Nic o mnie nie wiesz

Okładka książki Nic o mnie nie wiesz Karolina Winiarska
Okładka książki Nic o mnie nie wiesz
Karolina Winiarska Wydawnictwo: Diamenty literatura obyczajowa, romans
Diamenty
2023-11-15
2023-11-15

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Karolina jest jedną z tych pisarek, po których powieści sięgam w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Dlatego nie mogłam sobie odmowić przeczytania jej ostatniej powieści "Nic o mnie nie wiesz", która bardzo zainteresowała mnie swoim opisem i urzekła piękną szatą graficzną. W moim przypadku musiał nadejść odpowiedni moment do sięgnięcia po tą książkę i nadszedł kiedy najbardziej potrzebowałam właśnie takiej lektury, z takim przekazem! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w niesamowitym tempie. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i chociaż czytałam ją już jakiś czas temu, to nadal pamiętam wszystkie emocje towarzyszące mi podczas lektury. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i bardzo dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali świetnie i bardzo prawdziwie wykreowani. To postaci, które nie są idealne, tak jak my popełniają błędy, mają swoje tajemnice oraz wady i zalety, borykają się z różnymi problemami, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach podzielając podobne troski i dylematy moralne. Jestem pewna, że z powodzeniem moglibyśmy spotkać ich w rzeczywistości. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać trójkę bohaterów - Igę, Maćka i Ewelinę - ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się zmagają każdego dnia, jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, jak wyglądała i obecnie wygląda ich relacja, a także mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Każda z tych postaci mocno mnie zaintrygowała, wzbudzili oni we mnie ogrom emocji i byłam szalenie ciekawa zarówno ich przeszłości jak i tego co działo się obecnie w ich życiu, a także tego w jaki sposób łączy ich postać tajemniczego Olka. To co dostałam na kartach tej powieści naprawdę przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Podobało mi się to jak autorka powolnie odkrywała sekrety i prawdy, które w znaczącym stopniu zaczęły wpływać na zmiany zachodzące w głównych bohaterach, a także na ich relację. Karolina w swojej powieści nie boi poruszać się trudnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas, mowa między innymi o trudnych relacjach rodzinnych, problemie alkoholowym, uczuciu zaniedbania, a także utraconych marzeniach, to wszystko wywołuje całą lawinę emocji oraz wzruszeń, która podczas czytania udzielają się Czytelnikowi! Ja w trakcie czytania miałam wiele takich momentów, w których chciał wejść do tej książki żeby przytulić, wesprzeć bohaterów i zapewnić ich, że już teraz wszystko będzie dobrze. Autorka serwuje tutaj kilka naprawdę genialnych plot twistów, których ja kompletnie się nie spodziewałam, szczególnie mowa o losach Olka, naprawdę Karolina ten wątek poprowadziła po mistrzowsku. Pisarka w niesamowicie plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób opisuje bieszczadzki klimat, wielokrotnie czytając niektóre fragmenty czułam się tak jakbym towarzyszyła bohaterom we wszystkich wydarzeniach i chłonęła surowość i niepowtarzalność tamtego obszaru. Aż zapragnęło mi się zaszyć ma dłuższy czas w Bieszczadach, tak jak jednemu z drugoplanowych bohaterów, którego historia również niesamowicie mnie zaciekawiła, a momentami nawet rozbawiła. Autorka na przykładzie swoich bohaterów udowadnia, że nie powinniśmy ocenić drugiego człowieka nie poznając jego historii. Pokazuje również, że wszystko dzieje się po coś, że nic nie jest dziełem przypadku, a ludzie pojawiający się na naszej drodze znajdują się na niej nie bez przyczyny. "Nic o mnie nie wiesz" to emocjonująca, poruszająca, momentami trudna i bolesna opowieść pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd o odkrywaniu i poszukiwaniu siebie oraz swojego miejsca w życiu, mierzeniu się z przeszłością i przeciwnościami losu oraz pozorami, a także o przyjaźni, marzeniach, tęsknocie i miłości. Jestem pewna, że ta historia nie jednego Czytelnika zmusi do refleksji i zadumy. Cudownie spędziłam czas z tą książką i wiem, że "Nic o mnie nie wiesz" już na zawsze zapisze się w mojej pamięci i sercu! Polecam!

Trójka przyjaciół, trzy różne pragnienia, marzenia, w końcu trzy różne spojrzenia na wydarzenia teraźniejsze jak i przeszłe. Po kilku latach spotykają się ponownie w Bieszczadach, by pożegnać mamę Eweliny i tajemniczego, zmarłego przed laty Olka. Wszystkie wspomnienia odżywają na nowo. Pragnienia zmian dopadają każdego z nich. Najwyższa pora aby oczyścić relacje między sobą i odnalezienie drogi z której zeszli.

Nieco nostalgiczna, refleksyjna opowieść o szukaniu szczęścia i ostatecznego 'pochowania' zmarłych. Znajdziemy tu wątek niespełnionej miłości, zdrady, tajemnic sprzed lat i szukania własnego ja. Bardzo dobrze napisana, bez nudy czy zbędnych opisów. Do tego przepięknie wydana, to się aż chce czytać, znalazł się też element zaskoczenia czyli coś co lubię 😁
Dla mnie postać Brody jest kwintesencją myślenia mężczyzn i przy tym bohaterze nieco się pośmiałam. Przyjemna lektura dla każdego.

"W życiu zawsze jakiś koniec oznaczał początek.[...] Dlaczego ludzie tego nie akceptowali? Dlaczego tak zaciekle walczyli z czasem i jego upływem?"

Są takie historie, które dotykają naszego wnętrza, wybudzają uśpione tęsknoty, wykopują z dna umysłu skryte wspomnienia i zostawiają ślad głęboko w sercu. Taką książką jest właśnie "Nic o mnie nie wiesz". Po jej przeczytaniu nie byłam w stanie zebrać myśli do kupy. Zakorzeniła się tak mocno, że do tej pory przeglądam kartki, głaszczę i wspominam o czym była, a może bardziej o kim?

Troje przyjaciół, którzy nic o sobie tak naprawdę nie wiedzą. Krążą w świecie, który powinien być spełnieniem ich marzeń, a jednak coś ciągle im mówi, że to nie jest to. Nagle muszą wrócić na stare śmieci, zmierzyć się z przeszłością i wyjaśnić kilka spraw, jedną szczególnie.

Jak zniosą prawdę ukrytą w przeszłości? Czy osiągnięcie celu okaże się tym czego oczekiwano? Co przyniesie przyszłość i szczere wyznania?

"- Gdy stracisz wszystko, w co wierzyłaś, a co było iluzją, sama zrozumiesz, że mam rację. Ja już nie mam się czego chwycić. Zostałam obdarta ze wszystkich złudzeń."

Ta książka jest podróżą, przekazem, łącznikiem. Jest składnikiem życia i drogą do poznania samego siebie. To ukojenie dla duszy i wolność dla ciała. Jest tym czego potrzebujesz by zobaczyć, że cel do którego tak zawzięcie dążysz, nie zawsze jest tym czego tak naprawdę potrzebujesz. Bo idąc ciągle do przodu, nie widzisz tego co masz obok... I nie można spełniać oczekiwań innych...

