Archipelag wysp szczęśliwych

poradniki
Moc Media
2023-01-01
2023-01-01

Rozwój osobisty niesie za sobą wiele korzyści. Wzmacnia pewność i pozwala zrozumieć siebie, odkryć i rozwijać swój własny potencjał, a także radzić sobie z życiowymi wyzwaniami. Odkąd zaczęłam żyć bardziej świadomie, w pełni akceptuję siebie, lepiej znoszę upływający czas, więcej rozumiem, mocniej przeżywam, bardziej doceniam. Trochę mniej się martwię. Pracuję ciągle nad tym, żeby równowaga była normą w moim życiu, ale jestem cierpliwa i czekam, bo za tym zawsze stoi nagroda. Podobnie jak za działaniem.

Życie pełne jest cudownych i nieprzewidywalnych momentów. Ekscytujących chwil i choć czasami doskwiera smutek to mimo wszystko warte jest przeżycia. Żyjmy jak najpiękniej.

"Archipelag wysp szczęśliwych" to przewodnik odważnego życia na własnych zasadach. @chrabalowska.sylwia przekazuje wiele życiowej mądrości. Daje siłę słowem, motywuje i popycha do działania. Merytoryczny przekaz pozwala wyciągnąć wnioski i zachęca wdrożyć zmiany, by cieszyć się życiem. Poradnik, który stał się dla mnie osobistym pamiętnikiem i przyjacielem. Będę do niego wracać.

Pierwszy etap to odnalezienie siebie i zrozumienie. Wędrówka w głąb swojego wnętrza i motywacja do działania.
Drugi etap to droga w kierunku wysp szczęśliwych. Odkrycie nieświadomego i podążanie za świadomymi zmianami.
To wszystko dopełniają miejsca na notatki własnych przemyśleń oraz szablony i przykładowe planery.

Książka została tak skonstruowana, by stała się kursem samodzielnego doskonalenia. Niezwykle przystępnie wyjaśnione zagadnienia z zakresu psychologii na przykładzie kobiet, które uczestniczyły na konferencji "Odważ się na moc". Wystąpiły z prelekcją dzieląc się swoimi doświadczeniami i drogą do spełnienia, dając istotne wskazówki. Kobiety, które tworzą zmiany, ulepszają rzeczywistość, a na horyzoncie wciąż nowe wyspy do odkrycia.

Trzeba się zatrzymać, zauważyć niezauważalne. Dać sobie szansę na spełnione życie. Pobyć w ciszy, by zrozumieć siebie i swoją wyjątkowość. Tak! Każda z nas jest wyjątkowa i jedyna, a każdy dzień pracy nad sobą przybliża do tej wyjątkowości.

"Jesteśmy tym, co o sobie myślimy"

Polecam bardzo!

Postanowiłam że pierwszą książką zrecenzowaną w tym roku będzie pozycja wyjątkowa. Przeważnie nie sięgam po poradniki, dlatego sceptycznie podchodziłam do tej propozycji. Muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczona - bo "Archipelag wysp szczęśliwych" to nie jest typowy poradnik. Po pierwsze mamy tutaj historie kobiet, które chociaż miały mnóstwo obaw znalazły w sobie siłę aby ruszyć do przodu i zacząć realizować się. Spełniać swoje marzenia, realizować plany osobiste ale również biznesowe. Czasami człowiek potrzebuje zachęty aby zrobić ten pierwszy krok i w moim odczuciu te historie są właśnie takie, bardzo motywujące. Każdy tworzy swoją szczęśliwą wyspę i chce budować lepszy świat.

W kolejnej części książki mamy konkretne narzędzia i kroki jak zacząć realizować swoje plany, jak ruszyć z biznesem. Bez względu na to czy jest to jednoosobowa działalność czy większa firma. Konkretny wzorzec działania pokazuje nam jak uzyskać określone rezultaty. Absolutnie wyjątkowa tej pozycji jest część z warsztatami/ćwiczeniami. Mamy więc oprócz wiedzy teoretycznej również praktykę, możemy rozpisać sobie pewne rzeczy, zobaczyć czy dany schemat pasuje konkretnie do nas. To wszystko sprawia iż " Archipelag wysp szczęśliwych" jest pozycją obowiązkową jeśli chodzi o rozwój osobisty. Obowiązkową i wyjątkową bo jest to książka cegiełka Fundacji Moc Kobiet @chrabalowska.sylwia , która zajmuje się działaniem na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i społecznej odpowiedzialności biznesu .
Mam ostatnio szczęście do książek, które trafiają do mnie w odpowiednim momencie życia. Jeśli tak jak ja macie rozterki w którą stronę pójść ze swoim rozwojem osobistym i zawodowym to myślę że ta pozycja wiele kwestii rozjaśni. Pracowałam sobie z tą książką, powoli krok po kroku bodajże, od listopada i był to dla mnie bardzo owocny czas.

