Trzy pierścionki

Okładka książki Trzy pierścionki Natasza Socha
Okładka książki Trzy pierścionki
Natasza Socha Wydawnictwo: Purple Book Cykl: Demony przeszłości (tom 3) Seria: Grey Book kryminał, sensacja, thriller
Demony przeszłości (tom 3)
Grey Book
Purple Book
2023-10-11
2023-10-11

Trzytomowy cykl kryminalny autorstwa Nataszy Sochy pt. DEMONY PRZESZŁOŚCI powstał w 2023 roku, a zatem jest to dość świeża odsłona pisarki. Początkowo byłam bardzo zdziwiona, że tak znana postać w świecie polskiej literatury decyduje się na tworzenie historii z mordem w tle, ale teraz wiem, że nie był to zły krok. Wręcz przeciwnie, cały wspomniany cykl ma swoje niewątpliwe zalety. Po pierwsze, autorka nie wymaga od czytelnika sięgania po opowieści w sposób chronologiczny, co ja niesamowicie sobie cenię. Tym razem odbiorcy mogą zacząć czytać nawet od ostatniego tomu, nikomu nie grozi uczucie zagubienia. Po drugie, wszystkie trzy historie to mieszanka kryminału i obyczaju, a zatem każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Trzeci walor całego cyklu to jego szata graficzna- druk jest duży, czytelny, a daną opowieść może pochłonąć nawet bardzo zapracowany czytelnik.

„Trzy pierścionki” to trzeci i ostatni tom DEMONÓW PRZESZŁOŚCI Kolejny raz para policjantów, Klara Majewska i Antoni Praszyński, muszą rozwikłać zagadkę sprzed wielu lat, w końcu pracują w wydziale nazywanym archiwum X. Tym razem, w sposób niepewny, zgłasza się do nich starszy mężczyzna, który od piętnastu lat usiłuje odszukać swoją córkę, Dorotę. Oznajmia on, że kobieta wyszła z domu i już nigdy nie skontaktowała się z rodziną. W chwili zaginięcia była mężatką, kochała swoją pracę, jak też była w stanie błogosławionym. Winą za cały dramat ojciec Doroty obwinia swojego zięcia, który i tak już nie żyje. Jednak to, co wyznaje policjantom, totalnie ich szokuje i początkowo wydaje się nawet… nierealne. Co takiego im mówi? Czy śledztwo, które zostało zawieszone wiele lat temu, może w końcu zostać rozwiązane? Jak widać, zrozpaczony rodzic nie próżnuje i poruszy niebo i ziemię, byle tylko dojść do prawdy. Wcale mnie to nie dziwi, zapewne zrobiłabym dokładnie to samo.
Klara i Antoni nie odpuszczają, a zadawanie pytań świadkom to dość zawiła droga między Poznaniem a Krakowem. Czy osoby znające niegdyś Dorotę pamiętają jeszcze tę sprawę? Czy w ogóle coś powiedzą i kim są? No i jaki związek z zaginięciem Doroty mają tytułowe trzy pierścionki? Okazuje się, że w pracy policji liczą się najmniejsze poszlaki, wskazówki i przedmioty.

Nie chcę zdradzać imion świadków i szczegółów śledztwa, ale myślę, że historia życia Doroty zainteresuje wielu odbiorców, a już na pewno żeńską część. W pewnym momencie zeznania wszystkich postaci zaczynają mocno się mieszać, a stworzoną przez autorkę historię kryminalną można porównać do misternie utkanej sieci pajęczej. W opowieściach kryminalnych mnogość znaków zapytania to akurat zaleta.

Krótka historia kryminalno-obyczajowa jest też dowodem na to, że praca w policji wcale nie jest wcale lekka, łatwa i przyjemna. Gdy jesteś policjantem, to tak naprawdę jesteś nie w pracy, a na służbie, która może trwać 24 godziny na dobę, a nie tradycyjnie od ósmej do szesnastej. Co więcej, autorka każe nam pamiętać, abyśmy doceniali drobiazgi, na przykład wspólny obiad z rodziną. Istotne są słowa Klary Majewskiej, która mówi, że w pracy babra się w śmierci, a w domu poznaje życie w najlepszym wydaniu.

Druga strona medalu jest jednak taka, że postać policjanta wcale nie musi być idealna, kryształowa. Funkcjonariusze może i w pracy kierują się żelaznymi zasadami, ale czy tak też jest po zdjęciu munduru? Warto się o tym przekonać, a cały cykl świetnie się do tego nadaje.

Kolejny raz mogę powiedzieć, że trzytomowy cykl kryminalno-obyczajowy udał się pisarce. Żałuję tylko, że istnieje jeszcze jeden, konkretnie cykl sześciotomowy pt. FLORENTYNA, ale ja na razie mam do niego utrudniony dostęp. Oby to się kiedyś zmieniło.

Polecam- jest wciągająco, lekko, wygodnie pod względem graficznym.

"Trzy pierścionki" to trzeci tom z serii "Demony przeszłości".
Do Klary - policjantki pracującej w wydziale zajmującym się rozwiązywaniem archiwalnych spraw kryminalnych - zgłasza się mężczyzna, któremu lata temu zaginęła córka. Sprawa była dość głośna, gdyż kobieta spodziewała się dziecka, jednak mimo zaangażowania wielu służb, nie udało się ustalić co stało się z Dorotą. Dodatkowo jej mąż, który jako jedyny mógł mieć informacje na temat zaginięcia, rok później popełnił samobójstwo. Ale czy na pewno? Bo mężczyzna jest przekonany, że go widział w Krakowie i nawet zrobił mu zdjęcie.
Mimo drobnych niedociągnięć "Trzy pierścionki" Nataszy Sochy to nadal kryminał, który zainteresuje fanów gatunku. Fabuła pełna jest napięcia i tajemnic, a dwójka głównych bohaterów oraz ich relacje dodają historii głębi. Sprawdzi się jako lektura na jeden zimowy wieczór. Polecam!

"Trzy pierścionki" to trzeci tom z serii "Demony przeszłości".

Do tej pory znałam autorkę tylko z książek obyczajowych, dlatego miłą odmianą było przeczytać zupełnie inną historię spod pióra Pani Nataszy, intrygujący kryminał "Trzy pierścionki".

Książka ta to trzecia część cyklu "Demony przeszłości" i niestety ja zaczęłam od końca. Na szczęście każda z nich to osobna opowieść, inna kryminalna zagadka, choć z pewnością lepiej czytać po kolei. Bardzo spodobał mi się styl pisania i tworzenia intrygi przez autorkę, więc z pewnością nadrobię wcześniejsze części.

Nie jest to gruba pozycja, liczy raptem nieco ponad 200 stron i czyta się ją niezwykle szybko. Wciąga od samego początku i doskonale sprawdzi się jako lektura na jeden wieczór.

Klara Majewska i Antoni Praszyński to śledczy w specjalnej jednostce Archiwum X, która zajmuje się wyjaśnianiem nierozwiązanych spraw z przeszłości. Stanowią doskonały zespół i mają już za sobą sporo sukcesów.

Któregoś dnia przychodzi do nich Wiesław Kotus, którego córka Dorota zaginęła 15 lat temu. O jej zniknięcie podejrzewano męża kobiety, Bogusława, który kilka miesięcy później popełnił samobójstwo. Jednak pan Wiesław usilnie twierdzi, że niedawno widział zięcia w Krakowie i nawet zrobił mu zdjęcie.. Przekonany, że mężczyzna żyje i stoi za zniknięciem Doroty, zwraca się do Archiwum X o pomoc w jej odnalezieniu.

Krótka acz skomplikowana historia, z ciekawie zarysowanymi postaciami i dynamiczną akcją. Autorka umiejętnie wodzi czytelnika za nos i zmienia tropy, przez co trudno domyśleć się zakończenia.

To świetna alternatywa dla opasłych i pełnych pobocznych wątków kryminałów, których czytanie zabiera mnóstwo czasu.

doprawdy uwielbiam tą serię kryminalną od nataszy sochy, jednak w pewnym momencie ten sam powtarzający się motyw zaczyna mnie już męczyć.
za samo to, że książkę pochłaniam na jednym posiedzeniu stawia ją wysoko, jednak wciąż uważam, że mogłyby być one nieco dłuższe!
no, ale pewnie dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dużą ilością tomów.

no, ale pewnie dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dużą ilością tomów.

