Gdyby dzisiaj było wczoraj

🍃🍃🍃🍃 Recenzja 🍃🍃🍃🍃

Julia Maj " Gdyby dzisiaj było wczoraj "

Wydawnictwo: Trzy kolory

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

" Przez tyle lat małżeństwa świata poza nim nie widziałam. Nikt nie istniał. Nie dostrzegałam innych facetów, liczył się tylko mój mąż. Był dla mnie centrum wszechświata... "

" Gdyby dzisiaj było wczoraj " to historia o bohaterach, którzy muszą zmierzyć się z trudnymi wyborami i niepewnościami w swoim życiu..

Autorka ma naprawdę interesujący styl pisania.. Od samego początku wprowadza nas w świat bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z trudnościami i wyborami życiowymi..
Jej słowa są pełne emocji i napięcia, co sprawia, że czytanie jest naprawdę intrygujące..
Autorka używa obrazowych opisów, które pomagają nam wczuć się w sytuację i poczuć atmosferę..

Przez całą historię towarzyszymy głównej bohaterce, Hani, w jej emocjonalnej podróży i zastanawiamy się, czy podejmowane przez nią ryzyko przyniesie jej szczęście czy rozczarowanie..
Hania, staje przed emocjonalnym rozdrożem.. Chociaż skok na głęboką wodę może być ryzykowny, bohaterowie muszą zaryzykować, aby osiągnąć to, czego pragną..

Autorka zgrabnie porusza temat strachu przed nieznanym i pytanie, czy warto podjąć ryzyko.. Czy to irracjonalny lęk czy odwaga? Czy warto zaryzykować, aby znaleźć szczęście?

Książka przypomina nam, że życie to nie tylko giełda, gdzie możemy stracić pieniądze.. To historia, która może przydarzyć się każdemu, kto czuje, że jest bezpieczny, ale decyduje się opuścić swoją strefę komfortu..

Napisany w emocjonujący sposób, tekst wciąga czytelnika w świat bohaterów, ich wewnętrzne konflikty i dylematy.. Autorka umiejętnie buduje napięcie i niepewność, a opisy miejsc i emocji sprawiają, że czujemy się jakbyśmy byli tam razem z bohaterami..

To jest naprawdę wciągająca opowieść, która może poruszyć nasze własne uczucia i zmusić do zastanowienia się nad naszymi własnymi wyborami w życiu..

" Poczułam się zrezygnowana i rozpaczona. Bez miłości. W samotności. Bez zrozumienia. Rozerwana między miłością a obowiązkiem. Między tęsknotą a przyzwyczajeniem..."

Historia Hani, która jest mężatką i matką dwójki dzieci.. Na pierwszy rzut oka, wszystko wydaje się w porządku - mają dom i rodzinę.. Jednak w ich związku zaczyna pojawiać się rutyna, coraz częstsze kłótnie i brak fizycznego przyciągnięcia.. Mimo to, Hania nigdy nie zdradziła męża i unikała innych mężczyzn, ponieważ była wierna swojemu małżeństwu..

Jednak pewnego dnia, Hania spotkała mężczyznę, którego spojrzenie przyciągnęło ją jak magnes.. To było coś zupełnie innego, co wzbudziło w niej wiele wątpliwości.. Zaczęła się z nim angażować w romans, a w jej głowie pojawiało się wiele pytań..
Czy powinna zostawić męża? Czy ten nowy mężczyzna, Tomek, okaże się bezpieczną przystanią?

🍃🍃🍃🍃 Recenzja 🍃🍃🍃🍃

Julia Maj " Gdyby dzisiaj było wczoraj "

Wydawnictwo: Trzy kolory

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

" Gdyby dzisiaj było wczoraj " to historia o bohaterach, którzy muszą...

"Każdy ma jakąś historię, większe i mniejsze blizny".

