Irena

Estymator
2023-01-01
2023-01-01
konflikt pokoleń matka córka Irena Małgorzata Kalicińska Basia Grabowska

Okładka książki A miało być tak pięknie! Katarzyna Kalicińska, Małgorzata Kalicińska
A miało być ta... Katarzyna Kalicińsk...
Okładka książki Irena Basia Grabowska, Małgorzata Kalicińska
Irena Basia Grabowska, Ma...

Bardzo ciekawa książka. Byłam w stanie na jakimś poziomie utożsamić się z każdą z trzech bohaterek. Polecam każdemu fanowi obyczajówek.

Wątek na wskroś "współczesnej" Dziuni -nie do wytrzymania.

Wątek na wskroś "współczesnej" Dziuni -nie do wytrzymania.

1978

To historia o Dorocie, matce, i Jagodzie, o córce. O konflikcie pokoleń, o trudnym godzeniu się z dorosłością dziecka i jego wyborami. To opowieść o poczuciu niezrozumienia i samotności.
Naprawdę mądrze się ją czytało. A postać babci-cioci Irenki, dodawała całości komediowego sznytu.

To książka, która daje do myślenia. Owszem, można do tego podejść jak do babskiego czytadła. Ale myślę, że wiele córek, z chęcią zobaczy perspektywę swojej matki. I vice versa. Szkoda, że nie każdy ma w rodzinie takiego rozjemca, jakim jest Irenka. Postać niemal bajkowa, która swoim sprytem i życiową mądrością, stara się doprowadzić relacje matki i córki na właściwe tory....

Ciekawa, opisująca relacje trzech kobiet z różnych pokoleń. W pewnym sensie każdy odnajdzie cząstkę swojej historii w tej książce.

Bardzo mile jestem zaskoczona. Początkowo książka mnie nie wciągnęła i wydawała się być o niczym.
Jednak każda kolejna strona wciągała coraz bardziej 
Opis z okładki - "Poruszający portret kobiet, z których każda znajduje się na życiowym zakręcie"
Trzy kobiety i całkiem różne spojrzenia na świat i na życie.
Powieść niezwykle ciekawa, ukazująca złożone relacje międzypokoleniowe.
Każda z kobiet jest inna i zupełnie inaczej spostrzega otaczającą je rzeczywistość.
Opowieść napisana jest żartobliwie i wciągająco.
Jedyne co mnie irytowało to język najmłodszej damy,
"callnę wieczorem", "kisior" jakoś w życiu powszechnym uchodzą płazem ale jako słowo pisane (czytane)
są koszmarne

Jednak każda kolejna strona wciągała coraz bardziej 
Trzy kobiety i całkiem różne spojrzenia na świat i na życie.
Powieść niezwykle ciekawa, ukazująca złożone relacje...

7/10
Nie przepadam za babskimi czytadłami wiec podeszłam do niej dość sceptycznie. A tu proszę jakie zaskoczenie. Ciekawie napisana, porusza dość poważny temat zatajania tajemnic i konfliktów, które one powodują.
Odnalazłam w niej wiele dla siebie.

7/10
Odnalazłam w niej wiele dla siebie.

Jest to moja pierwsza powieść tej autorki. Początki były trudne ale z każda stroną miałam ochotę na więcej, aż w końcu dotarłam do ostatniej strony i było mi smutno, ze to już koniec.
Bardzo fajna historia, może jakich wiele. Jednak historia, z którą wiele kobiet mogło by się utożsamić. Problemy w rodzinie, stres w pracy i nastawienie na karierę, z drugiej strony życie prywatne i problemy miłosne. Nie trzeba zdradzać za wiele ale polecam sięgnąć po lekturę w miłe letnie wieczory lub w zimowe z kubkiem dobrej herbaty.

Spokojna książka z tajemnica w tle skrywana przez mamę i córkę. Przez co obie nie potrafia ze sobą rozmawiać... Czy to się zmieni

Małgorzatę Kalicińską zawsze dobrze się czyta. Ona potrafi otulić codziennością. Z małej sprawy zrobić historię. Opisać świat taki jaki jest bez wielkich wzlotów, bez upadków. Na próżno szukać dreszczyka, wielkich namiętności i rozczarowań. Wszyscy inni się tym zajmują. Ona natomiast myśli praktycznie. Nasuwa mi się taka myśl: choć nic się nie dzieje to przecież i tak coś się dzieje.
A czasem należy się nam taka przyjemna książka, a co!

Bardzo obyczajowa - o problemach życia codziennego. Każdy z nas ma chyba podobne...