Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia

Okładka książki Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia Gretchen Rubin
Okładka książki Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia
Gretchen Rubin Wydawnictwo: Kompania Mediowa poradniki
poradniki
LIFE IN FIVE SENSES: HOW EXPLORING THE SENSES GOT ME OUT OF MY HEAD AND INTO THE WORLD
Kompania Mediowa
2023-10-15
2023-10-15
Magda Witkowska

To, że każdy z nas ma zmysły, nie jest żadną tajemnicą, jak i to, że na co dzień z nich korzystamy. Tylko czy wykorzystujemy ich cały potencjał? Niestety często nie. Potrafimy używać słuchu, ale czy tak naprawdę słyszymy, słuchamy? Książka zabiera nas w podróż po świecie zmysłów, pokazując jak wykorzystać ich cały potencjał.

Osobiście nie traktuję tego typu książek dosłownie i nie uważam, że dzięki nim od razu problem zniknie. Jednak przeczytane „z przymrożeniem oka” czasem są bardzo pomocne, a rady, jakie w nich znajdziemy, potrafią naprowadzić nas na osiągnięcie zamierzonego celu. W przypadku tej książki m.in. poznajemy możliwości własnych zmysłów, a także sposoby, aby wykorzystać jak najbardziej ich potencjał.

Według mnie książka pt.: „Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia” jest warta bliższego poznania. Tematy w niej poruszane warte są przemyślenia, a rady i wskazówki przydatne. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/silapieciuzmyslowkompaniamediowa.html

Osobiście nie traktuję tego typu książek...

Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia

Połączenie przeżyć i przemyśleń które ukazane w świetny sposób obrazuja jak dzięki naszym zmyslom możemy w pełni świadomie korzystać z calej gamy doznań jakie daje nam nasze ciało i otoczenie. Jak drobnostki które nas otaczają dają nam możliwości rozwoju i doceniana każdego aspektu naszego życia poprzez w pełni rozwinięte naturalne zdolności.

Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia

#siłapięciuzmysłów to fascynująca podróż po świecie zmysłowym, pełna odkryć, inspiracji i praktycznych porad. Autorka, Gretchen Rubin, znana z bestsellerowego #projektszczęście pokazuje, jak nasze zmysły mogą pomóc nam poprawić nastrój, uspokoić się, a także zaangażować się w otaczającą nas rzeczywistość i docenić to co mamy i co kochamy. Rubin bada tajemnice wzroku, słuchu, smaku, zapachu i dotyku, i odkrywa, jak dzięki nim możemy żyć pełniej, szczęśliwiej i bardziej uważnie.
Książka jest napisana lekkim i przystępnym językiem, a każdy rozdział poświęcony jest jednemu z zmysłów. Autorka opiera się na najnowszych badaniach naukowych, filozofii, literaturze i własnych doświadczeniach, dzieląc się z czytelnikami ciekawostkami, anegdotami i ćwiczeniami. Rubin zachęca nas do eksperymentowania ze swoimi zmysłami, dostrzegania ich wpływu na nasze emocje, myśli i zachowania, oraz do czerpania z nich radości i satysfakcji.
Siła pięciu zmysłów to książka, która otwiera oczy, uszy i serce na piękno i bogactwo świata. To lektura, która inspiruje do zmiany perspektywy i doceniania tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Polecam ją każdemu, kto chce poczuć więcej i odkryć radość życia.

"Siła pięciu zmysłów" autor: Gretchen Rubin

Pięć zmysłów: wzrok, słuch, smak i dotyk. Te zmysły są dla większości z nas takie oczywiste, prawda? Otwieramy oczy i widzimy, słyszmy co dzieje się dookoła, czujemy zapachy które nas otaczają, czujemy dotyk i smak. Gdybym powiedziała Wam teraz żebyście wyobrazili sobie smak cytryny to pewnie większość z Was nie miałaby z tym problemu.

