka, którą trzymam w dłoniach jest utrzymana w klimacie jej poprzedniczek, czyli mam to, co naprawdę jest dobrze skomponowane, skrupulatnie przygotowane i co ważniejsze, bardzo pomocne. W książce mamy trzy rozdziały, które mają zapewnić nam uzupełnienie wiedzy i smakowite nowości przepisowe. Pierwszy rozdział zatytułowany: jak sobie pomóc? Znajdziemy w nim rady jak w zdrowy sposób sobie ułatwić życie, kilka informacji na temat insulino oporności, także fakty i Minty na temat tej przypadłości, które mają rozwiać wątpliwości i uzupełnić naszą wiedzę. Autorki zadbały także o to, aby poradzić czytelnikom jak się wyciszyć i zrelaksować oraz jak skutecznie zmienić nasze nawyki. W drugim rozdziale: Termogotowanie – idealne rozwiązanie nie tylko dla diabetyków i insulino opornych dzielą się z nami początkami korzystania z urządzenia, rady, jak można sobie pomóc oraz motywację wyboru diety z niskim indeksem glikemicznym, dowiemy się tutaj, dlaczego właśnie taki rodzaj diety jest dla nas korzystny. Trzeci rozdział jest tym, na co czekaliście, a mianowicie to przepisy, które zostały pogrupowane. Zaczynamy od przepisów bazowych, a one zostały pogrupowane według pór roku. Bardzo mi się spodobał ten pomysł, wiadomo, że najwięcej dobrodziejstwa otrzymujemy jedząc owoce i warzywa sezonowe, myślę, że dlatego autorki zdecydowały się w ten sposób rozplanować tą książkę.
„Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych” to książka dla tych, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, mają termogotujące urządzenie i szukają inspiracji do przygotowania w nim czegoś pysznego. Znajdziecie w niej przepisy na różne zupy, dania jednogarnkowe, dania na parze, pasty, pasztety, a także surówki i desery. Różnorodność potrwa jest imponująca. Nie można zapomnieć o tym, że stres potrafi nas zniechęcić do wielu czynności, same sobie narzucimy morderczy bieg przy wielu posiłkach, które decydujemy się przygotować na cały dzień. Robienie ich to jedno, a jedzenie w określonym czasie, nie zawsze wychodzi. Bardzo podobały mi się ćwiczenia oddechowe, które przygotowały Dominika Musiałowska i Magdalena Makarowska. Bardzo ułatwią pracę opisy wszelkich funkcji urządzenia termogotującego, jednym słowem ta książka to skarbnica wiedzy, którą trzeba zgłębić.

„Jesteś tym, co jesz, więc jedz pięknie!”

Bardzo mi miło kolejny już raz recenzować książkę dwóch świetnych autorek Magdaleny Makarowskiej dietetyczki oraz
Dominiki Musiałowskiej specjalistki od insulinooporności. Jest to 10 książka z bestsellerowego cyklu o Insulinooporności. Tym razem Panie zachęcają aby do przygotowania potraw używać jednego urządzenia. Człowiek obecnie jest wielofunkcyjny i myślą przewodnią autorek jest aby wykorzystywać wielofunkcyjność urządzenia, a blender, mikser, czy rozdrabniacz schować . Dzięki takiemu urządzeniu oszczędzamy czas i ułatwiamy sobie codzienne życie. Autorki sugerują również aby przygotowywać potrawy na zapas i następnie mrozić gotowe porcje, by ułatwić sobie funkcjonowanie.

Przepisy są bardzo różnorodne, podzielone są według pór roku. Każda pora ma przepisy z takich kategorii jak desery, sałatki, zupy, dania jednogarnkowe, kompletne dania na parze. Uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zdjęcia dań wyglądają smakowicie oraz są bardzo kolorowe. Na pewno będę wracać do książki, jest funkcjonalna i przydatna. Można czerpać inspiracje przez cały rok, ponadto wszystkie przepisy zawarte mają niski indeks glikemiczny oraz są wskazane dla osób insulinoopornych ale i nie tylko. Przepisy są bardzo dobrze napisane, jasne i klarowne oraz przede wszystkim zdrowe. Nawet jak się nie ma urządzenia wielofunkcyjnego można wciąż korzystać z przepisów, tylko trzeba przygotowywać posiłki kilkoma urządzeniami.
Autorki w publikacji przywołują kilka cennych informacji dotyczących insulinooporności, co można jeść, czy można wyleczyć, jak redukować stres, czy zmieniać nawyki żywieniowe. Ponadto dowiedziałam się i to mnie bardzo zaciekawiło, co podwyższa indeks glikemiczny.
Jestem pod wrażeniem szaty graficznej książki, zawartość ogromnie przydatna, także ja książkę mogę polecić. Bardzo ciekawi mnie już następny pomysł autorek na kolejną książę.

„Jesteś tym, co jesz, więc jedz pięknie!”

• Kulinarne
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych