W twoją stronę

Okładka książki W twoją stronę Karolina Winiarska Patronat LC
Okładka książki W twoją stronę
Karolina Winiarska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: W twoją stronę (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
W twoją stronę (tom 1)
Jaguar
2021-06-09
2021-06-09
miłość relacje rodzinne siostry problemy powieść obyczajowa

Wyróżniona opinia i

W twoją stronę

przeczytanych książek 1344 napisanych opinii 516

1913

„Każdy ma tajemnice. Każdy ma czarne wspomnienia. I każdy ma wybór.”

Dwie siostry, Felicja i Łucja, zawsze mogły liczyć tylko na siebie, matka wolała zajmować się swoją karierą. To na barkach starszej o dziesięć lat Łucji spoczywał ciężar dbania o młodszą siostrę. Kochają się, ale nie potrafią dogadać. Za dużo między nimi zranionych uczuć, niedopowiedzeń i pretensji. Wkrótce po długiej nieobecności mają odwiedzić babcię Michalinę. Może w tym miejscu, przy kochającej i mądrej babci uda im się w końcu ze sobą porozmawiać?

Tak trudno czasami zdobyć się na szczerość… Wielowątkowa akcja powieści toczy się swoim rytmem, fabuła ciekawie poprowadzona, niesie ogromną dawkę przeróżnych emocji. Pamiętnik pradziadków, ich niepokojące, trudne losy, podnosi walory powieści. Teraźniejszość idealnie współgra z przeszłością. Pani Dorota z łatwością, wnikliwością i szczyptą dobrego humoru ukazuje wewnętrzne rozterki, zmagania, porywy serca i bunty naszych bohaterów. A ci bardzo ciekawie, naturalnie ukazani, to ludzie jakich mijamy w naszej codzienności. Felicja i Łucja, siostry – kochają się, ale zdecydowanie nie lubią się. Są zupełnie różne, inaczej patrzą na życie, czegoś innego od niego oczekują, grupy mur wzajemnych pretensji skutecznie je od siebie odgradza. Poczułam do nich sporą sympatię, potrafiłam zrozumieć i miałam ogromną nadzieję, że w końcu szczerze porozmawiają. Moje serce skradła babcia Michalina, mądrość, prostota i dobro biją od tej kobiety.

Rewelacyjnie napisana powieść obyczajowa, pomimo poruszanych trudnych problemów przez książkę się płynie, a ciekawość co jeszcze zgotuje los naszym bohaterom wzrasta w miarę czytania. Życie gna do przodu, ciągłe zmiany, nowe możliwości, nowe znajomości. Nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli, a niewyjaśnione sprawy i żale z przeszłości, mają negatywny wpływ na teraźniejszość. Poczucie winy, smutek, rozczarowanie, samotność. Walka ze sobą, swoimi słabościami, miłość, która wpędzie codzienności gdzieś się zapodziała, niby razem, a jednak osobno. Zdrada. Czy jest szansa, aby to naprawić? Popełnione błędy, konsekwencje nietrafionych decyzji, szukanie swojego miejsca w życiu.

Wciągająca, ciepła, mądra życiowo, magiczna opowieść. Zmusza do refleksji, daje do myślenia, czasami wystarczy zwykła, szczera, wyjaśniająca rozmowa, a iskierka nadziei błyśnie. Wartości rodzinne, szukanie swojego miejsca w życiu, różne odcienie miłości. Było to moje pierwsze spotkanie z Autorką, jestem pewna, że nie ostatnie. Bardzo, bardzo polecam.

„Każdy ma tajemnice. Każdy ma czarne wspomnienia. I każdy ma wybór.”

"W Twoją stronę" to historia dwóch sióstr Łucji i Felicji, ich matki jaki i również babci Michaliny. Powieść pełna emocji i tajemnic. Bohaterowie jak w życiu codziennym, popełniają błędy jak i dokonują złych decyzji. Jest to książka o relacjach rodzinnych ,o poszukiwaniu szczęścia , miłości ale i o trudnych wyborach z jakimi trzeba się uporać. Pokazuje nam ,że życie bywa również ciężkie.

