Striptizerka z Las Vegas

Okładka książki Striptizerka z Las Vegas Klaudia Kupiec
Okładka książki Striptizerka z Las Vegas
Klaudia Kupiec Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Danse macabre (Klaudia Kupiec) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Danse macabre (Klaudia Kupiec) (tom 1)
NieZwykłe
2024-01-03
2024-01-03

"Duchy to wspo­mnie­nia, a my je za­cho­wu­je­my, po­nie­waż ci, któ­rych ko­cha­my, nie opusz­cza­ją świa­ta".

~ Cas­san­dra Clare, Mia­sto nie­biań­skie­go ognia

"Naj­pięk­niej­szych chwil w życiu nie za­pla­nu­jesz. One przyj­dą same".

~ Phil Bos­mans

▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

"Striptizerka z Las Vegas" to pierwsza część dwutomowej serii Danse Macabre 🩷💜

Przede wszystkim należy podkreślić, że powyższy tytuł zrobił na nas naprawdę duże wrażenie. Autorce udało się napisać książkę z jakiej podobieństwami się jeszcze nie spotkałyśmy dzięki czemu jej nietuzinkowość natychmiast rzuciła nam się w oczy. Nie będziemy streszczać Wam fabuły czy zapychać naszej opinii opisem, gdyż chciałybyśmy w tym miejscu wymienić kilka istotnych cech książki. Oprócz oryginalności o której zdążyłyśmy już wspomnieć, powieść ta zawiera pewne w naszym odczuciu przesłanie, które uważamy jest bardzo istotne zwłaszcza w obecnych czasach gdy panuje rządza pieniądza i stały na każdej płaszczyźnie wyścig szczurów. Dokładnie chodzi nam o to, że każda decyzja jaką podejmujemy w życiu niesie za sobą jakieś konsekwencje. Jedna będzie miała pozytywne skutki inna... Negatywne. Często trzeba się zastanowić czy przykładowo dla niektórych, szybkie pieniądze warte są tego co mogą ze sobą nieść. Fakt jest faktem, że czasami wydaje nam się, że nie mamy innego wyjścia i właśnie wtedy jak to się mówi "tonący brzytwy się chwyta" jednak naszym zdaniem są też inne drogi jakie możemy wybrać, jeżeli tylko schowamy dumę do kieszeni, przestaniemy unosić się honorem i poprosimy o pomoc...

Jeżeli chodzi o naszych bohaterów to jak dla nas Melody i Gabriel byli niczym yin i yang. Od jednego biło światło a od drugiego mrok jednakże razem tworzyli całość, która się potrzebowała i idealnie uzupełniała. Jednocześnie każde z nich miało swoją i dobrą i mroczną stronę, które odkrywali za kulisami życia codziennego. Akcja przedstawiana jest w narracji trzecioosobowej dzięki czemu mogliśmy uzyskać nieco więcej informacji dotyczących także innych bohaterów co uważamy było zdecydowanym plusem poza tym Klaudia Kupiec ma tak fajne pióro, że jesteśmy więcej niż pewne, że nawet osoby, którym ten styl narracji nieodpowiada będą zadowolone z lektury 🥰

"Striptizerka z Las Vegas" to powieść, która pokaże Wam do czego doprowadzić może czasami pogoń za marzeniami i chęć realizacji za wszelką cenę postawionych sobie celów. To książka, która ma świetną fabułę ale potrafi także wywołać ciarki na waszej. Potrafi rozczulić ale również i trzymać w napięciu powodując, że będziecie mieli ochotę zacząć obgryzać z nerwów paznokcie. Zdecydowanie jest to książka, którą my Wam polecamy 😍

"Czuła, jakby prze­ży­wa­ła to po raz pierw­szy i, o losie, nawet kilka razy po­my­śla­ła, że Ga­briel mógł­by być kimś wię­cej niż jed­no­ra­zo­wą rand­ką.

Nie­ste­ty wtedy jesz­cze nie wie­dzia­ła, że aby to na­stą­pi­ło, musi on pod­jąć walkę z samym sobą. Był takim męż­czy­zną, o jakim śpie­wa­ła Julia Mi­cha­els. Złym, który przy­no­sił niebo, lecz naj­pierw mu­siał upo­rać się z wyj­ściem z wła­sne­go pie­kła.

Cią­gnę­ło się za nim wiele cieni, które uprzy­krza­ły mu życie. Wi­dział je, gdy otwie­rał oczy, a potem, kiedy za­sy­piał. To­wa­rzy­szy­ły mu w każ­dej se­kun­dzie jego życia, nio­sąc ze sobą pusty śmiech, żal oraz strach. I co naj­gor­sze, trzy­ma­ły go w mroku. Tak, aby nikt ich nie wi­dział, kiedy za­bły­śnie choć naj­mniej­sze świa­tło, przed któ­rym kur­czo­wo go wię­zi­ły. Chcia­ły, aby każdy my­ślał, że ich czyny są tak na­praw­dę czy­na­mi nie­win­ne­go Ga­brie­la. Nie po­zwa­la­ły się do­strzec ni­ko­mu. Ni­ko­mu, kto miał dobre serce. Tak, jak Me­lo­dy".

@autorkaklaudia @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 💜🩷 😊

Książka dostępna na stronie:

~ Cas­san­dra Clare, Mia­sto nie­biań­skie­go ognia

"Naj­pięk­niej­szych chwil w życiu nie za­pla­nu­jesz. One przyj­dą same".

~ Phil Bos­mans

▪️Tytuł: Striptizerka z Las Vegas. Tom 1
▪️Seria: Danse macabre
▪️Autor: Klaudia Kupiec...

Dobra fabuła, przyjemnie się ją czytało lecz nie moja narracja

Dobra fabuła, przyjemnie się ją czytało lecz nie moja narracja

Nie dajcie się zwieźć kategorii wiekowej na okładce. Ta książka NIE JEST 16+ i nwm co się zadziało, że 6 pomyliło się z 8.
To jest oszukiwanie czytelników młodszych i wrażliwych. Tłumaczenia autorki która to wymyśliła jest żenujące. Opisane sceny erotyczne nie są delikatne, nie są dobre dla młodszych osób. Zresztą już sama nazwa sugeruje co się tam będzie dziać i ja nie wiem kto stwierdził, że bohaterka, która poza pracą lekarza zajmuje się pracą w klubie ze striptizem (i przypominam, że jak to wyjdzie to będzie spalona w pracy nie bez powodu!!) będzie dobrą lekturą dla części nastolatek. Jej praca jest tam opisana! To nie tylko sucha informacja o tym, że to robi ale są rozdziały gdzie dostajemy opisy tego co robi, jak to wygląda - super wnioski dla szesnastolatki można z tego wyciągnąć XD
Poza tym jest chaos, w którym można się pogubić. Watek traumy głównego bohatera jest pominięty (i źle ukazany) i nawet jeśli w drugiej cześci będzie o tym więcej, uważam że czytelnik zasłużył by dowiedzieć się o tym więcej już w pierwszej części.

ps
Gratuluję Melody opanowania tańca na wysokich butach w kilka minut, podczas kiedy laska wgl nie potrafi wcześniej w nich nawet chodzić, ale stając przy rurce potrafi wyginać się jak kotka i nie traci równowagi, chociaż nie umie chodzić na szpilkach XD
Widocznie ma pRedySpoZyCje do bycia striptizerką XD

Tytuł: "Striptizerka z Las Vegas"
Autor: Klaudia Kupiec
Dylogia: Dance Macabre #1
Wydawnictwo: Niezwykłe
4/5 ⭐

Zgaś światło i pozwól sobie zgrzeszyć.

Słyszałam o tej książce na tt, gdy nie była jeszcze wydana, a znajdowała się na wattpadzie. Jakoś ten tytuł nie przekonywał mnie, żebym ją przeczytała. Wszystko się zmieniło, gdy nadeszła jej przedsprzedaż, a ja zobaczyłam okładkę.
Wiedziałam, że w tym roku jest to totalny MUST HAVE.
Akurat tak się złożyło, że na początku marca miałam urodziny i dostałam tę książkę od mojej przyjaciółki. Początek był dla mnie trochę dziwny, bo fabuła działa się bardzo szybko. I to w tej książce jest takie magiczne.
Tak bardzo się wciągnęłam fabułę, że gdy musiałam iść spać, bolało mnie serce. Jeden minus tej książki to taki, że natknęłam się na błąd :(. No ale jakoś to przeżyłam.
Ostatnie strony były ciężkie do przeczytania. To co się odwaliło nie zna granic.
Zwracam się teraz bezpośrednio do Klaudii: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i za rok zobaczymy się na targach w Warszawie na stadionie (jak powiem, że dla Aniuli to powinnaś skojarzyć mnie po tej recenzji) to wisisz mi rozmowę z psychologiem za te ostatnie strony tej książki.
A tak ogólnie to bardzo polecam i po świętach wielkanocnych (bliżej premiery MMBN oraz IWF.DS) będę kupować drugą część tej niezwykłej książki.

Tytuł: "Striptizerka z Las Vegas"
Autor: Klaudia Kupiec
Dylogia: Dance Macabre #1
Wydawnictwo: Niezwykłe
4/5 ⭐

Zgaś światło i pozwól sobie zgrzeszyć.

Od kiedy dowiedziałam się, że striptizerka zostanie wydana nie mogłam się doczekać momentu aż będę ją trzymała w dłoniach. Kocham tą książkę od samego początku. Jestem do niej bardzo przywiązana. Historia Melody i Gabriela to coś więcej niż relacja objęta pożądaniem. Jest tutaj wiele bólu, wewnętrznego cierpienia i tajemnic. Bohaterowie przeżywają wewnątrz siebie całe zło. Mają oni w sobie własne demony, demony przeszłości, szczególnie mężczyzna. Nie miał on łatwego dzieciństwa. Doświadczył okropnej rodzinnej tragedii. Na samą myśl mam ochotę go przytulić. Cały czas jego przeszłość do niego wraca. Nie może się od niej odciąć, pomimo tego, że bardzo by chciał. Poznając Melody, zobaczył światełko w tunelu. Mówiąc o kobiecie to również nie miała łatwego życia. Chciała stać się samodzielna, aby pokazać swojej rodzinie, że sama coś osiągnie. Marzyła ona bardzo o byciu lekarzem. Dążyła do tego, aby tak się stało. W momencie kiedy otrzymała staż w renomowanym szpitalu była najszczęśliwsza na świecie, lecz nastał moment kiedy przez brak funduszy nogi zaprowadziły ją do klubu nocnego "Sinners". Musiała posunąć się do radykalnych kroków, zaczęła pracować jako striptizerka. Relacja jej i Gabriela była pełna pożądania, miłości, wsparcia, bólu i szczęścia. To właśnie kobieta pomagała mu w odpędzaniu swoich demonów. Czuł się przy niej najlepiej na świecie. Otworzył się przed nią jak przy nikim innym, co było dużym krokiem w jego życiu. Jestem na maksa ciekawa drugiego tomu. Tego jak potoczą się ich losy. Jeżeli lubicie motywy fast burn to jest to idealna książka dla was.
Na sam koniec chciałabym powiedzieć, że jestem bardzo dumna z Klaudii, że spod jej skrzydła wyszła kolejna książka i na pewno nie ostatnia.

Melody, była ułożoną dziewczyną z dobrego domu. Przez dobre oceny zdobyła stypendium oraz możliwość wyjazdu na staż lekarski do Las Vegas. W pewnym momencie skończyły jej się zaoszczędzone pieniądze, przez co musiała znaleść szybko pracę. Tak też stanęła przed drzwiami ekskluzywnego klubu Sinners. Młodą kobieta myślała że uda jej się zachować pracę w sekrecie. Jednak była w błędzie. Za dwuskrzydłowymi, orzechowymi drzwiami zawsze czekał na nią mężczyzna o pięknej i niewinnej twarzy. Gabriel tkwił w głębokim mroku, lecz jednocześnie jego urok sprawił, że kobieta zapomniała, iż diabeł na zawsze pozostanie wcieleniem zła. Co się między nimi wydarzy? Czy uda jej się ukończyć staż? A może jej sekret wyjdzie na jaw?

Nie czytałam wcześniej książki na wattpadzie, a jak tylko dowiedziałam się że zostanie wydana, to już w tamtym momencie wiedziałam że to będzie idealna okazja aby przeczytać ją od razu w papierze. Zaczynając czytać tak naprawdę nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po lekturze, miałam jedynie nadzieję że się nie zawiodę. I tak też się stało. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony i jak tylko zaczęłam, tak wystarczyły mi dwa wieczory, a cała historia Melody oraz Gabriela była już za mną. Zarwałam dla nich jedną nockę i nie żałuję ani sekundy, bo dosłownie jestem zakochana w książce. I teraz nie pozostaje mi nic jak wyczekiwać kolejnego tomu historii.

Wszystkie wydane książki od Klaudii Kupiec przeczytałam, i od tego momentu wiem że będę po nie sięgać bez żadnego zastanowienia. Uwielbiam styl pisania autorki, który jest lekki, przyjemny oraz wyjątkowy i wciągający. Fabuła jest ciekawa, niespotykana i bardzo ale to bardzo wciągająca. Historia Melody oraz Gabriela zdecydowanie zrobiła na mnie przeogromne wrażenie. Jestem kilka dni po przeczytaniu, a ja dalej myśle o książce i już mam ochotę powrócić do niej.

Bohaterowie jak zwykle przez Klaudię zostali wykreowani wręcz genialnie. Melody, to ambitna młoda kobieta, która przyjmuje staż w szpitalu, ponieważ marzy o pracy chirurga, jednak w nocy pracuje w ekskluzywnym klubie, aby zarobić na swoje utrzymanie. Gabriel, to mężczyzna, który przeszedł bardzo dużo w życiu, przez co spowija go mrok. Jego koszmary męczą go, dopóki nie poznaje Melody. U jej boku dopiero zaczyna żyć spokojnie. Relacja tej dwójki jest piękna. Razem tworzą coś niesamowitego oraz sprzecznego, a jednak ciągnie ich do siebie. Są dla siebie idealni w nieidealnym świecie. Jeżeli lubicie książki z masą tajemnic, sekretów, niespodziewanych momentów oraz emocjonalnych wydarzeń, to zdecydowanie polecam Wam zapoznać się z najnowszą książką Klaudii!

Moja ocena 10/10!⭐️

Melody Anderson była ułożoną dziewczyną z dobrego domu. Najlepsze oceny na roku dały jej nie tylko zastrzyk gotówki w postaci stypendium, ale także możliwość wyjazdu do Las Vegas na staż lekarski. Jej ambicje ostudził jednak fakt, że miasto neonów okazało się skarbonką bez dna. Stażystka szybko wydała zaoszczędzone pieniądze, a po wielu nieudanych próbach znalezienia pracy, desperacja zaprowadziła ją pod drzwi klubu Sinners.

Spotkanie Melody i Gabriela było dziwnym zrządzeniem losu, który sprowadził obie postacie do wydarzeń, które nie były już przypadkowe. Relacja bez podchodów, rozwijała się w szybkim tempie. Ale jeśli mam być szczera, nie czułam tutaj natłoku, dlatego też byłam z tego zadowolona.

Dzieliła ich przepaść, bowiem Mel bała się uczuć i zaufania, a Gabriel stawał się łowcą. Brał to, co chciał i nic, ani nikt, nie był w stanie go powstrzymać. I właśnie to zachowanie niestety wielokrotnie mnie denerwowało. Mężczyzna musiał sporo się napracować, żeby na nowo wzbudzić w sobie moją sympatię. Był tajemniczy, mroczny i fascynujący. Trochę jak ogień… Wiemy, że rodzice nas przed nim ostrzegają, ale i tak chcemy go dotknąć, bo wygląda niebywale kusząco. Bo sami chcemy sprawdzić to, co zakazane.

Obie prace Melody były opisane w naprawdę niesamowity sposób i cieszę się, że miały one podobnie podzieloną uwagę. Jednak to striptiz rozgrzeje was do czerwoności i sprawi, że na policzkach będziecie mieć rumieńce!

Klaudia potrafiła świetnie oddać całościowy vibe książki. Czasami czułam się, jakbym była w samym sercu w Las Vegas i choć akcja szybko brnęła, to lekkie pióro autorki nie pozwalało zgubić mi się w akcji.

Niecierpliwie czekam na drugą część, bo z tego co słyszałam, to właśnie tam będzie bardziej rozwinięty problem psychiczny Gabriela – czego tutaj trochę mi brakowało. Ale wiadomo, to dylogia, dlatego nie można upchać wszystkiego w jednym.

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

❤️ Recenzja ❤️

"Czasami zwykłe rzeczy, które robiono dla nas w dzieciństwie, przypominają nam o tych wspaniałych momentach, których doświadczyliśmy"

Melody odbywa w Las Vegas staż lekarski. Szybko jednak jej oszczędności zaczęły maleć. Wtedy jej przyjaciółka powiedziała, żeby została striptizerką. Niewinnie rzucone słowa obróciły się w rzeczywistość. Jedna kobieta. Dwa oblicza. Sekret, który musi zachować w tajemnicy... A w tym wszystkim pojawia się on... Gabriel Shannon.

Czy mężczyzna, który wkroczył do jej życia, przyniesie jej zgubę?

"Striptizerka z Las Vegas" to historia, która pokazuje, że ludzie są w stanie zrobić wszystko, aby utrzymać się na powierzchni i nie utonąć w oceanie problemów, które pojawią się na ich drodze.

Melody Anderson to niezwykle ambitna dziewczyna, która dąży do celu, który sobie wyznaczyła. Jest w stanie poświęcić nawet siebie, aby zdobyć pieniądze, które pomogą jej w dalszym życiu. Przemienia się w dwie postacie. Tę, którą wszyscy podziwiają, chwalą i tę, o której nikt nie ma prawa się dowiedzieć. Będzie balansowała na granicy ryzyka... Czy jej się to opłaci?

Możecie teraz zadać pytanie, dlaczego nie poprosiła o pomoc rodziny? Bo relacje w tej rodzinie nie są do końca normalne. Wywieranie wpływu, brak dobrego słowa i przerost ambicji, kierowany w stronę dzieci. Jak więc prosić? Wtedy przyznałaby się do swojej porażki... Dlatego tylko wejście do klubu umożliwiło jej dalsze marzenia, ale ceną była jej godność, którą musiała zostawić za drzwiami.

Czasami podejmujemy decyzję, nie licząc się z tym, jaką cenę przyjdzie nam zapłacić...

"Mężczyźni tylko z pozoru byli cudowni. Tak naprawdę każdy z nich, prędzej czy później, dla własnych korzyści wyssie z kobiety wszystko, co najpiękniejsze"

Ten cytat idealnie opisuje postać Gabriela Shannona. Toksyczna i nieudolnie emocjonalna postać, która jednocześnie przyciąga, aby po chwili odepchnąć i sprawić, że czujemy niechęć i czasami też nienawiść do jego osoby. Ale to wszystko jest wyjaśnione. Jego zachowanie nie jest bezpodstawne. Aby go poznać, trzeba spojrzeć na świat jego oczami. Trzeba wejść do jego głowy i poczuć to wszystko, co on czuje. Nie jest łatwą postacią. Jest niezwykle złożoną i wciąż tajemniczą. Bo mimo że dał nam poznać siebie, to było to zaledwie ułamek tego, co jeszcze skrywa. A skrywa w sobie naprawdę wiele i już nie mogę się doczekać, kiedy poznam dalsze oblicze Gabriela.

Spotkanie Melody i Gabriela było zbiegiem losu, ale później... Nic już nie było przypadkowe. Ich relacja rozwinęła się w zawrotnym tempie. Nie było zbędnych podchodów, bo Gabriel nie jest typem mężczyzny, który będzie bawił się w podchody. On jest niczym łowca, bierze to, czego pragnie. A jego pragnienie nosi imię Melody. Ich relacja była inna. Nie było w niej zbędnego romantyzmu. Nie było przesadnych uczuć. Bo oni tak naprawdę nie potrafili właściwie okazać miłości. Melody bała się uczuć. Bała się straty. Bała się ponownego skrzywdzenia. A Gabriel? Jego przeszłość sprawiła, że miłość w jego przypadku była obłędem. Ale tak jak wcześniej wspomniałam, w jego przypadku nic nie jest bezpodstawne. Swoje uczucia wyrażał w dziwny sposób. Chciał mieć kontrolę, nie lubił, jak ktoś mu się sprzeciwiał, a Melody często lubiła go drażnić. Czy poniesie za to karę? Przekonajcie się sami.