Niektóre książki dodają odwagi. Czasem aby ruszyć z miejsca, potrzebujemy słowa zachęty, wskazówki, wiary w nasze możliwości. Może być to też historia, którą usłyszymy w adekwatnym momencie. I tak właśnie jest z "Archipelagiem wysp szczęśliwych".

W pierwszej części otrzymujemy opowieści z życia kobiet, które pomimo obaw i niepewności sięgnęły po to, na czym im zależało. Opowiadają dlaczego chciały zrobić ten pierwszy krok w daną stronę i jak udało im się rozwinąć skrzydła. Całość sprawia, że jak na dłoni mamy opisaną rzeczywistość z nastawieniem na niezależność i spełnianie swoich aspiracji. Czy jest to część motywacyjna? O tak, z pewnością ❤️‍🔥

Druga część oferuje konkretne działania, gdy już odważyliśmy się wyruszyć za głosem serca. Nawiązuje najbardziej do nas jako do przedsiębiorców, którzy mają swoją ofertę lub dopiero chcą wyruszyć na podbój świata. Możemy być jednoosobową działalnością lub większym zespołem, zarówno w formie online lub offline. Tutaj mamy przytoczony wzorzec działania, czyli jak postępować, aby osiągać rezultaty. Jest to rozdział konkretów wprawiający trybiki w ruch, aby iść naprzód rozsądnie i ze strategią. Tutaj jest zatem pora na więcej szczegółów i praktyki 😎

Podsumowując, ten tytuł łączy w sobie zarówno poradnik, przewodnik, jak i warsztatownik z pytaniami i zadaniami. Kompleksowa pozycja dotycząca rozwoju osobistego oraz biznesowych klimatów 👌

Pragnę dodać, że po spotkaniu autorskim z Sylwią Chrabałowską czuję tę książkę jeszcze bardziej, to zaangażowanie, tę kobiecą więź. Rezonuję z przesłaniem, że kobiety mają moc sięgania po życie swoich marzeń.

A spoglądając na zewnętrzną stronę książki odnoszę wrażenie, że piękno i subtelność okładki jest przedsmakiem do wnętrza pełnego pewności siebie i odwagi. Taka kobiecość, która rozkwita.

Czytacie poradniki? Osobiście robię to dość rzadko, ponieważ większość z nich traktuje mnie, jak nie do końca  rozgarniętą osobę ;)  Zazwyczaj dowiaduję się z nich, że wszystko robię źle, a jedyna słuszna prawda i sposób na życie, znajduję się w danym poradniku ;) W związku z tym, dość sceptycznie podchodziłam do propozycji zapoznania się z kolejną tego typu książką, bo myślę, że znowu dowiem się, co robię nie tak w swoim życiu ;)O ironio! jak ja się miło rozczarowałam!  bo to na pewno nie jest książka, w której Autor mówi o swojej wielkiej wiedzy, nieomylności i wyższości nad wszystkimi maluczkimi. Z tego poradnika nie dowiemy się, co robimy źle i jak mamy żyć, ale jak możemy sobie pomóc, jak małe kroczki prowadzą do wielkich osiągnięć, jak warto słuchać siebie i swojej intuicji, jak ważne jest określanie celów, nawet tych najmniejszych i jak mądrze to robić. Dużo wiedzy biznesowej, ale przystępnie podanej, z której każdy coś dla siebie wyciągnie. Nikt nam tutaj nie daje genialnych recept i pomysłu na życie, a raczej tylko nakreśli i podpowie różne sposoby działania, wykorzystania swoich mocnych stron, zaopiekuje się nami i spróbuje pokierować w stronę zadowolenia i satysfakcji z siebie czy swoich wyborów i decyzji.
Ta książka to nie tylko zwykła lektura, ale także sposób pomocy, książka-cegiełka Fundacji Moc Kobiet, która wspiera kobiety i jest blisko wszystkich najważniejszych dla nich spraw.
Kupując książkę, wspieramy kolejnych potrzebujących ludzi, dobro idzie w świat, a przy okazji sami możemy się czegoś nowego nauczyć, dowiedzieć i wykorzystać w swoim życiu.  Jako że święta już za chwilę, to  może macie wokół siebie kogoś, komu może się przydać taka lektura.
Czasem niewielka zmiana działa cuda ;)

