Na tropie wampira

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: John Justin Mallory (tom 2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Stalking the Vampire: A Fable of Tonight
Resnick, wampir, tropie
zbr

Halloween. Winnifreda, partnerka detektywa Johna Justina Mallory’ego, zbladła, a nawet zasłabła. Tak bardzo przejęła się przygotowaniami do najważniejszego (w każdym razie na TYM Manhattanie) święta - pomyślałby detektyw, gdyby nie ślad po ukąszeniu widoczny na jej szyi. W noc, gdy świętują duchy i gobliny, Mallory podążyć musi tropem wampira - zabójcy. W towarzystwie Feliny, dziewczyny-kota,...

W noc, gdy świętują duchy i gobliny, Mallory podążyć musi tropem wampira - zabójcy. W towarzystwie Feliny, dziewczyny-kota, rusza na wyprawę po nocnych klubach i jaskiniach zła, otwierających swoje podwoje tylko tej jednej, wyjątkowej nocy.
Po drodze trafią do zakładu pogrzebowego Konrada Koszmarnego, na szczyt Vampire State Building, na doroczny bal zombie oraz do Delikatesów na Wzgórzach, gdzie wampiry sypiają po upojnych nocach. Natkną na kilku dawnych wrogów i przyjaciół oraz całą masę nowych jeszcze dziwaczniejszych mieszkańców TEGO Nowego Jorku.
Oczywiście, aby ocalić swoją najlepszą przyjaciółkę przed straszliwym losem, Mallory musi odnaleźć i pokonać 1000-letniego wampira przed świtem.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

ZARAZA | 2012-08-02
Przeczytana: sierpień 2012

Przypadkowo kupiona książka. Nie żałuje jednak wydanych pieniędzy. Powieść jest komiczna i nieraz szczerze się uśmiałam. Nie jest też trudna w odbiorze i przyjemnie spędza się z nią czas. Mimo to momentami mnie nudziła. Brakowało zdecydowanie więcej akcji, gdyż nieraz przydługie dialogi nużyły. Na plus książki dodam, że powieść jest pełna fantastycznych istot- wampirów, smoków, czarnoksiężników, kobiet-kotów, zombie, troli… po te jeszcze dziwniejsze, które trudno określić. Uwielbiam taki świat :)) Spodobał mi się również pomysł dodania na koniec trzech ciekawych dodatków. Szczególnie spodobał mi się ostatni- tu już śmiałam się bez zahamowań ;-) Jeśli, kiedy kol wiek nawinie mi się pierwsza część przygód detektywna („Na tropie jednorożca”) chętnie przeczytam. Na koniec- powieść nie jest nadzwyczajna, ale całkiem dobrze napisana z świetnym humorem.

Zbyt powolna akcja. Strasznie mnie nużyła.

Trochę gorsza od pierwszej części, jakaś taka bardziej powolna. Ale bardzo zabawna. Polecam.

Maruda007 | 2014-02-11
Przeczytana: 08 września 2012

Detektyw Mallory planował spędzić Halloween tak jak każdy inny dzień. W telewizji leciały akurat wyścigi koni, kiedy do biura weszła jego partnerka Winnifreda i zaproponowała świąteczną kolację. Z braku jakiejkolwiek wymówki, Mallory zgodził się, ale tuż przy drzwiach zauważył dwa ślady na szyi kobiety, pomijając nienaturalną bladość. Okazało się, że Winnifreda została ugryziona przez wampira. Kobieta nic nie pamiętała, musiało więc stać się to we śnie, a niedawno do domu przywiozła swojego krewnego Ruperta, więc to on stał się głównym podejrzanym. Szybko okazało się, że chłopak jest tak samo zaskoczony faktem, iż jest wampirem, jak tym, że ugryzł własną ciotkę. Rupert opowiedział, że zobaczył na statku, którym płynął wampira i to on sprawił, że stał się jednym z nich. Detektyw musi więc znaleźć sposób, aby możliwie odwrócić proces przemiany u Ruperta oraz odszukać owego stwora, który był na statku wraz z chłopakiem. I to wszystko w ciągu jednej nocy! Podczas swoich poszukiwań...

Wkp | 2012-07-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Halloween. Winnifreda, partnerka detektywa Johna Justina Mallory’ego, zbladła, a nawet zasłabła . Tak bardzo przejęła się przygotowaniami do najważniejszego (w każdym razie na TYM Manhattanie) święta - pomyślałby detektyw, gdyby nie ślad po ukąszeniu widoczny na jej szyi.

Drugi tom dylogii...

torne | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

To się nazywa szybka lektura. "Na tropie wampira" to książka w sam raz na podróż pociągiem albo samolotem. Jak dotrze się do celu, będzie przeczytana. Resnick napisał rzecz, którą pochłania się w trymiga. Ale w tym przypadku to wcale nie jest wada. Fakt, wielką literaturą bym tego nie nazwał. Jednak ma fajny humor, szybkie tempo i barwnych bohaterów. Gdyby była dłuższa, zapewne we znaki dałoby się to, że tak naprawdę nic się tu nie dzieje i poza galerią dziwadeł Resnick nie oferuje czytelnikom nic, nawet najprostszej zagadki detektywistycznej. Ale nie jest. Jest długa w sam raz. I dlatego jestem w pełni zadowolony z lektury.

Aleksandra | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Po książkę sięgnęłam zachęcona poprzednim tomem, w którym J.J.Mallory odkrywa, że Manhattan na którym żyje, nie jest jedynym. Wkracza do alternatywnego świata pełnego baśniowych i koszmarnych istot.
W tym tomie staje przed zadaniem wytropienia starożytnego wampira, który może go pozbawić życia nie tylko skutecznie, ale i brutalnie.
Książka przepełniona humorem po brzegi, nieraz wydawało mi się, że aż za bardzo. Być może jednak był dla mnie po prostu zbyt abstrakcyjny i dlatego nie czytałam tej książki z większą radością.

Mayila | 2012-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Dobra książka; ciekawa, śmieszna, ze znakomitymi dialogami i fajnymi bohaterami. Zdecydowanie w moim guście, przeczytałam ją jednym tchem.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-20

A przy tym akurat to wynudziłem się potwornie i oddałem do radia na nagrody. Uh... A tłumaczenie? To ma być tłumaczenie? Uh...

Katrin | 2013-08-20

Książka jest pełna czarnego humoru. Niektórzy mogą poczuć się zniesmaczeni, ale bohaterowie wzbudzają raczej sympatię niż odrazę. W szczególności dobrze można się poczuć w towarzystwie Mallory'ego i Feliny. Polecam.