Agony

Okładka książki Agony Klaudia Kupiec
Okładka książki Agony
Klaudia Kupiec Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mortificatio (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mortificatio (tom 2)
NieZwykłe
2023-05-10
2023-05-10
9788383206486

Interesująca i wciągająca, czekam na kolejną część :)

Interesująca i wciągająca, czekam na kolejną część :)

R E C E N Z J A
„Agony" @autorkaklaudia
/współpraca barterowa z @wydawnictwoniezwykle /
★★★★★/★★★★★

Na początku chciałabym wam przypomnieć, że aby sięgnąć po „Agony" trzeba znać pierwszą część. Nie wyrobiłam się, dlatego też recenzji pierwszej części nie ma. Ale powiem wam w skrócie, że bardzo mi się podobała. I spędziłam świetny czas czytając ją.
Jestem świeżo po przeczytaniu i te emocje jeszcze tak we mnie buzują. Nie sądziłam, że ta książka może aż tak mi się spodobać.
Do przeczytania zachęca tak naprawdę sam opis, ale również okładka. Jest bardzo przyciągająca. Książka mnie tak wciągnęła, że skończyłam ją w zaledwie kilka godzin. Zawsze dziwi mnie to, że książki potrafią mnie, aż tak bardzo wciągnąć.
Jak wiecie lub nie, jestem osobą, która czyta tylko te tandetne romansidła. Tu mamy totalnie co innego. Z samego opisu wiemy, że jest to dość mroczna historia.
Polubiłam również bardzo styl pisania autorki. Klaudia tak wykreowała ten świat i tych bohaterów, że to jest coś niesamowitego. Podczas czytania przenosicie się totalnie do tego świata. Nie ma szans, że będziecie nudzić się przy czytaniu.
Czytajcie koniecznie ❤️

R E C E N Z J A
„Agony" @autorkaklaudia
/współpraca barterowa z @wydawnictwoniezwykle /
★★★★★/★★★★★

Jestem świeżo po...

Alison oraz Sergio po połączeniu sił stali się szefami największej organizacji w przestępczym świecie. Kobieta powołuje do życia grupę egzekutorów i powraca do przyjmowania płatnych zleceń z nową twarzą, siejąc postrach wśród konkurentów. Natomiast Sergio sprawuje kontrolę nad kartelem. Jednocześnie oboje poświęcają się wychowaniu córki, przygotowując ją do roli następcy. Jednak ich życie w pewnym momencie zmienia się. Wrogowie odkrywają, kto stoi za płatnymi morderstwami. Szykują obławę na rodzinę, wykorzystując do tego naiwne serce córki państwa Navarro. Co się wydarzy? Jakie decyzje będą podjęte? Czy ich córka jest zagrożona?

"Agony" jest to drugi tom trylogii Mortyficatio. Po pierwszym tomie byłam bardzo ciekawa co przygotowała nam autorka w tym i nie zawiodłam się. Styl pisania Klaudii Kupiec jest przyjemny oraz lekki, mimo że jej książka nie należy do cienkich to przeczytałam ją w dość szybkim tempie, bo zajęła mi niecałe dwa dni. Historia tak mnie pochłonęła że miałam wielki problem aby się od niej oderwać nawet na moment. Już od pierwszej strony poczułam dreszczyk emocji, który towarzyszyły mi aż do końca. Historia zawiera sporo opisów oraz scen brutalnych, dlatego zdecydowanie nie jest dla każdego. Bohaterowie jak byli świetnie wykreowani tak są. Alison oraz Sergio przeszli dużo w życiu, napotkali bardzo dużo przeciwności na swojej drodze ale widać że ich miłość jest prawdziwa oraz szczera. Co do Aurory to jej zachowanie momentami strasznie mnie irytowała, miałam ochotę nie raz nią potrząsnąć i kazać się ogarnąć, jednak wiem że jest nastolatką dlatego patrzę na jej zachowanie z przymrużonym okiem, bo liczę na wielką zmianę w trzecim tomie. Cała rodzina Navarro zrobiła na mnie wielkie wrażenie, widać gołym okiem u nich uczucia, miłość, wsparcie oraz pomoc. Co do samego zakończenia, to nie zgadzam się z nim. Jak można w takim momencie zakończyć? Bardzo mną wstrząsnęło, teraz będę ze z niecierpliwoscią wyczekiwała kolejnego tomu. Jeżeli lubicie ciekawe książki mafijne, ze świetnie wykreowanymi bohaterami oraz z genialną fabułą to jak najbardziej polecam!

Sergio i Alison to dumni rodzice nastoletniej Aurory. Mimo że ich życie kręci się wokół przestępczego półświatka, starają się wpoić córce jak najlepsze wartości. Do pewnego momentu ich świat obfitował w sukcesy – zyski z kartelu narkotykowego, siejący postrach Legion Zabójców założony przez Alison i przede wszystkim niezwykle silna miłość. Niestety nic nie trwa wiecznie, a Navarro za naiwność ich oczka w głowie zapłacą naprawdę wysoką cenę.

W porównaniu do „Hypnosis” drugi tom cechuje zdecydowanie większe dopracowanie, dzięki czemu nie znajdziemy w nim już tego nieco przytłaczającego chaosu. Akcja głównie opiera się na rodzinnej więzi, co nadaje książce niesamowitego ciepła, jednakże otrzymujemy równie dużo codzienności Alison, która bywała na tyle nużąca, że trudno było mi przebrnąć przez niektóre rozdziały.

Za plus uważam więcej perspektywy Sergio. Co prawda wciąż mam mały niedosyt, ale dobre i tyle. To postać o sporej głębi, a jego przeszłość oraz jej skutki wywołują pełen wachlarz silnych emocji. Ponadto jego zasady, poglądy i poczynania są na tyle ciekawe, że chciałoby się o tym czytać więcej i więcej. Jeśli natomiast chodzi o Alison, to niezmiennie uważam ją za silną, wartościową i charyzmatyczną bohaterkę. Jedyny błąd w jej kreacji polega na zachowaniu, które momentami pomimo większej dojrzałości i minionych niemal dwudziestu lat, wciąż przypominało zagrywki dwudziestolatki.

To historia z powolną akcją, która rozkręca się dopiero pod koniec. Niemniej mnogość zwrotów akcji, nowych faktów i szokujących momentów sprawia, że ostatecznie warto było czekać na to wszystko.

Widać ogromny progres. Autorka wzięła pod uwagę wcześniejsze błędy i udało jej się ich nie powielić. Poza tym nie sądziłam, że jest to możliwe, aczkolwiek „Agony” jest jeszcze bardziej wartościową powieścią, której nie sposób tak szybko zapomnieć. I jeszcze te idealnie pasujące cytaty pod koniec rozdziałów… oj kupiły mnie!

Polecanko!

"To marzenia dają nam siłę, by iść dalej".
~ Tess Gerritsen

"Z każdym wyborem wiążą się konsekwencje. Należy ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Czasami jest tak, że chętnie cofnęlibyśmy jakąś decyzję, ale jest już za późno, stanowczo za późno".
~ Gabriela Gargaś, Jutra może nie być

"Tak trudno jest być dobrym dla świata, który przez całe życie darzył nas wyłącznie nienawiścią. Tak trudno jest widzieć dobro w świecie, który zawsze budził w nas strach".
– Tahereh Mafi, Sekret Julii

▪️Premiera: 10.05.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca barterowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

"Agony" jest drugim tomem należącym do serii Mortificatio pióra Klaudii Kupiec i wiecie co Wam powiemy? Jest to naprawdę świetna książka!

Przede wszystkim charakterystyczna dla "Agony" będzie postać głównej bohaterki z którą wiąże się nazwa serii. Alison bo tak ma ona na imię jest nie tylko oddaną żoną i kochającą matką ale również i płatną zabójczynią która jest niczym filtr świata w którym żyje pozbywając się z niego najgorszych szumowin. Kobieta powołuje do życia grupę egzekutorów i powraca do przyjmowania płatnych zleceń z nową twarzą, siejąc postrach wśród konkurentów podczas gdy jej mąż Sergio jest mężczyzną silnym, inteligentnym, bystrym a dodatkowo sprawującym kontrolę nad kartelem. Mimo iż czasami mógł nam się wydawać spokojnym i uległym wobec żony nic bardziej mylnego. To była jedynie maska jaką nosił. Kiedy naprawdę mu na czymś zależało stawiał na swoim i nie było zmiłuj. Oboje poświęcają się wychowaniu córki, przygotowując ją do roli następcy. Nic jednak nie trwa wiecznie i rodzinny spokój, który trwał latami zostaje zburzony. Sergio zostaje postawiony przed najgorszą życiową decyzją a mianowicie jest zmuszony aby wybrać kogo ocalić: żonę czy córkę?

Oprócz zamieszczonych w książce na koniec każdego rozdziału niezwykle mądrych i życiowych cytatów na, które szczególnie zwrociłyśmy swoją uwagę znajdziecie także dużo brutalności, która może momentami nawet przerosnąć czytelników o mocnych nerwach 💥 szczerze? Pokusimy się chyba nawet o stwierdzenie, że jest to jedna z najbrutalniejszych książek jakie miałyśmy okazję do tej pory przeczytać. Podczas lektury czułyśmy wiele emocji choć chyba momentami przeważała złość i chęć uduszenia córki naszych bohaterów 😂🫣 trzeba jednak brać poprawkę na to, że mimo wszystko dziewczyna jest nastolatką a człowiek nie rodzi się odrazu z życiową mądrością i doświadczeniem gdyż nabyć je musi sam z każdym kolejnym przeżytym rokiem. Choć jak to ktoś powiedział "Człowiek uczy się przez całe życie, a i tak umiera głupi".

My z powyższym tytułem spędziłyśmy genialnie czas będąc absolutnie zaabsorbowanymi dziejącą się akcją i rozgrywką, pomiędzy bohaterami i ich wrogami, która zbliżała się nieuchronnie a to zakończenie...🫣 Mamy nadzieje, że autorka nie da nam długo czekać na ciąg dalszy 🔥 polecamy! 😍

@autorkaklaudia @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

"To marzenia dają nam siłę, by iść dalej".
~ Tess Gerritsen

~ Gabriela Gargaś, Jutra może nie być

Możliwe spoilery do tomu 1!

“- Jesteś głupcem, jeśli wierzysz w te brednie, Carlito.”

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się doczekać drugiej. Tym bardziej, jak przeczytałam opis i padły słowa “kogo ocalić: żonę czy córkę?”. Szczerze to nie miałam, jakiś wielkich oczekiwań co do tej książki,a nawet jakbym je miała to wiem, że Klaudia sprostałaby im.

Agony to drugi tom losów Alison, którą kocham bardziej, z każdą częścią i każdym rozdziałem. Kobieta, która z początku była projektantką, a teraz jest najlepszą płatną zabójczynią. Mimo twardej postawy, jest również silną i mądrą kobietą, a w dodatku wspaniałą matką. Przysięgam, że kocham jej postać całym sercem.

“Z rodziną Navarro się nie zadziera.
Ze mną się nie zadziera.”

Sergio to mężczyzna bezwzględny i bezduszny, ale nie dla wszystkich. Najważniejsza dla niego jest rodzina, dla której jest w stanie zrobić wszystko. Jego postać również kocham, to jak w oczach innych jest mordercą i mrocznym człowiekiem, tak w oczach bliskich jest kochającą i szczerą osobą.

Aurore, ich córkę uwielbiam, jednak bywały momenty w których jej głupstwo i ciekawość mnie wkurzała.Zwłaszcza, jak zrobiła coś w niewiedzy Alison, a tym razem sprawa była o wiele poważniejsza.

“- Myślisz, że tylko ty zasługujesz na miłość?”

Przyznam się szczerze, że wątek z zamaskowanym pomocnikiem, bardzo mi się spodobał i nawet dobrze obstawiałam, kto skrył się pod maską, chociaż nadal nie wiem, jak to możliwe i mam nadzieje, że ten wątek rozwinie się w ostatniej części.

Sama fabuła tak mnie wciągnęła, że nim się obejrzałam a skończyłam. Uwielbiam wątek płatnej zabójczyni i siostry Sergio.

Podsumowując: Myślę, że ta część o wiele bardziej mi się podobała i nie mogę się doczekać trzeciej części!

“Ile razy jedno serce może zostać złamane, zanim przestanie chcieć dłużej bić.”

Możliwe spoilery do tomu 1!

“- Jesteś głupcem, jeśli wierzysz w te brednie, Carlito.”

Agony to...

Agony to drugi tom trylogii Mortificatio. Jest to romans mafijny, w którym poznajemy dalsze losy Alison i Sergio Carlos Navarro. Z poprzednim tomem świetnie spędziłam czas i z tym również tak było, a zasługą tego zdecydowanie jest lekki i przyjemny styl pisania autorki.

Fabuła książki jest wciągająca od pierwszych stron, a na dodatek ani na chwilę nie pozwala czytelnikowi na oderwanie się od lektury. Lubicie sceny z dreszczykiem emocji? Bo jeśli tak, to tutaj takie znajdziecie. Sceny brutalnych tortur, morderstw i mnóstwo rozlewu krwi, to tylko kilka z wielu, których możecie się tu spodziewać!

Sergio Carlos Navarro to mój książkowy mąż. Jest to piekielnie przystojny, władczy, pewny siebie, szczery, czuły, troskliwy, rodzinny szef kartelu, który dla swoich bliskich zrobi wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo. W tej części poznajemy go bliżej, szczególnie jego przeszłość , z którą ciągle się zmaga. Za to Alison Navarro to piękna, silna, cwana, mądra, odważna płatna zabójczyni. Do duetu bohaterów dołącza ich córka – Aurora, temperamentna, sprytna i ciekawa świata dziewczyna, która od dziecka chce być taka jak rodzice. Relacja Alison i Sergio to coś cudownego, oboje dbali o nią oraz darzyli siebie wzajemnym szacunkiem. Oczywiście występuje tu kilka spicy scen z ich udziałem i co tu dużo mówić, są napisane ze smakiem i pobudzają naszą wyobraźnie.

Podczas czytania emocje gwarantowane! Ekscytacja, szok, śmiech przez łzy i wzruszenie, gama uczuć, która towarzyszyła mi przez większość lektury.

W książce zostało ukazane jak ważna jest rodzina, wzajemnie wspieranie się w dobrych jak i cięższych chwilach oraz jak bardzo istotne jest pielęgnowanie relacji rodzinnych.

Po przeczytaniu zakończenia nadal zastanawiam się, co tam się wydarzyło i z wielką niecierpliwością wyczekuje premiery trzeciego tomu, bo autorka zostawiła nas w takim momencie, że je pragnę poznania dalszych losów Państwa Navarro!

❤️Opinia❤️

Tytuł: Agony
Seria: Mortificatio
Autor: @autorkaklaudia
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐8/10

Alison i Sergio są teraz szefami największej organizacji w świecie przestępczym. Ich narkotykowy biznes rozwija się coraz bardziej, a kontakty w policji zapewniają im nietykalność.
Finansując nowe inwestycje zyskali szacunek wśród mieszkańców Costa Calmy, którzy są przekonani iż miliardy, które zyskała rodzina Navaro pozyskane są przez nich poprzez prowadzenie sieci hoteli, restauracji i klubów.
Alison powraca do przyjmowania płatnych zleceń, lecz tym razem nie robi tego sama,a organizuje grupę egzekutorów, którzy pomagają jej w zleceniach, a Sergio sprawuje władzę nad kartelem. Jednocześnie oboje poświęcają się wychowaniu córki, która ma zostać ich następczynią, do czego ją przygotowują.
Jednak jak wiadomo nic nie może trwać wiecznie. Po latach ich najwięksi wrogowie dowiadują się, kto stoi za płatnymi morderstwami, a chcąc pozbyć się rodziny Navaro wykorzystują naiwne serce ich córki.
Sergio zostanie zmuszony do podjęcia jednej z najgorszych decyzji: Kogo ocalić: żonę czy córkę?

W Hipnosis mieliśmy do czynienia z wersją Alison, która była naiwna i dopiero co uczyła się funkcjonowania w świecie przestępczym do którego dołączyła. Teraz mamy do czynienia z odważną Alison, którą mało co może wystraszyć, chyba że chodzi o jej najbliższych, córkę lub męża, których jest gotowa bronić za wszelką cenę.
Wraca do przyjmowania płatnych zleceń i powołuje grupę egzekutorów, którzy pomagają jej w wykonywaniu misji.
To oddana żona, matka i przyjaciółka.

Sergio to w dalszym ciągu ten sam bezwzględny i lubujący się w torturowaniu swoich wrogów szef kartelu narkotykowego.
W tej części serii możemy poznać go bliżej, co ukazuje jaki jest oddany swojej rodzinie i jak bardzo jest ona dla niego ważna.
Każdego kto ośmieli się zagrozić jego rodzinie czeka pewna śmierć z jego rąk, a on zawsze dotrzymuje słowa.

Aurora to córka Alison i Sergio, która ma zostać ich następczynią.
Choć wydawać by się mogło iż jest ona zwykłą nastolatką, Ci którzy postanowią z nią zadrzeć dowiedzą się, że jest równie niebezpieczna jak jej rodzice.
Oprócz szkoleń, które zapewnili jej Alison i Sergio zaczyna ona stopniowo brać udział w działaniach kartelu.

„Agony” to drugi tom serii Mortificatio autorstwa Klaudii Kupiec.
Bardzo ucieszyłam się z możliwości poznania dalszych losów Alison i Sergio. Wręcz wyczekiwałem momentu, w którym będę mogła wniknąć ponownie w ich świat pełen niebezpieczeństw.
Tych dwoje to naznaczeni trudną przeszłością, która odcisnęła na nich swoje piętno, ludzie, którzy zyskali coś bardzo cennego - miłość. Lecz zanim to nastąpiło byli swoimi wrogami, gdyż Alison należała do mafii wroga Sergio, Masona, gdyż była jego narzeczoną. Teraz Alison razem z Sergio tworzą jedną organizację przestępczą połączoną z mafii Masona, której Alison została szefową po jego śmierci, oraz kartelu Sergio, która rozwija się coraz bardziej i uznawana jest za jedną z największych organizacji przestępczych na świecie.
Oprócz radzenia sobie z obowiązkami szefa kartelu narkotykowego i płatnej zabójczyni, całe swoje siły poświęcają wychowaniu córki i wyszkoleniu jej na godną następczynię. Jest ona ich oczkiem w głowie i nie chcą aby ktokolwiek ją skrzywdził, ale jednocześnie wiedzą, że aby przeżyć w tym brutalnym świecie musi być twarda, odważna i nieustępliwa.
Po raz kolejny dałam się wciągnąć bez reszty w świat pełen nie tylko niebezpieczeństw, ale również intryg. Przeróżnych emocji oraz uczuć. Tajemnic i sekretów. Akcji, która cały czas utrzymuje w napięciu. To wszystko powoduje iż nie można oderwać się od czytania.
Sposób w jaki autorka opisywała miłość oraz poświęcenie i oddanie rodzinie to coś wspaniałego. A w momencie gdy Sergio zdjął metaforyczną maskę pod którą ukrywał to co naprawdę czuł i pokazał jak wielką rozpacz odczuwa oraz jak ogromnych rozmiarów jest jego miłość do żony i córki sprawiła że oczy mi się lekko zaszkliły.
Czego będą chcieli ci, którzy nieoczekiwanie pojawią się na drodze rodziny Navaro, a którzy powinni należeć do przeszłości? Czy Alison i Sergio uporają się z tą przeszłością?
Ktoś poluje na Mortificatio, ale czy uda mu się ją dopaść?
Aurora chcąc poznać miłość inną niż ta bezwarunkowa, którą otrzymuje na co dzień od rodziny nieświadomie wpakuje się w kłopoty, a Sergio stanie przed wyborem, który będzie trudny.
Jak zakończy się to wszystko? Czy ktoś z rodziny Navaro ucierpi?
W tym momencie chcę zaznaczyć, iż jest to książka przeznaczona nie dla wszystkich, chociażby z powodu opisywanych tortur, których dopuszczał się Sergio.
Tych, którzy lubią mroczne klimaty oraz brutalne opisy zachęcam do zapoznania się z historią rodziny Navaro.
A ja niecierpliwie będę wyczekiwać kolejnej części.