Autorka napisała tę książkę, gdyż przy okazji jednej z wizyt u okulisty dowiedziała się, że osoby z jej wadą wzroku czasem go tracą. Po otrzymaniu tej wiadomości postanowiła zagłębić się we wszystkie pięć zmysłów. Autorka odkryła m.in., że w przypadku gdy jeden ze zmysłów jest przytłumiony to inne działają lepiej. Jeśli często spotykamy się z jakimś dźwiękiem to również on nam nie przeszkadza. Zastanawialiście się kiedyś czy w pełni wykorzystujecie swoje zmysły? Czy potraficie je docenić?

Prezentowana książka nie jest poradnikiem. Jest to opowieść autorki na temat tego co w kwestii zmysłów odkryła.

Jeśli macie ochotę zagłębić się w kwestie dotyczące zmysłów to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍

#współpracarecenzencka

"Siła pięciu zmysłów" autor: Gretchen Rubin

"Siła pięciu zmysłów" to niezwykła podróż przez świat naszych zmysłów. Gretchen Rubin zadaje pytania, które często pomijamy: Jak w pełni wykorzystać potencjał naszych zmysłów? Jak słuchać, aby naprawdę usłyszeć? Jak patrzeć, aby dostrzegać więcej? I daje na nie odpowiedzi, prowadząc nas przez labirynt codziennego życia w poszukiwaniu głębszego znaczenia i większej świadomości.

Książka jest napisana przystępnym, a zarazem głębokim językiem. Autorka łączy osobiste anegdoty z naukowymi badaniami, tworząc angażującą narrację. Co ciekawe, książka jest podzielona na sekcje, każda poświęcona innemu zmysłowi: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk. Dodatkowo, na końcu znajdziemy praktyczne ćwiczenia, które zachęcają do eksperymentowania z własnymi zmysłami.

„Siła pięciu zmysłów" to coś więcej niż poradnik. To zaproszenie do świadomego doświadczania świata. Rubin pokazuje, jak nasze zmysły mogą stać się narzędziem do poprawy samopoczucia i zaangażowania w otaczającą nas rzeczywistość. To książka, która otwiera oczy i zachęca do doceniania drobnych szczegółów życia.
Przyznam szczerze, że pozycja ta bardzo mnie zainspirowała. Rubin, dzieląc się swoimi doświadczeniami, stworzyła rodzaj intymnego dialogu, który pozwala czytelnikowi na refleksję nad własnym życiem. Czytając ją, zaczęłam inaczej patrzeć na otaczający mnie świat i doceniać to, co dotychczas wydawało mi się zwyczajne.

Jest to lektura, która z pewnością zainteresuje nie tylko miłośników rozwoju osobistego, ale każdego, kto pragnie głębiej doświadczać i rozumieć świat wokół siebie. Autorka udowadnia, że nasze zmysły to potężne narzędzia, które mogą wzbogacić nasze życie.

Jeśli szukacie czegoś, co pobudzi Wasze zmysły i umysł, "Siła pięciu zmysłów" z pewnością będzie trafnym wyborem.

Autorka przeżyła przełom, gdy dowiedziała się od okulisty, że osoby z jej wadą wzroku czasem go tracą. Zaczęła zastanawiać się jak wyglądałoby życie bez jednego ze zmysłów. Postanowiła zgłębić znaczenie wszystkich po kolei. W książce przechodzimy przez działy: Wzrok, Słuch, Węch, Smak i Dotyk a na końcu Odtąd. Gretchen robiła wszystko, by uwrażliwić się na ich działanie.

Wyszukiwała przedmioty w określonym kolorze, wzięła kąpiel w dźwięku, zdecydowała się na kurs perfumiarstwa i kolację w ciemności. Odkryła, że gdy jeden ze zmysłów jest przytłumiony pozostałe działają silniej. Bywamy ślepi na niektóre bodźce, np. mieszkańcy Nowego Jorku nie słyszą dźwięku syren a Los Angeles - helikopterów. To dla nich codzienność. Większość ludzi potrafi ignorować zwykły hałas. Dla mnie robienie zakupów jest nieprzyjemnym doznaniem, bo słyszę wszystko dookoła - szuranie kroków, turkot wózków, brzęczenie lodówek, szum rozmów i irytujące melodyjki z głośników. W efekcie często zapominam co miałam kupić i wychodzę bez najważniejszej rzeczy.