Ślubuję Ci miłość... bywa tak, że składając obietnicę, pewni szczerości własnych uczuć, zatracamy się we własnych wyobrażeniach, boleśnie, zderzając z rzeczywistością. To co wydawało się tak pewne, tak piękne traci swój blask i przytłacza z każdym dniem coraz bardziej. Hanię, główną bohaterkę, los stawia na rozdrożu emocjonalno-decyzyjnym. Nie czuje się szczęśliwa w małżeństwie, ale nie jest też gotowa, by podjąć radykalne decyzje. Czy odważy się porzucić to, co do tej pory było całym jej światem?

Miałam wrażenie, że ktoś podsunął mi do przeczytania pamiętnik, który strona, po stronie wciągał mnie coraz głębiej. To intrygująca, czasem szokująca, ale jakże fascynująca historia. Pełna intymnych, zmysłowych doznań, ukrytych pragnień, które przedarły się na zewnątrz i nie dają się ujarzmić. Zatapiałam się w tych emocjach, kibicowalam, współczułam, choć czasem nie rozumiałam decyzji bohaterki. Łatwo jednak zapomnieć, że nikt z nas nie jest idealny, a każdy ma możliwość własnych wyborów. Czy dobrych, czy złych, nie nam to oceniać. Ważne, by były dokonywane zgodne z samym sobą i własnym sumieniem. Autorka przypomina nam jak ważna w związku jest komunikacja i moc małych gestów. Nie można tylko wymagać, nie dając nic od siebie. Sytuacje, które śledziłam, pewnie większość nas zna z własnego otoczenia. Na wskroś życiowa, pełna trudnych dylematów i ciężkich decyzji
Zakończenie pozostawiło mnie z lekkim niedosytem, chciałam poznać odpowiedzi na wszystkie pytania. No cóż, pozostaje czekać na kontynuację.

Polecam serdecznie.

"Każdy ma jakąś historię, większe i mniejsze blizny".

"Gdyby dzisiaj było wczoraj" jest książką pełną emocji, a także skrytych pragnień, których nie da się zrealizować za skinieniem ręki.
Główna bohaterka po wielu latach nieszczęśliwego małżeństwa znajduje kogoś, kto spełnia jej najskrytsze pragnienia, daje jej otuchę, gdy ona tego potrzebuje, rozpala ją wręcz od środka, wysłucha i stara się zrozumieć.
Tomasza poznaje całkiem przypadkiem w trakcie pewnego kursu.
Mężczyzna jest całkiem niepozorny, a zarazem wyróżniający się na tle innych uczestników.
Kto by w ogóle pomyślał, że nagle coś ich połączy, rozbudzi dawno zapomnianą namiętność między tym dwojgiem obcych sobie ludzi.
Oboje po przejściach, ze sporym bagażem doświadczeń, powoli zatracają się w swoich uczuciach.
Zapominają jednak o tym, że przynajmniej jedno z nich ma jeszcze niedokończone sprawy i zmuszone jest do prowadzenia podwójnego życia.
Autorka przedstawia w książce trudności, z jakimi zmaga się główna bohaterka.
Jej rozterki życiowe związane z trwającym od lat małżeństwem, a także od niedawna trwający romans wpływają chaotycznie na jej dotychczas monotonny styl życia.
Lekturę czyta się szybko i przyjemnie, nie brakuje w niej emocji, a sama relacja między bohaterami wykreowana przez autorkę jest przekonująca.
Uważam, że spodoba się ona niejednemu fanowi romansów.
Zważywszy na to, że książka nie liczy wielu stron, nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie ma czasu na czytanie.😉

Tomasza poznaje całkiem...

"W moim działaniu nie było nic niewłaściwego, żadnej złej intencji, ale mogło nie być zaakceptowane, mogło zostać źle odebrane. Takie kłamstwo na wszelki wypadek, na zapas. Celem nie było zrobienie krzywdy, tylko pragnienie utrzymania spokoju, żeby było dobrze."

