SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych

Okładka książki SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych Ewelina Podrez-Siama
Okładka książki SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych
Ewelina Podrez-Siama Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2023-09-06
2023-09-06

Mimo że od jakiegoś czasu zawodowo nie zajmuję się już tematem SEO, to jednak towarzyszy mi on w życiu prywatnym. Chociażby właśnie przy prowadzeniu bloga i pozycjonowaniu wpisów.

„SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych” jest bardzo przydatnym poradnikiem dla tych z Was, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z SEO lub też dla takich osób jak ja – chcących sobie przypomnieć niektóre zagadnienia. Autorka w swoim tytule omawia m.in. architekturę bloga, słowa kluczowe, narzędzia, z których można korzystać przy tworzeniu wpisów oraz sposoby na zwiększenie zasięgu bloga. Przedstawia również opinie ekspertów w danym temacie.

Byłam naprawdę zachwycona całą lekturą. Raz, że przypomniałam sobie niektóre fakty i narzędzia, to w dodatku poznałam jeszcze kilka nowych i bardzo ciekawych informacji (np. o Google News i Google Discover). Wszystko zostało napisane bardzo prostym językiem i opatrzone przykładami (Ewelina opiera się na przykładzie swojej strony). Z pewnością posłużę się ta książką przy okazji odświeżania swojego bloga.

Jeżeli stawiacie swoje pierwsze kroki na drodze SEO, lub też chcielibyście pogłębić tę wiedzę, to myślę, że ta lektora będzie dla Was idealna. Naprawdę warto się z nią zapoznać.

Pozycja obowiązkowa dla osób prowadzących bloga. Ewelina opisuje zagadnienia z dziedziny SEO prostym i zrozumiałym językiem, oczywiście jeżeli dla kogoś jest to pierwsze spotkanie z językiem i terminami stosowanymi w pozycjonowaniu, książka może faktycznie wydawać się niezrozumiała. Dodatkowym plusem książki są porady ekspertów z branży. Plusem są praktyczne przykłady i screeny, dzięki temu łatwiej jest zrozumieć zagadnienie.

Co do minusów brakowało mi rozdziału dotyczącego zabezpieczenia bloga przed atakami i wirusami. Oraz tego co robić w takiej sytuacji. Przydał by się również rozdział o tym jaki hosting wybrać, na co zwracać uwagę itp. Jak ważna jest aktualizacja Wordpress i wszystkich wtyczek, których co jest zaletą Ewelina podaje dużo.

W książce znajdują się również adresy stron internetowych w stopce, może warto by było dać również w formie QR kodu, bo o ile przepisanie krótkiego adresu url nie stanowi problemu to już przy adresach dłuższych i zawierających znaki specjalne, jest to problematyczne.

Reasumując tak jak pisałem wyżej, to pozycja obowiązkowa dla osób które prowadzą bloga, jak i osób które chcą rozwijać markę osobistą w Internecie. Książka sprawdzi się również dla osób które zaczynają swoją przygodę zawodową z SEO, jak i dla takich które chcą pogłębić wiadomości z tej branży.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że to specyficzna książka, która nie będzie dla każdej osoby. Jeżeli nie prowadzisz własnej strony, własnego bloga, to… rzeczy w niej zawarte nie będą w ogóle cię interesowały.

Autorka w przyjemny i łatwy do zrozumienia (dla osób, które interesują się tym) sposób tłumaczy jak zwiększyć widoczność swojej strony. Opowiada o różnych trikach i wskazówkach, dzięki którym nasze wpisy będą pokazywały się na wyższych miejscach w wyszukiwarce. Jak wiemy, słowa kluczowe to podstawa, a pani Ewelina pomaga nam wybrać te najlepsze, które przyniosą jakieś efekty. Dowiemy się również tego jak powinien wyglądać blog, albo jakaś inna strona, którą prowadzicie, by przyciągnęła uwagę swoim wyglądem. Poznasz również programy, które pomogą ci w osiągnięciu wymarzonego celu, jakim są wysokie statystyki strony.

Niestety książka jest napisana skomplikowanym językiem i tu mam na myśli osoby, które nie prowadzą swoich stron. Jest w niej dużo wyrażeń branżowych, więc zapewne większość osób może nie wiedzieć o co chodzi.

Cześć, Kochani ❄️

Kilka dni temu pod postem jednego z celebrytów przeczytałam komentarz, który nie powiem, dał mi do myślenia. Jeden z mężczyzn biorących udział w dyskusji pod zdjęciem pewnej znanej osoby napisał, że w dzisiejszych czasach ludzie wstają rano, bo muszą, a nie chcą. Idą do pracy, bo muszą, a nie chcą. I widzę w tym spostrzeżeniu cień prawdy. Ja mam to szczęście, że mogę pracować w zawodzie, który jest moją pasją, dlatego stale się uczę i rozwijam.
Dziękuję za porcję merytorycznej wiedzy i cenną, praktyczną lekcję. Pozostaje mi teraz odrobić zadanie domowe i w praktyczny sposób wykorzystywać naukę zawartą w poradniku. Nie będę Was dłużej trzymać w napięciu i zdradzę, że dziś na warsztat weźmiemy publikację zatytułowaną: „Seo dla blogerów, influencerów i marek osobistych”. Już na wstępie wyjaśnię, że za influencerkę się nie uważam, ale z racji prowadzenia działalności, sięgnęłam po tę pozycję, aby sprawnie rozwinąć moją markę osobistą.

Tytuł: „Seo dla blogerów, influencerów i marek osobistych"
Autorka: Ewelina Podrez-Siama
Wydawnictwo: @onepress
Moja ocena: 10/10

Obrałam taką taktykę, że w dziedzinach/branżach, w których pracuję zawodowo, szkolę się nieustannie, na bieżąco aktualizuję wiedzę, dążę do poszerzania horyzontów, czerpię erudycję od mądrzejszych i bardziej doświadczonych ludzi – eksploruję.
Potwierdzam opinię innych Czytelników, że lektura tego podręcznika wymaga skupienia i koncentracji, aby wycisnąć maksymalną wiedzę, którą później warto wdrożyć do praktyki i przełożyć na działania. To absolutnie nie pozycja z cyklu: „przeczytać i zapomnieć”. Zagłębiając się w prezentowane treści zaufałam Autorce, która już na wstępie radzi, aby studiować tę książkę krok po kroku, dając sobie czas na przemyślenia, refleksje i rozważania, choć nie ukrywam, że pochłonięcie jej w 1-2 wieczory było kuszące. Pomimo tego, że czytałam stopniowo, dałam sobie czas na racjonalne przyswojenie wiedzy, to i tak wiem, że jeszcze niejednokrotnie do tej pozycji wrócę.
Z pewnością jest to wartościowa, merytoryczna i pomocna publikacja dla osób, które chcą rozwijać swoją markę, skutecznie funkcjonować w przestrzeni internetowej, uzupełnić swoje kompetencje nie tylko w zakresie SEO (ang. Search Engine Optimization),ale poszerzyć swoją wiedzę o wartościowej pojęcia, których w tej książce nie brakuje (Personal branding, cms - system zarządzania treścią, link, plik robots, indeks sitemap i całe spektrum innych branżowych terminów i pojęć).
Autorka dzieli się konkretnymi wskazówkami, w jaki sposób budować markę osobistą w wyszukiwarce. Przy niektórych pomysłach i koncepcjach zapaliła mi się czerwona lampka, co dobrze świadczy o jakości zawartych w publikacji treści. Pani Ewelina dzieli się też wachlarzem różnych narzędzi (płatnych i bezpłatnych),które mają nam pomóc w działaniach internetowych. Dzięki tej książce poznacie sprawdzone triki na sprawdzenie statystyk, dowiedziecie się o sposobach, które pozwolą Wam rozpocząć przygodę związaną z zarabianiem w Internecie. Według mnie to jedna z lepszych książek branżowych na rynku wydawniczym, dlatego z czystym sumieniem polecam każdemu, kto chce wprowadzić konkretne zmiany w swojej internetowej przestrzeni.

Cześć, Kochani ❄️

jest to konkretna i praktyczna pozycja napisana prostym, zrozumiałym językiem 👌🏼 a przyznam, że spodziewałam się bardziej skomplikowanej lektury stanowiącej nie lada wyzwanie 😉

książka wyjaśnia nie tylko czym jest SEO (Search Engine Optimization),ale również jak je wprowadzić w naszą praktykę
step by step 😉

mamy tu masę narzędzi ułatwiających nam pracę w internecie > zarówno tych darmowych jak i płatnych (na które z kolei dostajemy kody na bezpłatne ich wypróbowanie 😀)

w moim odczuciu jest ona skierowana przede wszystkim do osób mocno działających na blogach, czy prowadzących własną stronę internetową 🖥️

nie mam obeznania w książkach tego typu natomiast myślę, że ta spokojnie może stanowić jedną z lepszych lektur z tej półki 😀

jeżeli interesuje Was taka tematyka to zachęcam do sięgnięcia po książkę 😉

step by step 😉

mamy tu masę narzędzi ułatwiających nam pracę w internecie >...

"SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych" autor: Ewelina Podrez- Siama

Dzięki prezentowanej książce dowiecie się m.in. jak budować markę osobistą w wyszukiwarce. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziecie tu również rozdział poświęcony SEO bloga i personalizowanej strony internetowej, spotkacie tu m.in. opis narzędzi SEO oraz informacje dotyczące architektury informacji, optymalizacji treści oraz podstawy optymalizacji technicznej. Dzięki tej książce poznacie również sposoby na zwiększenie zasięgów i zarabianie na blogu 👍 Czy warto przeczytać tę książkę? Ja uważam, że jeśli interesuje Was ta tematyka to zdecydowanie warto 👍

#współpracarecenzencka

Książka "SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych" dostarczyła mi konkretnych i praktycznych wskazówek dotyczących SEO, dzięki którym mogłam od razu wdrożyć zdobytą wiedzę i wprowadzić usprawnienia na mojej stronie internetowej.