Poszczególne smaki i zapachy przypominają nam ważne wydarzenia z życia. Czasem jakiś aromat cofa mnie we wspomnieniach do mieszkania babci i czuję się jakby stała koło mnie, choć to fizycznie niemożliwe.

Z książki dowiedziałam się, że każdą dziurką w nosie możemy inaczej czuć zapach a także, że istnieją różne rodzaje szumów, określane nazwami kolorów.

"Biały obejmuje dźwięki wszystkich częstotliwości, które rejestruje ludzkie ucho"; "Różowy szum to mieszanka różnych częstotliwości, ale pozbawiona dźwięków najwyższych". Jest jeszcze brązowy, dudniący; zielony, odwzorowujący dźwięki przyrody oraz czarny - zwykła cisza.

Częścią eksperymentu autorki było codzienne odwiedzanie The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Galeria jest tak obszerna, że nawet przez rok nie da się obejść wszystkich wystaw.

Wszystkie te czynności pozwalały jej zakotwiczyć się w teraźniejszości, pełniej poczuć życie i zwykłe szczęście istnienia.
Na końcu książki znajdziemy spis ćwiczeń na każdy ze zmysłów, które możemy wykonać samodzielnie.
To droga do bardziej uważnego życia.

Czy potrafimy w pełni wykorzystać swoje zmysły?

Wzrok, słuch, węch, smak i dotyk to potencjał, w który wyposażyła nas natura. Myślę, że na co dzień tak naprawdę nikt na nie nie zwraca szczególnej uwagi. Doceniamy je natomiast wtedy kiedy zaczynają szwankować. Mnie ostatnio pogorszył się wzrok i dopiero zdałam sobie sprawę, jak to było, kiedy doskonale widziałam. Tak samo jest przy katarze lub innej chorobie, kiedy chwilowo stracimy węch lub smak. Zmysły pozwalają lepiej postrzegać świat a im bardziej korzystamy z ich potencjału tym możemy mieć piękniejsze i bogatsze życie.

Ta książka nie jest poradnikiem, jest opowieścią autorki na temat jej odkryć, których dokonała w codziennym życiu, napisana w prosty i przystępny sposób. Otrzymujemy praktyczne sugestie, jak wyostrzyć zmysły aby je w pełni wykorzystać. Jeśli tego się nauczymy, możemy czerpać z nich pełnymi garściami, gdyż kiedy będziemy w potrzebie, pomogą nam się uspokoić czy poprawić nastrój. Ja czytając tę książkę zaspokoiłam zmysł dotyku i węchu, gdyż uwielbiam czytać książki papierowe, dotykać stron i wąchać kartki. Cudowne uczucie! Też tak macie?

Czy potrafimy w pełni wykorzystać swoje zmysły?

"„Siła pięciu zmysłów” Gretchen Rubin to książka niesamowicie przejmująca. Otwiera oczy na nasze postrzeganie rzeczywistości i otaczającego nas świata. Od pierwszych stron już wiedziałam, że będzie to jedna z ciekawszych pozycji, które miałam przyjemność czytać. Myślę, że każdemu przydałaby się taka lektura. Nasz obecny świat pędzi coraz bardziej i niewiele jet osób, które potrafią doceniać najmniejsze szczegóły. Ten wszechobecny chaos nas oślepia i nie widzimy tego, że życie przelatuje nam przed oczami. Po przeczytaniu już wiem, jak na niewiele szczegółów zwracałam uwagę, a wszystko może przyprawiać nas o wdzięczność i szczęście. Nawet nie trzeba tego szukać. Autorka przedstawiła to w bardzo przystępny sposób, opierając się o swoje doświadczenia, co czyni tę książkę prawdziwą.