Wciągająca akcja, szybko i przyjemnie się czyta. Jest dużo zwrotów akcji i dużo osób podejrzanych. Kto tak na prawdę stoi za zaginięciem przed laty ciężarnej kobiety? Klara i Antonii wkraczają do akcji.

Takie całkiem sympatyczne czytadło. Krótkie, ale interesujące. Zwłaszcza na uwagę zasługuje fakt, iż każda z tych powieści jest oparta na aktach prawdziwej sprawy kryminalnej.
Polecam!

Polecam!

Książka skupia się na sprawie zaginionej przed laty ciężarnej kobiety. Jej ojciec nigdy nie przestał jej szukać, więc gdy zobaczył nieżyjącego podobno zięcia, którego podejrzewał, nie może odpuścić. Co stało się z Dorotą? Czy możliwe, że kobieta od lat się ukrywa?
Ta część serii posuwa również na przód wątek Antoniego i jego nieciekawej przeszłości. Czy mężczyzna znajdzie rozwiązanie swoich problemów?

177/2023 (E)

177/2023 (E)

To moje kolejne, udane spotkanie z książką Nataszy Sochy- "Trzy pierścionki".
Lekturę czyta się bardzo przyjemnie, jednym tchem. To taka propozycja na jeden dzień, dzięki wciągającej fabule i dużej czcionce ( co bardzo lubię).
Akcja skupia się na odnalezieniu Doroty, zaginionej 15 lat temu .Powrót do poszukiwań zainicjował jej ojciec, który przekonał policjantów, iż widział swojego zięcia w tramwaju, co udokumentował zdjęciem w telefonie To było o tyle zaskakujące, że mąż Doroty popełnił samobójstwo wiele lat wcześniej. Jednakże łudzące podobieństwo młodego mężczyzny z tramwaju do męża Doroty przekonało policjantów do wznowienia śledztwa z Archiwum X. Tym bardziej, że teczka z omawianą sprawą pomoc jaką wiele istotnych szczegółów.
Zakończenie kryminału jest nieprzewidywalne i mocno zaskakujące. Zresztą cała fabuła jest dynamiczna, rzeczowa i pełna intryg.
Polecam gorąco tę książkę. Na pewno nie będzie się przy niej nudzić.
Dziękuję Wydawnictwu Purple Book za możliwość zapoznania się z tą lekturą.

To moje kolejne, udane spotkanie z książką Nataszy Sochy- "Trzy pierścionki".

O ile w "Kukiełkach " autorka zaskoczyła mnie zakończeniem, to tutaj 😱😱😱 Tutaj pojechała po bandzie! Trzynaście dni bym myślała i bym nie wymyśliła. I promise!

" Trzy pierścionki " to historia o sekcji Archiwum X, którą dowodzą Klara i Antoni. Tym razem zgłosił się do nich ojciec Doroty, która zaginęła piętnaście lat temu. Dorota była wtedy w piątym miesiącu ciąży. Sprawa nigdy nie została rozwiązana, ciała nie znaleziono. Po roku od zaginięcia Doroty samobójstwo popełnił jej mąż.
Klara i Antoni postanawiają przyjrzeć się sprawie ponownie.
Po drodze napotykają wiele przeszkód i jeszcze więcej znaków zapytania, ale mimo to sprawę rozwiązują.
Ta dwójka zdecydowanie jest najlepszą ekipą od zadań specjalnych.

Ale jak już wspomniałam, zakończenie to totalny kosmos! Nie ma żadnych szans, że wpadniesz na trop mordercy podczas czytania. Nie ma opcji!!! Zaskoczysz się tak, że... wow! 🤯
Nie dość, że morderca to ktoś kogo na milion procent nie będziesz podejrzewać to sprawa Antoniego też nieźle Cię zaskoczy.
Natasza po raz kolejny pokazała, że w zakończeniach nie ma sobie równych.

A ja cieszę się ogromnie ponieważ z każdą częścią bardziej przekonuje się do głównych bohaterów. Już żadne z nich mnie nie drażni. Nie wiem jeszcze czy będzie z tego wielka miłość czy tylko fajna przyjaźń, ale jesteśmy na dobrej drodze ☺️

• Kryminał
  • Biblioteka
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Trzy pierścionki