Ostatnie kłamstwo

Szymon Hudon Wydawnictwo: Szymon Hudoń kryminał, sensacja, thriller
Szymon Hudoń
2023-10-04
2023-10-04

Szczerze przyznam, że podchodziłam do tej książki dwa razy. Pierwszy raz po lekturze „Bez przedawnienia” i poległam. Dziś sięgnęłam do niej ponownie i to było pasjonujące popołudnie. Książka jest krotka, ale za to z dużym potencjałem. Idealnie zbudowana fabuła, która trzyma w napięciu do końca. Co chwilę odkrywamy nowe tajemnice, które doprowadzają nas do rozwiązania. Jeżeli lubicie thrillery psychologiczne to musicie koniecznie przeczytać. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale na pewno nie ostatnie. (książka dostępna na stronie empik.com i w aplikacji empik go)

Karina załamuje się po tragicznym wypadku, w którym ginie jej mąż i syn. Kobieta popada w alkoholizm i depresję. Raz w tygodniu chodzi na spotkania grupy wsparcia. Pewnego razu koleżanka mówi jej o opiekunce, która dotrzymuje towarzystwa samotnym. Mimo początkowych niechęci Karina postanawia zatrudnić opiekunkę. Kim tak naprawdę jest Daria i jakie tajemnice skrywa....

Karina traci męża i syna w wyniku wypadku samochodowego. Załamana kobieta próbuje dojść do siebie, chodzi na spotkania grupy wsparcia. Na jednym ze spotkań koleżanka poleca Karinie zatrudnić panią do towarzystwa. Sceptycznie nastawiona Karina decyduje się spróbować. W jej domu pojawia się Daria, szybko łapią nić porozumienia i zbliżają się do siebie. Czy przyjaźń może być niebezpieczna ?

Książka jest krótka zdecydowanie na jeden wieczór. Pochłonęła mnie do reszty, jeśli lubicie thriller psychologiczny z zawiłym wątkiem, to przy tym będziecie świetne się bawić. Młody autor ale z jakim potencjałem, polecam zajrzeć.

Na samym początku poznajemy główną bohaterkę, Karinę Letnicką. Kobieta przeżywa bardzo ciężki okres w życiu, ponieważ nie może wyjść z depresji wywołanej śmiercią męża i syna. Zginęli w wypadku. Ucieczką od wszystkich uczuć są złe wybory - alkohol, ból. Zatraca się w tym wszystkim aż nadto.
Jest bardzo samotna, mieszkanie w ogromnym domu dodatkowo ją przytłacza.
Kiedy koleżanka proponuje jej zatrudnienie zawodowej towarzyszki, Karina się waha, jednak postanawia spróbować. To właśnie wtedy w jej życiu pojawia się Daria. Dziewczyna zupełnie inna, niż spodziewałaby się główna zainteresowana. Z czasem jednak, między kobietami pojawia się nić porozumienia, przywiązania, a towarzyszka przychodzi do niej z ogromnym problemem, który Karina ma zamiar rozwiązać, albo przynajmniej dowiedzieć się prawdy.

Czy wszystko, co dzieje się później, jest tylko kwestią przypadku? Pasmo nieszczęść rozciąga sie coraz bardziej, w życiu bohaterki pojawia się też ktoś nowy.

Ufff, lubię zagłębiać się w historie tego typu. Thrillery psychologiczne potrafią zawrócić w mojej głowie, namieszać, poruszyć wszystkie szare komórki, a na sam koniec i tak wywołać szok.

"Ostatnie kłamstwo" to fabuła przepełniona tajemnicą i napięciem ciągle wiszącym w powietrzu. Może nie czułam tego od samego początku, ale gdy tylko atmosfera zaczęła robić się coraz bardziej gęsta, kiedy na jaw wyszła pierwsza skrywana tajemnica, serce przyspieszyło i zaczęła się dobra zabawa. Pojawiły się dodatkowe wątki, które początkowo mogą wydać się mniej zrozumiałe, ale cierpliwości, na koniec wszystko odnajdzie odpowiednie miejsce, Autor nie pozostawia żadnych niejasności.

Główne tło, stanowi utrata najbliższych, radzenie sobie z tą ogromną stratą. Każdy robi to na swój własny sposób, nie zawsze akceptowany przez otoczenie. Takie wydarzenia potrafią odmienić człowieka całkowicie. W końcu przeszłość i chęć odnalezienia winnych, potrafią ukształtować, ukierunkować na kolejne działania.

Minusem tej historii są zdecydowanie błędy językowe. Po tej stronie zabrakło dopracowania. Niemniej jednak, całość pochłania, pomysł na fabułę jest znakomity, żałuję tylko, że wszystko skończyło się tak szybko.

Jest bardzo samotna, mieszkanie w ogromnym domu dodatkowo ją przytłacza.
Kiedy...

