Kuchnie świata w wersji keto

Okładka książki Kuchnie świata w wersji keto Ewelina Podrez-Siama
Okładka książki Kuchnie świata w wersji keto
Ewelina Podrez-Siama Wydawnictwo: Zwierciadło kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Zwierciadło
2021-05-05
2021-05-05
dieta ketogeniczna ketoza

Dieta ketogeniczna to rodzaj diety, który w ostatnich latach znacząco zyskał na popularności. Jej udowodniony naukowo, korzystny wpływ na zdrowie jest zauważalny w przypadku wielu chorób. Taki sposób odżywiania nie tylko pomaga wyregulować prawidłową wagę i utrzymać atrakcyjny i zdrowy wygląd, ale przede wszystkim działa wspomagająco w przypadku cukrzycy czy innych problemów metabolicznych tj. m.in. insulinooporność. Wbrew pozorom nie polega ona tylko na jedzeniu mięsa, jajek i tłuszczy. Jej głównym założeniem jest ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów i cukrów do minimum. Odpowiednio zbilansowana może być nie tylko zdrowa, ale i bardzo smaczna. Aby jednak taka była, niezbędna jest wiedza, którą dać nam może wrześniowa premiera książkowa od @wydawnictwo_zwierciadlo.
Książka jest przepięknie wydana, a każdy przepis okraszony jest kolorowym zdjęciem potraw, na których widok aż ślinka cieknie. Aż chciałoby się wypróbować je wszystkie. Autorka zabiera nas w smakowitą podróż po kuchniach świata, ale tylko i wyłącznie w wersji keto. Włochy, Francja, Grecja, a także Polska – każdy kraj ma swoją kulinarną tradycję, a w niej potrawy uznawane za zdrowe, jak i te niekoniecznie korzystne dla zdrowia. Autorka pomaga nam dokonać właściwych wyborów żywieniowych i zachęca do wypróbowania przepisów z różnych stron świata. W książce Eweliny Podrez nie znajdziemy potraw z dużą ilością cukru, białej mąki czy słodkich owoców. Są za to przepisy na niskowęglowodanowe przystawki, desery, a także dania obiadowe w zupełnie innym wydaniu niż dotychczas. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Jeśli nie sobie to komuś bliskiego na prezent świąteczny. Zapewniam, że obdarowany będzie nią zachwycony.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

W w naszym domu w niedzielę obowiązkowo musi być rosół. Wszyscy bardzo go lubimy I to jest taki nasz rodzinny rytuał. Wiadomo, że ile rodzin tyle propozycji na przygotowanie tego dania. Dzisiaj postanowiłam przygotować go według przepisu z książki "Kuchnie świata w wersji keto" Eweliny Podrez-Siama od wydawnictwa zwierciadło. Jest to nowe wydanie tej książki a tym samym poszerzone o dodatkowe przepisy. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, który polega na ograniczeniu ilości węglowodanów do niezbędnego minimum, zastępując je tłuszczami. Ja na diecie keto nie jestem, ale za to uwielbiam eksperymentować w kuchni i testować nowe przepisy. Autorka zabiera nas do Grecji, Włoch, Ameryki a nawet Indii. Gotujemy, pieczemy i smakujemy. Przepisy opatrzone są fotografami potraw co kusi już poprzez patrzenie. Dania są różnorodne, więc każdy znajdzie coś do siebie. Ja już mam kilka kolejnych przepisów zaznaczonych do wypróbowania. Polecam, świetna książka dla wszystkich.