Ile to kobiet żyje w małżeństwie tak zwyczajnie? Mają niby idealnego męża, a jednak emocjonalnie odczuwają braki? Co mają zrobić gdy przyjdzie taki moment, że jest szansa może na lepsze, ale wiąże się to z ryzykiem utraty stabilności i rodziny? Na takim rozdrożu jest Hanna, żona Krzyśka i mama dwójki dzieci, która w pewnym momencie poznaje Tomka, mężczyznę, który zdaje się, jest jej drugą połówką, tą na całe życie. Romans kwitnie, ale czy warto iść tą drogą?

"Gdyby dzisiaj było wczoraj" to taki pamiętnik Hanny. Daje się wyczuć w nim, że kobieta sama nie wie czego chce, najlepiej żeby to ktoś podjął decyzję za nią, a ona się dostosuje, tylko że w życiu nie ma tak łatwo. Jestem zdania, że aby wchodzić w jedną relację należy zakończyć poprzednią. Niestety, im dłużej działa się na dwa fronty, tym gorzej dla wszystkich, zawsze ktoś będzie cierpiał. Kiedy w tym są jeszcze dzieci, decyzja jest trudniejsza.

Nie podobało mi się zachowanie kobiety, chciała zjeść ciastko i mieć ciastko. Mam wrażenie, że nieświadomie bawiła się mężem i kochankiem. Ciągle bała się podjęcia ostatecznej decyzji. Czy taką podjęła? Wygrała stabilność czy pożądanie? A może ktoś zdecydował za nią?

Jeśli macie ochotę na życiową historię, kiedy to każda z nas może stanąć przed trudnym wyborem jak Hanna, to zapraszam do lektury. Może komuś pomoże podjąć decyzję dotyczącą swojego związku albo pokaże z czym wiąże się taki romans? Osobiście czekam na kontynuację, bo zakończenie mi się podobało i zaskoczyło.

Hania jest żoną Krzysztofa i ma z nim dwoje dzieci. Niestety nie jest szczęśliwa. Z mężem od dawna jej się nie układa. Kiedy w jej życiu pojawia się Tomek rodzi się między uczucie. Czy kobieta zaryzykuje i powalczy o prawdziwą miłość?

Muszę przyznać, że zaczynając czytać tę historię nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Jednak zagłębiając się w nią coraz bardziej czułam, że będzie to intrygująca lektura.
"Gdyby dzisiaj było wczoraj" to historia, która jest bardzo realna. Uważam, że jest wiele takich kobiet, które tkwią w związkach ze względu na dzieci. Tu w takiej sytuacji jest Hania. Jej męża nie polubiłam i nie dziwię jej się, że nie chce z nim być. Facet od samego początku mi się nie spodobał i wytrzymać z takim typem to trzeba mieć ogromną cierpliwość. Fajnie, że w jej życiu pojawił się Tomek. Ich relacja była dla mnie też pewną zagadką, ale świetnie mi się ich obserwowało.
"Gdyby dzisiaj było wczoraj" to świetnie napisana powieść. Autorka zaserwowała nam intrygującą historię. Według mnie, jest to książka z przesłaniem dla wielu kobiet podobnych do Hani. Myślę, że może być pewnym przykładem, impulsem do walki o własne szczęście. Nawet w z życiu rodzinnym każdy musi się spełniać, mieć pasje i czuć, że "ja też jestem ważna". Autorka przedstawiła nam losy Hani w lekki sposób. Czyta się ją szybko i rewelacyjnie. Ja wyczekuję już kontynuacji, a Wam polecam ten tytuł ❤️

To była bardzo krótka historia. Zupełnie nie widać, że to debiut autorki. Książka jest napisana zgrabnie i dobrze się ją czyta. 🙃

Główna bohaterka żyje w małżeństwie od kilku lat i ma już dzieci. Nie jest w tym związku szczęśliwa. Poznaje kogoś innego.

Fabuła pokazuje jakie problemy mogą spowodować nieprzemyślane decyzje.

