Devoted Hearts

Okładka książki Devoted Hearts Angelika Kołodziej
Okładka książki Devoted Hearts
Angelika Kołodziej Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Contract (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Contract (tom 2)
NieZwykłe
2024-02-28
2024-02-28
16+ Romans i erotyka

Na reszcie! Arabella i Camer w końcu dojrzeli, chociaż gołym okiem widać, że kobieta doszła do siebie, przepracowała przeszłość i powoli staje na nogi, ale nie w tym miejscu, co powinna. Tęsknota. To motyw przewodni między tym dwojgiem. Cieszę się, że spotkali się, a później wyjaśnili sobie to, co powinno zostać wyjaśnione i dali sobie szansę. Tym razem się nie spieszyli. Powoli, żeby poznali się na nowo.

JAK JA KOCHAM ANGELIKĘ. Nigdy nie przestanę
zachwycać się jej stylem pisania oraz sposobem w jaki opisuje przeżycia bohaterów. W jej wykonaniu nawet
opisy są ciekawe i nie ma się ochoty ich pomijać. Widać ogromny progres między tą, a poprzednią częścią dylogii jeśli chodzi o bohaterów. Po roku, kiedy się nie widzieli
zdążyli dojrzeć do stworzenia zdrowej relacji. Arabella teraz a wcześniej to prawie dwa różne światy i jestem niesamowicie dumna z tego jak dużo siły i czasu poświęciła na to, aby poznać siebie na nowo. Nawiązania do poprzedniej części lub powiązania niektórych wydarzeń ze sobą skradły moje serce, bo uwielbiam wyszukiwać choćby najmniejszych takich rzeczy w książkach. Oczywiście nie obejdzie się bez zwrotów akcji, a te przyznaję, że czasami potrafią zaskoczyć. CZYTAJCIE DEVOTED HEARTS!!

JAK JA KOCHAM ANGELIKĘ. Nigdy nie przestanę
zdążyli dojrzeć do stworzenia zdrowej relacji. Arabella...

[współpraca reklamowa z wydawnictwem Niezwykłym]

Główna bohaterka jest bardzo realistyczna. Arabella marzyła o idealnym życiu w Nowym Jorku, chciała poznać nowych przyjaciół, wychodzić wieczorami do klubów i czerpać trochę radości z życia. Niestety jej wyobrażenia mijają się z rzeczywistością. Odczucia Arabelli są jak najbardziej na miejscu i zdziwiłabym się, gdyby było inaczej. Jej dzieciństwo było jednym wielkim koszmarem, a strach przed ojcem wciąż się za nią ciągnie. Uczęszcza na terapię, co jak w późniejszych rozdziałach widać - naprawdę jej ona pomaga. Terapia sprawiła, że Arabella stała się bardziej otwarta na uczucia i świat, nie bała się rozmowy z mężem i starała się wyjaśnić sytuację.

Bohaterka przeszła dużą zmianę wewnętrzną. Podczas czytania pierwszej części uważałam ją za przestraszoną dziewczynkę, a w drugiej, natomiast postrzegam ją jako silną kobietę, która dąży do swych marzeń.

Cameron Salford jest jednym z troskliwszych bohaterów. Był na każde zawołanie Arabelli, potrafił czytać z niej, jak z otwartej księgi, zauważał każdy jej ruch. Znał ją lepiej niż samego siebie. Darzył ją namacalnym uczuciem i dało się do odczuć na każdej stronie książki. Ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że dostaliśmy rozdział z jego przeszłości. Miałam co do niej wiele pytań i na wszystkie dostałam odpowiedzi.

Relacja tej dwójki w pierwszej części była inna, bardziej sztywna. W Devoted Hearts dostaliśmy wiele uroczych momentów, które tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, jak bardzo tęskniłam za Arabellą i Cameronem. Obydwoje czują się przy sobie po prostu dobrze, są szczęśliwi, dużo się śmieją i potrafią szczerze rozmawiać

Angelika zapewniła nam również dreszczyk emocji. Głuche telefony, które dostawała Arabella ciągną się aż po sam koniec książki. Jednak z jakiegoś powodu nie dałam tej książce dziesięciu gwiazdek.