Potęga zmysłów.

Czy w posiadanych przez nas zmysłach kryją się jakieś tajemnice, o których możemy nic nie wiedzieć? Okazuje się, że tak, a przekonuje nas o tym Gretchen Rubin za sprawą książki "Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia", po lekturze której przekonamy się, że zmysły to nie tylko nasze narzędzia postrzegania świata, ale także wrota do jego doskonalenia w naszych oczach.

Jak w pełni wykorzystać potencjał naszych zmysłów? W jaki sposób słuchać, żeby usłyszeć? Jak patrzeć, żeby faktycznie dostrzegać? „Siła pięciu zmysłów” to wciągająca, wielowymiarowa opowieść, pełna odkryć oraz praktycznych sugestii na temat tego, jak wyostrzyć zmysły i wykorzystać nasze naturalne zdolności, aby mieć pełniejsze i bogatsze życie.

Autorka książki, Gretchen Rubin, udowadnia, że w zgiełku codziennych spraw, nasze zmysły mogą oferować natychmiastowy sposób na poprawę nastroju, uspokojenie, a także na zaangażowanie się w otaczający nas świat. Rubin bada tajemnice pięciu zmysłów i dostrzega w nich drogę do szczęśliwszego, bardziej uważnego życia. Praktykuje zdobytą wiedzę, czerpiąc z nauki, filozofii, literatury i własnych doświadczeń, dzięki czemu odkrywa głęboką moc płynącą z dostrojenia się ze światem.

Generalnie wniosek po lekturze jest prosty: zmysły mogą pomóc nam nie tylko lepiej dostrzegać wszystko wokół nas, ale także uczynić to w sposób będący z korzyścią dla nas samych. Czy ma to sens? Przecież zmysły to tylko zmysły... Ale może to także "aż" zmysły; książka daje na ten temat wiele do myślenia.

I tak po prawdzie - co nam szkodzi spróbować sposobów zaprezentowanych przez autorkę? "Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia" jest ich pełna, a autorka proponuje nam sporo korzyści płynących z jej metod. Zyskana w ten sposób lepsza koncentracja i wewnętrzny spokój to kusząca propozycja; warto się tym nieco bliżej zainteresować.

Autorka „Projektu szczęście” okrzykniętego bestsellerem NYT w najnowszej książce przedstawia drogę do życia pełnego energii, kreatywności, szczęścia i miłości poprzez wykorzystanie SIŁY PIĘCIU ZMYSŁÓW.

Dziękuję Kompanii Mediowej za egzemplarz recenzencki.

#siłapięciuzmysłów #gretchenrubin #kompaniamediowa #rozwójosobisty #cosnapolce #bookstagram #czytamksiazki #bookreview #wewnatrzinazewnatrz #dobreżycie #równouprawnienie #bookstagram #bookstagrampolska #bookreview #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Potęga zmysłów.

Poczuj więcej i odkryj radość z życia

Zmysły pozwala nam poznawać świat, ale czy na pewno w pełni wykorzystujemy ich potencjał? Jak lepiej słuchać, żeby naprawdę słyszeć? Jak patrzeć, żeby faktycznie dostrzegać?

Poznajemy tutaj praktyczne sugestie jak wyostrzyć zmysły, a tym samym nasze zdolności. To nie tylko większą radość z dotyku, lepsze słyszenie czy wyraźniejsze dostrzeganie. Zmysły potrafią przynieść nam ukojenie i pomoc bardziej zaangażować się w świat.

Mamy tu bardzo dużo wiedzy opartej zarówno na nauce, filozofii, literatury jak i własnych doświadczeniach autorki.
Bardzo ciekawa, interesująca, złożona historia o sile zmysłów.

Poczuj więcej i odkryj radość z życia

• Popularnonaukowe
  • A na już
  • Samodzielne
  • Rozwojowe
  • Współpraca barterowa
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia