Devin

Okładka książki Devin Lena M. Bielska
Okładka książki Devin
Lena M. Bielska Wydawnictwo: Imagine Books Cykl: Niezwykli (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niezwykli (tom 2)
Imagine Books
2023-08-01
2023-08-01
wampir wilkołak miłość przeznaczenie magia przeznaczenia fantasy romans

Jesteście zwolennikami gatunku fantasy i nieziemskich istot, bo ja uwielbiam takie książki. Wilkołaki, wampiry, elfy oraz czarownice od dziecka mnie intrygowały i tak mi już zostało. Dlatego chętnie sięgnęłam po drugi tom z cyklu Niezwykli, który przeczytałam wręcz jednym tchem.

Devin to krwiopijca, który nagle pojawia się w życiu Coriny. Kobieta jest wilkołakiem, ale z powodu klątwy nie może przemienić się w wilka. Przez to czuje się ona gorsza od innych i bardzo cierpi. Wampir pozbawiony jest uczuć, ale wmawia jej, że łączy ich przeznaczenie i koniecznie muszą być razem. Jego zachowanie przeczy wymawianym przez niego słowom. Dosyć często przyprawia wilkołaczycę o szybsze bicie serca, jak i doprowadza ją do rozpaczy.

Co wyniknie z tej niezwykłej i zakazanej relacji? Jakie motywy kierują Devinem i czy zagraża on Corinie? Czy ta dwójka ma szansę być szczęśliwa, skoro są naturalnymi wrogami? Jak zareagują członkowie jej rodziny oraz pozostałe klany?
Ten tom jak i „Valentin” również mi się spodobał. Historia jest ciekawa, wciągająca i dostarcza wielu wrażeń. Akcja jest nieprzewidywalna, dynamicznie poprowadzona i pobudza umysł do pracy na szybkich obrotach. Postacie są różnorodne, charakterne i wspaniale dopasowani do swoich ról.

Od samego początku kibicowałam wilczycy i wraz z nią przeżywałam jej rozterki. Autorka wspaniale ukazała chemię i uczucia jakie ogarniają głównych bohaterów. To co dzieje się pomiędzy Coriną a Devinem jest tak wybuchowe, że często zaskakuje ich samych. Niektóre sceny są bardzo gorące i aż ociekają namiętnością, ale są wyważone. Nie ma w nich przesady ani wulgarności.

Tajemnice, intrygi i niedomówienia komplikują życie tej dwójki, co tylko uatrakcyjnia tą opowieść.
Zakazana miłość to temat, który lubię w książkach, a świetne i przystępne pióro autorki stworzyło cudowną historię. Uważam, że przypadnie i wam do gustu oraz umili wieczór. Dlatego gorąco zachęcam was do czytania. Naprawdę warto poznać ten niezwykły świat i istoty które w nich mieszkają. Nie pożałujecie.

Ta część podobała mi się dużo bardziej od poprzedniej. Intrygi, romans, wilkołaki, wampiry, wiedźmy i elfy. Wszystko tu znajdziemy. Czekam na kolejną część zakładam że będzie o Tomy. Ale przeczytałabym też o Lucjanie.

Tom 1 był bardzo fajny, ale Tom 2 był jeszcze lepszy 😉

Tom 1 był bardzo fajny, ale Tom 2 był jeszcze lepszy 😉

Zacznie lepsza niż pierwsza część, uniwersum jest bardziej rozbudowane, część się wyjaśniło, ale i doszły nowe wątki, wątek romantyczny, również dobrze rozpisany, przeznaczeni, to nie znaczy, że na wszystko muszą się zgadzać, naprawdę mi się podobało, czekam na następne części.

Takie wszystko i nic. Miałam wrażenie, że czytam zdecydowanie zbyt długi wstęp 🤷🏻‍♀️