Byłam bardzo zaciekawiona wątkiem z telefonami i miałam nadzieję, że zostanie to poprowadzone w dobry sposób i jeszcze bardziej, niż to możliwe, wciągnę się w fabułę. I tu właśnie pojawia się jeden jedyny problem. Ten wątek ani trochę nie zrobił na mnie wrażenia. Jest pewna rzecz, która mnie zszokowała, ale nie zareagowałam na nią intensywnie. Mam wrażenie, że cały ten wątek został dodany, aby przeciągnąć jakoś sprawę z Laurencem Vargasem.

Lekturę czytało mi się naprawdę szybko i przyjemnie. Była idealna na wieczór przy ciepłej herbacie. Dużo się śmiałam, trochę denerwowałam, a trochę smuciłam. Wszystkiego po trochu. Uważam, że jest to naprawdę dobra książka w kategorii 16+ i polecam ją każdemu, kto lubi motyw z aranżowanym małżeństwem.

[współpraca reklamowa z wydawnictwem Niezwykłym]

🌍 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: 𝟒/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞]

ZAWIERA SPOILERY DO POPRZEDNIEGO TOMU ORAZ LEKKIE SPOILERY DO TEGO TOMU

🌍 Arabella jest teraz innym człowiekiem. Wyjechała, zdobyła pracę, w dziedzinie która ją interesuje. Jednak nie jest tam do końca szczęśliwa, po wydarzeniach sprzed roku zamknęła się w sobie i jedyne z kim utrzymuje kontakt to Marshall. Dzięki niemu zostaje zaproszona na święta, a tam czeka na nią ktoś, kto złamał jej serce..

🌍 Cameron to również inny człowiek. Po wydarzeniach sprzedawanych roku miał problemy z alkoholem, ale z czasem zaczął z tego wychodzić. On również dostał zaproszenie na święta, gdy je przyjął, postanowił, że spróbuje naprawić swoje błędy.

🌍 Po zakończeniu drugiego tomu jakąś małą swoją częścią czekałam na kontynuację, ponieważ byłam ciekawa, jakie będą ich dalsze losy. Arabella nie ukrywam, w tej części bardziej przypadła mi do gustu. Szkoda było mi było jej, gdy czytałam, jak się czuła w danej sytuacji. Trzymałam za nią kciuki, by się nie poddała po tym co ją spotkało, gdy wyszła pewna informacja. Byłam z niej dumna w sytuacji kiedy spotkała po raz pierwszy Camerona od dawna. Pomimo złamanego serca zachowała się dojrzale i zdobyła siły na rozmowę z człowiekiem, który niegdyś złamał jej serce. Natomiast jeśli chodzi o Camerona, to po prostu był cudowny. Rozpływało mi się serce, gdy dbał o Arabellę pomimo tego, że nie wybaczyła mu w 100%. Poczułam lekką dumę, gdy wyszedł z problemów, które ciągnęły się za nim przez ostatni rok. Poczułam również szacunek, że pomimo tego, że jego przyjaciel przyjaźnił się również z Arabellą, to ten nie wypytywał się o nią. Dał jej przestrzeń i czas. Co do ich relacji, to na początku spodziewałam się czegoś innego, ale w końcu gdy czytałam, że są razem, od razu zmieniłam zdanie i że taki obrót spraw mi się podoba. Zdecydowanie na plus jest ta relacja bohaterów, nie mamy od razu wielkiego bum i już od nowa są razem, tylko stopniowe przybliżanie się do siebie. I to było piękne, jak stopniowo jest odzyskiwane zaufanie przez człowieka. Moim ulubionym momentem z całej książki jest ich pierwsze spotkanie, wtedy Cameron podarował jej naszyjnik z globusem, gdy myślę o tej scenie, uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Jednym z fajnych momentów, które jeszcze wspominam, jest sytuacja, gdzie cała czwórka spotykała się i zaczęła wspominać, opowiadali sobie momenty, co robili, gdy byli młodzi. Kiedy zaczęłam czytać, to czekałam na jedną rzecz, która była zawarta w opisie książki, a mianowicie chodzi mi o to, że Arabellę zaczął ktoś śledzić. Niesamowicie bardzo wyczekiwałam, ale mimo małej objętości książki, wątek pojawił się dopiero na ostatniej prostej. A gdy już wcielił się w życie, to odrobinę się zawiodłam. Szybko owy wątek się skończył oraz dla mnie był spłycony, brakowało mi większych emocji, pewien plot twist przewidziałam. Dla mnie po prostu minusem jest, że nie było niczego więcej oprócz tego co dostaliśmy. Styl pisania autorki był przyjemny, dość szybko potrafiłam się dzięki niemu wczuć w historię.

🌍 Reasumując, jeśli zastanawiacie się, czy czytać drugą część, to bierzecie się za nią od razu. Jest przyjemna i lekka, idealna na jeden wieczór 💜

𝐃𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐞𝐠𝐨 💜

🌍 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: 𝟒/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞]

ZAWIERA SPOILERY DO POPRZEDNIEGO TOMU ORAZ LEKKIE SPOILERY DO TEGO TOMU

2 część jest tak słaba i tak nudna, że nie ma szans, na dotrwanie do końca. No chyba, że wystawia się opinie jako współpracę reklamową albo recenzje patronacką ;) szczerze - nie rozumiem zachwytów nad ta pozycją.

❤️Recenzja❤️

"Moja mi­łość była tak silna, że wy­star­czy­ła za naszą dwój­kę. I nawet, jeśli ta ko­bie­ta mia­ła­by spę­dzić resz­tę życia z kimś innym, to za­wsze, ale to za­wsze będę w ja­kiejś czę­ści na­le­żał do niej."

Kiedy myślimy, że przeniesienie się do innego miejsca sprawi, że nasze serce zapomni, a relacja nagle przestanie istnieć, to jesteśmy w błędzie... Mimo że życie Arabelli zaczęło się budować od nowa, to ma wrażenie, że nie jest do końca szczęśliwa... Na domiar złego zaczynają dziać się rzeczy, które potęgują w niej obawy, że przeszłość ponownie chce ją dopaść... Ale to nie koniec. W jej życiu na nowo pojawia się Cameron... Czy zapomniała już o tym, co do niego czuła? Czy jego widok rozpali jej serce na nowo ?

"Devoted hearts" to historia, która pokaże wam, że dopóki przeszłość o nas nie zapomni, my nie możemy zapomnieć o niej i ruszyć do przodu, bo dopadnie nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Bohaterowie zbyt wiele już wycierpieli. Zbyt wiele musieli poświęcić dla swojego szczęścia, a los nawet w tej części ich nie oszczędził. Pokazał, że życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiemy, kiedy dopadnie nas zło tego świata.
Arabella zaczęła realizować swoje marzenia, wydawać by się mogło, że zaczyna w końcu żyć tak, jak zawsze tego pragnęła. Jest wolna. Robi, to co kocha, ale w tym wszystkim czegoś jej brakuje, a raczej kogoś, kto w krótkim czasie zdobył nie tylko jej serce, ale też jej myśli. Tylko ona pozbyła się go ze swojego życia. Odebrała swoją wolność, wymazując go, jakby nie istniał, ale to nie prawda... Bo serce tak łatwo nie zapomina. Cameron prowadzi życie takie jak dotychczas, z tym że bez ważnej części, która miałabyś tylko umową, a stała się kimś więcej. On nie potrafi o niej zapomnieć. Tylko czy między nimi jest jeszcze szansa na szczęście? Czy po tajemnicach, kłamstwach, które ich niszczyły, można jeszcze odbudować coś trwałego?

Uwielbiam pióro autorki, bo w prosty sposób potrafi przekazać tak wiele wartości w książkach, że jestem pełna podziwu. Pokazuje, że miłość nie wygaśnie tak po prostu. Ona się w nas tli i kiedy pozwolimy jej się na nowo w nas rozpalić, to ogrzeje nas i sprawi, że będziemy najszczęśliwszymi osobami na świecie, ale musimy jej na to pozwolić. Tylko że nie zawsze jest to takie proste...

Ta część zaskoczyła mnie wielokrotnie. Działy się w niej sytuacje, których się nie spodziewałam. A kłamstwa i tajemnice w dalszym ciągu wychodziły na powierzchnię. Ich chyba tak prosto nie da się wykluczyć z naszego życia, bo prędzej czy później powrócą, kiedy najmniej się tego spodziewamy.

Arabella mimo początkowego spokoju, jaki panował w jej życiu, nie przypuszczała, że nagle wydarzy się coś, co może jej zagrozić. Jest jedna sytuacja, które szczególnie zapadła w mojej pamięci, to wtedy moje serce dosłownie chciało wyskoczyć z piersi, brakowało mi oddechu, a oczy zachodziły łzami. Byli już prawie na mecie swojego szczęścia, aż tu nagle wydarzyło się to... Co takiego? Dowiecie się sami, sięgając po tę książkę.

Seria #Contract to seria, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Autorka podbiła moje serce i coś czuje, że z każdą kolejną historią, moja miłość do jej twórczości będzie rosła. Nie ma tutaj zbędnych opisów, sytuacji czy dialogów. Każdy element jest idealnie dopasowany i tworzy całość, która was zachwyci. Czekam na kolejną historię od autorki, a ta już niebawem.

Jeśli szukacie książki, która nie pozwoli wam o sobie zapomnieć i sprawi, że wasze myśli będą kręciły się tylko wokół niej, to musicie sięgnąć po "Devoted hearts ".

❤️Recenzja❤️

Raczej tego nie będę komentować. .bardzo słaba kontynuacja wg mnie..niestety

Raczej tego nie będę komentować. .bardzo słaba kontynuacja wg mnie..niestety

Dylogia Contract ma w sobie magię, którą ciężko mi ubrać w słowa, ale sprawia, że każda strona porywa mnie i czytam jakbym była w transie. Mimo, że papierowa wersja różni się dość sporo od tej wattpadowej, to pomimo, że zakochałam się już wtedy, finalna wersja podoba mi się jeszcze mocniej.

Ta historia jest bardzo emocjonalna, bo od samego początku mamy ukazanych bohaterów, którzy za sobą niewyobrażalnie mocno tęsknią, choć nie chcą się do tego przyznać, a fakt, że żyją na różnych kontynentach, jedynie wzmacnia ich rozstanie. Po cichu za sobą tęsknią, aż w końcu gdy widzą się po raz pierwszy po roku - cała magia do nich wraca. Tą magią nazywamy pewnego cudownego mężczyznę, ale o Marshallu porozmawiamy za chwilkę.

Angelika włożyła w tę dylogię całe swoje serce, co pokazuje na każdej stronie. Ilość emocji napakowanych w tę część była dla mnie najlepszym orzeźwieniem i choć bolało, choć płakałam, choć się śmiałam - nie byłam nimi przytłoczona. Znalazła równowagę, która sprawiła, że czytało się tę pozycje jeszcze przyjemniej. Oczywiście, że nie byłaby sobą, gdyby nie poszarpała trochę serca czytelnika, ale gwarantuję wam, że równie mocno o nie zadbała.

