Barca. Skarby FC Barcelony

2023-12-06
Barbara Bardadyn
FC Barcelona piłka nożna futbol

̴M̴é̴s̴ ̴q̴̴u̴̴e̴ ̴u̴̴n̴ ̴c̴̴l̴̴u̴̴b̴

„Barcelona to coś więcej niż klub piłkarski, to coś więcej niż miejsce rozrywki, do którego przychodzimy w niedzielę, żeby obejrzeć mecz naszej drużyny; Barcelona to nade wszystko duch, który jest zakorzeniony głęboko w nas, to barwy, które kochamy ponad wszystko.”

Wybierz się w niezwykłą podróż i poznaj historię FC Barcelony, jakiej nigdy jeszcze nie opowiedziano. Na nowo przeżyj wielkie momenty i chwile, pamiętne mecze, historyczne gole, niezliczone puchary i tytuły, nieśmiertelne dokonania drużyn i legendarnych piłkarzy. Powspominaj niezapomniane okresy chwały i wielkości Barçy i przekonaj się, że czasem trzeba było prawie (a prawie robi ogromną różnicę) dotknąć dna, aby potem odbić się i wylądować na szczycie.

Ten ilustrowany album to gwarancja świetnie spędzonego czasu. Czytelnik poznaje kompletną historię wielkiego klubu, a przeróżne zdjęcia, wycinki gazet i grafiki, są przyjemnym dodatkiem i kawałkiem historii.

Książka jest podzielona na kilka rozdziałów. Mamy historię klubu podzieloną na dekady, mamy rozdziały poświęcone wielkim piłkarzom, legendarnym strzelcom, złotej erze Dream Teamu, czy niezapomnianym el Clasicos. Nie zabraknie części o wielkich trenerach, La Masii, niezwykłych finałach, czy także o FC Barcelonie i jej osiągnięciach w innych dziedzinach sportu: kobiecy futbol, futsal, koszykówka, piłka ręczna czy nawet hokej na wrotkach.

Co prawda mogę się przyczepić do tego, że pewne informacje były powielane nawet kilkukrotnie przy różnych rozdziałach, to i tak czytałam ten album z ekscytacją. Dodatkowo nie mogło zabraknąć różnych ciekawostek, a te uwielbiam w takich książkach.

„Barca. Skarby FC Barcelony. Oficjalny album i historia klubu” to prawdziwa gratka dla fanów.
Uważajcie, bo w trakcie czytania będziecie chcieli obczaić loty do Barcelony na mecz.

S e r d e l B a r ç a é s e l m i l l o r q u e h i h a

̴M̴é̴s̴ ̴q̴̴u̴̴e̴ ̴u̴̴n̴ ̴c̴̴l̴̴u̴̴b̴

Wybierz się w niezwykłą podróż i poznaj historię FC Barcelony,...

• Dom

Dodaj cytat z książki Barca. Skarby FC Barcelony