Jak żyć z lękiem

Okładka książki Jak żyć z lękiem Marcin Matych
Okładka książki Jak żyć z lękiem
Marcin Matych Wydawnictwo: Agora poradniki
poradniki
Agora
2022-09-28
2022-09-28
lęk stres nerwica

Mimo kilku wad, polecam. Uważam, że każdy może w tej książce znaleźć coś dla siebie, ponieważ wszyscy mamy jakieś lęki. Warto.

Kurcze jedna z lepszych pozycji samopomocowych jakie do tej pory przeczytałam..
Zgadzam się, że materiałów w tym temacie bardzo brakuje. Temat lęku jest totalnie pomijany, bagatelizowany, zbywany. A to bardzo blokujący stan, który potrafi uwięzić na lata.
Myślę, że książka jest świetnie napisana i naprawdę polecam, na pewno nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc.
Ja chętnie do niej za jakiś czas wrócę.

Kurcze jedna z lepszych pozycji samopomocowych jakie do tej pory przeczytałam..
Ja chętnie...

Temat lęku jest coraz częściej poruszany w różnego rodzaju poradnikach, jednak wiele z nich nie wnosi nic poza „suchą” częścią informacyjną.
Dużym plusem tej książki jest to, że można dzięki niej nabyć wiedzę przydatną w praktyce. Napisana w sposób przyjazny dla mniej zaawansowanych w psychologiczną wiedzę czytelników.
Spokojnie polecam jako jedną z pierwszych pozycji do przeczytania, kiedy chcesz zacząć zdobywać wiedzę w temacie, bez rzucania się na głęboką wodę skomplikowanych podręczników z zakresu psychologii :)

Spokojnie polecam jako jedną z pierwszych pozycji do...

Ok jako mały dodatek do wsparcia terapii. Rzeczywiście przybliża i normalizuje pojęcie lęku.

dobra, mądra pozycja, każdy może znaleźć coś dla siebie, jeszcze do niej wrócę

dobra, mądra pozycja, każdy może znaleźć coś dla siebie, jeszcze do niej wrócę

Polecam, pomaga zajrzeć w swoje wnętrze i trochę oswoić się z życiem w jakim tkwimy.

Tak dla tematyki, chyba pierwszy raz czytałam książkę o nerwicy a nie depresji, konwencja gry mniej do mnie przemawia, za to porady kryjące się za zasadami gry świetne.

Napisana bardzo prostym i dostępnym językiem książka, która może być przydatna dla osób mierzących się z codziennością wypełnioną lękiem. Myślę, że warto poszukiwać rozwiązań, próbować i szukać pomocy. Kto wie, może ta właśnie książka przemówi do Ciebie.

"Jak żyć z lękiem?" Marcin Matych Dr Nerwica - autor poradnika "Jak żyć z lękiem". Bardzo dobra. Nie tylko dla osób zmagających się z lękami i nerwicą. Warto przede wszystkim, jeśli chce się pracować z emocjami, ciałem i umysłem. Pomaga zrozumieć mechanizmy powstawania stanów lękowych i przedstwia sposoby radzenia sobie. Bez pitu pitu, konkrety. Co robić i jak. Świetna lektura także dla osób wspierających osoby żyjące z nerwicą.

Jeśli myślisz, że książka ta będzie odpowiedzią jaką szukasz na pytanie: Jak żyć z lękiem? To niestety zawiedziesz się. Przede wszystkim w początkowej fazie choroby warto odważyć się prosić o pomoc specjalistów. To najtrudniejszy krok. Dr Matych to znakomity lekarz psychiatrii, który opisał radzenie sobie z lękiem jako formę pewniej gry. Musisz mieć w sobie różnych zawodników, każdy odpowiada za inny element naszego ciała. Jak w każdej grze są pewnie zasady gry. Ale to zależy od ciebie jak bardzo zadbasz o każdego zawodnika. Niestety jest to długa gra. Lęku nie pozbędziesz się na pstryknięcie palcami. Lęk jest emocją, która będzie towarzyszyła nam do końca życia. Ale od nas zależy jak bardzo go oswoimy i na jak wiele mu pozwolimy.
Poradnik ten jest świetny nie tylko dla chorujących, ale osób towarzyszących w chorobie. Historie opisywane przez dr Matycha dają do zrozumienia, że pewne zachowania, unikanie, wymówki, które dla zdrowego mogą być absurdalne to dla chorego są codzienną walką, która niezwykle męczy. Bo wyobraźcie sobie, że wasze umysły non stop "mielą" różne informacje, scenariusze. Nie ma wytchnienia, nawet w nocy. Kto by chciał tak pracować? No właśnie, a w chorobach nerwicowych tak niestety bywa. Mózg jest na wiecznym etacie, bez możliwości wakacji.
Trzeba małymi krokami pozwolić sobie na bycie niedoskonały, na to, żeby życie mogło nas zaskakiwać. No to, że trzeba się mierzyć ze swoimi słabościami, a terapia pomoże zebrać nam narzędzia do tej walki.

• Psychologia
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Jak żyć z lękiem