Jak dla mnie jest to książka warta polecenia, po którą warto sięgnąć.
Z przyjemnością polecam.

"Są takie dni, które choć zaczynają się zupełnie zwyczajnie, mają wyjątkowe znaczenie. Niespodziewanie, niemal niezauważalnie rozdzielają etapy naszego życia. Ni stąd, ni zowąd wywracają wszystko do góry nogam."

@karolinawiniarska.autor

Jeśli macie ochotę oderwać się od rzeczywistości i wejść w świat szaleństwa, komplikacji, tajemniczych wątków przeszłości i błędów, na których warto się uczyć, to ta książka jest zdecydowanie dla was. Fajnie napisana powieść obyczajowa, która czaruje nas swoją magiczną mocą. Losy sióstr Łucji i Felicji szukających swojego szczęścia w życiu. Łucja ma rodzinę, wspaniałego męża i stabilizację, po wcześniejszych komplikacjach życiowych, ale czegoś zaczyna jej brakować. Felicja natomiast wciąż szuka swojej miłości, która dawno temu ją opuściła, nic nie jest w stanie jej zastąpić, a pogoń za przeszłością jest pogonią za duchem. Jak potoczą się koleje ich losu, kiedy u jednej wszystko zaczyna wracać na swoje tory, to u drugiej wszystko psuje się lawinowo. Najlepiej zagłębić się w lekturę, poznać bliżej bohaterki i spróbować wejść w ich skórę. Dopiero później można oceniać czy postępowały właściwie czy nie.

Pierwsze moje spotkanie z autorką i już wiem, że nie ostanie. Książka ciekawa, zaskakująca, przeplatająca teraźniejszość z przeszłością. Łącząca kilka histori w jedną wspólną. Babcia Michalina jest tutaj łącznikiem między wszystkim co dobre, złe, nieznane, nowe a także mające swój początek w przeszłości, która teraz odbija swoje piętno. Zmuszone powracają w rodzinne strony. U babci mogą złapać oddech i zastanowić się nad własnym życiem. Nad niespełnionymi marzeniami, nad popełnionymi błędami, nad konsekwencjami działań, które mogą wszystko zmienić, niekoniecznie na lepsze. Zostawione przez matkę musiały radzić sobie. Wytyczały nowe ścieżki, goniły wyimaginowane ideały, szukały spokoju i własnego miejsca, zapominały o tym, że gubiły w tym szaleństwie samych siebie. Emocjonalna i szalona, ciekawa i zagmatwana jak życie, nieprzewidywalna i tajemnicza, bo taka książka powinna być. Nie ma tutaj zawirowań miłosnych i szaleństwa namiętnych chwil. Jest masa wartości życiowych, zagubienia, problemów, prawdy.

@karolinawiniarska.autor

Książka Pani Karoliny Winiarskiej jest dość zagadkowa. Początkowo tak jakoś nie bardzo mnie ciekawiła i ciągnęła się jak flaki z olejem.
Kiedy jednak zaczął się wątek z czasami wojny zaczęło robić się ciekawie.

Przyznam szczerze, że nigdy nie ciągnęło mnie do literatury z wątkami wojennymi i kompletnie nie spodziewałam się, że coś takiego tutaj dostanie, ale jest to zdecydowanie na plus.

Kiedy wróciliśmy do czasów teraźniejszych, że tak się wyrażę było już tylko lepiej.

Książka jest specyficzna i nie do końca potrafię ją określić, jednak pióro autorki bardzo mi się podoba. Jest w tym jakaś magia i przesłanie, że nie ważne jakby było źle, to kiedyś w końcu musi być dobrze prawda?

Jest tutaj pokazanych wiele emocji, a także wiele z nich jest ukrywanych przed światem, co sprawia, że wszystko jest jeszcze bardziej interesujace.

Opis nie zdradza zbyt wiele, ale w przypadku tej książki to dobrze, chociaż może być tak, że przez to część ludzi wcale po nią nie sięgnie. I wiecie co? Ci ludzie zrobią błąd. Bo książka jest na prawdę dobra.