Kocham styl pisania autorki. Jest wyjątkowy, prosty - ale nie banalny. Ułatwia on czytanie, a jednocześnie intryguje do poznania dalszej części historii i ja, choć czytałam tę historię już parę razy, za każdym razem zakochuję się w niej i w jej stylu na nowo. Ma w sobie coś unikatowego, nie jest przesadzony i Angelika nie stosuje zbędnych zapychaczy, byle książka miała jak najwięcej stron.

Nie brakuje plot twistów, trzymających w napięciu wydarzeń i sytuacji, czy rozmów, które doprowadzą do łez. Jednak przy tym wszystkim, cała dylogia, a zwłaszcza Devoted Hearts to przepiękna historia o więzi mocniejszej niż ocean do pokonania. To historia o prawdziwej miłości - pełna wzlotów i upadków, lecz przy tym pokazuje, jak ważne jest stawianie siebie wysoko i chodzenie na kompromisy. Bohaterowie na przestrzeni dwóch części uczyli się siebie, szczerości bo żadne z nich nie było do tego przyzwyczajone i ponownego zaufania.

Jeśli troszkę was zdołowałam, to nie bójcie się - w tej pozycji jest mnóstwo szczęśliwych, uroczych, słodkich i gorących momentów. Nie wiem jak to możliwe, że sceny erotyczne napisane przez Angelikę są tak genialne, ale to niepodważalny fakt. Są gorące, ze smakiem i pokazują jedynie coraz mocniejszą i piękniejszą relację bohaterów. Jeśli pokochaliście, lub chociaż polubiliście Camerona w pierwszej części, to w tej dla niego przepadniecie. Sposób jego kreacji - zaczynając od tego, że wystarczyła jedna brunetka, by z niezniszczalnego wielkiego biznesmana, został wrak. Jest pokazany kontrast między jego postacią, przez co wydaje się on jeszcze bardziej prawdziwy i bardzo szanuję, że zostało to w ten sposób ukazane. Oprócz Camerona samego w sobie, jego zachowania wobec Arabelli i bliskich mu osób powalały mnie na kolana i rozczulały do granic możliwości.

I choć Camerona kocham całym sercem, jestem pod wrażeniem jego przemiany, to na największe uznanie zasługuje nasza główna bohaterka - Arabella. Była ona nauczona walki o przetrwanie od najmłodszych lat i wypracowała sobie przez te wszystkie lata tortur instynkt przetrwania, który nie do końca był zdrowy i dobry dla otaczających jej ludzi. W Devoted Hearts Arabella pokazuje o wiele zdrowsze myślenie i choć nadal popełnia błędy, nadal nie radzi sobie z wszystkim tak dobrze jakby chciała, to jej walka o siebie i swoje zdrowie jest godna podziwu.

Z kolei Marshall to takie słoneczko, uwielbiam go całym sercem. Mimo, że to Cameron jest dla niego jak brat, to Arabella szybko stała się jego małym słoneczkiem, o które chciał dbać i nie pozwalał, by jej myśli zniszczyły ją samą. Był dla nich obu zawsze, nawet kiedy o to nie prosili, a jego postać zawsze wywoływała na mojej twarzy ogromny uśmiech.

Devoted Hearts to dla mnie wyjątkowa historia, a bycie jej częścią jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i czymś niewyobrażalnym. Dziękuję, Angelika, że już dwukrotnie oddałaś mi swoje dzieci pod moje skrzydła, bo spędzanie z nimi czasu, stało się moją ulubioną formą rozrywki. Podczas czytania całej dylogii przenoszę się do Liverpoolu, który choć czasami przytłaczający, skrywa w sobie magię, która czeka, aż ktoś ją odczuje.