"(...) I choć zazwyczaj doceniałam ciszę i spokój tego miejsca, teraz jest dla mnie jak więzienie. Wydaje mi się, że ściany zbliżają się do mnie dusząc mnie swoją nieuchronną obecnością. Chcę wybiec na zewnątrz, uciec od tego, co mnie niszczy wewnątrz, ale jednocześnie boję się zmierzyć z rzeczywistością."
Lubicie thrillery psychologiczne?
Jeśli wasza odpowiedź brzmi - tak, Ostatnie kłamstwo przypadnie wam do gustu.
Karina Letnicka załamuje się po śmierci ukochanego męża i pięcioletniego syna. Samotna, mieszkająca w wielkiej posiadłości, codziennie zmaga się z traumą po śmierci najbliższych.
Za namową koleżanki prosi o pomoc zawodową towarzyszkę. Daria Łabędzka to młoda opiekunka. Dotrzymuje towarzystwa Krainie i z czasem udaje się zrozpaczonej wdowie uporać ze smutną codziennością.
Pewnego wieczoru dziewczyna posiniaczona i przerażona zjawia się w domu Krainy.
Kobieta postanawia jej pomóc i przyjmuje ją pod swój dach.
Daria nie chce rozmawiać na temat tego, co ją spotkało, jednak wkrótce niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać im obu.
Powiem wam, że jestem pod wrażeniem skomplikowanej intrygi, którą znajdziemy w tej powieści.
Pomimo zaledwie 160 stron mamy tu tak wiele zaskakujących zwrotów akcji, które sprawią, że choćbyśmy chcieli przewidzieć zakończenie, nie uda nam się to do samego końca.
W książce znalazło się parę błędów językowych, jednak nie przeszkadzały mi one podczas czytania.
Sama fabuła wciągnęła mnie tak bardzo, że książkę przeczytałam w jedno popołudnie.
Świetnie ukazany portret psychologiczny kobiety po traumatycznych przeżyciach - depresyjne myśli, samotność, rozpacz.
I nagle wszystko się zmienia...
Kto zagraża Krainie i Darii? Kto jest ofiarą, a kto oprawcą?
Głęboko ukryte motywy, które prowokują do podjęcia działań...
Sekrety, które wychodzą na jaw...
Tajemnica, nienawiść, zazdrość, fałsz, oszustwo, strach - to wszystko sprawia, że Ostatnie kłamstwo wciągnie was od pierwszej strony.
Gorąco polecam.
Książka dostępna jest na stronie Empik.com oraz w aplikacji Empik Go
Współpraca barterowa z autorem Szymonem Hudoń

Lubicie thrillery psychologiczne?
Jeśli wasza odpowiedź brzmi - tak,...

Karina dochodzi do siebie po śmierci męża I syna, którzy zginęli w wypadku samochodowy. Ma wielkie poczucie winy - bo to ona siedziała za kierownicą. Na jednym ze spotkań grupy wsparcia koleżanka doradza jej zatrudnienie zawodowej towarzyszki. I tak w życiu Kariny pojawia się Daria. Co wyniknie z tej znajomości? Przekonajcie się sami...
Książka jest krótka, więc pochłonęłam ją w jeden wieczór. To świetny thriller psychologiczny. Autor przedstawia nam historię Kariny - pogrążonej w rozpaczy i przepełnionej poczuciem winy kobiety, która egzystuje z dnia na dzień. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się Darii, terapeutka, która ma przywrócić Karinę do "normalnego" życia. Z pozoru to prosta historia, ale... wcale taka nie jest. Powoli, po kolei odkrywamy warstwy misternie tkanej intrygi, która wciąga I szokuje. Kłamstwa, zemsta, skrywane tajemnice... Kto jest ofiarą a kto sprawcą? Autor skutecznie myli tropy, miesza czytelnikowi w głowie. W którymś momencie udało mi się połączyć fakty, ale i tak koniec bardzo mnie zaskoczył. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Szymona - ale z pewnością nie ostatnie. Polecam!

Książka jest krótka, więc pochłonęłam...

Szymon Hudon. Znasz to nazwisko? Jeśli nie to koniecznie poznaj, bo jego najnowszy thriller psychologiczny jest świetny. Ale pamiętaj, sięgniesz i przepadniesz. Bo fabuła pełna tajemnic, kłamstw i niedomówień wciąga jak chodzenie po bagnach.

Serio!
Historia która pochłania całkowicie.

Dwie kobiety... a może i nawet ich więcej (?),ich trudne historie. Ofiara i oprawca. A może odwrotnie?

Nieszczęśliwy wypadek czy działanie z premedytacją?
Wyrachowana zemsta czy totalny przypadek? Kłamstwa czy zwyczajne niedopowiedzenia?
Przyjaźń czy nienawiść?

Co takiego się wydarzyło, że na młodą kobietę, która jako jedyna przeżyła wypadek, spadają same nieszczęścia? Utrata rodziny, depresja, pożar, który trawi doszczętnie cały dom i porażka zawodowa...
Fatum czy ... konsekwencja?

Ależ tu się dzieje! Co chwilę wychodzą na jaw głęboko skrywane tajemnice, napięcie trzyma nieprzerwanie, a wyjaśnienie sprawy, choć niby robi się coraz bardziej oczywiste i na wyciągnięcie ręki, totalnie zaskakuje.

"Ostatnie kłamstwo"
to książka, która na pewno nie zawiedzie Czytelnika lubiącego zagmatwane historie i thrillery psychologiczne. Tu ciągle COŚ wisi w powietrzu, i to COŚ nie pozwala oderwać sie od lektury.

POLECAM BARDZO!

Szymon to podobno młody, początkujący Pisarz. Życzę mu, żeby daleko zaszedł, i trzymam mocno za niego kciuki. ✊️👌

Serio!
Historia która pochłania całkowicie.

Gorąco polecam!!!

Gorąco polecam!!!

• Thriller psychologiczny
  • Ebook do kupienia

Dodaj cytat z książki Ostatnie kłamstwo