Nawyki zamiast cudów. Proste sposoby na ogarnianie życia

Okładka książki Nawyki zamiast cudów. Proste sposoby na ogarnianie życia Anna Mochnaczewska
Okładka książki Nawyki zamiast cudów. Proste sposoby na ogarnianie życia
Anna Mochnaczewska Wydawnictwo: MANDO poradniki
poradniki
MANDO
2023-11-08
2023-11-08
literatura polska

Ciepłym, przyjaznym językiem napisany poradnik, a właściwie przewodnik, dzięki któremu lepiej rozumiemy swoje emocje, akceptujemy słabsze chwile w naszym życiu, dajemy sobie oddech i przyzwolenie na bycie niedoskonałym. Książka, do której będę wracać, bo pomoże w trudnych momentach, ukoi.

Świetna książka dla tych którzy pracują na etacie w jakiejś firmie. Dobrze jest ją przeczytać aby zadbać o swój zdrowy work-life balance oraz aby zadbać o to aby się nie wypalić zawodowo.

Jedynie ta książka mogła by być jeszcze lepsza gdyby była dłuższa jednak mi się ją bardzo dobrze czytało. Bardzo polecam.

Oto książka, która była mi bardzo potrzebna w biblioteczce. Jeśli wrzucanie na luz to dla Was ogromne wyzwanie to na pewno po tej lekturze na odpuszczanie sobie spojrzycie nieco inaczej i łatwiej będzie Wam znaleźć szczęście i spokój.

@anna_mo_anna otacza czytelników przyjacielskim ramieniem i z każdym słowem dodaje otuchy. Dzięki zagadnieniom, które porusza i zadawanym pytaniom pomoże nam nie zadręczać się myślami, co myślą o nas inni i popracujemy nad podbudowaniem poczucia własnej wartości. W pogoni codzienności zmierzamy czasami w odmiennym do naszych potrzeb i przekonań kierunku, a książka przypomni nam, aby działać tak, abyśmy żyli zgodnie ze sobą. Przyjrzymy się również granicom i reakcjom na krytykę innych. Odpowiednie działania wobec uwag innych mogą
być tutaj kluczowe. Wskazówki autorki są bardzo cenne i niezastąpione. Życie to ciągła praca nad sobą.

Serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki. Dla mnie była ona jak balsam na duszę. Poczułam się o wiele spokojniejsza. Przemyślicie wiele ważnych spraw, a życie być może wymaga jedynie minimalnej zmiany, aby poczuć się spełnionym. Trzeba po prostu zajrzeć w swoje wnętrze, aby lepiej życ w zgodzie z własnym “ja”.

Jak idzie Wam wrzucanie na luz?

"Nawyki zamiast cudów" to niezwykle praktyczny i mądrze napisany poradnik, który przyciąga uwagę od samego tytułu. Autor, Anna Mochnaczewska, skupia się na praktycznych radach dotyczących radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, zachęcając do pracy nad nawykami zamiast oczekiwania na cudowne zmiany. Mimo krótkiej formy, książka jest treściwa, poruszając istotne obszary życia, wzbogacona pytaniami, ćwiczeniami i praktycznymi wskazówkami. Autorka nie tylko zwraca uwagę na automatyczne reakcje i narzucone zasady, ale również skupia się na wartościach kierujących naszym życiem, co pozwala zrozumieć źródła frustracji i niepokoju.

W książce Mochnaczewskiej ważne miejsce zajmuje temat pracy nad określaniem granic osobistych, co stanowi kluczowy element poszukiwania własnej tożsamości. Autorka podkreśla, że sensem życia jest rozwój, a osiągnięcie prawdziwego "Ja" wymaga świadomej pracy nad sobą. Książka skupia się na różnych aspektach życia, od zasobów po wdzięczność, poruszając ważne kwestie, takie jak prokrastynacja, postawa "muszę" kontra "chcę", czy umiejętność odpoczynku.

Poprzez praktyczne i konstruktywne podejście autorki, czytelnik jest zachęcany do wprowadzenia pozytywnych nawyków, które pomogą w regeneracji w czasie urlopu, wyrażaniu emocji i przezwyciężaniu trudności zamiast uciekania przed nimi. "Nawyki zamiast cudów" nie jest typowym poradnikiem, lecz lekarstwem na psychowashing, oferującym realne narzędzia do lepszego zrozumienia samego siebie. Anna Mochnaczewska wzbogaca treść swojej książki o empatyczną perspektywę psychoterapeuty, co sprawia, że materiał jest nie tylko praktyczny, ale i solidnie zakorzeniony w doświadczeniu zawodowym autorki.

