Tajemnice Kiliana

2023-11-17
2023-11-17
Romans Biznesmen Artystka

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Jejku jakie to było dobre! Nie mogę się nadziwić że dopiero teraz dowiedziałam się że w naszym pięknym kraju tworzy taka pisarka!! I to JAK tworzy! Luuudzie! Książka marzenie! Był i romans, i humor, i tajemnica, i seksowny, męski, silny, przystojny, wspaniały nieznajomy! Cudo! Dawno książka nie sprawiła mi aż tyle przyjemności! Kocham z całego serca! ♥️

Nela zawodowo jest spełniona i robi to co lubi - tworzy komiksy i ilustracje. Prywatnie natomiast nie idzie jej tak dobrze. Jest po rozstaniu z Patrykiem, który ją zdradzał. Mści się na nim, wyznając prawdę kobiecie, z którą się Patryk umawia. Gdy mężczyzna ją dopada, żądając by naprawiła to, co zepsuła, z opresji ratuje ją Kilian. Mężczyzna po wszystkim odwozi ją do domu i zaprasza na kolację. Nela się zgadza, nie przypuszczając nawet, co takiego ukrywa przed nią jej wybawca. Jaka jest prawda i czego Kilian nie mówi Neli?

Książka, o której dzisiaj pisze, to historia w której bohaterowie są dość ciekawymi postaciami. Nela to kobieta, która kocha swoją pracę. Jeśli zaś chodzi o związki - na tym polu odnosi porażki. Niejednokrotnie daje się poznać jako szalona i energiczna laska, a jej niewyparzony język i kiepska pamięć, często wpędzają ją w krępujące sytuacje. Kilian jest natomiast oazą spokoju. Przypomina Supermena - niemodne okulary, równy przedziałek na głowie i sweter w romby, kryją ciało wykute ze stali i bystry, analityczny umysł.
Relacja tej dwójki nie przypomina początkowo relacji miłosnej, gdyż bardziej opiera się na opiekuńczości, pomocy, bezpieczeństwie i zaufaniu, aczkolwiek w powietrzu unoszą się feromony. W tej historii jednak cały czas czuć nutę tajemniczości. O ile z Neli można czytać jak z otwartej księgi, o tyle Kiliana naprawdę ciężko jest rozgryźć. Nie można jednak mu odmówić romantyzmu i troski - taki facet jak on to już wymarły gatunek 😅.

Ta historia nie zauroczyła mnie jakoś szczególnie, ale autorka ma naprawdę lekki styl, jeśli chodzi o przekazanie jej czytelnikowi. Zawiera w sobie pewną doze poczucia humoru. Czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie, a zakończenie jest dosyć zdumiewające.

Już od pierwszych stron wiedziałam, że książka to będzie strzał w dziesiątkę. Główna bohaterka podbija serce swoim charakterem. Chce zemścić się na swoim niewiernym byłym i w trakcie ucieczki z opresji ratuje ją tajemniczy Kilian. Między tą dwójką od razu iskrzy. Musze przyznać byłam zaskoczona. Mężczyzna w okularach i w sweterku w serek może okazać się ideałem. Komedia romantyczna z humorem to dla mnie nowość, ale nie żałuję. To nie moje pierwsze spotkanie z autorką i nie ostatnie. Mimo humoru książka zaskoczyła. Były też tajemnice, których się nie spodziewałam. Jeden wieczór ze świetną książką. Oby było takich więcej.

Na półkach: , , , , , ,

Wspaniałą książka, ogromnie polecam!

Wspaniałą książka, ogromnie polecam!

Jaka przyjemna i zabawna historia! W połowie przesłuchałam jako audiobook, ale nie mogłam się oderwać i dokończyłam już ebooka. Kurczę, uśmiałam się. Książka na miłe spędzenie czasu. Za to okładka nie zachęca do czytania, a warto!

✨️ "- Coś czuję, że z tobą Nela, nie grozi mi nuda… – To najbardziej wyszukany komplement, jaki ostatnio słyszałam!