Autorka udowodniła, iż SEO nie jest skomplikowanym tworem, którego ogarniają tylko marketingowcy. Każdy bloger, influencer czy właściciel marki osobistej śmiało może zarządzać SEO i poprawić widoczność swojej strony.

Co możesz osiągnąć, dzięki zapoznaniu się z publikacją?
- poznasz podstawowe zasady SEO,
- poprawisz widoczność swojej strony, a to przyciągnie większą ilość odwiedzających,
- zwiększysz zarobki online,
- będziesz wiedziała, jakie są narzędzia SEO i jak z nich korzystać,

Ogromnie doceniam prosty i zrozumiały język przekazywania informacji. Książka obfituje w rysunki, ciekawostki, tabele, przykłady, arkusze oraz wypowiedzi ekspertów. Przeczytałam i bez skrupułów będę polecać!

Dzisiaj coś dla osób działających w internecie! 🙌🏻

*werble* 🥁
SKARBNICA WIEDZY!

Te dwa słowa idealnie opisują tę książkę. Świetnie, prosto i przejrzyście napisana z trafnymi i potrzebnymi radami dotyczącymi rozwoju naszych blogów i profili.

Masa trików na sprawdzenie statystyk

Moc narzędzi do ułatwienia sobie pracy

Sposoby na zwiększenie zasięgów i na rozpoczęcie zarabiania z Internetu.

Wiele kodów!!! dzięki którym możecie wypróbować różne programy i narzędzia (mega!!)

Jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczona i mogę z czystym sercem ją polecić ❤️
~
sylwiaczyta

Dzisiaj coś dla osób działających w internecie! 🙌🏻

*werble* 🥁
SKARBNICA WIEDZY!

Masa trików na sprawdzenie statystyk

Moc narzędzi do ułatwienia sobie pracy

Sposoby na zwiększenie zasięgów i na rozpoczęcie...

SEO to skrót od Search Engine Optimization, czyli po polsku Optymalizacja dla Wyszukiwarek Internetowych. Jest to zbiór działań i strategii mających na celu poprawę widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwarek internetowych.
Dlaczego SEO jest ważne? Bo w dzisiejszych czasach sukces w internecie jest równoznaczny z widocznością. To, jak dużo osób odwiedza Twoją stronę, bloga czy profil w mediach społecznościowych, może determinować Twoją pozycję w wirtualnym świecie. Jeśli chcesz zwiększyć ruch na Twojej stronie, SEO jest NIEZBĘDNE.
W książce znajdziesz odpowiedzi na wiele kluczowych pytań dotyczących SEO, jak:
• Jakie jest znaczenie SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych?
• Jakie są praktyczne wskazówki i strategie pozwalające poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania?
• Jak krok po kroku wdrażać techniki SEO samodzielnie?
• Jak wybierać słowa kluczowe i zwiększać zasięg swojego bloga lub strony internetowej?
• Jak powinna wyglądać atrakcyjna strona internetowa przyciągająca uwagę?
Książka naprawdę świetna! Jest w niej cała masa wartościowej wiedzy. Wielkie WOW! Oczywiście z racji tego, że mocno branżowa to nie jest dla każdego. Ale jeśli interesujesz się tematem, to w moim odczuciu to obecnie na rynku ciężko o lepszą pozycję.

Prowadząc bloga wkłada się wiele pracy i trudu w przygotowanie dobrych, interesujących treści, które przyciągną duże grono obserwatorów.
By zostać zauważonym przez innych trzeba jeszcze posiadać zasięgi !
Ale jak je zdobyć ? Jak wyróżnić się na tle innych marek ?

Tu z pomocą przychodzi książka Eweliny Podrez-Siama "SEO dla blogerów , influencerów i marek osobistych"

To poradnik , z pomocą którego krok po kroku dowiesz się:
⭐ jak zwiększyć swoją widoczność w sieci.
⭐jak wybierać słowa kluczowe, jak zwiększyć zasięg bloga,
⭐jak powinna wyglądać strona przyciągająca uwagę
⭐Poznasz programy, z pomocą których osiągniesz swój cel.

Książka jest napisana językiem branżowym . Laikowi może się wydawać, że to ciemna magia 😀 Poradnik zdecydowanie skierowany jest dla osób prowadzących bloga czy stronę internetową.

By zostać zauważonym przez innych trzeba jeszcze posiadać zasięgi !
Ale jak je zdobyć ? Jak wyróżnić się na tle innych marek ?

To...

• Copywriting
  • Świetne poradniki
  • Samodzielne
  • KUPIONED

Dodaj cytat z książki SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych