Hello sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność

Okładka książki Hello sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność Jade Wu
Jade Wu Wydawnictwo: Filia poradniki
poradniki
Hello Sleep: The Science and Art of Overcoming Insomnia Without Medications
Filia
2023-09-06
2023-09-06
Dorota Malina

W książce znajdziecie bardzo dużo informacji o śnie takich podstawowych jak działa, podział i jego choroby oraz zaburzenia. Do tego dwa rozdziały w pełni poświęcone ćwiczeniom, które pomogą zasnąć lub po prostu wprowadzić zdrowe nawyki.
Książka głównie skierowana jest do osób które cierpią na bezsenność, ale myślę że każdy może ją przeczytać, w środku jest mnóstwo wiedzy, która może się przydać nawet osobom które dobrze śpią ☺

Lekko i ciekawie o śnie i spaniu; przede wszystkim dla tych którzy mają problem z tzw. bezsennością, z zasypianiem, z budzeniem się w nocy, czyli chcieliby spać więcej, uważają, że śpią za mało, a ich sen jest niewystarczający.

Nic odkrywczego, ale wszystko bardzo ładnie zebrane i uporządkowane.
Warto przeczytać, nawet jak się zasypia bez problemu, a sen jest przyjacielem a nie kolejnym wyzwaniem, bo wiele spraw związanych ze spaniem można sobie ułożyć.

Nic odkrywczego, ale wszystko bardzo ładnie zebrane i uporządkowane.
Warto przeczytać, nawet jak się zasypia bez problemu, a sen jest...

Jest to dość pogłębione studium, ale czy tak wiele wniosło?
Może już po prostu za dużo na ten temat czytam.

Jest to dość pogłębione studium, ale czy tak wiele wniosło?
Może już po prostu za dużo na ten temat czytam.

Jak tam się ma Twój sen?
Czy chwilowa bezsenność, budzenie się w nocy do chorego dziecka czy psa lub wskazania smartwatcha to na pewno dobry wyznacznik jakości naszego snu?

"Hello sleep" to bardzo ciekawe spojrzenie na sen, jego zmiany w ciągu życia, zależność od aktywności i ogólnie na zaburzenia snu oraz bezsenność. W końcu po lekturze tej książki nie wpadam w gorszy nastrój, że nie śpię tak jak każą w najczęściej przytaczanych radach.
Już samo przeczytanie tej książki może być wyzwalające, zdjąć z nas presję idealnego snu i przez to pozwoli wrzucić na luz i spać lepiej bez wysiłku.

Jeśli kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl, że coś jest nie tak z Twoim snem, to koniecznie sięgnij po tą książkę. A może wszystko jest ok, ale lubisz wiedzieć więcej o swoim ciele, to też polecam lekturę.

Jak tam się ma Twój sen?

Wprowadziłam w życie bardzo małą część rad z tej książki, a i tak czuję się dużo lepiej!

Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność

Praktyczny i rzetelny poradnik naprawdę relacji ze snem

Sen jest bardzo ważny. Bez odpowiedniej ilości ale też jakości snu, nie jednym wypoczęcia, nasze zdrowie jak i efektywność upada. Dlatego to takie istotne, aby spać. A co jeśli nie jest to takie proste?

Wielu ludzi nie może zasnąć. Mimo zmęczenia, nie da im się zasnąć, budzą się w nocy, cierpią na bezsenność. Co wtedy robić?

Tego dowiemy się z tej książki. Dowiemy się czemu mimo zmęczenia nie chce nam się spać, albo co zrobić gdy obudzimy się w domu nocy i nie będziemy mogli usunąć.

Dowiemy się jak radzić sobie ze zmęczeniem w ciągu dnia i czy drzemka jest tutaj dobrym rozwiązaniem.

Mamy tu bardzo dużo wiedzy na temat snu, bezsenność, informacje o tym jak śpi mózg, przykłady z życia prawdziwych ludzi, a przede wszystkim program krok po kroku, i praktyczne narzędzia jak spać lepiej

Bardzo obszerny, przydatny i świetnie przygotowany poradnik. W sam raz dla każdego kto chce lepiej spać

Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność

Praktyczny i rzetelny poradnik naprawdę relacji ze snem

Wielu ludzi nie może zasnąć. Mimo zmęczenia, nie da im się...

"HELLO SLEEP"

Praktyczny i rzetelny poradnik naprawy relacji ze snem.

Wiele ludzi ma bardzo duży problem ze snem. Problem, który później przekłada się na sposób naszego codziennego funkcjonowania, w pracy, szkole czy nawet w domu. Najgorsze jest jednak to, że momentami nie potrafimy zapanować nad bezsennością. Sama bardzo często borykam się z tym problemem.

