Mroczne ścieżki serca

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Dark Rivers of the Heart
83-7337-275-X
farfallam

Agenci tajnej organizacji rządowej, której macki sięgają najważniejszych amerykańskich instytucji, ścigają byłego komandosa Spencera Granta i kobietę imieniem Ellie. Tych dwoje ma do dyspozycji jedynie inteligencję, pomysłowość, wolę przetrwania oraz doskonałą znajomość technik komputerowych; musi im to wystarczyć w starciu z dziesiątkami bezwzględnych agentów wyposażonych w najnowocześniejsze zdobycze techniki. Pościgiem kieruje psychopata, wielbiciel piękna, czerpiący rozkosz z zabijania.

wiejskifilozof | 2015-07-10

Zobaczyłem i wypożyczyłem.Pomyślałem,o super Koontz.Pewnie coś fajnego z tego będzie i miałem rację.
Dostałem właśnie niesamowitą wręcz przygodę.Przygodę,przez duże P.
Koontz tu pokazuje swój doskonały literacki warsztat.
Książka ta to jeden wielki pościg.Psychopatyczny morderca.Giną ludzie, znamy jego ( mordercy) dane osobowe.
Na drugim biegunie, znajduje się inny człowiek.Podróżujący z psem.Tu chyba na lata zapamiętam pewną kwestię.Nie okłamuj psa.
Oszem nie będę zdradzał dokładnie fabuły.Bo za dużo było wątków i bohaterów.
W każdym razie.Książka bardzo dobra.

Adrian Jeżak | 2016-07-09
Na półkach: Dean koontz, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2016

Odwrócone spojrzenie na sytuację. Chory psychicznie agent specjalny mający obsesję na punkcie doskonalości, dla której potrafii nawet zabić ściga bogu ducha winnego człowieka, wzorowego żołnierza i byłego policjanta. Ścigając, uważa go za psychopatę, który ma nie pokolei w głowie a sam zabija ludzi kiedy tylko nadarzy sie okazja.
Poza tym w książce występują przesadnie szczegółowe opisy ukrywania, przetwarzania, szyfrowania danych i wiele innych co nudzi przeciętnego czytelnika. Wydaje się, że książka nadrabia tym swojej objętości.
Co do zakończenia, wykonane jest bez pomysłu i z przesadną fantastyką, by w epilogu pokazać szczęśliwy hapy end.
Przekonajcie się sami,
Adrian Jeżak

Mieczysław | 2016-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Nie jest to najlepsza książka Koontza, ale zawsze mojego ulubionego Koontza. Styl niezły, wiadomo, ale fabuła strasznie rozwleczona. Z trudem uporałem się z tak wielkim powieścidłem.

Robert Pisula | 2014-04-02
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Podobał mi się ten świat, przedstawienie dwóch skrajności. Mocnej bieli i czerni. Honor i Ideologia , pościg i ucieczka ... Ale o dziwnej miłości jeszcze nie czytałem, nazwał bym ją suchą, Agentka z pracownica organizacji.

eR_ | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Czytałem tę książkę wcześniej ,albo cierpię na prekognicję,ogólnie świetna i trzymająca w napięciu.

Ania | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz

Jest akcja, rządowy spisek - czyli wszystko co mi do szczęścia potrzeba:)

Piotr | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Przerażają mnie takie książki, chociaż tym razem to nie był horror.

Kolczat | 2014-02-19

Warta przeczytania lecz nie porywa jak niektore dziela Koontza.Choc nie jest to moze najlepsza ksiazka ktora wyszla spod piora mistrza lecz nie mozna przejsc koło niej obojetnie.

MoniaJ | 2014-12-21
Przeczytana: grudzień 2014

Książki Deana Koontza trzymają mnie w napięciu, ale - jak to bywa z każdym autorem - nie każda ma w sobie to coś. Kartki przewraca się chętnie, ale przy tym tytule nie żal mi było gasić wieczorną lampkę i żegnać się z tą książką do następnego dnia. Może dlatego, że element science fiction stanowiący podstawę każdej z powieści Koontza tym razem okazał się być już trochę mniej science fiction, niż w czasach, gdy powstawał ten tytuł. Hackerzy, kosmiczny wyścig zbrojeń, wojna informatyczna... Lekko trąci myszką i porusza temat dziś już zbyt nachalnie eksloatowany m.in. w kinie.

kserkses | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Noooo... Lubie xD tego autora no xD

Książka warta polecenia xD!