Uwielbiam postacie, które pokazują swoją życiową mądrość i to nie na zasadzie "jestem starsza, swoje przeżyłam, wiem lepiej" tylko takie, które potrafią swoją historią zmienić myślenie innych osób i dać im wsparcie, którego potrzebują. Taką postacią jest właśnie babcia Michalina.

Minusem, który zauważyłam jest brak rozdziałów. Osobiście kiedy odkładam książkę lubię zakończyć rozdział i wtedy ją zamknąć, tutaj nie mogłam tego zrobić. Nie ujmuje to jednak całej historii.

Kiedy jednak zaczął się wątek z czasami wojny zaczęło robić się ciekawie.

eżeli nie boisz się spojrzeć w głąb siebie, to bez wahania sięgnij po tą historię.
Ujmująca, wielowątkowa fabuła. Autorka stopniowo buduje zainteresowanie czytelnika. Zaczyna dość nieśmiało, by od połowy książki sprawić, że wszystkie obowiązki domowe zostają odłożone na później. Bez wątpienia lektura pokazuje prawdziwe relacje rodzinne. Nie zawsze piękne, nieidealne. Małżeństwo? Bywają i kryzysy. O małżeństwo trzeba nieustannie dbać, inaczej się wypali. Mamy tu taki zabieg przedstawiony w niemal 3D. Odczuwamy go na własnym ciele w postaci lekkiej gęsiej skórki. Identycznie przedstawia się sprawa trudnej więzi rodzicielskiej. Nie wszyscy rodzice są idealni, niekiedy dzieci noszą traumę przez całe życie i nie potrafią się z nią uporać.
Gdy do akcji wkracza pamiętnik, obrazujący życie rodziny w czasie wojny, totalnie odpływam. Ten zabieg sprawia, że kupuję tą książkę taką jaką jest i nie chcę tu nic zmienić.
Zakończenie ewidentnie wskazuje, że będzie kontynuacja. Inaczej byłoby zbyt wiele niewiadomych, a tak autorka napewno nie zostawi czytelnika.
Drugi tom już czeka na półce więc niebawem sięgnę i dam znać.

Felicji los nie oszczędzał, lata temu straciła ukochanego, a teraz pracę. Łucja właśnie przechodzi kryzys w małżeństwie. Życie kobiet ulega zmianie, za sprawą pamiętnika swoich pradziadków, którego otrzymała od matki Felicja. Kobiety wyjeżdżają na wieś do babci Michaliny. Jak ta podróż odmieni ich życie? Czy bohaterowie odnajdą szczęście?

To już moje kolejne spotkanie z piórem Pani Karoliny i poraz kolejny jestem mile zaskoczona jej pomysłowością na fabułę oraz tym jakich nad wyraz realnych bohaterów tworzy. To postaci z którymi każda z nas mógłaby się na spokojnie utożsamić - to kobiety doświadczone przez los, które popełniają błędy, jednak potrafią się do nich przyznać i wyciągać wnioski. Ta książka porusza wiele codziennych i zwyczajnych problemów z jakimi każdy z Nas boryka się każdego dnia i właśnie to jest w niej najpiękniejsze - realność.
W tej historii głównym tematem przewodnim są relacje międzyludzkie - głównie rodzinne, ale również małżeńskie oraz te na stopie przyjacielskiej. Autorka w świetny sposób pokazuje jak ważna w ralacjach jest szczera rozmowa, to ona jest tutaj znaczącym fundamentem.
Pani Karolina oprócz współczesnych losów dwóch sióstr - Felicji i Łucji, które zmagają się właśnie z problemami w sferze uczuciowej, wpłata w tą historię losy ich prababci Dobrosławy, którą los mocno doświadczył lata temu - mam jednocześnie nadzieję, że w drugim tomie dowiem się zdecydowanie więcej o tej kobiecie i jej dalszym życiu, bo niesamowicie ujęła mnie jej dobroduszność, ciepło i odwaga.
Nie mogę się doczekać kiedy poznam dalsze losy sióstr oraz dowiem się czegoś więcej o Dobrosławie i Michalinie, bo przyznam szczerze, że to ich historia najbardziej mnie zaintrygowała.
"W Twoją stronę" to opowieść przede wszystkim o odnajdywaniu swojego miejsca w życiu, wartościach rodzinnych oraz wielowymiarowej miłości. Polecam i czekam na więcej!

To już moje kolejne spotkanie z...

Książka "W twoją stronę" w mojej ocenie:

Dawno nie czytałam tak mądrej powieści, w której tyle celnych spostrzeżeń dotyczących relacji rodzinnych i małżeńskich, miłości, przyjaźni, niespełnionych uczuć, zawiedzionych nadziei i codziennych potrzeb każdego z nas. Pod płaszczykiem banalnej historii można odnaleźć całe mrowie cennych wskazówek, jak nie przegapić swojego życia, dostrzegać to, co piękne i szanować to, co wyjątkowe.

Książkę polecam osobom, które szukają czegoś więcej w powieściach. Lubią zajrzeć w głąb siebie i nie boją się analizować własnego życia w poszukiwaniu szczęścia i spełnienia.

więcej na stronie: https://anetakrasinska.blogspot.com/2022/01/w-twoja-strone-karolina-winiarska-czyli.html

Książka "W twoją stronę" w mojej ocenie:

Ujmująca historia. Skrajnie życiowa, momentami niełatwa, w innych fragmentach zaskakująco zabawna, a przede wszystkim szalenie refleksyjna - właśnie takie wrażenia pozostawia we mnie powieść "W Twoją stronę". Karolina Winiarska traktuje uczucia w nadzwyczaj osobliwy sposób, pozwala zrozumieć emocje bohaterów, przechodzi przez ich poczucie samotności oraz naturalne potrzeby bliskości, aby pokazać, że to one zazwyczaj stają się budulcem najtrudniejszych życiowych decyzji. Autorka skupia się jednak nie tylko na dwóch siostrach, próbujących zdefiniować własne uczucia, ale korzystając z przepięknie wplecionej historii prababci Dobrosławy, pozwala dodatkowo poznać historię rodzinną Łucji i Felicji, a także zrozumieć, jak kręte i poruszające były ścieżki każdej z kobiet w rodzinie. To naprawdę piękna i niezwykle szczera powieść, w której każdy może znaleźć cząstkę siebie.

"Są takie dni, które choć zaczynają się zupełnie zwyczajnie, mają wyjątkowe znaczenie. Niespodziewanie, niemal niezauważalnie rozdzielają etapy naszego życia. Ni stąd, ni zowąd wywracają wszystko do góry nogami."

Felicja uwielbia skoki na bungee i szybką jazdę samochodem. Ekstaza i wolność, adrenalina i strach to dla niej wyzwalające oczyszczenie. Praca w firmie marketingowej nie układa jej się najlepiej, kobieta jest o krok od zwolnienia. Trwa w marazmie zamknięta z własnymi lękami. Swoje w życiu przeszła i nie ma złudzeń co do przyszłości malowanej w kolorowych barwach. Miłość jej życia, ukochany Wojtek nie żyje już od sześciu lat a jej wciąż ciężko się pozbierać. Na pozór wyzwolona i nieokiełznana nie jest w stanie zapełnić pustki w swoim życiu.

Łucja jest oddana dzieciom i obowiązkom. Jej życie jest szare i nijakie a ona nie potrafi nic w nim zmienić. Zaczyna ją męczyć rola idealnej, przykładnej żony i matki tym bardziej, że z mężem Czarkiem coraz bardziej oddalają się od siebie. Chcąc zadbać o siebie zapisuje się na siłownię. Sprawy przyziemne przestają mieć znaczenie w momencie, w którym poznaje Piotra. Jej życie nabiera barw ale co z mężem, który stara się jak może? Czy Piotr będzie receptą na jej problemy?