Nie jest łatwo być odmieńcem, szczególnie wśród... odmieńców. Corina należy do watahy wilkołaków, ale nie potrafi w pełni przemienić się w wilka. Wszystko przez klątwę, którą pragnie z siebie zdjąć. Kobieta oprócz tego ma jeszcze jeden problem. Jej Przeznaczonym okazuje się wampir, który – w przeciwieństwie do niej – nie odczuwa Magii Przeznaczenia. Nie sposób również stwierdzić, kiedy Devin mówi prawdę, a kiedy manipuluje Coriną dla własnych korzyści.
Młoda kobieta nie może mu ufać, tym bardziej że na jaw wychodzą kolejne tajemnice. Słowa wiedźm i elfów wprowadzają mętlik w jej głowie, ale największą zagadką wydaje się sam Devin... Pozbawiony uczuć wampir zaczyna zachowywać się kuriozalnie: raz łamie Corinie serce, a innym razem powoduje szybsze jego bicie. Przeznaczenie bywa okrutne i mściwe, szczególnie gdy ktoś próbuje je oszukać.
Czy tych dwoje ma szansę odnaleźć szczęście?
Corina i Davin skradli moje serce. Ona silna wilczyca, z charakterem i pazurem, zawsze walczy o rodzinę i miłość. Mimo, że miała swoje problemy nie poddała się. On bezwzględny wampir, który wbrew temu co przez lata o sobie myślał, jednak ma uczucia. Potrafi dbać i walczyć o ukochaną.
Genialnie wykreowani bohaterowie, świetnie dopracowane sceny łóżkowe. Cała gama różnorodnych emocji. Śmiech, żal, ból, strach, niedowierzanie i radość. Całe mnóstwo sekretów i kłamstw. Intrygi i niedomówienia. Walka ze swoimi demonami, ale także z uczuciami. Namiętność i romans. Romans, który tak naprawdę nie powinien się wydarzyć. A jednak ta dwójka była sobie pisana, dzięki czemu potrafili pokonać wszystkie przeciwności, które stanęły na ich drodze.
Elfy, wiedźmy, wampiry i wilkołaki... Dla mnie to nowość, nie licząc takich postaci oglądanych w filmach, jednak tu to wszystko idealnie mi kliknęło i całkowicie mnie kupiło. Ogólnie nie jestem fanką fantastyki i sporadycznie sięgam po książki tego gatunku, jednak seria "Niezwykli" skradła moje serce. Uwielbiam ją i już czekam na kolejne części. "Valentin" mnie zachwycił, bardzo podobała mi się ta historia, ale teraz po przeczytaniu "Davina" już sama nie wiem, która część podobała mi się bardziej. Chyba muszę tu się skłonić bliżej historii Coriny i Davina.
Gorąco polecam przeczytać serię Niezwykli. U mnie na stałe zagości ona kolekcji ulubionych książek i z chęcią będę do nich wracała. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz. ❤️

Równie wciągająca i intrygująca historia Coriny i Devila. Tajemnice, intrygi ale przeznaczenia nie da się oszukać . Uwielbiam ten świat fantastyki. Polecam.

Zdecydowanie dziwniej czytało mi się niż pierwszy tom. Główny bohater i jego przemiana była tak dziwnie przeprowadzona... Na plus - wracanie do poprzednich postaci z poprzedniego tomu. Niektóre wątki były dotknięte i w sumie tyle. Niby miało być wielkie wydarzenie a nic się nie działo z tym wątkiem. Sięgnę po kolejną część, bo ogólnie naprawdę fajnie napisane, ale nie było to tak dobre jak pierwszy tom.

Pierwszy tom zrobił na mnie pozytywne wrażenie, ale to drugi tom mnie zachwycił jeszcze bardziej. Jak zaczęłam czytać, tak się wciągnęłam że nie poszłam spać dopóki nie skończyłam całości. Bardzo lubię styl pisania Leny M. Bielskiej, ponieważ jest przyjemny, lekki oraz wyjątkowy. Fabuła jest bardzo wciągająca, do końca nie mogłam się od niej oderwać. Akcja utrzymana jest w idealnym tempie, nic nie dzieje się za szybko, ani za wolno. Historia zdecydowanie należy do tych emocjonalnych. Nie raz śmiałam się, denerwowałam, uśmiechałam, wkurzałam, smuciłam i przechodziłam mini zawały. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Corina, to silna, urocza oraz zaskakująca młoda dziewczyna, która jest wilkołakiem. Jak każdy zmaga się ze swoimi problemami, jednak jej problem jest dla niej bardzo uciążliwy, a mianowicie nie może przemieścić się w wilkołaka. A temu wszystkiemu winna jest klątwa, którą będzie trzeba przełamać. Devin, to silny, odważny manipulator, który jest wampirem i zarazem przeznaczonym dziewczyny, ale czy napewno? Czy może tylko się z nią bawi? Ta dwójka razem tworzy coś wybuchowego, nie raz zostałam totalnie zszokowana ich zagrywkami. Przyciąganie pomiędzy Coriną oraz Devinem jest wyczuwalne bardzo mocno. Jeżeli lubicie książki o wampirach, wilkołakach, czarach, klątwach czy intrygach to jak najbardziej polecam Wam ją historię oraz jej poprzedniczkę "Valentin".

Uwielbiam duet Coriny i Devina. Zakazana miłość, od wrogów do kochanków i tak kilka razy. Intrygi, sekrety, spiski, niepewność, strach, walają z własnymi uczuciami, ale i tak dopadło ich przeznaczenie

• Przeczytane 2023
  • Erotyk