Szepty

Whispers
837082546X
szepty dean koontz
farfallam

Piękna hollywoodzka scenarzystka uśmierca napastnika, który wdarł się do jej domu. Niebawem zaczyna ją prześladować nieznajomy, łudząco podobny do zabitego. Tymczasem z ręki szaleńca padają kolejne ofiary.

Hilary Thomas to młoda,piękna hollywodzka scenarzystka filmowa, która zabija szaleńca, on wdarł się do jej domu. Wkrótce ktoś podobny do tego zabitego prześladuje kobietę, prześladowca ma obsesję chorobliwą na jej punkcie.Hilary już go zabiła kiedyś, a ten znów powraca do niej raz za razem. Później giną z rąk szaleńca następne kobiety.
Dean Koontz napisał bardzo dobrze swoją książkę w doskonałej fabule, w świetnej akcji i trzyma w napięciu do samego końca. Kunszt pisarski jest wspaniały autora zrobił ten horror na mnie olbrzymie wrażenia, zaskoczył i zaintrygował mnie, nie zawiódł mnie.

"Szepty" to znakomity, rewelacyjny,bardzo dobry thriller wciągnął mnie.

Wkp | 2016-10-26
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

SZEPTY I WRZASKI

Zbliża się Halloween. Jedyny taki dzień w roku, który miłośnicy horrorów – niezależnie od jego celtyckich korzeni – mogą traktować, jak swoje święto. Koniec października to więc okres, kiedy do kin (i telewizyjnej ramówki) trafia najwięcej filmów grozy. Czemu więc nie sięgnąć wtedy po jakąś dobrą książę z tego gatunku? Szczególnie, że wieczory są długie, a pogoda ponura i mroczna. Jedną z propozycji, które znakomicie się do tego nadają są „Szepty” Deana Koontza, tym bardziej, że jej treść przypomina filmową serię „Halloween”.

Hilary Thomas jest mieszkającą w Beverley Hills młodą pisarką, którą wciąż nie potrafi pogodzić się z odniesionym sukcesem. Ma pieniądze, ma sławę, niczego jej nie brakuje… przynajmniej materialnie. Nie może bowiem zaznać spokoju ducha, przekonana, że dobra passa nie może trwać wiecznie, że wkrótce stanie się coś złego, a ona wszystko straci. I niestety ma rację. Pewnego dnia zostaje zaatakowana w swoim domu przez psychopatę i chociaż udaje...

Po długiej przewie wzięłam Koontza i doznałam podobnego rozczarowania, jak po niedawno przeczytanych książkach Mastertona.
W "Szeptach" gra toczy się między kobietą przeżywająca okropne deja vu, a wciąż wskrzeszanym napastnikiem. Jak to możliwe by ten człowiek wciąż się pojawiał, nastawał na jej życie skoro był martwy? Czy młoda pisarka aby jest zdrowa na umyśle? Postać Hillary wydaje się być dobrze obudowana wydarzeniami z przeszłości i jej realnym poczuciem zagrożenia. Jednak już sam początek, gdy dochodzi do konfrontacji z napastnikiem, jest odmalowany tak nieumiejętnie, jakby autor w trakcie tego procesu zastanawiał się: dałem bohaterce broń do ręki i jak powinna ją wykorzystać? Zagrać silną pod wpływem adrenaliny kobietę gotową na wszystko, czy pokazać, jak ludzie w momentach zagrożenia życia głupieją? Bo sekwencja zdarzeń w domu Hillary, gdy tej przychodzi się bronić, to w moim pojęciu groteska. Trzymam wymierzoną broń w genitalia napastnika, wiem że mam przewagę,...

Amoeth | 2015-11-18

Moja pierwsza książka tego autora. Muszę przyznać, że strasznie mnie nudziła jak dla mnie zbyt przeciągana, momentami niczym harlekin-y. Lubię gdy bohaterowie nie są zwykłymi "kowalskimi" ale nie przepadam za czytanie przez kilka stron historii całego dzieciństwa itd.. jednak mimo tych wad są tez dobre strony tej książki. Opis szaleństwa napastnika jest niesamowity i bardzo realny, aż ciarki przechodzą po plecach. Pomysł fabuły ciekawy ale zdecydowanie za długi.

