Chestnut Hill. Nie daj mi odejść

Okładka książki Chestnut Hill. Nie daj mi odejść Daria Skiba
Okładka książki Chestnut Hill. Nie daj mi odejść
Daria Skiba Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Spotkajmy się na Chestnut Hill (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Spotkajmy się na Chestnut Hill (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-08-17
2023-08-17

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

Życie na emigracji nie jest łatwe, a gdy do tego dochodzą jeszcze piętrzące się codzienne problemy, to czasem ciężko jest odnaleźć się w tym wszystkim. Pani Daria w swej historii ukazała to tak realistycznie, że nieraz miałam wrażenie, iż to ja borykam się z trudnościami i dylematami bohaterów. Nieznany kraj, irlandzkie tradycje, a w tym wszystkim zagubieni Polacy, pragnący znaleźć w tym miejscu swój mały azyl i szczęście.

Znani nam z pierwszej części Monika i Tomek oczekują na narodziny upragnionego dziecka. Jednak ich radość przyćmiewa fakt, że kobieta nie ufa już w pełni swemu partnerowi. Wciąż dręczy ją jego wyskok, a burza hormonów wcale nie pomaga w scaleniu ich związku. Czy ta dwójka przezwycięży trudności i zbuduje trwały związek? Czy ich miłość przetrwa te zawirowania?

Dominika i Hubert są razem, ale mają ogromny problem z jego siostrą. Jej nagły wyjazd i skrywane tajemnice mogą nieźle namieszać. Opieka nad Ellen sprawia im przyjemność, ale czy staruszka jest z nimi szczera? Czy Amanda wróci do Irlandii?

Kłamstwa Pawła bardzo dotknęły Lenę, która nie jest pewna, czy mężczyzna wyjawił jej wszystko, a może jeszcze coś skrywa. W jej życiu pojawia się nowy przyjaciel, który sprawi, że poczuje się lepiej. Kim on jest?

Nie chciałabym zdradzać zbyt wiele z fabuły, gdyż zabrałabym wam całą radość z odkrywania tej cudownej, ciepłej powieści. Autorka przelała na papier tyle wspaniałych emocji, które otuliły mnie niczym ramiona ukochanego męża, poruszyły dogłębnie me serce i rozczuliły.

Polubiłam genialnie wykreowane postaci, które są prawdziwe, naturalne i zachowują się tak jak my. Oprócz zalet posiadają i wady, które próbują w sobie poprawić i stać się lepszymi osobami. Cieszą się, gdy wszystko się dobrze układa i cierpią, gdy los rzuca im kłody pod nogi. Brutalna rzeczywistość emigracji daje im wycisk. Na szczęście odnajdują w sobie wewnętrzną siłę i pokonują poplątaną oraz wyboistą drogę.

Przeczytałam książkę na raz, gdyż nie byłam w stanie odłożyć jej na bok. Mimo, że akcja toczy się swoim, raczej wolnym tempem, to nie nudziłam się ani przez chwilę. Było warto! Byłam tak ciekawa jak potoczą się dalsze losy Polaków, że musiałam jak najszybciej dotrzeć do finału.

Pisarka trafnie poruszyła tematy życia w obcym kraju, problemów dotykających tam ludzi, kruchej miłości, ciężkich wyborów, niszczących kłamstw, bolesnych tajemnic. Z tej lektury można wynieść wiele cennych rad. Uważny obserwator może to wychwycić i wykorzystać w różnych sytuacjach.

Ja ze swej strony zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję. Przekonajcie się jakim pięknym krajem jest Irlandia, poznajcie ciekawych ludzi i na chwilę zapomnijcie o swojej codzienności, śledząc życie bohaterów. Zapewniam, że zrelaksujecie się i przyjemnie spędzicie czas. Nie zwlekajcie!

Drugi tom powieści zachwyca,wzrusza przepiękna książka.

Drugi tom powieści zachwyca,wzrusza przepiękna książka.

W drugim tomie dylogii poznajemy dalsze losy przyjaciół z Droghedy.

Monice rośnie brzuszek i wraz z Michałem szykują się na powiększenie rodziny. Dla jej dobra muszą spróbować się dogadać po jego tanecznej wpadce.

Hubert przedstawia Dominikę swojej mamie. Ta dwójka też poważnie myśli o wspólnym życiu, co nie do końca podoba się siostrze chłopaka.

Lena decyduje się na adopcję uroczego szczeniaka, Bruna, rasy łajka jakucka.

Amanda odkrywa tajemnicę Ellen. Dziewczyna musi poradzić sobie z własnymi emocjami po tym, co ją spotkało.

