Spotkajmy się na Chestnut Hill

Okładka książki Spotkajmy się na Chestnut Hill Daria Skiba
Okładka książki Spotkajmy się na Chestnut Hill
Daria Skiba Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Spotkajmy się na Chestnut Hill (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Spotkajmy się na Chestnut Hill (tom 1)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-04-06
2023-04-06
Irlandia

Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...

Miałam już przyjemność zetknąć się z twórczością pani Darii i wiedziałam, że przelewa na papier cudowne historie, które mają w sobie głębię oraz poruszają dogłębnie. Tym razem było ze mną podobnie, gdyż jej najnowsza powieść porwała mnie w nieznany kraj i pokazała jak żyją ludzie, którzy z różnych powodów zrezygnowali ze wszystkiego, by w nowym miejscu zacząć nowy rozdział swojego życia.

Lena i Dominika decydują się razem polecieć do Irlandii. Na lotnisku poznają zagubionego Pawła, z którym nawiązują przyjaźń i zapraszają go, by zamieszkał wraz z nimi w domu Leny. Na miejscu okazuje się, że na ich ulicy mieszka więcej rodaków, z którymi zacieśniają kontakt. Michała i Monikę łączy mocne uczucie i do pełni szczęścia brakuje im tylko ślubu oraz dziecka. Oprócz nich po sąsiedzku mieszka tu jeszcze Hubert, który po wyjeździe siostry pomaga staruszce Ellen w codziennych obowiązkach.

Dlaczego ci młodzi ludzie zdecydowali się na wyjazd do Irlandii. Co się wydarzyło w ich życiu? Czy Droghedy stanie się ich azylem, a może znienawidzą to miasto? Jak potoczą się losy szóstki Polaków na obczyźnie?

Przyjemna to była lektura, która realistycznie ukazuje z jakimi przeciwnościami borykają się ludzie na emigracji. Każda osoba jest inna, ma większy lub mniejszy bagaż doświadczeń i jakieś sekrety, które ukrywają przed sobą. Dręczące ich demony popychają ich w stronę nie zawsze właściwej ścieżki. Dokonują wyborów, podejmują wyzwania i nie zawsze osiągają sukces. Ich dorosłość jest trudna i wiedzie wyboistą drogą, pełną niebezpieczeństw, intryg i kłamstw, które mogą skomplikować im wszystko, gdy prawda wyjdzie na jaw.

Polubiłam się z bohaterami i naprawdę dobrze im życzyłam. Razem z nimi przeżywałam wzloty i upadki, śmiałam się, płakałam oraz obserwowałam jak radzą sobie z brutalną rzeczywistością. Emocji wam nie zabraknie uwierzcie mi na słowo, a niektóre wątki nawet zaskoczą.

Czy polecam wam tą lekturę. Zdecydowanie powiem tak. Lekkim i przystępnym stylem napisana historia bez słodzenia i koloryzowania, która przybliży wam jak trudno jest zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, gdzie inna kultura fascynuje a zarazem przeraża.

Gonitwa za pieniędzmi nie zawsze daje zamierzony efekt i przez to można popaść w jeszcze większe tarapaty.
Jeśli lubicie pióro autorki oraz ciekawi was jej nowe dzieło to nie zwlekajcie tylko czytajcie. Uważam, że warto. Każdy wyciągnie z tej treści własne wnioski, ale również i pewną naukę pokory.

Ja czekam na kolejną cześć tej opowieści, gdyż jestem ciekawa co jeszcze zgotował bohaterom nieprzewidywalny los.

Pani Daria Skiba zabrała mnie na Zieloną piękną wyspę do pięknej Irlandii.
Podróż niezwykłą miałam z tą powieścią.
Oczarowana zostałam i bohaterowie byli wspaniali.
Przyjemnością było przeczytanie takiej przecudnej lektury warto przeczytać!!!!

Pani Daria Skiba zabrała mnie na Zieloną piękną wyspę do pięknej Irlandii.
Podróż niezwykłą miałam z tą powieścią.
Oczarowana zostałam i bohaterowie byli wspaniali.
Przyjemnością było przeczytanie takiej przecudnej lektury warto przeczytać!!!!