„Tajemnice Kiliana” to bardzo lekka, przyjemna i nieco przewidywalna historia, ale bawiłam się przy niej znakomicie. Dzięki głównej bohaterce i kontrastującemu jej Kilianowi – uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Poznajemy historię Neli – roztrzepanej autorki komiksów i Kiliana – zdolnego przedsiębiorcy, który skrywa niejedną tajemnicę. Choć Nela nie potrafi utrzymać porządku w swoim życiu, a Kilian jest z pozoru idealnym mężczyzną, ich spotkanie nie jest przypadkowe, uruchomi lawinę wydarzeń, przez które uśmiechniecie się!

Obiecuje :).

✨️ „(…) nic nigdy nie jest stałe i prawdziwym marnotrawstwem jest nakładanie na siebie ograniczeń. Powinniśmy rozwijać pasję i próbować, ryzykować, uczyć się nowych rzeczy. Po prostu czerpać z życia pełnymi garściami”

Urokliwa komedia romantyczna, którą czyta się z bananem na ustach i również wypiekami na policzkach… Tytułowy Kilian to totalny „Słodziak”, a zwariowana Nela jest momentami niemożliwa! Iskrzyło między nimi od początku, choć nie od razu by się do tego przyznali.

Książka porusza temat uczuć, szczerości, pasji i możliwości bycia sobą w każdej sytuacji. Przeczytałam ją na raz, a przemyślenia Neli sprawiały, że brzuch bolał mnie ze śmiechu. 😁 Polecam, jeśli szukacie czegoś niewymagającego, na poprawę humoru z dużą dawką pikanterii. 😉

Poznajemy historię Neli – roztrzepanej autorki...

„(…)nic nigdy nie jest stałe i praw­dzi­wym mar­no­traw­stwem jest na­kła­da­nie na sie­bie ogra­ni­czeń. Po­win­ni­śmy roz­wi­jać pasję i pró­bo­wać, ry­zy­ko­wać, uczyć się no­wych rze­czy. Po pro­stu czer­pać z życia peł­ny­mi gar­ścia­mi”.

„Głu­po­tą jest sku­piać się na wy­ła­py­wa­niu wy­łącz­nie czar­nych barw, skoro świat skła­da się z ty­się­cy od­cie­ni tęczy. Dla­te­go, jeśli chcesz się za­ko­chać, po pro­stu otwórz oczy i daj temu uczu­ciu szan­sę”.

Jeśli szukacie zabawnej, seksownej i intrygującej komedii romantycznej to właśnie ją znaleźliście!

„Tajemnice Kiliana” to książka, co do której nie miałam żadnych konkretnych oczekiwań - znając twórczość autorki, zwłaszcza cudowną serię „Pink Tattoo” nie maiłam wątpliwości, że to będzie dobra książka, ale podchodziłam do czytania jej na luzie, z myślą, że udanie spędzę czas.

I nawet przez myśl mi nie przeszło, że ta książka tak bardzo mnie wciągnie! Tak wiele uśmiechu wywoła na mojej twarzy, i sprawi, że nie będę chciała przestać czytać. Naprawdę rzadko w ostatnim czasie zdarza mi się siedzieć długo i czytać, a dla tej książki postanowiłam zapomnieć o niewyspaniu i jak zaczęłam wieczorem, tak skoczyłam po północy z wielkim bananem na ustach!

Dla mnie to historia, która idealnie oddaje potrzebę zabawnych, pełnych emocji książek! Bo takich właśnie powieści trzeba mi więcej! Powieści z intrygującą fabułą, wyrazistymi bohaterami, dużą dawką humoru, ale też szczyptą namiętności i przede wszystkim te tytułowe tajemnice - z każdym kolejnym rozdziałem chciałam wiedzieć jeszcze więcej!

Opowieść Neli i Kiliana zaczyna się w momencie, gdy kobieta postanawia utrzeć nosa swojemu byłemu chłopakowi, który ją zdradzał. Nie wiedziała jednak, że może to się obrócić przeciwko niej. Sytuacja, w jakiej się znalazła, mogła skończyć się dla niej naprawdę źle, ale w tym oto momencie do akcji wkracza nasz główny bohater Kilian i ratuje ją z opresji!