Paweł okazuje się nie taki zły. Może i do Leny los się w końcu uśmiechnie i ona też zazna szczęśliwej miłości.

Dzięki tej powieści poznałam irlandzkie obyczaje związane z Halloween i dowiedziałam się co odstrasza pająki. W książce zwraca uwagę optymizm i wiara w możliwość spełnienia marzeń. Niesie ona bardzo pozytywne przesłanie.

Przyjemnie mi się czytało o przygodach bohaterów, tworzących rodzinę z wyboru, i trochę szkoda, że to już ostatni tom. Na pewno sięgnę też po inne powieści autorki.

W drugim tomie dylogii poznajemy dalsze losy przyjaciół z Droghedy.

Lena decyduje się na...

"Chestnut Hill. Nie daj mi odejść " to otulająca i kojąca powieść, z którą czytelnik przenosi się do malowniczej Irlandii. Ponownie mamy okazję poznać bogatą tradycję tego kraju oraz jego malownicze zakątki. Powieść pisana przez życie... Bohaterowie nie są idealni, mają swoje wady i zalety, a czytelnik może się wraz z nimi cieszyć, złościć czy irytować. Pomimo trzecioosobowej narracji uczucia i emocje bohaterów są dosyć czytelne i dzięki temu można się z nimi utożsamić
Dynamiczna akcja oraz krótkie rozdziały sprawiają, że przez powieść się "płynie". Lubię takie historie. W książce daje się wyczuć pewne napięcie w związku z licznymi niewiadomymi, gwarantując nam całą gamę emocji. W powieści przemycane są bardzo ważne treści odnośnie przyjaźni, rodziny, miłości, trudnych decyzjach, porażkach i o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Ta powieść nas wzruszy, rozbawi i wprawi w refleksyjny nastrój. Bardzo podobała mi się ta podróż do Irlandii. A wy? Odwiedziliście już Chestnut Hill? Jeśli nie , to was zapraszam i polecam

Daria Skiba to autorka, która posiada niezwykle lekki i przyjemny styl pisania, przez co przez jej powieści po prostu się płynie. Potrafi wprowadzić czytelnika w romantyczny nastrój i stworzyć bohaterów, do których od razu możemy poczuć sympatię.

"Chestnut Hill: Nie daj mi odejść" to drugi tom uroczej i klimatycznej opowieści o grupie młodych Polek i Polaków, którzy odnaleźli się w dalekiej Irlandii. Autorka w ciekawy sposób opisała ich perypetie i poplątane losy, problemy i radości oraz poszukiwanie szczęścia na tej pięknej i malowniczej wyspie.

Lena cierpi po rozstaniu z Pawłem, któremu nie może wybaczyć kłamstwa. Jednak jej serce wciąż za nim tęskni, a myśli uciekają we wspomnienia..

Dominika i Hubert wyruszają w podróż do Polski, gdzie zamierzają rozmówić się z siostrą chłopaka, Amandą. Dziewczyna nagle opuściła Irlandię, bo przerosły ją jej własne problemy.

Z kolei Monika i Michał ze wszystkich sił starają się walczyć o swoją miłość i puścić w niepamięć pewien incydent z przeszłości, który omal na zawsze ich nie rozdzielił. Trudno jednak odzyskać raz utracone zaufanie, ale zważywszy na to, że wkrótce zostaną rodzicami, warto się starać..

Zdecydowanie najjaśniejszą postacią w tej powieści jest Ellen, która nieświadomie połączyła ze sobą bohaterów i stała się dla nich takim promykiem radości i dobrym duchem.

To ciepła, pogoda i piękna opowieść o miłości, przyjaźni i wybaczaniu. To opowieść o poszukiwaniu własnej drogi, o stawianiu czoła problemom i walce o utracone zaufanie. A jeśli dodamy do tego piękne opisy bajecznego irlandzkiego krajobrazu, to mamy gotowy scenariusz na udany wieczór z książką.

"CHESTNUT HILL - NIE DAJ MI ODEJŚĆ" tom II

***Kontynuacja losów bohaterów z cz. I, którzy już całkiem nieźle zdążyli się poznać i zapałać do siebie jeszcze większą sympatią 🙂

_jeszcze więcej MIŁOŚĆI oraz PRZYJAŹNI! + podwójne dodatkowe szczęście i 4 włochato kochane łapki🐾

"..W miłości nie chodzi o to, by kogoś zmieniać, a zaakceptować go z jego wadami i zaletami..." nie chodzi też "(..)  o to, by być przy kimś tylko kiedy jest dobrze, a przede wszystkim o to, by się wspierać, gdy na horyzoncie pojawiają się czarne chmury.."
××××××××
Tak jak i w pierwszej części, tak i w tej, każdy rozdział opowiada dalszą historię poszczególnych ulubieńców (która na przemian jest uzupełniana),ich perypetiach, dalszych życiowych wyborach, przewinieniach, nieprzewidywalnych sytuacjach, zażyłościach i związkach między nimi... Wspominana przeszłość powiązana z teraźniejszością, która możne wykreować interesująca przyszłość.