Chociaż może się nie wydawać to oczywiste na pierwszy rzut oka, to chciałabym abyście to właśnie wynieśli z tej lektury. Zdrowie, zarówno fizyczne i psychiczne niech będzie dla was priorytetem. Choć jest to historia o trudnych relacjach, o miłości to jeszcze pokazuje jak ważne jest to by się nie poddawać i walczyć o swoje marzenia. Dlatego nie bójcie się ryzykować, czerpcie z życia jak najwięcej, odważcie się robić to co lubicie i co sprawia wam największą przyjemność. Nie zniechęcajcie się jeśli wasza droga nie będzie prosta - każdy trud włożony w spełnianie marzeń będzie tego warty.

Ta historia jest bardzo emocjonalna, bo od samego początku mamy ukazanych...

𝑫𝑬𝑽𝑶𝑻𝑬𝑫 𝑯𝑬𝑨𝑹𝑻𝑺

⭐️| 4/5
📜| 284
📚| Wydawnictwo NieZwykłe
🎨| 3/5
✍🏼| Angelika Kołodziej

❝ Arabella ofiarowała mi najcenniejszy dar na świecie – szansę. I nie zamierzałem jej zmarnować. Już nigdy nie chciałem doświadczyć życia bez niej…❞

𝄞 współpraca barterowa ~ Wydawnictwo NieZwykłe 𝄞
• dziękuję za egzemplarz do recenzji!🌹

༺ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ༻
~ „Devoted Hearts” jest to druga część dylogii Contract. Urzekająca, czarująca, a zarazem problematyczna. Historia skupia się na wzlotach i upadkach dwojga młodych, zakochanych ludzi.
Bella. Arabella Salford spędza rok z dala od swojej dawnej codzienności – licząc na spokój, szczęście i wytchnienie. Kobieta rozwija swoją karierę jako projektantka, o czym marzyła od najmłodszych lat, jednak to nie przynosi upragnionego ukojenia. Samotność jest jej towarzyszem do dnia, gdy za namową Marshalla, decyduje się spędzić święta zimowe w gronie jego rodziny…
Cam. Cameron Salford każdego dnia z wielką tęsknotą wspomina swoją żonę, która dwanaście miesięcy temu zamieszkała w NYC. Mężczyzna stara się o niej zapomnieć poprzez pracoholizm i różne trunki, jednak nie przynosi to ze sobą długotrwałego efektu. Z dnia na dzień staje się coraz większym wrakiem człowieka, przez co unika swojej jedynej rodziny – państwa Mamsmsm. Jednak wraz z nadchodzącymi świętami postanawia spędzić ten czas w ich towarzystwie…
Ta część podoba mi się o wiele bardziej niż poprzednia. Akcja jest spowolniona, co nie jest minusem, a wręcz przeciwnie, ponieważ pozwala dostrzec charakterystyczne zmiany w postaciach i fabule, która przeszła wielki glow up. Metamorfoza Belli jest przecudowna, a Cameron nadgania przy niej swoim wysiłkiem w walce o miłość. Minusem jest wątek "prześladowań", a bardziej nie rozwinięcie go.
Jestem niesamowicie dumna z Angeliki za wprowadzenie tak ważnych wątków, jak terapia psychologiczna i jej skutki, czy budowa zdrowej relacji romantycznej.
Podsumowując przy czytaniu bawiłam się dobrze oraz byłam zadowolona z zauważalnych różnic między tomami.

Miłego dnia!💫
Buziaki, Julie ❤️

if you’re interseted in tropes like:
• age gap 🌹
• second chance 🌨️
• fasion designer 👠
• arranged marriage 💍
• healthy relationship ❤️
this book is for you!<3

❝ - Teraz wypijemy razem gorącą czekoladę i obejrzymy Pamiętniki Wampirów.
- Pewne rzeczy się nie zmieniają, co?
- Nigdy - przyznałam, uradowana jego aprobatą dla mojego pomysłu…❞

✍🏼| Angelika Kołodziej

𝄞 współpraca barterowa ~ Wydawnictwo NieZwykłe 𝄞
• dziękuję za egzemplarz do recenzji!🌹

༺ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ༻
~ „Devoted Hearts” jest to druga...