Linda | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz, 2014
Przeczytana: marzec 2014

Muszę przyznać Koontz mnie zaskakuje już czytam kolejną książkę z jego ręki i jestem pod wielki wrażeniem jego kunsztu pisarskiego. Czyta się szybko temat jest ciekawy bohaterowie w miarę nie psują nastroju, niema się czego uczepić. Dlatego chętnie będę sięgać po następne książki w jego wykonaniu. Polecam każdemu co lubi dreszczyk emocji, oraz chwile grozy:))

Pablos | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, [2015]
Przeczytana: 29 maja 2015

Kiedyś wygrałem w konkursie powieść Deana Koontza “Przy blasku księżyca”. Podobała mi się, niby groza, ale jednak bardziej fantasy, niż typowy horror. Od tego czasu obiecywałem sobie, że nadejdzie taki dzień, w którym zainteresuję się mocniej twórczością tego wiecznie uśmiechniętego Amerykanina.

Trafiło na “Szepty”, powieść, którą nie sposób ot tak, zwyczajnie odłożyć, gdy już się lekturę zaczęło. Rozmach Autora zachwyca, jakiż ten facet ma gest, jeśli można użyć takiego sformułowania w stosunku do pisarstwa! Niesamowite wręcz gadulstwo, potężny słowotok, od którego nie sposób się oderwać, to jest dopiero talent.

“Szepty” przedstawiają historię Hilary Thomas, młodej pisarki, także autorki scenariuszy, której kariera w Hollywood właśnie zaczyna rozkwitać. Pewnego dnia zostaje zaatakowana we własnym domu przez agresywnego, znanego sobie mężczyznę. Udaje jej się przetrwać, jednak mężczyzna wraca ponownie. Wraca także po swojej śmierci. Hilary nie wie, czy sama wariuje, czy staje się...

Roman Dłużniewski | 2016-11-30

To chyba najlepsza książka Koontza, jaką czytałem. Jak można kogoś zabić, a ten ktoś ciągle żyje ?? I w dodatku jeszcze nam grozi. Warto!!

To pierwsza książka Koontza, po którą sięgnęłam i na pewno nie ostatnia. Dopiero zaczynam przygodę z tym autorem.

Fabuła bardzo ciekawa i zaskakująca, wciągająca, trzymająca w napięciu, o dziwo, ponad pięciuset stronicowe tomisko połknęłam w niecałe dwa dni.

Narracja w dobrym stylu. Zaciekawiły mnie, między innymi, opisy scen seksu dwóch kochających się ludzi. Mimo paru banałów rodem z harlekina, typu "bicz miłości", były naprawdę bardzo udane. Niedaleko po nich pojawia się opis brutalnego gwałtu, który bardzo mną wstrząsnął, także wyczucie doboru słów i umiejętności pisarskie bardzo na plus.

Niektóre aspekty jednak mnie rozczarowały. Książka niby długa, ale jednak coś w niej brakuje.

Pojawiły się zaczęte i niedokończone wątki (talent malarski Tony'ego, kontrakt z Warner Brothers), niepotrzebne postaci bez których fabuła spokojnie dałaby sobie radę (agent Hilary), zbędne sytuacje (śledztwo w sprawie Bobby'ego).

Psychologia pozytywnych bohaterów wydawała się jakby......

betina360 | 2016-09-27
Na półkach: Przeczytane, Koontz, 2016
Przeczytana: 27 września 2016

Piekna hollywodzka scenarzystka zabija szalenca ktory wdarl sie do jej domu. Niebawem zaczyna przesladowac ja ktos bardzo podobny do zabitego. Tymczasem z reki szalenca gina kolejne kobiety. Ksiazka trzyma w napieciu do samego konca. Jak zawsze autor nie zawiodl mnie.

Mieczysław | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Dobra, a nawet bardzo dobra książka. Autor potrafił zbudować niesamowitą fabułę, makabryczną ale realną - czysty dramat psychologiczny bez ucieczki do SF jak i sił nadprzyrodzonych. A to jest sztuka godna podziwu.
Koontz miejscami trochę się rozgaduje przypominając nieco styl Kinga, ale mimo to powieść czyta się wspaniale.