Normalne życie, wybory, rozterki. Trud życia codziennego, bez upiększania bądź ubarwiania rzeczywistości.
Każdy bohater ma jakieś wady, tajemnice, zmartwienia, sekrety tak jak i każdy z nas w realnym świecie.
Jest idealnie nieidealny - zwalać na młody wiek? Nic z tych rzeczy! Taka prawda.

Prosty, tak realny przekaz, łatwe w odbiorze opisy..
Uwielbiam styl autorki. Jest tak mega, mega przyswajalny- nie męczy, wręcz przeciwnie!
Czytając, nie chcesz przestać a kończąc czujesz niedosyt..

Powieść pisana przez samo życie.

"Walczę ze sobą, toczę wewnętrz zawziętą wojnę, ale ciągle przegrywam.
-Zmień strategię. Czasami, żeby wygrać wojnę, trzeba się podłożyć i przegrać kilka bitew" 🖤🖤

Zmusza do własnych przemyśleń.

Idealnie pokazuje siłę przyjaźni oraz miłości. Trudną drogę wybaczania oraz budownie ponownego zaufania wobec ukochanej osoby. POLECAM!

"CHESTNUT HILL - NIE DAJ MI ODEJŚĆ" tom II

„Czasami warto przebyć drogę pełną ostrych zakrętów i skrzyżowań, by piąć się coraz wyżej”.

Chestnut Hill. Nie daj mi odejść to drugi tom pokazujący dalsze losy pięciu bohaterów pochodzących z polski, których losy splatają się w malowniczym irlandzkim miasteczku. Zaprzyjaźnili się ze sobą i razem przeżywali wzloty i upadki. Każdy z nich musi zmierzyć się z własnymi demonami oraz przeciwnościami losu.

Autorka w swojej powieści pokazuje nam, że raz stracone zaufanie ciężko jest odzyskać, bo w głowie pojawia nam się wiele obaw przed tym, że ta druga osoba zrani nas ponownie i nawet jeśli damy kolejną szansę, to i tak nie będzie to samo, co na początku.

Książka pełna tajemnic, niepewności, zagubienia, trudnych wyborów, wsparcia, przyjaźni, miłości, zdobywaniu zaufania, walki z przeciwnościami losu, marzeń oraz poczucia humoru.

Bardzo mi się podobała historia bohaterów, jest życiowa, taka, która mogłaby przytrafić się każdemu z nas. Bo każdy popełnia błędy, których potem żałuję, ale trzeba wyciągnąć z nich wnioski i żyć dalej.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę historię, która zabierze was w przepiękne rejony, które pisarka sama zamieszkuje. Poznajemy jej oczami, cudowną Irlandię i życie, jakie tam prowadzą ludzie. Jestem zachwycona i koniecznie czytajcie! Tylko pamiętajcie, żeby zacząć, od pierwszego tomu pt. Spotkajmy się na Chestnut Hill.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

Życie pisze najbardziej niewiarygodne scenariusze o czym na własnej skórze przekonuje się grupa przyjaciół.
Na Zielonej Wyspie życie toczy się swoim rytmem. Codzienność naszych bohaterów przeplatają nitki radości, euforii, ale też smutku i niepewności. Lena wciąż czuje się zraniona jednak mocno tęskni za Pawłem. Monika powolutku odbudowuje swoje zaufanie względem Michała i przygotowuje się do najpiękniejszej roli w życiu -mamy. Hubert i Dominika cieszą się niezmiennie swoją obecnością. Amanda wraca do Irlandii, lecz wciąż skrywa jakieś tajemnice.
A Ellen cały czas pozytywnie zaskakuje.
Co przyniosą bohaterom kolejne dni? Czy los będzie dla nich łaskawy czy wręcz przeciwnie wystawi ich na próbę?
Z tej historii bije siła prawdziwej przyjaźni. Przysłowie" Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" sprawdza się tutaj w 100%. Niejedna burza przejdzie nad głowami bohaterów, lecz oni wiedzą, że nawet przez najciemniejsze burzowe chmury w końcu przebije się radosny promień słońca. Grunt to nie tracić nadziei i wciąż wierzyć, że miłość ma moc uzdrawiania.
"Chestnut Hill Nie pozwól mi odejść" to historia, która pokazuje, że życie potrafi zaskakiwać. Nie zawsze pozytywnie. Wybierz się na Zieloną Wyspę i spędź miło czas w doborowym towarzystwie. Odkrywaj nowe miejsca i poznawaj historię i tradycje. Polecam serdecznie ❤️