"Przeszłość trzeba wypuścić z rąk. Nie zmienimy jej, choćbyśmy bardzo chcieli. Ba! Jeśli się jej szczerze pozwoli odejść, ona zrobi miejsce na piękną przyszłość."
Nic o mnie nie wiesz to niesamowita historia o odkrywaniu siebie i swoich potrzeb.
Iga, Maciek i Ewelina, to przyjaciele z dzieciństwa. Zawsze trzymali się razem, do czasu, gdy czwarta osoba z ich paczki - Olek ich opuścił.
Zmiany, które nadeszły niekoniecznie były dobre.
Iga marzyła o wielkich rolach, Maciek o wyzwoleniu się spod wpływu ojca alkoholika, a Ewelina o wielkiej miłości.
Jednak dziesięć lat później każde z nich ponownie znalazło się na rozdrożu.
Nieoczekiwany zwrot wydarzeń przenosi ich z powrotem do rodzinnego miasteczka w Bieszczadach.
Jaka jest rola Olka w przemianie bohaterów?
Z czym każde z nich musiało się zmierzyć?
Czy to, do czego doszli było tak naprawdę tym czego pragnęli?
Ta historia skłania nas do wielu przemyśleń. Przede wszystkim musimy sobie zadać pytanie, czego oczekujemy od życia.
Czasem jest tak, że wybory, które podejmujemy nie są tak do końca nasze. Oczekiwania rodziny, niespełnione ambicje, presja popychają nas w wyznaczonym kierunku.
Jednak czy dzięki temu będziemy szczęśliwi? Tak naprawdę szczęśliwi?
Gdy spojrzymy wstecz - czy będziemy mogli z zadowoleniem stwierdzić - osiągnąłem to, co zamierzałem.
Bardzo często tkwimy w zamkniętym kole, z którego trudno się wyrwać. Robimy coś pomimo, że nie daje nam to szczęścia i satysfakcji.
Tak samo nie powinniśmy nikogo oceniać po pozorach. Nie znamy czyichś motywów postępowania. Nie wiemy, co daną osobą kierowało.
Odnalezienie siebie i swojej drogi nie jest proste, jednak daje mnóstwo satysfakcji.
Życie mamy tylko jedno i to od nas zależy, jak je przeżyjemy. Nikt tego nie zrobi za nas.
"Gdy przestałam szukać kontroli nad życiem, ta kontrola sama przyszła i odzyskałam siebie."
Bardzo podobało mi się, że bohaterowie tej powieści nie są idealni. Są niepewni, zagubieni, zapętleni w przeszłości i oczekiwaniach innych. Jednak to nie sprawia, że są szczęśliwi.
Ta historia to tak naprawdę opowieść o każdym z nas.
Jest to jednocześnie wskazówka, co zrobić, by odnaleźć siebie w chaosie dnia codziennego.
A całość rozgrywa się w otoczeniu przepięknych Bieszczad.
Gorąco polecam.
Współpraca barterowa z Wydawnictwem Diamenty
Wydawnictwo Diamenty

🦚🦚🦚 Recenzja 🦚🦚🦚

Karolina Winiarska "Nic o mnie nie wiesz"
@Karolinawilchowskaautor.autor

Wydawnictwo : Diamenty
@wydawnictwodiamenty

🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚

" Maciek wstał niewzruszony. Nie bolało go żadne słowo. W przeszłości wiele razy słyszał gorsze wyzwiska i mocniejsze obelg. Te były do przejścia. A może on był silniejszy?

" Nic o mnie nie wiesz " Ta historia naprawdę porusza serce..
Jeśli lubisz poruszające historie o przyjaźni, tęsknocie i odkrywaniu własnych uczuć, to ta powieść jest dla Ciebie..

" Nic o mnie nie wiesz " to emocjonujący portret trzech przyjaciół, których życie jest pełne tajemnic i niewypowiedzianych sekretów.. Powrót do rodzinnego miasteczka stawia ich w obliczu bolesnych prawd, a tajemniczy Olek odgrywa kluczową rolę w ich przemianie..
To naprawdę poruszająca i wciągająca opowieść, która zostanie z Tobą na długo.. Polecam ją z całego serca!

Styl autorki tego tekstu jest pełen emocji i głębokich przemyśleń.. Opisuje ona historię trójki przyjaciół w sposób poruszający i angażujący.. Autorka skupia się na niespełnionych pragnieniach, ukrytych uczuciach i moralnych dylematach bohaterów.. Opisuje ich walkę z własnymi demonami i życie na granicy spełnienia i tęsknoty.. W opowieści pojawiają się także tematy takie jak marzenia, uwolnienie się od przeszłości, pragnienie miłości i odkrywanie bolesnych prawd.. Powrót do rodzinnego miasteczka stwarza okazję do refleksji, odkrywania sekretów i przemiany bohaterów.. Autorka używa pięknych opisów i silnych emocji, aby oddać głębię historii i uczuć bohaterów..