Niestety główna bohaterka nie wzbudziła mojego zaufania czy ogólnie jakiejś sympatii. Przez tyle lat jest w małżeństwie i jak poznała kogoś innego to nagle zauważyła, że nie pasuje jej mąż. Bo jest nerwowy, bo nie pasuje jej życie łóżkowe, bo się nie dogadują. Więc zdradza go. Nie spodobało mi się jej zachowanie. Mi ogólnie ciężko ją nawet zrozumieć, bo mam inne podejście do życia i nie toleruje zdrad. Ogólnie negatywnie wpłynęła na mnie książka. Mimo, że ze jest prawdziwa. Bo ludzie często na własne życzenie komplikują sobie życie. Albo podejmują złe wybory. 🙄Nie było w tej historii żadnego dobrego związku tylko masa przykładów nieudanych. :)

Chyba poprostu nie trafiła mi w gust czytelniczy. Ogólnie caloształt jest dobry, bo też interesująco były przedstawione powroty do sytuacji, które wydarzyły się jakiś czas temu. Tak to wszystko było zgrabnie połączone, że czytelnik się nie gubił w fabule 😊
Czyta sie bardzo szybko, mi wystarczyła godzinka aby ją skończyć🙃 To książka dla dorosłych czytelników ponieważ zawiera sceny 18+.

Jestem ciekawa Waszych opinii więc będę ich wypatrywała ;)

Fabuła pokazuje jakie problemy mogą spowodować nieprzemyślane decyzje.

Niestety główna bohaterka nie wzbudziła mojego...

recenzjaksiazki

,,Gdyby dzisiaj było wczoraj"
#gdybydzisiajbyłowczoraj
Wydawnictwo trzy kolory
@wydawnictwotrzykolory
#współpracareklamowa

Recenzja

To poruszająca opowieść o życiowych wyborach i odwadze stawienia czoła zmianom. Główna bohaterka, Hania, znajduje się na rozdrożu, zmuszona podjąć trudne decyzje, które mogą odmienić jej życie na zawsze.
Książka zadaje pytania o to, jak odważnie podążać za własnymi marzeniami i czy warto ryzykować, aby osiągnąć prawdziwe szczęście.
Julia Maj  autorka zgrabnie balansuje między emocjami bohaterów, a refleksją czytelnika nad własnym życiem. To historia, która porusza i inspiruje do działania, zachęcając jednocześnie do zastanowienia się nad własnymi wyborami i wartościami..

recenzjaksiazki

,,Gdyby dzisiaj było wczoraj"
#gdybydzisiajbyłowczoraj
Wydawnictwo trzy kolory
@wydawnictwotrzykolory
#współpracareklamowa

Recenzja

"Gdyby dzisiaj było wczoraj", autor: Julia Maj.

Hanna jest żoną i matką. Głównej bohaterce nie układa się relacja z mężem, czyli Krzyśkiem. Hanka ekscytacji szuka spotykając się z Tomeczkiem, mężczyzna ją fascynuje, mają wspólne pasje i wspaniały seks. Jednak czy można prowadzić takie podwójne życie? Jeśli tak to jak długo? Jak potoczą się dalej losy Hanki? Kogo wybierze? Co przyniesie dla niej los?

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się losy Hanki to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍 Książka jest krótka i jest debiutem, ale dobrze się ją czyta 👍

#współpracarecenzencka

"Gdyby dzisiaj było wczoraj", autor: Julia Maj.

,,Każdy ma jakąś historię, większe i mniejsze blizny.”

Sięgając po lekturę nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, niemniej opisana historia mnie zaskoczyła. Akcja książki jest dynamiczna, dzieje się w niej naprawdę wiele. Bohaterowie zostali dobrze przedstawieni, choć nie wzbudzili mojej sympatii. Główna bohaterka to osoba pełna sprzeczności, której postępowanie może wzbudzać kontrowersje. Jednak nie zamierzam jej oceniać. Historia opisana na kartkach książki jest do bólu prawdziwa, życiowa. Ta historia mogłaby się zdarzyć naprawdę – a może się zdarzyła?