"Kuchnie świata w wersji keto" Eweliny Podrez - Siama to zbiór przepisów na potrawy z różnych krajów. Autorka prezentuje je przygotowane w wersji keto.
Niskowęglowodanowe i wysokotłuszczowe. Bez chleba, makaronów i cukru.
Kuchnia to nie jest moje miejsce na ziemi. Nie jestem miłośniczką eksperymentowania w niej.
Oczywiście gotuję. Raczej proste potrawy, nie wymagające czasu.
Lubię za to oglądać programy kulinarne. Poznawać smaki potraw z innych regionów, krajów, kontynentów.
"Kuchnie świata w wersji keto" to pięknie wydana książka kucharska. Zawiera przepisy na aromatyczne potrawy z Grecji, pachnące curry Indii, smakowite z Francji, pyszne z Włoch oraz różnorodne z Ameryki. Oczywiście w wersji keto.
Niskowęglowodanowe sałatki, pożywne zupy i dania główne. Także egzotyczne. Smakowite desery i świąteczne potrawy kuchni nie tylko polskiej, ale również z innych zakątków świata.
Oprócz przepisów w książce znajdziemy pobudzające wyobraźnię i kubki smakowe zdjęcia każdej z prezentowanych potraw.
Czytając i oglądając "Kuchnie świata w wersji keto" nawet ja będąca osobą przebywającą w kuchni tylko z konieczności mam ochotę wypróbować któryś z przepisów. Poczuć smak oglądanej potrawy. W pełni zasiąść do uczty. GORĄCO POLECAM!

Niskowęglowodanowe i wysokotłuszczowe. Bez chleba, makaronów i cukru.
Oczywiście gotuję. Raczej proste potrawy, nie wymagające...

KUCHNIA ŚWIATA W WERSJI KETO
@ewela_pe
@wydawnictwo_zwierciadlo

Dieta ketogeniczna.
Czy wiecie co to jest?
Jak ją stosować?
I jakich produktów najlepiej do tego używać?
A może myślicie o zmianie czegoś w swoim życiu i rozpoczęciu nowego, zdrowszego Ja?
Jeżeli tak, to książka stworzona przez Ewelinę, będzie dla Was idealna.
Możecie się z niej dowiedzieć jakie sałatki, zupy, dania główne możecie przygotować niskowęglowoodanowe.
Pomysłowe i bardzo smakowite desery, które pokochają wasze podniebienia.
Dania troszkę bardziej egzotyczne takie jak fajita, tandoori chicken.
Ale również i świąteczne polskie potrawy i nie tylko.
Uwierzcie mi że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. I co najważniejsze jest w tych przepisach, to fakt, że produkty nie są bardzo wyszukane i znajdziecie je w wielu sklepach.
Ale wiecie co jest najfajniejsze w tych przepisach - to że jest smacznie i różnorodnie. A z każdą kolejną stroną odkrywałam coś nowego, czego chciałam spróbować.
Jest to książka dla każdego, bo któż mnie lubi zjeść smacznie i zdrowo.
Polecam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo
Dziękuję ❤️

KUCHNIA ŚWIATA W WERSJI KETO
@ewela_pe
@wydawnictwo_zwierciadlo

Dieta ketogeniczna.
Czy wiecie co to jest?
Jak ją stosować?
I jakich produktów najlepiej do tego używać?
Jeżeli tak, to książka stworzona przez Ewelinę, będzie dla Was idealna.
Możecie się z niej dowiedzieć jakie...

Nowe wydanie książki Kuchnie świata w wersji keto, w której autorka zabiera nas czytelników w kulinarną podróż do dokoła Świata.

Jesteście ciekawi jak prawidłowo gotować dania keto? Jak przygotować zupy dania, sałatki desery, przepisy świąteczne ? i nie tylko. Znajdziecie wszystko w tej pięknie wydanej książce, w twardej oprawie z cudownymi zdjęciami.

Ciekawa książka dla miłośników bardzo popularnej diety oraz dla zainteresowanych, jest tu naprawdę sporo ciekawych przepisów.
Myślę, że doskonale spełni się jako prezent i na pewno nie będzie się kurzyć na półce!

W książce znajdziemy przepisy na dania z Polski, Grecji, Francji, Ameryki. Każdy znajdzie odpowiednią kichnie dla siebie. Dania tradycyjne, które znamy i lubimy oraz bardziej wyszukane. Tylko, że zgodnie z zasadami diety ketogenicznej....

Kolejna kucharska książka w dużej, twardej i pięknej oprawie. Lubicie gotowanie, lubicie poznać nowe sposoby i diety? Jeśli tak, zapraszam.

Dieta ketogeniczna stała się ostatnio bardzo popularna. W tej książce znajdziemy dania z samych Grecji, Indii, Włoch, czy Francji. Jak mówi sam tytuł to kuchnie z całego świata więc mamy bardzo szeroki wybór i każdy znajdzie tu dla siebie coś pysznego.

Ciekawi cię jak gotować wersje keto? Jak robić pyszne sałatki, zupy, dania głowne? To oraz wiele przepisów, nawet na tak egzotyczne dania jak fajitas, czy keftedes znajdzie wła­śnie tutaj.

Bardzo podoba mi się ta książka, bogata w wiedzę i przepisy, różnorodna, ciekawa, piękna graficznie i pysznie kusząca.

Trzymam w rękach książkę kulinarną i, co zaskakuje mnie szybciej niż zapach zaparzonej właśnie kawy, który odurza zmysły, bo... Nie tym razem. Zaskakuje mnie i całkowicie otępia – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – pięknie wydana książka „Kuchnie świata w wersji Keto”. Kawa stygnie, aromat powala, ale nie teraz, nie mnie. Jednocześnie już za plecami słyszę nadpływającą falę oburzenia, że przecież niemalże co druga książka o kulinariach należy do pięknych, jeśli nie w ogóle do najpiękniejszych, jakie się obecnie ukazują. Ta jest jednak na swój sposób wyjątkowa.
Wydawnictwo miesięcznika Zwierciadło po raz kolejny stanęło na wysokości zadania i sięgnęło wysoko postawionej sobie poprzeczki. Ciężar, kolorystyka, zmysłowość, a jeszcze jej nie otworzyłam, jeszcze nie poznałam, nie powąchałam, nie skosztowałam ani kęsa...
Jestem nią urzeczona. A teraz otwieram i ...
I zaczyna się coś niewiarygodnego. Uwodzona zapachami i smakami rozpoczynam podróż zarówno ciałem, jak i duchem. Rozpoczynam podróż tak smaczną i pyszną, jakiej próżno szukać w biurach podróży. Autorka bloga Ms.Fox udowadnia, że można udawać się w kulinarne wojaże nawet we własnej kuchni. To miejsce bowiem staje się centrum, sercem domu i wszystkich tych, którzy w niej przebywają lub przyjdą zaproszeni zapachami. Nie na próżno mówi się, że kuchnia to CENTRUM DOMU, w którym oczy się ŻYCIE RODZINNE. Lecz wracając na szlak naszej podróży. Wsiadamy do pociągu z napisem KETO. Co to jest za linia? - musiałam zapytać konduktora przed wejściem do podstawionego właśnie składu. I okazuje się, że to Restauracyjny RAJ. I choć nie podają tu chleba, makaronów, czy choćby cukru, a każdą z potraw okraszają wspaniałymi i bogatymi w smaku tłuszczami, to okazuje się, że to „niebo w gębie”. Keto to w zasadniczej mierze nieprzetworzone składniki, przyprawy oraz prostota. Prostota bowiem, czego dowiedziałam się z książki, budzi w tobie kreatywność i pasję gotowania. Wiesz jaką mieć bazę lub smak wyjściowy. Ms.Fox podpowiada ci jedynie to, co zasadnicze pozwalając ci kroczyć jej smakami lub zapuścić się we własne obszary. Kuchnia ma bowiem bawić i inspirować, ale i ... ciekawić, jak każda zresztą podróż. Możesz zmieniać smaki, aromaty, bawić się przyprawami, szukać nowych wrażeń dla podniebienia, ale możesz też kroczyć utartymi szlakami własnych preferencji smakowych.
Podróż po książce to trasa, którą wytyczają między innymi Francja, Włochy, Grecja, czy nasza rodowita kuchnia polska. I już na pierwszej stronie doznaję „orgazmu jajecznego”. Oto omlet francuski. Niby prosty, wręcz śmiesznie banalny i niby nic specjalnego. Jednak przepis opatrzony wstępem – przy każdej recepturze jest zamieszczona krótka notka o jego pochodzeniu – i dokładnym sposobem smażenia sprawia, że dostaję ślinotoku. Nie inaczej jest dalej. Jajka, mięsa, sosy, desery. Odurzona tym wszystkim mogłabym nie dość, że jeść, to PISAĆ. PISAĆ o mojej własnej potrawie w duchu Keto. Dosłownie. Ta publikacja stanowi bowiem skarb wydawniczy. Jest jak pianka Marshmallowa, która dekoruje korzenną gorącą czekoladę do picia. I choć nie ma cukru, a gorzka czekolada zawiera minimum 80% kakao, to stanowi ona ukoronowanie „Kuchni świata” Eweliny Podez-Siama. To mój toast gratulacji dla autorki.
Ta książka bawi się zmysłami, żongluje smakami. To przygoda, która ma za każdym razem inny finał. Od jutra zaczynam swoją. I choć nie lubię wieprzowiny, czy bigosu, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by w tych potrawach nie użyć zamienników podpowiadanych przez własną fantazję.
Francja odurza, Włochy kuszą, w kulinarnej Grecji czas się zatrzymuje. Czuję spokój, jest mi dobrze, a dom pachnie jedzeniem. Coś niesamowitego.
dziękuję Sztukater

,, Niezależnie od tego, czy interesujesz się kuchnią niskowęglowodanową i wysokotłuszczową z konieczności czy chęci zmian w codziennym odżywianiu, chcę pokazać ci, że rezygnacja z chleba, makaronów i cukru nie musi oznaczać braku fantazji i próbowania nowych rzeczy".

Powiem wam, że nie z dobrych chęci ale z powodu choroby ja muszę stosować tą dietę. I jeśli ktokolwiek myśli, że jest ona prosta, a nie posiada tej książki, to jesteście w błędzie. Nie mając wcześniejszej wiedzy na temat tej diety człowiek od razu się załamuje. No bo jak nie jeść chleba, mąki, makaronów i ziemniaków, kiedy dotychczas było to wasze jedyne pożywienie? Dlatego nic dziwnego, że po pierwszym dniu przestrzegania tej diety moje ciało dostawało drgawek. Oznaczało to szybki spadek cukru we krwi. W domu ratowałam się wtedy jajkiem ugotowanym na twardo ze sporą dawką majonezu. Przechodziło, ale trwało to bardzo długo. To był taki stan, jak w momencie, kiedy wypijecie za dużo kawy i nie tylko ręce ale i całe ciało wam się trzęsie. Nie potraficie nad nim zapanować, a działać trzeba szybko. Raz pamiętam jak spotkało mnie to w sklepie do którego dopiero co weszłam. Była spora kolejka, a mój organizm trząsł się coraz bardziej. W sklepie nie było niczego, co mogłabym zjeść. W konsekwencji, kiedy już wsiadałam do samochodu, to prawie straciłam przytomność. Piszę wam o tym, byście wiedzieli, że stosując jakąkolwiek dietę wpierw o niej przeczytajcie, by nie wyciągnęła konsekwencji w waszym przyszłym życiu.
Wracając do książki, powiem wam, że ratuje ona moje życie. Autorka krok po kroku pokazuje nam co możemy sobie przyrządzić samemu z dostępnych w diecie produktów. Mi najbardziej przypadł do gustu francuski omlet i pierś z kurczaka w omlecie, które potrafią zasycić nasz organizm. Kolejną pysznością okazała się Sałatka Cezar i Polędwiczki Wieprzowe z suszonymi pomidorami i szpinakiem. Nie pogardziłam nawet pizzą na spodzie kalafiorowym. Znajdziecie tu przepisy z kuchni: francuskiej, włoskiej, grackiej, polskiej, indyjskiej, amerykańskiej i inne. Nawet w diecie keto można żyć smacznie o czym przekonała mnie ta książka:-)

• Dieta i gotowanie
  • Kulinaria
  • Medycyna i kulinaria
  • Kucharskie, dietetyczne

Dodaj cytat z książki Kuchnie świata w wersji keto