Czy miłość jest w stanie wyparować po dwunastu miesiącach rozłąki? Czy jedno kłamstwo jest w stanie zburzyć wszelkie uczucia, którymi darzymy drugą osobę? Czy ucieczka jest zawsze dobrym rozwiązaniem?

Arabella spędziła cały rok bez Camerona obok siebie. Minęło dwanaście miesięcy na ułożenie sobie wszystkich spraw w głowie, dystansując się od zakłamanej przeszłości. Arabella na pewno nie jest już tą niepewną siebie, zabłąkaną kobietą, która szuka prawdy w życiu. Przez ten czas wydoroślała i uświadomiła sobie, że musi stawiać siebie na pierwszym miejscu. Mimo tego, że pokochałam ją taką, jaką była w pierwszym tomie, to w tej części podbiła moje serce jeszcze bardziej swoją dojrzałością do pewnych spraw i decyzjami, które podejmowała. Cam nie miał z nią łatwo i na pewno nie ułatwiała mu ponownego wstąpienia w jej łaski, za co ją uwielbiałam. Arabella w tej części była jeszcze bardziej prawdziwa, ponieważ jej serce było rozdarte i nie wiedziało, czy warto zaryzykować.

Cameron przez ten okres rozłąki miał wiele czasu by przemyśleć swoje zachowanie, błędy, jakie popełnił i zastanowić się nad rzeczami, których nie zrobił. Odnosiłam wrażenie, że jego postawa zmieniła się o 180°, co jest oczywiście dużym plusem, patrząc na to, jakie problemy z komunikacją w pierwszej części, które były głównym powodem ich rozłąki. Cam stał się słodzikiem w tej części, który w końcu w 100% otworzył się na świat i na miłość, którą dawała mu Arabella. Wiele razy jego wybory, czyny czy słowa sprawiały, że moje serce gubiło na chwilę rytm, czy rozczulało się nad jego zachowaniem. Przypomniał mi dlaczego się w nim zakochałam w pierwszym tomie, gdzie już powoli miał te przebłyski zakochańca, jednak w tej części przerósł swoje, moje i wielu czytelniczek najśmielsze oczekiwania.
Bardzo często obserwuje w książkach, że bohater staje się bezpłciowy pod wpływem miłości i jedyne, co chce robić to wielbić swoją partnerkę, ale tutaj czegoś takiego nie znajdziecie, ponieważ Cam nadal pozostał sobą, czyli surowym, zimnym i poważnym biznesmenem, tylko z jedną odskocznią, w końcu znalazł swoją drugą połówkę, w której widział oparcie i swoją przyszłość.

„— ᴅᴢɪęᴋᴜᴊę, żᴇ ᴛᴜ ʙʏᴌᴇś. — ᴘʀᴢʏsᴜɴęᴌᴀᴍ sɪę ᴅᴏ ᴍẹżᴄᴢʏᴢɴʏ ɪ ᴘᴏᴌᴏżʏᴌᴀᴍ ᴅᴌᴏń ɴᴀ ᴍɪᴇᴊsᴄᴜ, ᴡ ᴋᴛóʀʏᴍ ᴅᴏsᴋᴏɴᴀʟᴇ ᴄᴢᴜᴌᴀᴍ ᴍᴏᴄɴᴇ ʙɪᴄɪᴇ ᴊᴇɢᴏ sᴇʀᴄᴀ. — ɪ żᴇ ᴄᴀᴌʏ ᴄᴢᴀs ɴɪᴇᴢᴍɪᴇɴɴɪᴇ ᴡᴇ ᴍɴɪᴇ ᴡɪᴇʀᴢʏsᴢ.".