Podczas czytania tej powieści towarzyszą nam różnorodne emocje.. Czasami czujemy głęboką sympatię i współczucie dla bohaterów, gdy przeżywają trudne chwile.. Inne momenty mogą nas rozczulać, kiedy bohaterowie doświadczają miłości i radości.. Czasem możemy również odczuwać napięcie i emocje, gdy bohaterowie stają w obliczu trudnych wyborów i konfliktów.. To właśnie ta mieszanka emocji sprawia, że czytanie tej powieści jest tak fascynujące..

Autorka opisuje bohaterów w sposób bardzo wnikliwy i pełen emocji.. Przedstawia ich jako trzy unikalne jednostki, z różnymi pragnieniami, tajemnicami i wewnętrznymi konfliktami.. Opisuje ich charaktery, uczucia i reakcje na zdarzenia w sposób, który sprawia, że czujemy się z nimi blisko i możemy się utożsamić.. To sprawia, że bohaterowie stają się prawdziwymi, trójwymiarowymi postaciami, które łatwo zapamiętać i polubić..

" Dziesięć lat dało mu w kość. Czuł zmęczenie, ale i dumę. Udało się. Jego bliscy zaczęli doświadczać szczęścia.
Wziął gitarę i zaczoł grać.
Dopiero teraz mógł spokojnie odejść..."

Opowieść skupia się na trójce przyjaciół - Igą, Maćkiem i Eweliną, którzy mają pełne niespełnionych pragnień, ukrytych uczuć i moralnych dylematów życie.. Mimo że ich więź sięga dzieciństwa, każde z nich zmaga się z własnymi demonami i tłumi uczucia, które nie są odwzajemnione..

Iga marzy o wielkich rolach aktorskich, Maćka z kolei gnębi wpływ ojca alkoholika i pragnie uwolnić się od niego, a Ewelina pragnie miłości, której nigdy nie doświadczyła.. Nagły zwrot wydarzeń przenosi ich z powrotem do rodzinnego miasteczka, co staje się punktem centralnym opowieści..

W tym miasteczku pojawia się tajemniczy Olek, który odgrywa kluczową rolę w przemianie bohaterów.. Powrót do dzieciństwa nie tylko skłania ich do refleksji, ale również daje szansę na odkrycie bolesnych prawd i niewypowiedzianych sekretów..

Czy bohaterowie odnajdą szczęście i spełnią swoje pragnienia?
Co wyniknie z ich spotkania z Ołkiem?

To musisz przeczytać, aby poznać całą historię. Ta powieść porusza serce i wciąga od pierwszej strony do ostatniej..

🦚🦚🦚 Recenzja 🦚🦚🦚

Karolina Winiarska "Nic o mnie nie wiesz"
@Karolinawilchowskaautor.autor

Wydawnictwo : Diamenty
@wydawnictwodiamenty

🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚🦚

" Nic o mnie nie wiesz " Ta historia naprawdę...

Kochani witajcie jeszcze w święta!
Dzisiaj #koniecodpoczynku od postów i wracamy do Was z recenzją cudownej książki „Nic o mnie nie wiesz” @karolinawiniarska.autor @wydawnictwodiamenty

Książka opowiada o historii tak naprawdę czterech przyjaciół: Igi, Eweliny, Maćka i Olka - a wszystko dzieje się w sercu Bieszczad.
Iga to początkująca aktorka, która mieszka wraz z narzeczonym w Berlinie. Na pozór idealne życie- narzeczony, kariera, duże miasto.. Ona jednak go nie lubi!
Ewelina kobieta, która jak kocha to całym sercem. Pragnie uwagi ojca, który nigdy jej nie dostrzega!
Maciek pragnie wolności od ojca alkoholika. I Olek, który łączy te trzy osoby! Były chłopak Igi, brat Eweliny i kumpel Maćka. On odgrywa kluczową rolę w książce!

Książka opowiada o poszukiwaniu siebie. Każdy bohater robi wewnętrzną przemianę, walczy o siebie i swoje marzenia. Jednak tylko każdy z nich wie co przeżywa! I tak naprawdę to o tym jest książka! Nic o mnie nie wiesz- wiesz o danej osobie tyle ile ona chce Ci pokazać lub powiedzieć. Nie wiesz co ona przeżyła wewnętrznie- jakie emocje temu towarzyszyły. I po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że nie ocenia się książki po okładce! Nie wiesz co dany człowiek przeżył w swoim życiu, więc nie oceniaj. Moim zdaniem po prostu nie masz do tego prawa!

To książka, którą musicie mieć w swojej bibliotece! Nie tylko ze względu na piękne opisy Bieszczad, czy świetnie wykreowane postacie i cudowną historię. To książka z przekazem! To książka pełna wzruszeń, pełna miłości do drugiej osoby, pełna ukojeń duszy!

Cieszę się, że końcówkę roku mam z tak fajnymi książkami i dziękuję @karolinawiniarska.autor za tę książkę i że zechciałaś aby trafiła do naszych rąk!

Ogólna ocena: 10/10
[współpraca barterowa @karolinawiniarska.autor @wydawnictwodiamenty ]

Kochani witajcie jeszcze w święta!

Iga to początkująca aktorka, która mieszka wraz z...

Dawno nie czytałam tak pięknej poruszającej historii. Książka opowiada o trójce przyjaciół pochodzących z Bieszczad.
Iga mieszka teraz w Niemczech i marzy o wielkiej aktorskiej karierze. Ale czy to są tak naprawdę jej marzenia?
Maciek jest informatykiem który ma ojca alkoholika. Jest zakochany w Idze, nie widzi że w nim zakochana jest Ewelina. Ona sama marzy o wielkiej miłości której jej brakowało.
Cała trójka po latach ponownie spotyka się w rodzinnych stronach a okolicznosci nie są miłe. Każde z nich będzie wspominać Olka- przyjaciela, brata, chlopaka który przez niektórych był nielubiany, a dla innych ważny. Kim był tajemniczy Olek i jaki będzie mieć wpływ na ich decyzje?

Przepiękna historia i miłości i przyjaźni, o spełnieniu oczekiwań innych a zapominaniu o własnych potrzebach. Historia o szukaniu swojej drogi w życiu i odkryciu bolesnych prawd.

Autorka stworzyła historia trójki przyjaciół, gdzie ich emocje, przeżycia czułam na każdej stronie. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani tak realni i bliscy dla czytelnika. Choć każdy z nich popełnił błąd układając sobie życie pod innych, potrafili przyznać się do tego i pójść swoją ścieżka marzeń. Dzięki tej historii zrozumiecie ze nie będziecie szczęśliwi spełniając ambicje najbliższych, liczy się tylko to co sami chcecie osiągnąć i jakie są wasze marzenia. Tylko to da wam upragnione szczęście. Gorąco polecam idealna pozycja na długie wieczory.

Ig aga_cytuje

„Nic o mnie nie wiesz” Karoliny Winiarskiej to jej ostatnia książka, która poruszy nawet w twardym czytelniku serce i sumienie😉.

Trójka przyjaciół z dzieciństwa, Iga, Ewelina i Maciek. Dzisiaj dorośli ludzie, którzy próbują żyć na własnych zasadach.
Iga, wydawać by się mogło ma wszystko, mieszkanie w Berlinie, narzeczonego, rozwija się w branży aktorskiej, lecz coś w środku niej nie pozwala jej się cieszyć tym.
Ewelina, skoncentrowana na pracy w firmie Maćka oraz na samym Maćku, którego kocha i próbuje od zawsze uwieść.
Maciej, prowadzi swoją firmę informatyczną, która jest jego pasją. Często musi mierzyć się z wybrykami i pomysłami ojca alkoholika, który został w ich rodzinnej miejscowości. Od zawsze zadłużony w Idze, bez wzajemności.
Po latach śmierć i pogrzeb umożliwia im spotkanie się w tych nie najbardziej sprzyjających okolicznościach. Z każdą stroną dowiadujemy się, że to trójka ludzi bardzo doświadczona przez los i nie jedna smutna historia ich w życiu spotkała.

„Nic o mnie nie wiesz” to wspaniała, pełna trudnych lecz jakże prawdziwych i życiowych tematów historia. Autorka poruszyła w niej temat samotności, alkoholizmu najbliższych osób, niespełnionych ambicji rodziców, które od małego były przelewane na dzieci, czy trudnej i niespełnionej miłości. Uzmysławiając człowiekowi, że żyje się raz! I to tylko w naszych rękach jest to jak to życie przeżyjemy.
Kocham takie powieści obyczajowe, które „rozwalając” mnie emocjonalnie powodują, że zatrzymuje się na chwilę i wyciągam wnioski aby być jak najlepszą wersją siebie😉.

Bardzo Wam polecam tą świetną powieść obyczajową, która zostanie z Wami i w Was na długo❤️

Iga, Maciek i Ewelina kiedyś tworzyli paczkę. Pewne wydarzenie sprawiło, że ich życie zmieniło się na zawsze, a drogi nieco rozeszły. Teraz, po dziesięciu latach, znów spotykają się w rodzinnym miasteczku w Bieszczadach. Czy uda im się wyjaśnić sprawę z przeszłości? Przekonajcie się...
Zacznę od tego, że książka jest przepięknie wydana - zarówno okładka jak i zdobienia w środku przyciągają uwagę. A treść? Również - bardzo wciągnęła mnie ta niełatwą opowieść o przyjaźni, wyrzutach sumienia, życiu z piętnem przeszłości... Bohaterowie są różni, ich ścieżki losu ułożyły się zupełnie inaczej, ale sprawa z przeszłości i tajemniczy Olek wciąż ich łączy i nie pozwala iść do przodu. Bardzo wciągnęła mnie ta historia, jest pełna tajemnic i emocji, a piękno Bieszczad jeszcze potęguję ten nastrój. To opowieść o ludziach - zagubionych, szukających własnej drogi, walczących z demonami przeszłości i traumami. Są bardzo prawdziwi, nieidealni, pogubieni. Jak wspominałam - jest tu dużo emocji, Autorka porusza trudne tematy i skłania do zastanowienia się nad sobą, życiem. Polecam

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Macie czasem takie myśli?
__________________________
Trójka przyjaciół - Iga, Ewelina i Maciek mają za sobą trudną wspólną przeszłość. Żadne z nich nie poradziło sobie z traumami i znaleźli się w martwym punkcie swojego życia.
Po kilku latach spotykają się i próbują odciąć się od tego co ich niszczy. Muszą jednak wrócić tam gdzie ich drogi się rozeszły, a to boli najbardziej.
Nic o mnie nie wiesz to poruszająca historia o walce o siebie i swoje szczęście. Poznajemy bohaterów, ich niespełnione marzenia oraz codzienność, która rani każdego dnia na nowo. Nieprzepracowane traumy powodują podejmowanie następnych złych decyzji. To kolejna książka, która trafiła prosto w moje serce i zostanie tam na zawsze.
Kolejna pozycja przy której łzy stawały w oczach, aby za chwilę pojawił się uśmiech.
Pięknie napisana historia, w której emocje wypływają z każdym słowem.
Autorka pokazuje jak bardzo dzieciństwo potrafi wpłynąć na przyszłość, a skrywane tajemnice zostają drzazgą w sercu na zawsze.
Czy polecam? Myślę, że po moich słowach wiecie, że musicie przeczytać Nic o mnie nie wiesz, żeby dowiedzieć się tak wiele.

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Macie czasem takie myśli?
__________________________

• Wysłuchane
  • Z autografem
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Nic o mnie nie wiesz