Łucja i Felicja to siostry, będące swoim całkowitym przeciwieństwem. Mają jednak ze sobą wiele wspólnego, obie noszą w sobie niewypowiedziany żal. Targają nimi sprzeczne uczucia. Ich życie jest więzieniem bez możliwości ruchu. Różne charaktery nie pozwalają im zgodnie się porozumiewać. Obie poszukują szczęścia, jednak muszą borykać się z prawdziwą codziennością. Rytm ich życia zaburza niespodziewany telefon. Babcia Michalina chce sprowadzić do siebie wnuczki i sprzedać dom. Siostry wraz z matką wybierają się do Rudawki Rymanowskiej.

Już na wstępie muszę zaznaczyć jak bardzo życiowa jest lektura "W Twoją stronę" Karoliny Winiarskiej. Autorka poruszyła w niej wiele codziennych, zwykłych problemów. Trudne rodzinne relacje, brak porozumienia, smutna rutyna małżeńska to coś, z czym zmaga się przecież tak wiele z nas. To książka napisana przez życie. Tajemniczy list z przeszłości to kolejny element, który mocno mnie zaintrygował. Historia prababci Dobrosławy chwyciła mnie za serce i wzbudziła ogromne zafascynowanie. Kolejnym dużym zaskoczeniem było umiejscowienie akcji w tak bliskich mi podkarpackich rejonach gdzie mieszkam, w Rzeszowie. Problemy małżeńskie, niespełniona miłość, tajemnice rodzinne udowadniają, że nie łatwo jest uciec od przeszłości.

"W Twoją stronę" to lektura ogromnie refleksyjna. Wiele w niej pięknych cytatów i opisów, które skłaniają do refleksji. Udowadnia, że życie bywa trudne i nie raz na tej drodze pojawią się upadki. Urocza, realistyczna książka. To podróż w poszukiwaniu samego siebie. Prawdziwa, potężna miłość jest gotowa na każde poświęcenie. Piękna to była historia. Jest to jedna z tych książek, które czytają się same. Historia wielowątkowa pozwala oderwać się od własnych problemów, od prawdziwego świata a tym samym może znaleźć rozwiązanie dla któregoś z własnych zmartwień. Przez tę książkę się płynie. Bardzo życiowa, ciepła, momentami wzruszająca opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni. Spodziewałam się dobrej powieści i taką właśnie dostałam. Fabuła niespieszna ale bardzo wciągająca. "W Twoją stronę" porusza serce do głębi, dodaje życiu optymizmu, pozwala zatrzymać się na momencik i zastanowić nad wartością życia. Ogromnie polecam!

zaczytanapatka.blogspot.com

🌟Niebanalna okładka książki skrywa pełną emocji i wzruszeń historię dwóch sióstr.
🌟Nie zabraknie zaskakujących sytuacji,które rozśmieszą i zaskoczą czytelnika😉
🌟Bardzo podobało mi się w lekturze powrót do przeszłości-poznanie historii prababci Dobrosławy w czasie wojny.Dzięki temu autorka ukazała trudne czasu w której żyli ludzie w tych czasach.
🌟Poruszony temat opuszczenia dzieci przez matkę,aby realizować swoje marzenia jest zaskakujące.Ukazuje ból dzieci,które tęsknią za matką i pragną jej miłości.

Książka porusza serce czytelnika 💔

Pozycja obowiązkowa dla osób,które kochają historie pełne emocji i wzruszeń 🤗

📚Felicji i Łucji są przeciwieństwami— łączy je rodzina i przeszłość,która nie została w pełni odkryta.Oddaliły się od siebie,ponieważ w sercu maja żal o niewyjaśnione sprawy,które doświadczyły będąc młodsze.
Felicja to dziewczyna pełna energi,nie potrafiąca związać się z żadnym mężczyzna po utracie Wojtka.
Łucja ma męża i dwójkę dzieci.Czuje się samotna w małżeństwie popełniając niewybaczalny błąd .
Podróż do Rudawki na Podkarpacie w rodzinne miejsce gdzie mieszka ich babcia Michaliny będzie szansą na poprawę stosunków wobec siebie.Czy obie to wykorzystają?Do jakich wniosków dojdą?Jak babcia Michalina wpłynie na ich decyzje?

🌟Nie zabraknie zaskakujących sytuacji,które rozśmieszą i zaskoczą czytelnika😉
🌟Poruszony temat opuszczenia...