#współpracareklamowa

"Spotkajmy się na Chestnut Hill. Tom1" Daria Skiba
Wydawnictwo: Videograf
Premiera: o6.o4.2o23

Lena która od jakiegoś czasu mieszka w Irlandii postanawia wynająć pokój w swoim mieszkaniu. Na jej ogłoszenie odpowiada Dominika. Wyjeżdżając z Polski liczy, że będzie mogła zacząć wszystko od nowa. Nieśmiała Dominika na lotnisku poznaje równie zagubionego co ona Pawła. Drogi tej trójki przecinają się również z drogami Moniki, Huberta i Michała, którzy również przybyli do Irlandii aby zacząć swoje życie od nowa. Teraz grupa młodych ludzi może stać się przyjaciółmi. Mogą również być dla siebie wrogami.

Jak potoczą się losy młodych ludzi? Czy staną się dla siebie przyjaciółmi? Czy odnajdę się w nowym miejscu? Czy znajdą w nim to tego szukają?

"Spotkajmy się na Chestnut Hill" to książka, która opisuje losy młodych ludzi. Wszyscy znaleźli się w tym samym miejscu, jednak każdy z innego powodu.
Wyjeżdżając z Polski każdy z nich liczył, że w nowym miejscu odnajdzie siebie samych.

Akcja powieści jest powolna. Pozwala nam to dokładnie poznać i wciągnąć się w czytaną historię oraz zagłębienie się w losy bohaterów. Mimo wolnego tempa dzieje się w niej naprawdę dużo.

"Spotkajmy się na Chestnut Hill" zawiera w sobie kilka postaci. Autorka wykreowała ich w fajny sposób. Chodź są różni to tak naprawdę wiele ich łączy. Pani Daria serwuje nam również piękne opisy, przez które czujemy się jakbyśmy towarzyszyli młodym ludziom w ich życiu.

"Spotkajmy się na Chestnut Hill" to życiowa historia. Ukazująca rozterki i problemy młodych ludzi. Niesie ona również nadzieję, że jeśli tylko chcemy to możemy zmienić dotychczasowe nieudane życie. Spędziłam miło czas podczas czytania tej ksiazki, która swoją drogą napisana jest w lekkim stylu. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom. Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

#współpracareklamowa

"Spotkajmy się na Chestnut Hill. Tom1" Daria Skiba
Wydawnictwo: Videograf
Premiera: o6.o4.2o23

Spotkajmy się na Chestnut Hill to cudownie prawdziwa historia o młodych, zupełnie obcych sobie ludziach, którzy próbują odnaleźć się oraz poukładać sobie zycie na nowo w pięknej malowniczej Irlandii...

Jest to książka o wielowątkowej fabule.
Każdy rozdział opowiada cząstkę historii nie o jednym, a o wielu bohaterach (która na przemian jest uzupełniana),ich perypetiach, szalonych wyborach, nieprzewidywalnych powiązaniach, zażyłościach i związkach między nimi...
Wszystkie historie łączą się w piękną całość.

Warto przeczytać! POLECAM.

Jest to książka o wielowątkowej fabule.

“Czasami cisza mówiła więcej niż milion wykrzyczanych słów”.

Niewielkie irlandzkie miasteczko i młodzi ludzie, którzy przez przypadek trafili na siebie, los splątał ze sobą ich drogi. Lena, Dominika, Paweł, Hubert, Monika i Michał mieszkają po sąsiedzku, z czasem ich relacja zmienia się w przyjaźń. Stopniowo zaczynają układać sobie życie, co nie jest łatwe. Irlandia staje się ich drugim domem, czy jednak dla wszystkich?

Moje pierwsze udane spotkanie z Autorką, która przenosi nas w pokomplikowany świat młodych ludzi, którzy podjęli pewne decyzje i muszą mierzyć się z ich konsekwencjami. Pani Daria ma przyjemne, lekkie, naturalne pióro, czytanie było przyjemnością. Z wrażliwością ukazuje codzienność naszych bohaterów ich problemy, wewnętrzne dylematy, rozterki, uczucia. A oni sami zajmująco ukazani, to zwykli ludzie, jakich mijamy w naszej codzienności. Mamy ich teraźniejszość i przeszłość, każdy dźwiga na swych barkach jakiś ciężar, z czymś się zmaga. Szczerze ich polubiłam w szczególności starszą Panią Ellen.

Od samego początku miałam wrażenie, że nasi bohaterowie coś ukrywają… Życie na emigracji nie jest łatwe. Trudne decyzje, życiowe pomyłki, szukanie swojego miejsca w życiu, sukcesy, bolesne porażki, chwile pełne radości przeplatają się z tymi gorszymi, smutnymi. Ludzie i ich uczynki, te dobre i te złe, zaufanie, przyjaźń, rodząca się miłość. Ważna i potrzebna w każdej relacji szczerość. Skrywane tajemnice, brak szczerości. Samo życie…

Lekka, przyjemna, ciepła opowieść o życiu na emigracji, o miłości, przyjaźni i o szukaniu swojego miejsca na ziemi. Był to przyjemnie spędzony czas. Czekam na kolejny tom. Serdecznie polecam.