Dziękuję Wydawnictwu MANDO za egzemplarz recenzencki!

Śledzę treści przekazywane przez Annę Mochnaczewską na instagramie dlatego kupiłam tą książkę. Szczerze... niektóre treści zawarte w książce są pomocne, jednak "obcując" z psychoterapeutką w mediach społecznościowych oczekiwałam więcej. Czuję niedosyt.

Nie oceniam, ale książka na pewno niejednej osobie się przyda. Ja jestem dość oporny na takie poradniki, ale na pewno warto rozmawiać o swoich oczekiwaniach i nie ulegać zewnętrznej presji.

Ksiazka bardzo praktyczna, ciekawa i mądrze napisana. Zawiera wiele praktycznych rad dotyczących radzenia sobie z codziennością .

Bardzo przyciągnął mnie tytuł 'Nawyki zamiast cudów'. W cuda nie wierzę, a nad nawykami lubię pracować.
Ten poradnik jest dość krótki, ale treściwy i porusza ważne obszary życia każdego z nas. Znajdziemy w nim dużo pytań, ćwiczeń i rad. Pamiętajcie, że od samego czytania nic się nie zmieni.

Czesto działamy automatycznie i pod wpływem narzuconych nam zewnętrznie zasad, nie zastanawiając się nad swoim zachowaniem i nad wartościami, które nami kierują. Może to powodować frustrację, dyskomfort czy niepokój. Nie jest to świadoma strefa naszego życia, dlatego warto poświęcić czas na zastanowienie się i uświadomienie sobie, jakie wartości przyświecają nam na codzień.
Autorka odwołuje się także między innymi do zasobów, prokrastynacji, przejścia od postawy 'muszę' do 'chcę', pracy, porażki, wdzięczności, granic, odpoczynku czy urlopu.

Jeśli chodzi o pracę z określaniem naszych granic to jest to szukanie siebie, ponieważ związane są z poczuciem naszej tożsamości, odrębności.
A sensem życia jest rozwój, aby poznać swoje prawdziwe "Ja". Bycie w chwili obecnej, docenienie czasu, który jest nam tu dany.

Książka, pt. "Nawyki zamiast cudów. Proste sposoby na ogarnianie życia", to swego rodzaju poradnik.
Autorka Anna Mochnaczewska opisuje pewne zachowania ludzi, docieka ich pochodzenia.
Analizuje skutki i daje propozycje, jak przeciwdziałać nawykom, które utrudniać nam mogą życie.
Dość często stosowana, tzw. prokrastynacja, czyli potocznie "od jutra wezmę się za siebie", na dłuższą metę się nie sprawdza.
Warte zapamiętania:
"Aby nabrać więcej równowagi w życiu, trzeba również uprawomocnić i dać sobie przeżyć te przykre, frustrujące momenty".
I druga myśl:
"Emocje takie, jak w/w frustracja, złość, smutek, tęsknota są nam w życiu potrzebne, gdyż wnoszą informacje na temat tego, czego potrzebujemy w danym momencie, co nam pasuje, co potrzebujemy zmienić".
Inne spostrzeżenia z rozdziału Poranki mogą być dobre, dotyczy mnie samej i sprawdza się, tj. "pościel rano łóżko", ma to sens.
Kolejnym ciekawym rozdziałem jest ten o "klątwie poniedziałku"-warto się z nim zapoznać głębiej, ponieważ dotyczy szerokiej rzeszy ludzi.
Książka ładnie wydana w małym rozmiarze, co jest wygodne.
Podzielona na 9 rozdziałów, a każdy z nich dobrze opracowany przez autorkę.
Może okazać się być pomocna w zadbaniu o zdrowie oraz własny komfort psychiczny.
Większość tych problemów jest powszechnie znana, ale nie każdy daje sobie z nimi radę, mimo upływu czasu i życiowego doświadczenia, które jednak weryfikuje niektóre poglądy.
Lekturę polecałabym szczególnie ludziom młodym, którzy dopiero rozpoczynają życie i napotykają na swojej drodze różne przeszkody🤗📖💚🍀
Wydawnictwu MANDO serdecznie dziękuję za egzemplarz recenzencki💝📙

Książka ma świetny tytuł i kolorystykę wewnątrz. Co do treści miałam poczucie jakbym gdzieś już to czytała. Wierzę w to, że do wielu osób trafi treść.

• Psychologia
  • LEGIMI
  • Poradniki

Anna Mochnaczewska Nawyki zamiast cudów. Proste sposoby na ogarnianie życia Zobacz więcej