❤️Cytaty❤️

🍷Zda­łam sobie spra­wę, że jeśli cho­dzi­ło o dobro mojej ro­dzi­ny, rów­nież byłam zdol­na do wszyst­kie­go. Ni­czym do­dat­ko­wy ósmy grzech głów­ny śmia­łam się śmier­ci w oczy.

🍷– Sie­dem­na­ście lat temu po­ślu­bi­łaś wa­ria­ta. To mu­sia­ło być strasz­nie nie­od­po­wie­dzial­ne z two­jej stro­ny.
– Było – rzu­ci­łam krót­ko. – Zo­bacz, kogo ze mnie zro­bi­łeś.
– Mnie tam się po­do­ba.

🍷To okrop­ne, ale prze­stęp­czy świat wła­śnie taki jest. Pełen bru­tal­no­ści, krzywd i ta­jem­nic, o któ­rych wie­dzą tylko nie­licz­ni.

🍷W dzie­ciń­stwie gar­dzi­łam złymi po­sta­cia­mi przed­sta­wio­ny­mi w fil­mach bądź se­ria­lach. Dziś wiem, że złe po­sta­cie są tymi, które naj­moc­niej skrzyw­dzo­no. Stra­ci­ły wszyst­ko i wła­śnie to spo­wo­do­wa­ło, że stali się kimś, kim nie chcie­li.

🍷– Ko­niec bez­sen­sow­ne­go za­mar­twia­nia się. Je­ste­śmy, kûrwa, Na­var­ro. Nic nas nie zła­mie.

🍷Prze­stęp­czy świat wiele mnie na­uczył, a ja sie­dzia­łem w nim od dziec­ka. Wy­cho­wu­jąc się w Mek­sy­ku, co­dzien­nie wal­czy­łem o życie. […] To przez matkę sta­łem się zim­nym i pod­łym skûr­wy­sy­nem. Ona mnie ta­kie­go stwo­rzy­ła. Po­two­ra bez uczuć, któ­re­go cie­szy­ła śmierć.

🍷Każdy ma jakąś prze­szłość. Moja była mrocz­na aż do trzy­dzie­ste­go szó­ste­go roku życia, w któ­rym po­zna­łem swo­je­go anio­ła. On wy­cią­gnął mnie z mroku.

🍷Każdy ma go w sobie cho­ciaż tro­chę, ale czy ja na­praw­dę no­si­łem w sobie aż tyle bólu? Czy na­praw­dę on przez lata nie znik­nął? Nie po­tra­fi­łem od­po­wie­dzieć sobie na to py­ta­nie. Być może, kiedy na­sta­wał mrok, a ja byłem sam, wła­śnie wtedy było go widać.