,,Gdyby dzisiaj było wczoraj” to historia pełna sprzeczności. Opowiada o trudnych decyzjach i niełatwych wyborach, a także ich konsekwencjach. To opowieść o priorytetach, marzeniach i potrzebie realizowania własnych pragnień, ale jednocześnie o poświęceniu i postępowaniu wbrew sobie. To w końcu historia o głęboko zakorzenionych i wpojonych normach i wzorcach, które wpływają na podejmowane decyzje.To także opowieść o rodzinie, przyjaźni i potrzebie bliskości i jednocześnie o braku szczęścia, poczuciu osamotnienia i zagubieniu we własnym życiu. Nie jest to cukierkowa historia,a zmuszająca do refleksji lekcja dojrzałości.

,,Gdyby dzisiaj było wczoraj” jest to debiut autorki - i moim zdaniem udany debiut. Książkę czyta się dobrze i szybko, napisana jest prostym, logicznym językiem (choć w pewnym momencie ilość przekleństw zaczęła mnie razić). Nie brakuje w niej emocji, zabawnych i niespodziewanych momentów, a także pikantnych scen. Warto zaznaczyć, że nie jest to lekka opowieść. Nie brakuje w niej kontrowersyjnych zachowań i decyzji. Czytając, potrzebny jest dystans do opisywanej historii. To nie jest to książka dla każdego, ale myślę że warto po nią sięgnąć i samemu się przekonać. Ja będę wypatrywać dalszych losów bohaterów.

,,Każdy ma jakąś historię, większe i mniejsze blizny.”

Czy mielibyście odwagę zmienić całkowicie swoje życie ?

Z pewnością każdy musiałby się dokładnie zastanowić.
Przemyśleć co mógłby zyskać a co utracić .
Czy gra jest warta świeczki i czy takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Z tymi samymi pytaniami boryka się nasza bohaterka, jednak wie ze stawką jest wysoka .
W grę wchodzi stabilizacja dzieci , bezpieczeństwo i pewne jutro kontra porywy serca ,motyle w brzuchu i nowy początek.
Trzeba przyznać,że ma o czym myśleć .

Przed sobą mamy książkę, która pochłonie się w jeden wieczór.
Ilość stron nie jest zbyt duża ,a sięgając po nią możecie odnieść wrażenie że koleżanka opowiada Wam o swoich rozterkach nie pomijając co 🔥 szczegółów.
Sceny se*ksu dość odważne nie każdemu przypadną do gustu więc raczej jest to książka dla fanów erotyki .

Jak dla mnie za mało tej warstwy emocjonalnej , bohaterka poniesioną chwila wdaje się w romans i brnie na całego .
Wątek ratowania małżeństwa i ogólnie rodziny bardzo okrojony .
Brakowało mi zrozumienia tej strony historii ponad ogólny zarys .

Bohaterka momentami sama zachowywała się jak dziecko jakby była przymuszona do ratowania rodziny .
Dość irytujące zachowanie ale wiadomo,że ile ludzi tyle różnych zdań te jest moje .
Po fabule spodziewam się kontynuacji i powiem Wam skrycie ,że jestem ciekawa czy karma nie uderzy w bohaterkę ze zdwojoną siła.

Książka jest debiutem i wierzę ,że autorka rozwinie swoje skrzydła.
Będę obserwować 🫣

Czy ktoś z Was jest już po lekturze?
A może macie w planach?

(Współpraca barterowa @julia_maj_autorka_wamp )

Czy mielibyście odwagę zmienić całkowicie swoje życie ?

Z pewnością każdy musiałby się dokładnie zastanowić.
Przemyśleć co mógłby zyskać a co utracić .
Czy gra jest warta świeczki i czy takie rozwiązanie będzie najlepsze.

W grę wchodzi stabilizacja dzieci , bezpieczeństwo i pewne jutro...

• Współpraca
  • Romans