“Czasami cisza mówiła więcej niż milion wykrzyczanych słów”.

"Spotkajmy się na Chestnut Hill" to historia o grupie młodych ludzi, którzy spotykają się w Irlandii. Na szmaragdowej wyspie każde z nich próbuje ułożyć sobie życie.
Lena walczy z demonami przeszłości, ale postanawia coś zmienić w swoim życiu. Wynajmuje pokój nieśmiałej Dominice, po którą jedzie na lotnisko. Tam poznaje też tajemniczego Pawła, który wydaje się zagubionym chłopakiem. Paweł prosi dziewczyny o pomoc. Lena proponuje mu pokój w swoim domu w Chestnut Hill.
Monika i Michał wydają się być idealną parą. Marzą o swoim miejscu, dlatego przeprowadzają się do Droghedy na urokliwe Chestnut Hill. Monika zauważa, że coś zmienia się w zachowaniu jej narzeczonego.
Hubert to sąsiad Ellen, właścicielki kawiarni Cafelle. Propozycja staszej pani odmieni ich losy na zawsze.
Kim jest Paweł? Dlaczego pojawił się w życiu Leny? Co Lena odkryje? Czy będzie cierpiała?
Co odkryje Monika na temat swojego narzeczonego?
Dlaczego siostra Huberta uciekła z Irlandii?

Przekonajcie się sami.

Autorka tą powieścią pokazuje nam, że aby być szczęśliwym trzeba zaufać innym, ale trzeba też uporać się z demonami przeszłości. Poznajemy perypetie bohaterów, którzy postawili wszystko na jedną kartę, pomimo porażek i trudności starają się pokonać wszelkie przeszkody. Powoli odkrywałam ich tajemnice i razem z nimi przeżywałam ich radości, namiętności oraz problemy. Autorka potrafi rozbudzić wyobraźnię czytelnika, a także dostarczyć emocji. Nieoczekiwane zwroty akcji wbiją Was w fotel.
Polubiłam tych charyzmatycznych bohaterów i z przyjemnością sięgnę po drugi tom, aby poznać ich dalsze losy i uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Uwielbiam takie życiowe historie pokazujące, że warto zaryzykować, a szczęście znajdzie nas w najmniej spodziewanym momencie.
Zanurzcie się w cudownej historii, której akcja rozgrywa się w urzekającym zakątku Irlandii.
Rewelacja! Jestem zachwycona na maksa!

Gorąco polecam!

"Spotkajmy się na Chestnut Hill" to powieść autorstwa Darii Skiby. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Videograf.

Poznajemy historię grupy Polaków, których drogi skrzyżowały się w pięknym irlandzkim miasteczku.

Lena - chce zapomnieć o przeszłości. Poznać nowe osoby, więc postanawia wynajęć pokój.
Dominika - spokojna dziewczyna, która chce zacząć wszystko od nowa. Wynajmuje pokój u Leny.
Paweł - zagubiony chłopak, który ma pewne sekrety. Dołącza do Leny i Dominiki. Tylko czy można mu zaufać?
Michał i Monika - para, która pragnie spełnić swoje marzenia i przeprowadza się do Chestnut Hill.

Lekka, przyjemna, wakacyjna powieść, która zabierze nas w podróż do małego, urokliwego miasteczka.
Autorka w ciekawy sposób splotła losy całej grupy. Każdy bohater oczekiwał czegoś od nowego miejsca. Jedni spełnili swoje marzenia, inni zostali mile zaskoczeni, a co niektórzy troszkę narozrabiali. Każdy bohater był na swój sposób interesujący. Razem stanowili fajną mieszankę.
Cudownie było poznawać ich perypetie, które momentami powodowały głośne wybuchy śmiechu, a nawet wywołały mały szok. Polubiłam bohaterów i chętnie wrócę do nich w kolejnym tomie, bo liczę, że niektóre sytuacje dopiero nabiorą akcji. Powieść napisana jest tak przyjemnie, że nawet nie zauważyłam, a byłam już przy końcu. Idealna na wakacyjny czas. Czyta się w mgnieniu oka 😊

Czy uważacie, że życie na imigracji może być niesamowitą przygodą? Czy podjęcie decyzji o wyjeździe i opuszczeniu swojej strefy komfortu jest łatwe? Może kiedyś staliście przed takim wyborem?