Są książki, które zostają za nami...
Są książki, które wywołują w nas burze...
Są powieści, które potrafią ukoić...
Są i takie, które zabijają nudą...
A jaka jest ta?

,,Archipelag wysp szczęśliwych"
Sylwia Chrabałowska
@chrabalowska.sylwia
@mocmediabooks

Ilość ukazujących się obecnie poradników tak przytłacza, że straciłam ochotę na odkrywanie nowych. Jednak nigdy nie mówię nigdy...

Ta publikacja przykuła moją uwagę najpierw tym, że jest to książka od kobiety dla kobiet, że to ,,książka - cegiełka Fundacji Moc Kobiet".

Wreszcie nikt mi nie napisał, że całe życie robię coś źle, nikt mi też nie podał złotej myśli dzięki której cały mój świat będzie zawsze w różowych barwach. Za to dostałam sporo ciekawych spostrzeżeń pobudzających do myślenia o danych sytuacjach w inny sposób. Znalazłam w tej książce miejsce na własne słowa, spostrzeżenia, uwagi do budowania lepszego jutra. W końcu najważniejsze to znaleźć szczęście w codzienności. Przecież nie co dzień wygrywamy w lotto, awansujemy zyskując podwyżkę, znajdujemy miłość życia czy uwalniamy się od toksyka. Nie co dzień wstajemy prawą nogą w towarzystwie anielskich skrzypiec. Jednak każdego dnia możemy znaleźć małe radości i zrozumieć to co ważne, a może umknąć. Każdego dnia zaczynamy nowy rozdział i możemy zrobić krok ku samorealizacji.

Jest jedno słowo, które towarzyszyło mi przez całą lekturę... nienachalna. Właśnie taka jest ta książka. Ona towarzyszy w nieingerencyjny sposób. Słowa wlewają się i zaczynają w nas pracować. Czy robię to co chcę, czy realizuję się w pełni?

To nie lektura na raz, to lektura na życie, bo do niej chce się i warto wracać.

Może dodam, że jest pięknie wydana, ma okładkę stworzoną do głaskania, uwodzi grą barw rozdziałów, mówi nam to część ważna właśnie dla Ciebie.

Czy i Ty jesteś Mocarna? A może Kobieta obok Ciebie jest właśnie taka?

W tym okresie tak nadmienie, że ta książka to doskonały prezent dla kogoś kto ma chęć zobaczyć więcej, zrozumieć, znaleźć samą siebie, wybrać nową drogę czy ugruntować tą którą idzie.

Polecam 😊

Są książki, które zostają za nami...
Są książki, które wywołują w nas burze...
Są powieści, które potrafią ukoić...
Są i takie, które zabijają nudą...
A jaka jest ta?

,,Archipelag wysp szczęśliwych"
Sylwia Chrabałowska
@chrabalowska.sylwia
@mocmediabooks

