Dieta Keto. Najlepsze przepisy

kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo RM
2021-02-24
2021-02-24

Okładka książki Insulinooporność. Łatwe lunchboxy Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Insulinooporno... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska Karolina Krupecka, Anita Sarna
Wiedźmin. Ofic... Karolina Krupecka, ...
Okładka książki Wino. Przelane na papier Kuba Janicki, Tomasz Kosiński, Magdalena Kubiaczyk, Joanna Plichta
Wino. Przelane... Kuba Janicki, Tomas...

Czy wiecie czym jest dieta ketogeniczna? To dieta pozbawiona mąki i cukru, bazująca na tłuszczach. Ten typ diety ma wiele plusów. Spadek wagi, poprawa samopoczucia, wpływa prawidłowo na cerę, obniża cukier we krwi i wiele innych. Jest to dieta wysokotłuszczowa, ale nie jest ona dla każdego i warto przed jej zastosowaniem skonsultować się z dietetykiem, by dowiedzieć się, czy nasz organizm w ogóle zareaguje na dietę KETO. Książka to nie tylko liczne przepisy na śniadania, obiady, kolacje, zupy, ryby, sosy, sałatki, desery czy ketosłodycze. To przede wszystkim wyjaśnienie po co i jak stosować tę dietę by nie było efektu jo-jo.
Książka krok po kroku wprowadza nas w ten rodzaj diety. Podpowiada od czego zacząć i jak unikać błędów już na początku jej stosowania. Zwraca również uwagę jak robić zakupy, jak czytać etykiety produktów spożywczych.
To czego dowiedziałam się z tej książki to dlaczego czasami czujemy się po obiedzie zmęczeni. Odpowiedzialne jest za to wahanie cukru we krwi. Dzięki prawidłowej diecie, można ten stan wyeliminować.
Przepisów w tym poradniku jest bardzo wiele. Wszystkie bardzo dobrze wyjaśnione jak przyrządzić potrawy. Przepisy podparte są kolorowymi ilustracjami co sprawia, że nie tylko ksiażka wygląda ładnie, ale przyciąga do konkretnych potraw.
Obojętnie czy chcecie przejść na taką dietę, czy jesteście tylko ciekawi tego typu odżywiania się lub przepisów, myślę, że książka bardzo spodoba się Wam.

Uwielbiam książki z przepisami, a w tej kwestii wydawnictwo rm naprawdę świetnie sobie radzi. Książka jest przepiękna, grafika prezentuje się pysznie, aż chce się gotować i jeść. Naprawdę zachęca oprawą i zdjęciami, a przepisy są ciekawe, niebanalne i kuszące.

Tutaj mamy dietę keto, czyli dietę bez cukru i mąki, za to że zdrowymi tłuszczami. Chcecie ograniczyć węglowodany? To dieta dla was.

Znajdziemy tu prawie sto przepisów, pysznie wyglądających, czasem zaskakujących, czasem prostych, wszystkie zdecydowanie są warte wypróbowania.

Kolejna świetna kulinarna książka w sam raz dla każdeg, kto jest na diecie keto, chce ją zacząć lub po prostu lubi gotować.

Książka jest jednym słowem dobra. Obszerna, dobrze wykonana książka kucharska. Całość jest podzielona na kategorie takie jak zupy, desery, obiady. Piękne zdjęcia zdobią praktycznie każdą stronę. Receptury już zdążyłem przetestować i są one satysfakcjonujące oraz ciekawe. Kilka rzeczy już znałem, wiele, wiele nowych poznałem. Polecam wszystkim osobą chcącym przejść na dietę keto!

• B. Zdrowie
  • 1. Ebook'i