***
Muszę przyznać, że twórczość Darii Skiby to dla mnie coś zupełnie nowego, dlatego kompletnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po „Spotkajmy się na Chestnut Hill”. Okazuje się, że jest to książka poruszająca bardzo ważne tematy, a przy tym zachowująca lekki klimat, który nie przytłacza Czytelnika i sprawia, że jej lektura staje się odskocznią i chwilą wytchnienia.

„- Człowieka tak naprawdę poznajemy całe życie i gdy już ci się wydaje, że wiesz o nim wszystko, że dałabyś sobie ściąć rękę, że czegoś nigdy nie zrobi – tracisz rękę.”

Pomysł na fabułę oraz kreację bohaterów był bardzo trafiony i ciekawy. Tak naprawdę ta historia to samo życie w jego wszystkich odcieniach. W książce przeczytamy o tajemnicach, trudnych wyborach, rozterkach, wzlotach i upadkach, przyjaźni, miłości, poszukiwaniu siebie, wsparciu, zrozumieniu, pomocy. Nie zabrakło tutaj także poczucia humoru, ale i smutku czy tęsknoty. Bohaterowie to ludzie tacy jak my. Każdy z nich ma swój bagaż doświadczeń i demony przeszłości, któ®e chcą zostawić za sobą i rozpocząć nowe, lepsze życie w zupełnie nowym kraju, bo to dla nich nowa, czysta karta.

Autorka w niezwykle dojrzały sposób ukazała nam całą paletę emocji, które targają naszymi bohaterami, ale i przenoszą się one na czytelnika, który zżywa się z postaciami. Gani ich za złe wybory, wspiera, dopinguje i życzy im jak najlepiej. Podoba mi się, że Daria Skiba w pozornie niewinnej i lekkiej historii zawarła tyle ważnych aspektów. Uświadamia nam jak ważne jest zaufanie i że nie warto okłamywać bliskich.

„- Człowieka tak naprawdę poznajemy całe życie i gdy już ci się wydaje, że wiesz o nim wszystko, że dałabyś sobie ściąć rękę, że czegoś nigdy nie zrobi – tracisz rękę”.

"Spotkajmy się na Chestnut Hill" to wciągająca historia zabierająca nas w przepiękne rejony zielonej wyspy widziane oczami Autorki. Wraz z bohaterami na nowo wkroczmy w dorosłe życie i dajmy się porwać ich losowi. Zdecydowanie polecam ♡

***

Spotkajmy się na Chestnut Hill" jest to lekka, przyjemna i spokojna lektura. Opowiada o grupie Polaków, którzy znaleźli się na irlandzkiej ziemi. Szybko się ze sobą zaprzyjaźniają pokonując większe i mniejsze problemy. Kilku z nich skrywa sekrety, które wychodzą na jaw w najmniej oczekiwanym momencie.
Autorka prostym językiem pokazuje życie na obczyźnie, codzienność szóstki bohaterów. Przez lekturę mknie się dość szybko i nie ma czasu na nudę. Jestem ciekawa, co dalej wydarzy się w życiu Leny, Dominiki, Moniki, Michała, Huberta i Pawła, więc sięgnę po kolejny tom.
Polecam!

Autorka prostym językiem pokazuje życie na obczyźnie, codzienność szóstki...

2049

Książka „Spotkajmy się na Chestnut Hill” Darii Skiby zabiera nas do pierwszego tomu cyklu o tym samym tytule.
Historia o grupie Polaków, którzy żyją w jednym z irlandzkich miasteczek.
Lena postanawia wynająć pokój Dominice, która tak jak ona pragnie zacząć wszystko od nowa. Na lotnisku wpada na nie Paweł, który wydaje się zagubiony i potrzebuje pomocy. Oczywiście znajduje schronienie w domu Leny. Poznajemy również Monikę i Michała, którzy planują ślub i przeprowadzają się do Chestnut Hill. Nie zabraknie również Huberta, złotej rączki, który pomaga pewnej starszej pani i jego przeznaczenie łączy się z Dominiką.
W książce poruszane są ważne tematy dotyczące emigracji, przyjaźni, tajemnic, rodzącej się miłości, zaufaniu, o realiach życia w innej części świata. To taka prawdziwa historia, która mogłaby wydarzyć się tuż obok nas. Piękne opisy, świetnie wykreowani bohaterowie, interesujące pióro autorki zachęca do sięgnięcia po książkę. Miło spędzony czas.

Historia o grupie Polaków, którzy żyją w jednym z irlandzkich miasteczek.

• Serie
  • Proza