Ta książka to poradnik, ale takiego jeszcze nie czytaliście. Pięknie wydany, dopracowany pod każdym względem. To bardzo wartościowa i mądra książka. Każda kobieta powinna mieć ten poradnik. Autorka widać, że włożyła całe serce i swoją życiową mądrości w to co tu napisała i podzieliła się z nami. Doświadczeniami, dając odwagę i podpowiada w jaki sposób odnaleźć swoją wyspę. Ta książka daje moc, siłę. Jest jak dobra koleżanka, którą zawsze można poprosić o radę. To bardzo konkretna lektura. Inspiracje bezcenne. Doświadczenia osób i ich rady. Po tym co tu przeczytałam łatwiej będzie patrzeć na życie. Wiedza niesamowita. Lektura daje do myślenia i zastanowienia. To ogromna dawka wiedzy która każdemu się przyda. A początek zaczyna się od listu, który czytałam kilka razy. To list do mnie i do Ciebie, coś niesamowitego. Bo czasem w naszym życiu trzeba się zatrzymać by coś zrozumieć w swoim życiu. Warto też pomyśleć jak się czujemy. Jak wygląda nasz związek. Czy nasze relacje są właściwe. No i że czas wolny też jest ważny. Że trzeba pamiętać, żeby być ze sobą szczerym. I nigdy nie wolno porównywać siebie do innych. Bo tak naprawdę każda kobieta jest w stanie wytrzymać wiele i dać radę. A cenne wskazówki zawsze się mogą przydać. No i mamy tu miejsce na notatki nasze jest to bardzo fajne. Same emocje w naszym życiu też są ważne i warto umieć je kontrolować i panować nad nimi. Podjęcie różnych decyzji też do tego potrzeba odwagi. I trzeba wierzyć w swoje decyzje. Bardzo interesujące rozdział o kolorach. Tej książki nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach, to wymagający poradnik, który trzeba by było przeczytać kilka razy. Bo mądrość ogromna. Jestem pod wrażeniem tego co tu przeczytałam. Takich rad nie znajdziecie nigdzie. To książka którą koniecznie musicie mieć. I czerpać z niej siłę i wiedzę. Bo każda rada jest wartościowa. Polecam z całego serca. A Autorka to mistrzyni, wielki szacunek za taką życiową mądrość i wiedzę.

Poradnik z notatnikiem, tak najprościej opisać książkę #archipelagwyspszczęśliwych autorstwa @chrabałowskasylwia. Jest pięknie wydany, dopracowany w najdrobniejszym szczególe, z powplatanymi soczystymi kolorami, dla zwrócenia uwagi na rozdział, czy frazę.
Tym razem nie jest to spis rzeczy, które pomogą nam zaistnieć w życiu prywatnym, jak i zawodowym; Sylwia zwraca się bezpośrednio do czytelnika, który ma wrażenie, że siedzi w fotelu naprzeciwko; twarzą w twarz omawiacie strategię kolejnych kroków. Ty zadajesz pytania, rzucasz pojęciem, a prelegentka odpowiada, językiem ładnym, komunikatywnym, zrozumiałym. Zero przemądrzałych wycieczek po tym, co w życiu nam nie wyszło, wszystko, każde słowo nakierowuje nas na sukces w kręgu szczęśliwości.
Trudno utrzymać wysokie zainteresowanie przez cały poradnik; są etapy w życiu, na każdym z nich potrzebujemy wsparcia na innej płaszczyźnie, spokojnie przechodzimy przez wszelkie porady dotyczące kolorów, mimiki, gestykulacji, celów, ba, nawet zakupów.
Powracamy do już przeczytanych rozdziałów (nie mogłam doczytać do końca, ponieważ bez przerwy wracałam do przerobionych zwrotów, bo akurat miałam problem w pracy z omawianym wcześniej zagadnieniem, ponieważ chciałam jeszcze raz przyswoić rozwiązanie) powodów jest mnóstwo. To nie jest książka, którą czytamy od „dechy do dechy” nie śledzimy wątku fabuły, by wiedzieć co się stało, jak i dlaczego, powoli, fragmentarycznie uczymy się błyszczeć na własnych zasadach, w sferze komfortu, który nam odpowiada, ale wpisuje się w ogólnie przyjęte formy społeczne. Szczęśliwi nie oznacza kontrowersyjni.
Tak naprawdę nie skończyłam czytać tej książki, ona nadal ze mną rezonuje, szukam fragmentów akurat mi potrzebnych, przeglądam, zastanawiam się jak „ugryźć” temat, szukam podpowiedzi, czasem modyfikuję, dla potrzeb sytuacji. Rozwijam się, ale nic na siłę, mierzę się z problemem, a myśl poradnika mnie wspiera i pomaga. Tylko nie bierzmy wszystkiego dosłownie, przeszeregujmy, dopasujmy, ustawmy i żyjmy szczęśliwi na własnych zasadach.

• 2023 przeczytane
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Archipelag wysp szczęśliwych