Czasem mamy niebywałe szczęście i następny tom z cyklu, trafia w nasze ręce dość szybko. Może to nagroda za dobre sprawowanie… Ciekawość zżerała mnie, co do dalszych losów bohaterów i tego, jak potoczą się ich dzieje.
Życie potrafi zaskakiwać i tylko od nas zależy, którą z dróg pójdziemy. @dariaskiba w najnowszej powieści #chestnuthillniedajmiodejść udawania tę prostą regułę. Przecież mogła skłócić pary, dała im powody, wmanewrowała w sytuacje, które właściwie przekreślają związek i delikatnie, ale stanowczo wyplątała z nich. Nie oznacza to, że problemy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki, one zostały przemyślane. Młodzi postawili na szali życia uczucia – błędy i wyciągnęli z tego to, co dla nich ważne i ma znaczenie. Nad wszystkim można popracować, wystarczy chcieć. Rzucić wszystko i uciekać, nie jest rozwiązaniem (przykład Amanda),trzeba walczyć i bronić swojego, jeśli czujemy, że uczucie, którym darzymy drugą osobę jest istotną częścią nas samych. Wystarczy nie zatrącać się, zachować własną przestrzeń, tylko dla siebie, młodzi ludzie z powieści udowodnili, że tak można.
Autorka zostawiła w tekście kilka niespodzianek, bardzo ciekawych i mocno zaskakujących. Okrasiła wszystko uśmiechem, optymizmem i przyjaźnią, zrodzoną z potrzeby, upodobań i podobnego spojrzenia na otoczenie. Porusza wiele trudnych tematów, pisze o zaufaniu i jego utracie, ale przede wszystkim skupia się na miłości do świata i życia, radości z bycia i czerpania wszelkich bodźców zewnętrznych, ale pozostawiania w sobie tylko pozytywnych uczuć. Brzmi utopijnie, jednak bardzo podoba mi się droga, którą obrała Pani Daria.
Książka to hymn optymizmu, kolejne ciastko z kremem, pełne emocji.
Dziękuję za wspólną literacką podróż.

empikgo #reklama

Piękna historia, która w pewnym momencie dała wielkie bum. Szok, który malował się również na mojej twarzy. Realnie mogłaby się wydarzyć, ale czy wtedy losy tych ludzi potoczyłyby się tak jak w powieści?

Monika i Michał starają się uratować swój związek, ale czy uda się zapomnieć to, co zachwiało zaufanie między nimi? Dodatkowo Monika ma humorki ciążowe, które nic nie ułatwiają.
Hubert, ostoja Dominiki, ma spore wyzwanie z siostrą, Amandą. Czy Dominika będzie dobrym wsparciem Huberta i przetrwają trudny czas?
Natomiast Lena, która nadal kocha Pawła, nie potrafi mu wybaczyć tego, co zrobił. Tęskni, ale i nie dopuszcza go do siebie. Jedna informacja zbija ja z tropu. Co zrobi dziewczyna po zupełnie niespodziewanych wiadomościach, które wywracają jej żołądek do góry nogami?
No i oczywiście Ellen! Ta kobieta potrafi namieszać z przytupem 😁😜.

Tego dowiedzieć się w lekturze, ale zanim sięgnięcie po drugi tom, zachęcam zapoznać się z pierwszą częścią. 😊

Powieść czyta się płynnie, szybko i zrozumiałe. Ma w sobie wiele ciepła mimo smutku. Uroni się łzę oraz uśmiechnie do czarnych liter zapisanych na białej kartce. Jest to obyczajowa historia pełna młodości i radości oraz trudnych decyzji. Każdy z bohaterów ma swój problem, z którym samemu trudno się uporać. Pięknie pokazane zostały więzy prawdziwej przyjaźni i miłości.

Książka ukazuje wiele trudności, które mogą spotkać każdego z nas w każdej chwili. Uczy, że warto schować dumę w kieszeń oraz tego, iż sami ze sobą musimy nauczyć się walczyć, a to jest najtrudniejsza walka, która daje satysfakcję nie do opisania. 🥰

• Książki poruszające
  • Nowe serie kontynuacja