Zachowanie Gabriela wiele razy mnie zdenerwowało. Zadawałam sobie pytanie, dlaczego to robił? Ja wiedziałam dlaczego, ale mimo to nie potrafiłam zrozumieć, że popełniał takie błędy, wiedząc, że robi źle. Jego postać jest naprawdę inna, ale jednocześnie fascynująca. Jest taką mieszanką sprzecznych emocji. Lubię jego postać, ale momentami jej nienawidziłam. Autorka stworzyła bohatera, który albo pokochacie, albo znienawidzicie. Nie ma nic pośrodku...

Zanim zaczęłam czytać tę książkę, byłam niezwykle ciekawa, co mnie czeka. Ale szczerze? Nigdy nie byłabym gotowa na to, co tutaj doświadczyłam. Przeszła moje najśmielsze wyobrażenia. Zapewniła mi takie wrażenia, że nawet po skończeniu myślałam o każdej scenie, o każdym wydarzeniu, które miało tutaj miejsce, ale też o tym, co jeszcze na mnie czeka.

Już od samego początku została wprowadzona taka nuta tajemniczości i jeśli myślicie, że autorka wszystko poda wam na złotej tacy, to mówię wam, że nie będzie to takie proste. Ta książka przede wszystkim nie jest oczywista. Nie jest schematyczna i co najważniejsze przewidywalna. Uważacie, że przewidzicie jakiś krok bohatera? To się dziwicie, bo oni robią to, czego nikt się nie spodziewa. Wprowadzają zaskoczenie do fabuły, wprawiają w osłupienie, ale też wywołują radość, złość, bezsilność i uczucie współczucia. Smutek też się pojawi. Powróci przeszłość, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Cieszę się, że obie prace, które wykonywała Melody były bardzo dobrze opisane, ale jednak to striptiz grał tutaj pierwsze skrzypce i muszę przyznać, ale opisy, jakie tutaj dostaniecie... rozgrzeją was do czerwoności. Sceny, jakie będą miały tutaj miejsce, będą gorętsze niż sam ogień. Osobiście miałam wypieki na twarzy, bo to, co robiła Melody i Gabriel, pobudzi wyobraźnię nie jednej osoby.

Pióro autorki nie jest mi obce. Czytałam jej poprzednią serię, ale #dancemacabre przebiło ją o stokroć. Czytało mi się ją z taką lekkością, mimo że do lekkich to ona nie należała. Mimo że mamy tutaj perspektywy zarówno Gabriela, jak i Melody, to poznacie też uczucia i myśli pozostałych postaci, które będą miały swój udział w tej książce. Im byłam bliżej końca, tym coraz bardziej zastanawiałam się, jak może zakończyć się ta książka i po raz kolejny zaskoczenie, bo nie spodziewałabym się takiego obrotu spraw. A jednak to była prawda... Jeśli chcecie dowidzieć się, jak zakończyła się ta część, to musicie sięgnąć po "Striptizerkę z Las Vegas", a ja nie mogę się już doczekać kontynuacji.

Szukacie książki, która jednocześnie miała zarówno dobrą stronę, jak i tę, która pobudzi w was grzeszników? Jeśli tak to najnowsza książka od Klaudii musi wpaść w wasze ręce.

❤️ Recenzja ❤️

♡ ʀ ᴇ ᴄ ᴇ ɴ ᴢ ᴊ ᴀ

„sᴛʀɪᴘᴛɪᴢᴇʀᴋᴀ ᴢ ʟᴀs ᴠᴇɢᴀs“ – ᴋʟᴀᴜᴅɪᴀ ᴋᴜᴘɪᴇᴄ

Byliście kiedyś ciekawi, jak wygląda staż w szpitalu lub nocne życie Las Vegas? Jeśli tak to ᴋʟᴀᴜᴅɪᴀ ᴋᴜᴘɪᴇᴄ zabierze Was ze sobą w podróż, przedstawiając to wszystko w swojej najnowszej książce.