Od tej właśnie chwili ścieżki tych dwojga zetną się jeszcze nie raz, a to, co z tego wyjdzie, może przynieść im naprawdę wiele dobrego lub, skończyć się katastrofą. Jedno jest pewne - wszystko to będzie okraszone dużą dawką humoru!

***

Za co cenię tę książkę?

Przede wszystkim za świetnie wykreowanych bohaterów! Za elementy fabuły, których nie spotykam zbyt wiele, jak choćby praca Neli - szczerze przyznaję, że szukałam w Google znaczenia słowa manhwa 😂 Bardzo podobała mi się jej niezdarność - była urocza! Jej poczucie humoru i przede wszystkim uwielbiam jej przyjaciółkę Kamę! Jeśli dodać do tego tajemniczego Kiliana, jego zabawnych przyjaciół ( chciałoby się ich więcej) i marudnego kota - to mamy powieść idealną!

Każdemu, kto chce się szczerze pośmiać, lubi wartką akcję, intrygujących bohaterów, fajne relacje międzyludzkie, „Tajemnice Kiliana” bardzo polecam! To naprawdę dobrze napisana komedia romantyczna, której warto poświęci swój czas!

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Do sięgnięcia po "Tajemnice Kiliana" w szczególności zachęcił mnie intrygujący opis, ale również przyciągająca wzrok okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w ekspresowym tempie, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Chociaż w niektórych momentach była dość przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Bohaterowie zostali naprawdę świetnie wykreowani, nie są idealni, tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem chwili, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić. Historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki co pozwoliło mi lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się zmaga, za sprawą retrospekcji mogłam dowiedzieć się jakie wydarzenia z przeszłości wpłynęły na jej obecne życie, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Nela już od pierwszych chwil zaskarbiła swoje moją sympatię, jej po prostu nie sposób nie polubić.W wielu kwestiach przypomina nawet mnie samą. Jeśli chodzi o Kiliana to jego postać od samego początku bardzo mnie zaintrygowała i byłam szalenie ciekawa jak autorka poprowadzi relację tej dwójki. Wielokrotnie czytając przekomarzanki bohaterów dosłownie śmiałam się w głos, chłonęłam wszystkie gesty, słowa i odczucia towarzyszące głównym postaciom. Nie zabrakło tutaj także tych bardziej poważnych, trudnych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas. Przez co ta historia idealnie się równoważy i jednocześnie zawiera na swoich kartach wiele uniwersalnych prawd i wartości. Naprawdę świetnie się bawiłam czytając tą książkę, to idealna lektura na odstresowanie. Mam nadzieję, że Ania napiszę jeszcze jakąś komedie romantyczną, bo naprawdę świetnie jej to wychodzi! Polecam!

No mieć za szefa takiego przystoniache, choć ten sweterek w robmy komoletnie z nim nie współgra.
Miłość jak sraczka przychodzi z nienacka.
Miałczello.... chcesz wiedzieć wiecej?
Polecam ci ta ksiazke troszkę zagrywek, mały urywek zazdrości, milosc, tajemnice.. oj i aj a troche ich jest. Przeczytaj a sie przekonasz.

Miłość jak sraczka przychodzi z nienacka.
Miałczello.... chcesz wiedzieć wiecej?

Chciałabym móc dobrze ocenić tę książkę ale Autorka podniosła sobie wysoko poprzeczkę swoimi innymi ujmującymi powieściami tak, że nie jestem w stanie zaakceptować tego, w którą stronę to poszło tym razem. Nie przepadam za bohaterkami w stylu Neli, cała fabuła miała być zabawna ale w sumie nie była... Na tym zakończę, bo nie chcę tu siać krytyki, są pewnie tacy, których ta książka zachwyciła. Martwiące jest jednak dla mnie to, że mam wrażenie, że Autorka ostatnio idzie w masówkę. Życzę jej jak największej liczby napisanych książek, ale nie w taki sposób. Swoją przygodę z jej twórczością zaczęłam od Liliany - tu mam wrażenie, że książkę napisała zupełnie inna osoba :(

• Romans
  • Przeczytane 2023