Czytając ten poradnik dowiedziałam się wielu bardzo przydatnych rzeczy na temat snu. Pozyskałam odpowiedzi na najbardziej gnębiące mnie pytania: "Dlaczego nie mogę zasnąć pomimo zmęczenia?" , "Co robić, gdy obudzę się w środku nocy i nie będę mogła zasnąć?". Książka jest podzielona na 4 części (działy) w których krok po kroku autor porusza tematy związane z problemami sennymi. Pierwszy jest wprowadzeniem w którym szczegółowo jest omawiany temat zdrowego snu. Następne działy tłumaczą jak stopniowo naprawiać swoją relację ze snem.

Książka napisana jest w bardzo przystępny i zrozumiały sposób, nie jest to instrukcja od lekarza dla lekarza (chodzi o skomplikowane pojęcia) tylko książka napisana dla zwykłych ludzi, aby w sposób prosty przekazać im wiedzę i rady.
Jestem zaskoczona niektórymi informacjami, znalezionymi w książce. Jeżeli chcecie dowiedzieć się najpotrzebniejszych rzeczy na temat specyfikacji snu, lub uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, ta książka jest dla was idealna.

"HALLO SLEEP" jest poradnikiem zawierającym sprawdzoną , aktualną wiedzę i niezwykle przydatne narzędzia, dzięki którym sen stanie się waszym sprzymierzeńcem a nie wrogiem. Książkę polecam przede wszystkim ludziom z bezsennością, którzy nareszcie chcą zakończyć wojnę z niespokojnym umysłem, ale i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się wielu nowych,sprawdzonych rzeczy, których nie znajdziecie w internecie.

"HELLO SLEEP"

Praktyczny i rzetelny poradnik naprawy relacji ze snem.

Czytając ten...

Bezsenność! To słowo, które nie ma pozytywnego znaczenia. Przynajmniej dla ludzi dotkniętych tych problemem. I Czyt-NIK doskonale wie, co pisze, ponieważ wiele bezsennych nocy dało mu się we znaki. Oczywiście starałem się takie noce przekuć w pracę, na korzyści, lecz organizm upominał się o sen za dnia. A to burzyło mój dobowy zegar, kalendarz, cykl, a także życiowe nastawienie. Dziś bezsenność nie jest aż takim problemem, jak kiedyś. Dla mnie. A dla Was? Jeśli macie problem z bezsennością to dr Jade Wu, przychodzi do Was z pomocą. Z książką „Hello Sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność”.
Nie ukrywam, że praktyczne porady zawarte w tej właśnie książce pomogą każdemu, kto boryka się z bezsennością, dla kogo noc nie jest oazą spokoju, lecz ciągłą walką o sen. Sen, który nie nadchodzi, a w zamian nasz umysł bombardują myśli, że jutro znów dzień przywitamy niewyspaniem.
Jeśli zastanawiacie się, dlaczego mimo wysiłku w ciągu dnia i wieczornego zmęczenia nie możecie zasnąć, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jeśli nie wiecie, w jaki sposób odstawić leki nasenne, to zdecydowanie książka „Hello Sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność” jest dla Was. Jeśli zaś zastanawiacie się, czy drzemka w ciągu dnia jest zagrożeniem dla spokojnego snu w nocy, to dr Jade Wu w swej książce odpowie również na to pytanie. A jeśli macie wiele innych pytań odnośnie bezsenności, to bez zbędnej zwłoki sięgnijcie po tę książkę. Ona pomoże Wam uzbroić się w niezbędne narzędzia na spokojny sen, dzięki czemu bezsenność będzie tylko wspomnieniem.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wygląda zdrowy sen, jak się dobrze wyspać, o której warto chodzić spać, to trzymając w ręku tę książkę, jesteście na właściwej drodze, aby właśnie tę wiedzę posiąść. A przyznam szczerze, że zyskacie o wiele więcej, ponieważ poznacie program HELLO SLEEP. Jesteście gotowi?!
Warto podkreślić, że dr Jade Wu, autorka tej książki jest doktorem psychologii i behawioralną terapeutką snu. Dlatego też jej wiedza, którą dzieli się na kartach „Hello Sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność” ma podparcie naukowe. Jej doświadczenie w walce z bezsennością swych pacjentów zawarte w tej książce, to kopalnia wiedzy, z której warto czerpać, by cieszyć się snem, a dr Jade Wu dowodzi temu, że bezsenność jest uleczalna.
Książka „Hello Sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia na Faktach

• Nauczyłam się czegoś wartościowego (dobre non-fiction)
  • Popularnonaukowe
  • Legimi rozwój
  • LEGIMI - DO PRZECZYTANIA

Dodaj cytat z książki Hello sleep. Jak nauka i nastawienie pomagają pokonać bezsenność