🍷De­mo­ny mi­nio­nych lat znowu po­wró­ci­ły. Po­now­nie chcia­ły mnie znisz­czyć i za­ci­snąć bo­lą­ce cier­nie wokół serca. Czy wła­śnie to była moja kara za bycie ósmym grze­chem głów­nym?

🍷Jest na świe­cie ro­dzaj smut­ku, któ­re­go nie można wy­ra­zić łzami. Ota­cza on serce, po­wo­li je miaż­dżąc. To ro­dzaj bólu, który wy­ci­snął z czło­wie­ka wszyst­ko.

#agony #mortificatio #klaudiakupiec #wydawnictwoniezwykłe #instabook #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytambokocham #czytampolskichautorów #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Agony
Seria: Mortificatio
Autor: @autorkaklaudia
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐8/10

Finansując nowe inwestycje zyskali szacunek wśród mieszkańców...

agony jest to drugi tom trylogii Mortificatio, czyli dalsze losy naszych cudownych bohaterów tyle ze dużo piękniej rozwinięte i wzbogacone. czytając nie mogłam oderwać się od lektury, akcja działa się dla mnie szybko (w moim odczuciu),przez książkę praktycznie płynęłam, akcja, bohaterowie, charaktery zostały pięknie dopracowane i przygotowane. klaudia oddała siebie w 200% w tej książkę. jest ona według mnie dużo lepsza od pierwszej, samo pismo autorki na to wskazuje. jestem niesamowicie dumna z Klaudii bo zrobiła i robi kawał niesamowitej roboty, pisząc takie książki.

„Agony“ jest kontynuacją „Hypnosis“, czyli drugim tomem trylogii „Mortificatio“. Jest to kontynuacja losów Alison i Sergio Navarro oraz ich oczka w głowie - Aurory.

Alison i Sergio po połączeniu sił stworzyli największą organizację przestępczą na świecie. Kontakty w policji zapewniają im nietykalność. Ich narkotykowy biznes coraz bardziej się rozwija. Zaś w oczach mieszkańców Costa Calmy uchodzą za parę miliarderów, którzy dorobili się swojej fortuny poprzez sieć klubów i hoteli.

W poprzedniej części nie mieliśmy możliwości poznać za dobrze Sergio, jednak w tej wszystko się zmienia. Klaudia przedstawiła nam targające nim myśli - przez co poznajemy go lepiej. W „Agony“ jest też ukazana ogromna miłość, którą bohater daży swoją rodzinę, troska oraz poświęcenie, które pokazuje nam nieraz.

Jednak Sergio Carlos Navarro to dalej bezwzględny szef mafijnej organizacji, o czym autorka przypominała nam na przykład podczas scen tortur, które są doskonale napisane.

Alison nie pozostaje w cieniu męża. Bohaterka przywołuje do życia grupę egzekutorów, z którymi wraca do wykonywania płatnych zleceń.

Nikt po spotkaniu z Mortificatio nie uchodzi z życiem.

Aurora - córka Alison i Sergio Navarro. Ich duma i oczko w głownie. Następczyni rodzinnej organizacji. Chciałabym Wam powiedzieć o niej coś więcej, jednak nie mogę, bo to zepsułoby całą zabawę.

Kocham to, w jaki sposób autorka ukazała nam miłość oraz poświęcenie, tajemnice i sekrety, akcję rozwijającą się z każdą stroną oraz opisy tortur i morderstw, przez co „Agony“ staje się „magiczne“.

Pióro autorki jest przyjemne do tego stopnia, że przez książkę się dosłownie płynie. Historia porywa od pierwszych stron wywołując przeróżne emocje, od smutku, aż po radość.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować autorce wydania książki oraz podziękować jej i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. A Wam z czystym sercem mogę polecić tą pozycję, jeśli szukacie dobrego romansu mafijnego.

• Mafia
  • Do kupienia