Ostatnia asysta

White Raven
2023-11-06
2023-11-06

Okładka książki Alcantra Felix Fabian, K. Hellishdeer
Alcantra Felix Fabian, K. He...

Już od początku czułam, że coś w tej książce jest nie tak. Bardzo duża czcionka i marginesy, a zarazem mało stron zasugerowało, że nie będzie to nic ciekawego. I niestety, tak właśnie było.
Brak w tej historii spójności, szczerości, świeżości. Jest ciężko, sztucznie, a momentami nawet żenująco. W treści nie ma większego sensu, dialogi są drętwe, a przez większą część książki wygląda to mniej więcej tak:
- kocham cię nad życie moja kobieto
- ja ciebie kocham bardziej najdroższy
- jesteś dla mnie najważniejsza, nie opuszczę cię do końca mojego żywota na tej ziemi
- ty jesteś dla mnie jeszcze ważniejszy.
Prócz tego mamy jeszcze kilka meczów koszykówki, przeprowadzkę, opisy sprzątania i łykanie ketoprofenu jak cukierki. Szczytem okazały się fragmenty, kiedy główna bohaterka dostaje okresu. "Czas przecieka mi przez palce, pewnie tak jak podpaska- pomyślałam". Dowiadujemy się, że najlepiej używać ciemnych ręczników podczas menstruacji, bo jasne się nie dopierają. Serio? :-/
Dla mnie strata czasu, mała ilość stron okazała się tutaj jedynym plusem.

Bardzo bolesna ale zarażam pouczającą książka. Bez chusteczek się nie obejdzie

Bardzo bolesna ale zarażam pouczającą książka. Bez chusteczek się nie obejdzie

"Ostatnia asysta" to książka dla fanów nostalgicznych romansów, koszykówki i osób chętnych poznać emocje, problemy dzisiejszej młodzieży.

Publikacja autorstwa K.Hellishdeer składa się z dwóch części. Pierwsza jest opowiadaniem o miłości zrodzonej z przyjaźni, druga skupia się na codziennych zmaganiach nastolatków.

Choć z początku książkę potraktowałam jak romansidło dla prawdziwych marzycieli, to z czasem przekonałam się, że historia zweryfikowana została smutną rzeczywistością, która bez ogródek porusza problemy współczesnego świata. Nierzadko fasada szczęścia skrywa pod sobą wyboistą drogę pełną ból czy poświęcenia.

Charakter dwójki bohaterów był specyficzny i chociaż w pierwszych momentach nie przypadł mi do gustu, to autorka sprawiła, że razem z biegiem zdarzeń w lekturze, polubiłam przebojową parę maturzystów. Styl pisarki jest początkujący, natomiast wybaczają to refleksyjne, inspirujące cytaty rozpoczynające każdy nowy rozdział.

Myślę, że celem tej publikacji było nie tylko poruszyć serce czytelnika, ale zwrócić uwagę na zakładane przez ludzi maski, pod którymi kryje się wiele emocji i problemów. I to się właśnie udało- czego osobiście bardzo autorce gratuluje :) Z ogromną chęcią sięgnęłabym po kolejne książki K.Hellishdeer, a tym bardziej nie obraziłabym się, gdyby zdecydowała się na kolejne tomy pokazujące perspektywę reszty bohaterów z opowiadania <3

Choć z początku książkę potraktowałam jak romansidło dla...

"Demony zawsze skrywają się za uśmiechem, radością, szczęściem."

"Ostatnia asysta" już od jakiegoś czasu leżała dzielnie na mojej półce książek do przeczytania na później. Osobiście wyznaję zasadę, że w pierwszej kolejności są współprace z których jako recenzent muszę się wywiązać, a że od jakiegoś czasu współprac jest mniej, to z przyjemnością sięgam po "moje własne" zakupione książki. Tak więc wybór tym razem padł na "Ostatnią asystę". I kiedy dostrzegłam ostrzeżenie na początku książki, wiedziałam, że nie będzie łatwo. I??? Nie było. Historia okazała się piękna lecz smutna. Piękna przyjaźń jaka połączyła Fabiana i Łucję, była wspierająca, a rodzące się między nimi uczucie, niewinne. Smutne było zakończenie oraz coś czego zabrakło mi w ich relacji, a było nim zaufanie. Każde z nich skrywało swoje tajemnice, a wypowiedzenie prawdy zapewne złamałyby serce każdego, kogo kochali. I wiem, że czasami niewiedza jest lepsza od prawdy, jednakże w takich sytuacjach, szczerość jest najważniejsza. Rozumiem, że bohaterowie to młodzi ludzie, którzy nie lubią litości czy użalania się nad sobą, ale pewne sytuacje wymagają wsparcia, które niekiedy okazuje się motywacją do walki.

"Czasem okłamujemy nie tylko kogoś, ale i siebie samego tak realistycznie, że wierzymy w to, co wypowiadamy."

"Ostatnia asysta" to nie tylko smutek i trudne tematy, to historia pełna pasji, miłości i przyjaźni dla której bohaterowie są w stanie przenosić góry.

"Czasem nie potrzeba od życia nic więcej niż bliskość osoby, którą kochamy całym sercem."

Bardzo gorąco polecam ♥️🏀

"Demony zawsze skrywają się za uśmiechem, radością, szczęściem."

Hej kochani powiedzieć, że płakałam czytając tą książkę to mało powiedziane. Ja przeżywałam ją tak bardzo, że emocje po jej skończeniu nadal we mnie siedzą. Autorka złamała moje serce, ale wiem że dzięki temu ta książka zostanie ze mną na bardzo długo. Karolina ogromnie dziękuję za możliwość bycia częścią tej historii

Fabian to przystojny koszykarz, który swoją pasją do koszykówki dzieli się z najlepszą przyjaciółką Łucją. Niegdyś dziewczyna również grała, jednak wypadek sprawił, że musiała zakończyć swoją karierę. Teraz z zaangażowaniem wspiera przyjaciela na każdym meczu i treningach. Dla Fabiana Łucja staje się coraz bliższa i chciałby żeby ich znajomość przeszła na wyższy poziom, jednak strach przed odrzuceniem blokuje chłopaka by wyznać swoje uczucia.

Łucja od momentu wypadku zmaga się z ogromnym problem o którym nikomu nie powiedziała. Codziennie nakłada na twarz maskę by zmierzyć się z dniem codziennym i bólem jaki jej przy tym towarzyszy. Gdy Fabian nabiera odwagi i wyznaje jej swoje uczucia dziewczyna przyznaje się do tego, że dla niej także chłopak nie jest obojętny i od dawna coś do niego czuję.

Ich miłość kwitnie jednak oboje mają przed sobą sekrety z którymi przyszło im zmagać się samodzielnie. Każde z nich nie chcąc ranić drugiej połówki postanawia cierpieć w samotności. Wy jednak nie musicie!! Jeśli zmagacie się z depresją lub macie jakiekolwiek problemy skontaktujcie się z osobami które mogą Wam pomóc!!

Choć jest ciężko zawsze jest nadzieja, że może być lepiej !!

Uwielbiam 😍😍😍

Fabian to przystojny koszykarz, który swoją pasją do...

" Każdy upadek kształtuje nasze ja, pokazując nam, w jakim stopniu jesteśmy wojownikami".
K. Hellishdeer
Piękna historia dwojga młodych ludzi. Zaczynająca się na niewinnej przyjaźni aż do miłości, związku, mieszania razem.
Karolina udało Ci się pokazać z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie.
Zakończenie położyło mnie na łopatki, aczkolwiek tłumacze siebie iż tam są szczęśliwi, bez bólu ciepłownia i razem
Tak wiem jest to fikcja literacka, ale czy w każdej napisanej historia nie ma odrobiny z życia codziennego.

Polecam

(warto się zatrzymać pomyśleć dokąd zmierza świat)

K. Hellishdeer
Karolina udało Ci się pokazać z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie.
Zakończenie położyło mnie na...

"Jak mawiała moja babcia, „dopóki masz zdrowie, możesz mieć wszystko, kiedy ono cię opuszcza, to tak naprawdę niczego nie masz". ~ K. Hellishdeer. ❤️

Trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem. Zawsze powtarzam, że w życiu mogę nie posiadać niczego, ale zdrowie jest najważniejsze. Nie doceniamy go, dopóki nie stracimy. Wydawać by się mogło, że „Ostatnia Asysta” to lekka powieść obyczajowa, a tymczasem dostajemy szereg trudnych tematów, życiowe dylematy i problemy, z którymi mierzą się główni bohaterowie – Łucja oraz Fabian. Całość fabuły okraszona jest nie tylko trudami życia, ale również emocjami bohaterów i pasjami, w tym przypadku łączy ich zamiłowanie do koszykówki.

Akcja powieści jest intensywna. Dużo się dzieje, jeśli nie w życiu jednego bohatera, to innego. Nie mamy chwili, żeby odsapnąć od nadmiaru wydarzeń, przez co mi osobiście zabrakło czasu na polubienie bohaterów drugoplanowych i związanie się z nimi emocjonalnie. Lubię zagłębiać się nawet w te postaci, które żyją w cieniu głównych bohaterów, ponieważ nierzadko wypełniają ich żywot. Zabrakło mi głębszych profilów tychże postaci. Jednak Fabiana i Łucję byłam w stanie sobie wyobrazić, na scenie dosłownie błyszczeli, co oczywiście jest plusem. ❤️

Uważam, że mimo emocjonalnego rollercoastera, jaki zafundowała nam autorka, książka była zdecydowanie za krótka i chętnie przeczytałabym więcej! Wszystko za sprawą pióra autorki, ponieważ uważam, że naprawdę przyjemnie pisze! Mam nadzieję, że kiedyś obdaruje nas jakimś sequelem do Asysty? Może coś w formie opowiadań? Życzę autorce z całego serca, aby się rozwijała i pisała, bo zdecydowanie ma potencjał! ❤️

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to fakt, iż żadne z nich nie miało wsparcia od postronnych, bliskich im osób i nie zostało to wyjaśnione. Bohaterowie żyją w czasach, kiedy choroby jak depresja czy załamanie nerwowe mają szansę być leczone u specjalisty. Uważam, że autorka byłaby w stanie nam taki wątek przedstawić naprawdę dobrze i pokazać czytelnikom, że nie są sami, że mogą prosić o pomoc w danym miejscu. Szkoda, że tego zabrakło.

Może Wam uda się odpowiedzieć na pytanie zadane w powieści: "Czy aby żyć szczęśliwie, należy pamiętać o śmierci?"

Dziś będzie o książce, do której musiałam dojrzeć, na którą musiał przyjść czas.
Mowa o "Ostatniej asyście" autorstwa K. Hellishdeer.
Na początku myślałam, że będzie to lekka historia miłosna o nastolatkach ze wspólną pasją. Zagłębiając się w lekturę zaczęłam wyczuwać drugie dno, podejrzewałam, że wszystko, co się dzieje, będzie miało jakieś dodatkowe znaczenie. Cały czas czułam, że za moment coś się wydarzy. Ale nie mogłam przewidzieć, że zakończenie tej historii emocjonalnie powali mnie na kolana...
Bardzo lubię powieści z gatunku Young Adult. W ich towarzystwie wspominam szalone szkolne lata, młodość i pierwsze poważne problemy. Lubię też powieści z motywem sportu, ponieważ choć nie uprawiam żadnego, jestem najwierniejszym kibicem moich dzieci, dla których sport jest ważną częścią życia.
Często wspominam jaka byłam w ostatnich klasach szkoły, i jak to się zmieniło przez ostatnie dwadzieścia parę lat. Czy problemy są wciąż takie same?
Czy kiedyś młodzież równie mocno przejmowała się niepowodzeniem miłosnym czy utratą możliwości robienia tego, co kocha? Domem, w którym nie było kolorowo czy pokrzyżowanymi planami na przyszłość?
Tak.
Ale mniej się o tym mówiło. Wiele problemów było zamiatanych pod dywan, wiele spraw przemilczanych przez dorosłych, którym wygodniej było udawać, że problemu nie ma.
Dlatego ogromnie się cieszę, że powstają książki o problemach młodych ludzi, w których są poruszane tematy dotyczące zdrowia psychicznego. Książki, które pokazują kruchość człowieka, i tą fizyczna, i psychiczną.
"Ostatnia asysta" jest jedną z nich.
Jej bohaterowie to młodzi ludzie, którzy próbują się zmierzyć z pierwszymi poważnymi problemami, niestety z różnym skutkiem. Młodzi ludzie z pasją i ogromną wrażliwością. Ich historia jest piękna i bolesna jednocześnie. Ich historia budzi uśpione emocje i uruchamia gonitwę myśli. Ich historia na zawsze pozostanie w moim sercu.

Mowa o "Ostatniej asyście" autorstwa K. Hellishdeer.

Książka porusza ważne tematy ... Powodując w czytelniku ogrom emocji i refleksji.

"Ostatnia Asysta” K.Hellishdeer - strona autorska to historia,pokazująca z czym boryka się obecnie młodzież. Mają w swoim otoczeniu wiele trudnościami oraz czynników stresujących, takich jak: presja otoczenia, nadmiar obowiązków, konflikty z rówieśnikami, social media. Te i wiele innych czynników sprawiają, że nastolatki są coraz częściej narażone na różnego rodzaju zaburzenia – przewlekły lęk i stres, depresja, załamanie nerwowe, zachowania buntownicze.

Słowo „depresja” kojarzy nam się ze smutkiem, poczuciem pustki i bezsensu życia. Nadal wywołując w nas sprzeczne uczucia . Często nie zdajemy sobie sprawy ,że ktoś cierpi ponieważ tam bardzo umie się zamaskować . Choć tak naprawdę woła o pomoc i bliskość drugiej osoby .

"Cza­sem nie po­trzeba od życia nic wię­cej niż bli­skość osoby, którą ko­cha­my całym ser­cem".

Fabian i Łucja znają się od dziecka . Łączy ich przyjaźń i wspólna pasja . Koszykówka jest dla nich ważnym elementem życia . Niestety Łucja nie może już w stu procentach poświęcić się graniu ,ze względu na problemy zdrowotne . Ukrywa ból i swoje stany przed bliskimi oraz przyjaciółmi . Natomiast Fabian jest w rozkwicie kariery i zawsze może liczyć na pomoc swojej przyjaciółki . Gdy obydwoje dostrzegli,że łączy ich nie tylko przyjaźń a uczucie i namiętność ,postanowili dać sobie szansę . Czy oddają szczęście ? Czy tajemnice i sekrety nie zniszczą tego uczucia ? Co szykuje dla nich los i jak sobie z nim poradzą ?

"Wie­rzę, że bę­dzie­my szczę­śli­wi, a strach jest nor­mal­ny. To taki mały cho­chlik, który mówi nam, że coś jest nowe i mo­że­my temu nie po­do­łać, ale my lu­bi­my po­ka­zy­wać lo­so­wi, że da­je­my sobie radę pomimo wszyst­ko.
Nawet mimo strachu – od­po­wie­dzia­łem, choć w środku czu­łem, że nie je­stem do końca szcze­ry we wła­snych sło­wach".

"Ostatnia asysta " poruszy i pozostawi Was
z wieloma refleksjami i łzami w oczach. Czy ta historia mogła zakończyć się inaczej ? Oczywiście . Choć osobiście uważam ,że wtedy nie byłaby tak autentyczna . Na przykładzie bohaterów jesteśmy w stanie zobaczyć co czują osoby borykające się z lękami, depresją i problemami . Czy zawsze warto skorzystać z najłatwiejszego rozwiązania ?

Przygotujcie się na pełną pasji ,zwrotów akcji i emocji lekturę . Warto wsłuchać się w problemy nastolatków i dowiedzieć się, jak ich wspierać w zmaganiu z nimi! Jakich sygnałów nie pominąć ,może dzięki pomocy będziemy mogli im pomóc przezwyciężyć lęki i ból.

„Ostatnia asysta” K. Hellishdeer to historia miłości, ale zupełnie innej niż wszystkie.

„Zjednoczyła nas pasja, która potem stworzyła dystans między nami, aby ostatecznie ponownie scalić nasze dusze”.

Ryczę do tej pory. Autorka zabiła mnie. Moje serce jest roztrzaskane na milion kawałków. Nie spodziewałam się takiego zakończenia.

Fabian i Łucja przyjaciele ze wspólną pasją.

Fabian „Narcyz” to uroczy i przystojny koszykarz z niebiańskim uśmiechem.
Łucja „Kluska” to dziewczyna, która nie poddaje się pomimo wypadkowi i utracie swojego miejsca w drużynie koszykówki.
Można powiedzieć, że dwa różne charaktery, ale nie do końca. To historia, w której chłopak już od dawna podkochuje się w najlepszej przyjaciółce.

“- Też się boję. Boję się, że cię stracę, że to za szybko, że coś nas poróżni. Ale wiem, że nie odpuszczę sobie ciebie nigdy, bo naprawdę cię kocham całym swoim sercem.
Gdy mówił te słowa, poczułam ucisk w klatce. Czy to możliwe, abyśmy byli dla siebie stworzeni? Wtuliłam się w niego, wdychając słodki zapach jego perfum.”.

Nawet nie wiem, jak dobrać słowa, aby nie zdradzić za wiele z tej książki. Bo przeczytałam w jeden wieczór i pokochałam bohaterów całym sercem.

Czy przyjaźń może przerodzić się w miłość?

Cudownie opisana relacja, która powoli się rozwija. Uśmiech, dotyk i pocałunek.
Ale czy da się budować związek z tajemnicami?

“Bałem się, kurewsko się bałem, ale nie potrafiłem jej tego powiedzieć. Nie potrafiłem jej wyznać, aby celebrować każdy dzień ze mną, bo być może za godzinę, dzień, miesiąc mnie nie będzie. Bałem się, że złamie jej serce, które w sobie rozkochałem, ale też.
Wiedziałem, że prędzej czy później będzie cierpieć, i to właśnie przeze mnie.”.

Autorka nie daje nam wytchnienia w całej historii emocjonalny rollercoaster gwarantowany. Książka, która daje do myślenia. I myślę, że wiele osób po przeczytaniu przemyśli swoje życie. Ja od wczoraj dużo myślałam i nawet zapisałam parę spraw, które muszę zrobić.

Serdecznie polecam wam tę historię, po której wasze serce przestanie bić, ale wasze oczy otworzą się na wiele spraw.

Dziękuję autorce za zaufanie.

[współpraca reklamowa]

K.Hellishdeer - strona autorska White Raven - wydawnictwo

#recenzjaambasadorska #ostatniaasysta #khellishdeer #wydawnictwowhiteraven #teamaasysta #współpracareklamowa
#dabrowagornicza #zaczytanamama86

Fabian i Łucja przyjaciele ze wspólną...

• Patronat
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Friendzone
  • Patronat/Ambasador 2023