Ich relacja stała się o wiele dojrzalsza niż w pierwszym tomie, przez brak kłamstw i niedopowiedzeń, które zastąpione zostały otwartą komunikacją swoich uczuć i zmartwień, które zrodziły się im w głowach. Oczywście nie było między nimi zawsze idealnie, ale w końcu nauczyli się z tym walczyć dla dobra ich związku. Każda szczera rozmowa, sprzeczka czy zbliżenie było opisane w tak emocjonujący sposób, że dodawało to wiele realizmu tej historii. Ich związek wszedł na najwyższy poziom miłości, a drogę ku temu czytało się z uśmiechem wypisanym na twarzy, ze łzami wzruszenia w oczach i z napuchniętym serduchem. Chemia między nimi wybuchła na pierwszym spotkaniu po takim czasie i rosła z rozdziału na rozdział. Wyczekiwałam momentu, w którym w końcu dadzą upust swoim emocjom i dadzą się im ponieść.

„ʀᴀᴢᴇᴍ ʙʏʟɪśᴍʏ sɪʟɴɪᴇᴊsɪ, ʀᴀᴢᴇᴍ ᴍᴏɢʟɪśᴍʏ ᴏɢᴀʀɴąć ᴄᴀᴌʏ ᴛᴇɴ sʏғ ɪ ᴘᴏᴢʙʏć sɪę ᴢᴌᴀ ᴢ ɴᴀsᴢᴇɢᴏ żʏᴄɪᴀ. ʀᴀᴢᴇᴍ. ᴘᴏ ᴘʀᴏsᴛᴜ ʀᴀᴢᴇᴍ.".

Jestem chyba największą fanką stylu pisania Angeliki, który jest c u d o w n y. Angelika jak nikt inny umie opisać wiele sprzecznych ze sobą emocji w jednej chwili, łamiąc nam przy tym serca, aby po chwili je skleić, przyklejając na nie uroczy plasterek. Uważam również, że tak jak bohaterowie i relacja między nimi stała się dojrzalsza, tak samo styl pisania wszedł na wyższy level, a myślałam, że lepiej już być nie może.

„ᴋᴏᴄʜᴀᴍ ᴄɪę. ɴɪᴇ ᴢᴀᴍɪᴇʀᴢᴀᴍ ᴜᴅᴀᴡᴀć, żᴇ ᴊᴇsᴛ ɪɴᴀᴄᴢᴇᴊ ɪ ɴɪᴇ ᴡʏᴍᴀɢᴀᴍ, ʙʏś ᴏᴅᴡᴢᴀᴊᴇᴍɴɪᴀᴌᴀ ᴛᴏ ᴜᴄᴢᴜᴄɪᴇ. ᴀʟᴇ ᴄʜᴄę, żᴇʙʏś ᴡɪᴇᴅᴢɪᴀᴌᴀ. ᴋᴏᴄʜᴀᴍ ᴄɪę ᴄᴀᴌʏᴍ, ᴋᴜʀᴡᴀ sᴏʙą. ᴋᴀżᴅʏ ᴍɪʟɪᴍᴇᴛʀ ᴄɪᴇʙɪᴇ.".

Nie mogę nie wspomnieć również o moim bohaterze drugoplanowym, którym jest nikt inny jak nasz ulubiony Marshall. Mężczyzna stał się przyjacielem nie tylko Camerona, ale również naszej Arab Elli, gdy samotnie spędzała wieczory w Nowym Jorku. To właśnie w nim znalazła największe oparcie, i to on nie pozwolił jej stoczyć się na samo dno. Kocham przyjaźń tej dwójki chyba nawet bardziej niż z Cameronem.

Dylogia Contract jest moją bezpieczną przystanią i mimo zakończenia pewnej ery na zawsze pozostanie w mojej głowie i przede wszystkim w sercu jako książkę, od której wszystko się zaczęło. To historia, która ma w posiadaniu cząstkę mnie i mojego serca, które skradła od razu. Nie żegnam się z nią, bo wiem, że często będę do niej wracać ❤️.

• Mam w papierze
  • Ciepłe kluski