Syn marnotrawny

Okładka książki Syn marnotrawny Kevin J. Anderson, Dean Koontz
Okładka książki Syn marnotrawny
Kevin J. AndersonDean Koontz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Frankenstein Deana Koontza (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Frankenstein Deana Koontza (tom 1)
Prodigal Son
Prószyński i S-ka
2006-08-03
2006-08-03
Anna Maria Nowak
horror gotyk frankenstein syn marnotrawny

Niesamowita kontynuacja dzieła Mary Shelley "Frankenstein" . Książka poraża realizmem mimo swej fikcyjnej treści . Wizja wstrząsająca . Czyta się świetnie dzięki budowie książki . Składa się ona z bardzo krótkich rozdziałów , dzięki czemu czyta się szybko i swobodnie . Koontz to symbol

Mimo, że książka jest z gatunku tych, które niekoniecznie chętnie czytam muszę przyznać, że po dłuższym czasie nieco mnie wciągnęła. Na dzień dobry witamy tutaj stwory ze słynnej powieści Mary Shelley. Z dodatkowymi modyfikacjami oczywiście. Słynny geniusz i filantrop chcący stworzyć nowy świat cały czas żyje i ma się dobrze, a nawet lepiej. Jego pierwszy wytwór po kilkunastu latach ukrywania się, wyszedł na światło dzienne by zakończyć dzieło szalonego naukowca. Również bardzo polubiłam pojawiającą się po jakimś czasie tą sympatyczną, dogryzającą sobie parę policjantów próbujących zrozumieć jak wygląda ten prawdziwy świat dookoła nich. Książkę pochłonęłam jednym susem, w dzień, choć myślałam, że będę siedzieć nad nią dość długo z racji dalekiej mi tematyki.
Na pewno warta polecenia fanom Frankensteina i wszelakiego SF. Mamy tutaj bowiem idealnie spleciony świat rzeczywisty ze światem fantastycznym, całość miesza się ze sobą dając wybuchowy, ciężki do przewidzenia miks. Postać Deukaliona, pierwszego "dziecka" szalonego naukowca zaskarbiła u mnie dosyć dobre noty. Straszny olbrzym stworzony z ciał najgorszych morderców i patologii tak na prawdę jest większym człowiekiem niż jego stwórca.
Historia zaciekawiła mnie na tyle, że z pewnością sięgnę po dalsze tomy byleby tylko dowiedzieć się ku czemu zmierza ludzkość oczami Deana Koontza.

A jeśli Mary Shelley się myliła? Jeśli doktor Frankenstein nie zginął z ręki monstrum, które powołał do życia, ale stał się geniuszem zła zdeterminowanym na tyle, by unicestwić niedoskonałą ludzką rasę i zastąpić ją tworami ze swego laboratorium? Co by się wydarzyło, gdyby szalony wizjoner żył do dziś i mieszkał w Nowym Orleanie?
Uważany za genialnego naukowca i filantropa, powszechnie szanowany obywatel miasta wzbudza podejrzenia pary detektywów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw. Dochodzą oni do wniosku, że zabójca nie jest zwykłym człowiekiem. Morduje, by odkryć to, czego nie potrafi znaleźć w sobie.
Tymczasem do miasta przybywa tajemniczy Deukalion, pierworodny, marnotrawny „syn” doktora Frankensteina...
„Frankenstein Deana Koontza. Syn marnotrawny” jest pierwszym tomem trylogii bestsellerowych autorów - Deana Koontza i Kevina J. Andersona.

Mój ulubiony autor i tym razem mnie nie zawiódł. Książka pochłonięta jednym tchem.

Książkę oceniam na 6

Uważany za genialnego naukowca i filantropa,...

Czyta się bardzo fajnie, krótkie rozdziały, więc nie gubi się wątku, gdy książkę się odkłada. Takie inne wydanie Frankensreina, ale co jeśli faktycznie tacy są obok nas?

Wspaniała książka, dobrze się ją czyta. Nic więcej w niej nie potrzebowałam.

Wspaniała książka, dobrze się ją czyta. Nic więcej w niej nie potrzebowałam.

Książka, którą przeczytałem w przeciągu jednego dnia, co jest ewenementem. Rzadko zdarza się, że powieść z tego gatunku wzbudza we mnie aż tak duże zainteresowanie. Plusem na pewno jest wartka akcja i interesujące przedstawienie, bądź co bądź, oklepanego wątku szalonego doktora Frankensteina. Minusy? Kończy się w bardzo interesującym momencie.

Bardzo ciekawe rozwinięcie tematu i kontynuowanie historii Frankensteina. Czyta się dosyć przyjemnie i bez pewnych zwykle widocznych natręctw stylu Deana Koontza, (z całą moją sympatią do tego autora) widocznie jego współautor miał istotny wkład w tę powieść. Ogólnie jest to takie trafne połączenie horroru i fantastyki z odrobiną groteski i komedii. Do gustu zwłaszcza przypadły mi postacie, które są bardzo filmowe (w końcu książka powstała ze scenariusza filmowego): obłąkany szaleńczą wizją naukowiec, tajemniczy olbrzym o dobrym sercu, autystyczny geniusz, psychopatyczni zabójcy, policjant z dużym poczuciem humoru i odważna pani detektyw. Jeśli pojawią się kontynuacje tej serii na pewno je przeczytam :>

• Dean Koontz
  • Horror
  • Koontz
  • Frankenstein
  • Koontz Dean R.

Dodaj cytat z książki Syn marnotrawny