„sᴛʀɪᴘᴛɪᴢᴇʀᴋᴀ ᴢ ʟᴀs ᴠᴇɢᴀs“ to książka, którą dobrze zapamiętałam z watt pada, jednak muszę przyznać, że trochę się rozczarowałam. Sięgając po tę pozycję miałam szczerą nadzieję, że mnie porwie i skradnie moje serce – tak się jednak nie stało. Zwalać winę mogłabym tutaj na wszystko, jedna prawda jest taka, że są trzy rażące rzeczy, które sprawiły, że się zawiodłam.

Zaczynając od dobrych rzeczy, trzeba przyznać, że autorka potrafi w sposób perfekcyjny oddać vibe całej książki. Niesamowicie przedstawiła magiczną, a jednocześnie intrygującą stronę Las Vegas, w której nie liczy się nic, oprócz pieniędzy.
Dodatkowo świetnie wykreowani bohaterowie dodali tej historii blasku.

Melody Anderson to ten typ głównej bohaterki, który od razu łapie czytelnika za serce. ᴋʟᴀᴜᴅɪᴀ ᴋᴜᴘɪᴇᴄ przedstawiła ją w sposób niesamowity, pokazała jej jasną, ale również ciemną stronę po mistrzowsku. Autorka poświęciła tę książkę bohaterce w stu procentach co uważam za fantastyczne, bo dawno nie czułam się tak bliska jakiejś bohaterce podczas czytania jak tutaj z Melody.

Gabriel Shannon i Melody Anderson to dwójka, która od początku mnie zaintrygowała. Swoimi urokami sprawili, że polubiłam ich już po kilku stronach, jednak pierwszym, i to dość ogromnym rozczarowaniem było dla mnie ich zachowanie w niektórych momentach. Ja naprawdę polubiłam się z Melody i Gabrielem, jednak bywały w tej książce takie fragmenty, w których, ich zachowanie mnie po prostu śmieszyło. Melody często nie potrafiła spojrzeć racjonalnie na daną sytuację, a Gabriel zbyt pochopnie i zbyt często reagował agresywnie.

Tempo akcji. To jest kolejna rzecz, która mnie rozczarowała. Osobiście lubię, gdy w książce dzieje się dużo, a akcja nabiera szybszego tempa, jednak tutaj mi to przeszkadzało. Wszystko działo się tak szybko i chaotycznie, że gdy przeczytałam pierwsze kilka rozdziałów, oni już ze sobą mieszkali, mimo że na początku książki wcale się nie znali. I z ręką na sercu mogę przysiąc, że całą sytuację uratowało przyjemne pióro autorki, dzięki któremu (mimo chaosowi) nie miotałam się w akcji i dokładnie wiedziałam, co się dzieje.

Ostatnią rzeczą, na której się zawiodłam było bagatelizowanie problemu psychicznego głównego bohatera. Temat ten został zaczęty w dość zły sposób, a następnie pominięty i niewyjaśniony. Od jednej z patronek dowiedziałam się, że temat ten, jest lepiej poruszony w drugiej części. Jednak dalej oceniam pierwszą część, dlatego mimo wszystko uważam, że problem został zbagatelizowany i niepoprawnie podjęty.

„sᴛʀɪᴘᴛɪᴢᴇʀᴋᴀ ᴢ ʟᴀs ᴠᴇɢᴀs“ to pozycja, która mimo wszystko zaintrygowała mnie dość mocno, przez, co jestem strasznie ciekawa drugiej części (zwłaszcza po tak niespodziewanym zakończeniu). To historia, która porywa czytelnika w magiczny świat Las Vegas.

[ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ] ♡

♡ ʀ ᴇ ᴄ ᴇ ɴ ᴢ ᴊ ᴀ

„sᴛʀɪᴘᴛɪᴢᴇʀᴋᴀ ᴢ ʟᴀs ᴠᴇɢᴀs“ – ᴋʟᴀᴜᴅɪᴀ ᴋᴜᴘɪᴇᴄ

Książkę szybko się czyta jednak historia nie zrobiła na mnie jakiegoś większego wrażenia. Rzeczą, która mi się spodobała były przytaczane cytaty po każdym rozdziale, które były idealnym podsumowaniem .
Interesujący jest też wątek tajemnicy, którą skrywa Gabriel, byłam bardzo ciekawa jak to się potoczy jednak odpowiedzi w tej książce nie dostałam.

• Niezwykłe
  • 2024-52 książki